ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

MajsterBieda
02.06.2024 00:44:49
Cool

Zbigniew@
01.06.2024 22:26:24
bubello Twój wpis ,przypomina mi bajkę ,dlaczego wyginęły mamuty.

bubello
28.05.2024 18:05:12
A ja od 13 lat na forum, ale większy komfort czuję siedząc w cieniu i obserwując co to się wydarza Frown

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Plan lekcji
tomaszziemann
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mi pomoże, podpowie, pokieruje lub jeśli jest naprawde dobry i lubi babrać się w kodzie php i bazie danych, to może zrobi mi mały dodatek na stronkę internetową szkoły, w której pracuję.
Może jestem naiwny, ale spróbowac rzucić taki temat nie zaszkodzi.

Mianowice interesuje mnie wtyczka, za pomocą której będę mógł administrować planem lekcji oraz go wyświetlać dla użytkowników.

Wykorzystane muszą być następujące dane:
1. Nazwisko i imię nauczyciela
2. Przedmiot
3. Klasa
4. Godzina lekcyjna
5. Dzień tygodnia
6. Sala lekcyjna

W panelu administracyjnym należałoby najpierw wprowadzić do bazy żądaną ilość danych nauczycieli, przedmiotów i klas oraz godzin lekcyjnych. Dni tygodnia to standard od poniedziałku do piątku.

Po wprowadzeniu danych chciałbym móc już ręcznie za pomocą listy wyboru łączyć ze sobą te dane, np.
Kowalski Jan - matematyka - IIIh - 5 - środa - 217
Nowak Anna - język polski - Id - 1 - poniedziałek - 106


Następnie po wybraniu przez użytkownika (ucznia) swojej klasy wyśwetlałby się plan dla tej klasy (no powiedzmy bez nazwiska nauczyciela, bo i po co). Natomiast nauczyciel po wybraniu swojego nazwiska zobaczyłby plan swojego przedmiotu na cały tydzień z uwzględnieniem na której lekcji, jaka klasa i w jakiej sali.

Pomysł wydaje się (przynajmniej mi) dość prosty - ale znając życie z realizacją i papraniem się w odwołaniach do bazy itp. pójdzie już trochę gorzej.

Czy jakiś spec podpowie mi, czy to jest do zrealizowania i w jakim czasie i nakładem jakiej ilości pracy. Tylko proszę o poważne odpowiedzi, bo dziecinada w stylu: jestes naiwny, nie ma nic za darmo sam sobie napisz itp. mnie nie interesują.

Pozdrawiam serdecznie.
Co możesz zrobić dziś, zrób jutro.
 
http://www.gimnazjum.sierakowice.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 01.07.2024 10:13:45
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
tomaszziemann
Zaznaczam, że przytaczam wypowiedź użytkownika @wlodekp, który odpowiedział mi w innym temacie. Dlatego piszę drugiego posta. To naprawdę wyjątkowa sytuacja.
wlodekp napisał/a:
A przy okazji zerknij na plan-jako że w tej chwili baza jest pusta mogę go pokazać,
Plan zajęć nauczyciele-pozostałe podobne zablokowane-Jest to tylko interfejs do oglądania i kosmetycznych poprawek-baza ładowana skryptem z poziomu serwera-przy starcie roku. Plan oparty na 5 tabelach-dni tygodnia. Napisany-pod moje potrzeby i ładowany-jak interfejs-panel-nie infusion. Zresztą Menu pracownik zawiera ich kilkanaście-te pokazuję jako jedną serie-podobnej konstrukcji.
zdzplock.europa.pl

Właśnie o coś takiego mi chodziło. Jeśli dla klas wprowadza się dane podobnie, to jest naprawdę świetnie. Dodałem tam swoje dane, nie mogłem zmodyfikować jednak zapisu dla poniedziałku.
Sposób wprowadzania planu odpowiada mi. Graficznie też go się da dostosować, ale czy dużo dłubania byłoby przy zmianie sposobu wyświetlania? Tak aby jednak cały tydzień był na jednej karcie, a nie wg dni? Niby szczegół, ale...
Jeśli będziesz miał tak dobre serce i mi pozwolisz korzystać z Twojej pracy, będę wdzięczny. Smile
Teraz do mnie dotarło, że ze mną jest coś nie tak. Uczniowie na wakacjach, a ja kombinuję przy kompie, jak tu stronkę udoskonalić. Grin To już choroba zawodowa?
Co możesz zrobić dziś, zrób jutro.
 
http://www.gimnazjum.sierakowice.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja zmodyfikowałem zapis-najpierw nazwisko potem imię, nie po Polsku-ale do celów wyszukiwania-przydatne. Specyfika naszych stron jest inna dlatego taki wygląd planu-moje dane nie są dla uczniów i służą innym-czesto zdalnym celom.
Zrobię Ci ten plan-klasy wedle życzenia, bo to żaden dla mnie problem, nie mniej jednak modyfikacja do infusiona trochę potrwa, bo w odróżnieniu od Ciebie nie mam wakacji- a wrecz nawał roboty(w kilku firmach).
Prześlę Ci to na meila(około tygodnia)
 
wlodekp.europa.pl
qpabomber
A może pójdź w inną stronę - jeśli mieszkasz w województwie małopolskim to Wrota Małopolski uruchamiają jakoś na dniach usługę e-szkoła (coś takiego jak BIP - Biuletyn Informacji Publicznej) za darmo udostępniane szkołom o ile z prośbą wystąpi gmina. Akurat się tym zajmuję u siebie w urzędzie gminy i sprawa jest godna uwagi, Nie wiem jak zachowują się inne strony urzędów marszałkowskich ale warto zobaczyć - a nuż też coś takiego próbują montować. Więcej informacji o e-szkole możesz przeczytać tutaj --> http://www.malopo...px?id=1651

pozdrawiam
szymek
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl