ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Nazwa ezinu, a prawa autorskie
Bochen
Na mojej stronie eurots.pl stworzyłem gazetkę internetową o nazwie "Truck Games Megazine". Dziś do mnie napisał zdaje się admin forum o nazwie truck-games.pl i marudził, że poda mnie do sądu za naruszenie praw autorskich. Nazwy tej w urzędzie patentowym zarejestrowanej nie ma. Szczerze powiem, ze zakładając ową gazetke nie szukałem czy coś podobnego w sieci jest.

Wydaje mi się czy mam rację, że bez stosownego papierka o zarezerwowanej nazwie może tylko sobie pogadać? Marudził o tym, że jesteśmy konkurencją i ma podstawy by zgłosić kradzież. Powie mi ktoś, coś na ten temat?
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 11:11:22
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
khaman
Generalnie wygląda na zastraszanie... Możesz podać treść ich e-maila, pisma? Nazwa moze być zastrzeżona w biurze patentowym, ale raczej wyglada na straszenie konkurencji.
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Bochen
Nazwa w urzędzie patentowym zarejestrowana nie jest. Jedyne, co ma to zarezerwowanie tej domeny. Więc moim zdaniem to nie to samo, co rezerwacja znaku towarowego.
Cała rozmowa z GG. Pierwsza i jedyna.

On
20:36:25
Witaj, z tej strony Kureks, z forum [xxxxx] .Nie wiem czy Pan wie, ale mogę podać sprawę do sądu ([xxxxx] Jesteśmy konkurencją, a skopiowanie nazwy konkurencji, w świetle prawa jest Karalne... Chciałbym uzyskać jakieś sprostowanie.

Bochen
21:31:48
można jeszcze raz bo chyba nie rozumiem?

On
21:32:37
Postawię sprawę jasno. Na pańskiej stronie ([xxxxx]) Powstał Magazyn, Truck Games...

Bochen
21:32:57
ano powstał
On
21:33:23
Ale nazwa truck-games jest już zarezerwowana, Nie mamy na nią praw autorskich, ale używanie tego, w Konkurencyjnych stronach, jest karalne, nawet bez praw autorskich..
21:33:31
to jest naruszenie czyjejś własności..

Bochen
21:34:05
skoro nie masz papieru z urzędu patentowego to nie widzę żadnych podstaw poza tym nie buszuje w internecie w poszukiwaniu czy coś podobnego istnieje
21:34:19
wymyśliła mi się taka nazwa i tak nazwałem ten magazyn
21:34:52
poza tym jeśli doczyta się do końca to istnieje Truck Games Megazine wiec jeśli już marudzimy to bądźmy chociaż szczegółowi
On
21:34:53
Nie muszę mieć papierów, jesteśmy konkurencją, a w tym wypadku jest złamane prawo nawet bez własności prawa autorskiego

Bochen
21:36:01
ty masz truck-games ja mam truck games megazine... kto był pierwszy można długo sie kłócić skoro tak stawiasz sprawę
On
21:36:56
Można się kłucic? . Dobrze... to się pokłucimy . Do zobaczenia, udanego wieczoru

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
bartek124
To niech się idzie kłucić Wink. Według mnie to zwyczajne zastraszanie. Tak samo nazwa PHP-Fusion miałaby być zarezerwowana tylko dla twórców PHP, a jej używanie przez innych byłoby karalne? Wiem, że tutaj sprawa inaczej wygląda, ale to tylko przykład.
Edytowane przez bartek124 dnia 01.08.2009 22:43:27
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
khaman
nazwa truck-games jest już zarezerwowana, Nie mamy na nią praw autorskich


Mogą się... cmoknąć generalnie Wink
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Bochen
Tak myślałem, ale no wolałem się upewnić i poznać zdanie innych. Teraz jak się odezwie i zacznie gadać o sądach, to może ja go po strasze tym, ze mnie zastrasza Pfft

Dzięki chłopaki za pomoc, mogę spać jednak spokojniej Wink
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
Nie zdradze nicka
Może temat jest już w pewnym sensie rozwiązany, ale pozwólcie, że jeszcze ja się w nim wypowiem. Owszem, nawet jeżeli ktoś nie ma patentu na jakiś swój materiał, a posiada na niego prawa autorskie i jeśli nie wyrazi zgody na jego kopiowanie to ktoś, kto złamie ten zakaz może liczyć na dość przykre konsekwencje. Tyczy to się głównie jakichś dłuższych wypowiedzi czy grafik. Wiadomo, że jeśli zrobię biało-czarny obrazek o rozmiarze 50 x 50 px to starać się o usunięcie takiego samego obrazka ze strony konkurencyjnej mógłbym oczekiwać z takim samym skutkiem jak stadionów na EURO 2012. Przedstawię teraz podobną sytuację do twojej: otóż, na jednej ze swoich stron posiadam panel zatytułowany "Świat gry". Tak zatytułowany panel dość często można spotkać na różnych stronach o grach, sam spotkałem się z takimi panelami na różnych stronach kilkadziesiąt razy. I teraz wyobraź sobie, że piszę do strony konkurencyjnej, żeby usunęła panel "Świat gry", gdyż ja miałem ten panel pierwszy i że ta nazwa jest już zarejestrowana, ale nie ma na nią praw autorskich xD. To samo tyczy się twojego Truck-Games, są to po prostu dwa słowa z angielskiego, do których nikt nie ma wyłączności. Czyli jedyny co Ci może zrobić, to pomarnować Twój czas kłucąc się z Tobą. Podsumowując, jak to kiedyś powiedział znany polski myśliciel, filozof nad filozofami, geniusz nad Eistainy:

Mogą się... cmoknąć generalnie

Khaman, w roku 2009 n.e., dwa posty wyżej.
 
Bochen
Nie zdradza nicka, dzięki za pomoc tak samo jak i panom wyżej. Jak mi teraz będzie zawracał głowę to nie omieszkam również zacytować tego filozofa, co by wiedział, co o tym myślę Smile
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl