ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Przenoszenie portalu na inny serwer?
awenturyn
Należy całą strone z ftpa na dysk przegrać aby wrzucić na nowy serwer oraz backup baz danych z serwera(tak przypuszczam), jak dotąd zawsze instalowałem PHP-Fuzion przez plik install.php, jednak jest to bardzo nie wygodne w przypadku jak ma się wszystko skonfigurowane już u siebie na dysku i chce się dokładnie to samo mieć na serwerze... i tutaj jest moje pytanie jak to wszystko zrobić? i co należy backupować aby mieć kopie na dysku? i jak to wszystko potem na nowym serwerze podłączyć?
 
http://apeks.wsx.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.05.2024 03:19:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Arox
Nie przenosiłem jeszcze strony na inny serwer., ale podejrzewam to samo co ty co do sposobu backupu.
Jesli przeniesiesz strone, podrzuc info jak ci poszlo.
Jestem poza zasięgiem ...
 
http://www.php-fusion.pl
Xen
ja już przenosiłem strone na inny server i moge powiedzieć jak to jest. No więc popierwsze podstawa to przeniesienie bazy danych - gdyż tam jest przwie wszytsko to co mamy. Kolejna sprawa to przekopiowanie plików ze starego servera. Jeżeli tworzyliśmy nową stronę informacyjną to jej id jest zapisane w bazie danych, więc trzeba je przenieść ze starego servera. Pozatym należy przenieśc inne pliki któtre powgrywaliśmy, lub modyfokowaliśmy. I drobna rada: jeżeli wrzucamy na www jakieś rysunki lub inne pliki graficzne itp, nie zapisujmy linku w postaci: http:\\www..... ponieważ jeżeli przeniesiemy na nowy server stronę a usuniemy na starym (mimo, że rysunki na nowy przekopiowaliśmy) to nie będzie ich widać na stronie bo odnośnik jest niewłaściwy. Więc jeżeli twozry się nową stronę, najlepiej stworzyć sobie jakiś katalog np. images i do niego wrzucać rysunki, a link podajemy w postaci: ../img/nazwa.pliku . Wtedy mimo, że przenosimy stronę to linki do rysunków sa cały czas aktualne. Cool
 
Orzecho
Ta...przeniesienie bazy danych... mógłbym poprosić o jakiesz dokładniejsze wyjaśnienia? Czyli mam zrobić tak:
Zrobić kopię zapasową bazy [czy zgrać z myadmina baze danych]
i jak to już mam to co? jak to włożyć na nową baze danych? Bo w myadminie mam tylko eksport lub mogę tworzyć pojedyncze tabele... Czy może najpier mam wgrać wszystko na serwer a potem robić to z poziomu admina.. tylko że się chyba nie odpali... nie wiem... proszę o pomoc...
 
VannS
Witam to jest tak :
Robimy kopie bazy danych ( skompresowana ) .gz zapisujemy sobie ja na dysku w fisionie wystarczy nacisnac na baze i sama bedzie chciala sie zapisac na dysk wiec pozwalamy jej nastepnie na nowym serwie gdzie bedziemy stawiac strone wchodzimy w phpmyadmin tworzymy nowa pusta baze danych. Napewno bedzie tam opcja SQL lub cos w tym stylu do edycji ( dodawania odejmowania tabel ) nizej bedzie napewno dodaj skompresowany plik bazy danych .gz dajemy w przegladaj i zaznaczamy ta nasza baze oczywiscie z dysku naciskamy zapisz i po wszystkim baze juz mamy. Nastepnie cala zawartosc naszego starego ftp czyli wszystkich plikow i katalogow przenosimy na dysk i pozniej z dysku bez zmian na nowego ftp . strone mamy juz przeniesiona . Jedyne czego nie jestem pewien to CHMOD czy napewno trzeba je wpisywac od nowa za pierwszym przeniesieniem mojej strony nie musialem ale za drogim juz tak wiec lepiej wpisac napewno nie zaszkodzi Pfft no i to na tyle Smile mam nadzieje ze komus sie przyda ta informacja.
 
OsciK
mam takie pytanie: po przeniesieniu strony na nowy serwer i backup'ie bazy, popieprzyly sie polskie znaki. Tzn. jak sie wpisuje cos na nowo to sa, ale te co byly wpisane kiedys (zapisane w bazie, nie na serwerze) nie ma... wie ktos moze jak to zmienic?

P.S. na starym serwie bylo ISO... na nowy go nie ma, jest jakies utf8_polish_ci)
 
http://youthportal.glt.pl/
Pieka
A ja mam problem ze strona kodowa po wgraniu kopii zapasowej.
Chcialem zrobic upgrade 5.0 do 5.01 i niestety nie wyszlo...
Musialem wrocic baze z kopii, ale po tej operacji wszystkie narodowe znaki szlag trafil Sad
Mam nadzieje, ze nie trzeba tego teraz poprawiac recznie, tylko istnieje jakis inny sposob?
Bardzo prosze o pomoc w tej materii Smile

P.S. Znalazlem rozwiazanie! Trzeba zmienic "System kodowania znaków dla pliku:" na "binary" i jest OK Grin
Edytowane przez Pieka dnia 23.03.2005 14:59:58
 
www.php-fusion.pl
kwass
hmm... ja zrobilem tak jak pisaliscie i nie ma polaczenia z bazą SQL.
Zgralem cala baze strony z phpadmina na dysk, potem wgralem ja do nowej bazy, skopiowalem pliki na serwer i nic.
Moze wiecie co dalej,???
nie moge wejsc na stronie, jedynie pojawia mi sie komunikat Unable to connect to SQL Server .
 
BlackDog
bo musisz zmienić w pliku fusion_config.php kofiguracje DB na taką jaką masz teraz(host, user, hasło itd.)
________________________________
| nie ma , nie ma Ciebie...... |
---------------------------------------

Kliknij w banerki po prawej stronie
 
wojtek7
wywalcie tego posta bo coś się zacięło (myślałem, że nie wysłało) sorry
Edytowane przez wojtek7 dnia 28.06.2005 09:03:02
 
wojtek7
Postanowiłem zmienić serwer mojej strony z webd.pl na dhost.info. Mam problem z bazą danych... Gdy eksportuję phpMyAdminem bazę z webd (phpMyAdmin 2.6.1-pl2 MySQL 4.1.12-standard-log running), to nie da się jej zaimportować na dhoście (phpMyAdmin 2.6.0-pl3 MySQL 4.0.24-standard). Gdy importuję plik .sql na dhoście to pisze o jakimś syntax error:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Chcę przenieść portal oparty na php-fusion 5.01...
pozdro...
 
ramzespp
Spróbuj wyeksportować bazę danych z kompresją np ".gz", i taki plik importować w nowym serwerze.
 
bagaz
Nie chce wyjść na totalnego lamusa(którym niestety jestem) ale jak w phpMyAdminie zaimportować baze danych?
z góry dzięki
Trouble Maker
 
Pieka
bagaz napisał/a:
Nie chce wyjść na totalnego lamusa(którym niestety jestem) ale jak w phpMyAdminie zaimportować baze danych?
z góry dzięki


Po wejsciu do phpMyAdmin z lewej strony masz ikonki.
Srodkowa, to SQL i na nia kliknij.
Dalej sam zobaczysz Smile

P.S. Gdybys przeczytal caly TEN temat, to mialbys juz odpowiedz!
Edytowane przez Pieka dnia 21.08.2005 20:52:53
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl