ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Czy administrator może przeglądać prywatne wiadomości użytkowników?
Shador
Witam wszystkich.

Aktualnie pojawil sie problem bardzo szkodliwego uzytkownika. Czy jest aby mozliwosc stworzenia backupu forum a potem przejrzenia jego wyslanych/zapisanych wiadomosci?

Aktualna ver. forum to Powered by PHP-Fusion v6.01.15 © 2003-2005

Pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 24.07 - 21:43

Edytowane przez Shador dnia 24.07.2008 21:57:23
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 11:51:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
proton
Czy nie tak jakby nie wiem o co chodzi. Możesz napisać wyraźnie o co ci chodzi?

Backup samego forum możesz zrobić, wybierając aby wykonał kopie tylko tabel fusion_threads, fusion_forums, fusion_posts.
 
http://www.mortek.pl
Pieka
Odnosnie nazwy tematu i tresci pierwszego posta, co maja wspolnego prywatne wiadomosci i forum?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Shador
No... eeee...

Chodzi mi o to, czy jako administrator forum jestem w stanie przejrzec wiadomosci uzytkownika X?

Ewentualnie przejrzenie wiadomosci ktore zostaly wyslane w przeszlosci przez tego uzytkownika X.
 
Pieka
Posty na forum, czy prywatne wiadomosci?

P.S. Zmiana tematu czeka...
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Shador
Pieka napisał/a:
Posty na forum, czy prywatne wiadomosci?

P.S. Zmiana tematu czeka...


Zmienilem nazwe tematu, sadze, ze jest teraz ona zgodna z regulaminem.

Rzecz jasna, tak jak napisalem w poprzednim poscie, chodzi mi o prywatne wiadomosci a nie o posty. Smile
 
kefirek
Tak wszsytko jest zapisane w bazie danych w tabeli messages ale z poziomu strony tego nie zrobi jedynie za pomocą odpowiedniego kodziku Grin
Edytowane przez kefirek dnia 24.07.2008 22:14:53
 
Shador
@up

Czyli, ze jak zajrze w tabele messages (zwykly notatnik do tego sie nada?) to z tej tabeli bede mogl wyciagnac prywatne wiadomosci dowolnego uzytkownika?

Czy aby dobrze zrozumialem?

A odnosnie tego kodziku, skad go mozna... zdobyc? Smile
 
kefirek
Jak wiadomości są w bazie danych to jak je chcesz notatnikem zobaczy ? Co do kodziku to robisz sobie np plik pw.php i w nim zapytanie do bazy które pobierze ci wiadomości z bazy danych.
 
Grzes
Kefirek lubisz odpowiadać ogólnikowo? Znowu starasz się posty nabijać?

Shador zaloguj się do ppmyadmina, z lewej strony kliknij w tabelę messages. U góry pojawą Ci się buttony na środku, kliknij szukaj. W polu message_from wpisz ID tego użytkownika. Na dole kliknij wykonanie. Wyświetli Ci wszystkie PW wysłane przez tego użytkownika.
Na liście zobaczysz zdublowane pozycje, nie usuwaj ich, tak ma być.

Pamiętaj o zachowaniu prywatności, nikt sobie nie życzy by czytano jego (jak już nazwa wskazuje) prywatne wiadomości. Nie należy nadużywać uprawnień jakie posiada administrator witryny.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
Shador napisał/a:
..Rzecz jasna, tak jak napisalem w poprzednim poscie, chodzi mi o prywatne wiadomosci a nie o posty. Smile

Rzecz moze jasna dla Ciebie, bo reszta jak widze miala wrazenie identyczne jak ja.
Administrator strony, a nie forum, poniewaz PHP-Fusion to CMS, a nie skrypt forum.
Odpowiedz brzmi: moze, ale nie powinien tego robic. To lamanie tajemnicy prywatnej korespondencji uzytkownikow i tym samym naruszanie ich dobr osobistych. I jesli tego nie rozumiesz, to wspolczuje uzytkownikom Twojej strony.
Edytowane przez Pieka dnia 24.07.2008 22:35:08
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Shador
Pieka napisał/a:
Shador napisał/a:
..Rzecz jasna, tak jak napisalem w poprzednim poscie, chodzi mi o prywatne wiadomosci a nie o posty. Smile

Rzecz moze jasna dla Ciebie, bo reszta jak widze miala wrazenie identyczne jak ja.
Administrator strony, a nie forum, poniewaz PHP-Fusion to CMS, a nie skrypt forum.
Odpowiedz brzmi: moze, ale nie powinien tego robic. To lamanie tajemnicy prywatnej korespondencji uzytkownikow i tym samym naruszanie dobr osobistych. I jesli tego nie rozumiesz, to wspolczuje uzytkownikom Twojej strony.


Dop kefirka: Podaj mu jeszcze jak wyciagac i lamac hasla etc., bedzie mial komplet....


Jezeli uzytkownicy rejestrujac sie na forum podpisuja odpowiedni paragraf zawarty w regulaminie dot. o tym, ze wszystko co sie znajduje na serwerze jest wlasnoscia "oplacajacych" forum/strone (jak zwal tak zwal) to wydaje mi sie, ze wszystko jest w porzadku.

No ale jak sadze dla Ciebie istnieje tylko sytuacja wyimaginowana w Twojej glowie, a jest to jak by nie bylo przykre.

Zreszta, po co od razu naskakujesz na mnie? Nie wiesz w jakiej aktualnie sytuacji sie znajduje, nie wiesz nic a jednak oceniasz ludzi... po... uwaga! Paru zdaniach. Czy Ty przez przypadek nie masz za duzego ego?

Dziekuje za pomoc.

@2up

Zdaje sobie sprawe z tego ze "mocy" ktore posiada admin nie wolno naduzywac aczkolwiek po to istnieja te funkcje w kodzie aby wlasnie w stosownych sytuacjach to wykorzystac.

Dzieki.
Edytowane przez Shador dnia 24.07.2008 22:38:03
 
Pieka
Shador napisał/a:
...Zreszta, po co od razu naskakujesz na mnie? Nie wiesz w jakiej aktualnie sytuacji sie znajduje, nie wiesz nic a jednak oceniasz ludzi... po... uwaga! Paru zdaniach. Czy Ty przez przypadek nie masz za duzego ego?

Dziekuje za pomoc.

To nie ma znaczenia, Tobie po prostu nie wolno czytac prywatnej korespondencji uzytkownikow. Sa na to odpowiednie przepisy, cytuje:
Tajemnica korespondencji

Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób, z wyjątkiem sytuacji, gdy wyrażą one zgodę na udostępnienie również innym informacji, które między sobą przekazują.

Tajemnica korespondencji jest istotną częścią składową prawa do poszanowania życia prywatnego, w tym również do poszanowania jej tajemnicy. Naruszenie tajemnicy korespondencji podlega karze z mocy prawa. W sytuacjach szczególnych (np. związanych ze ściganiem poważnych przestępstw) przepisy zezwalają na naruszenie tajemnicy korespondencji.


Moje ego ma sie dobrze, wiec zajmij sie swoim.
Edytowane przez Pieka dnia 24.07.2008 22:43:50
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl