ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wyświetlanie newsów danej kategorii, jak na stronie głównej
Waldzio
Witam, jestem początkujący jeśli chodzi, o strony internetowe, wiem, że temat był poruszany, i rozwiązania podawane były dla innych wersji PHP-fusion, ja mam wersję 7. Chcę, aby po kliknięciu w daną kategorię, newsy nie wyświetlały sie w formie listy, ale streszczeniami, jak na stronie głównej...

Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym.

Pozdrawiam
Edytowane przez Milka dnia 30.08.2008 18:58:17
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 11:17:38
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Tego typu modyfikacja dla v6 powinna dzialac rowniez na v7, wiec pozostaje Ci sprawdzic to praktyce.
Edytowane przez Pieka dnia 30.08.2008 17:27:50
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Waldzio
No niestety, sprawdzałem rozwiązania z tego wątku: http://www.php-fu...ost_101912

Sprawdzałem zarówno dodawanie pliku newss.php ale tu otrzymałem:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Oraz: MOD-News Cats z Laboratorium, gdzie otrzymałem:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Bardzo proszę o pomoc, może wystarczy któryś z plików zmodyfikować, lecz ja niepotrafie...

Pozdrawiam serdecznie.
Edytowane przez Pieka dnia 30.08.2008 21:21:40
 
Gander
Bo w PHP-Fusion 7 zmieniła się struktura... Pamiętaj o tym gdy stosujesz rozwiązania z v6!

Dla v7 będzie to wyglądało mniej więcej tak:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Musisz sobie dostosować ten kod, tak jak potrzebujesz. Nie pytaj jak to zrobić, bo żeby to zrobić, trzeba wpierw poznać podstawy PHP i PHP-Fusion, a niestety tego nauczyć się musisz sam.

// kod poprawiony w odpowiedzi na następny post - Gander
Edytowane przez Gander dnia 31.08.2008 17:03:32
 
gander.solutions
Waldzio
Dzięki wielkie! Dużo mi to dało, lecz poproszę, jeszcze o jedno, ale od|razu się usprawiedliwie: poznawanie podstaw PHP przerabiam od 2 dni, natomiast jest tego tak wiele, zajmuje to dużo czasu, natomiast strona którą przygotowywuje ma pomóc mamie w prowadzeniu firmy, brakuje mi już tylko tego kodu, i wszystko będzie gotowe. Jak wiecie jutro, oprócz rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, zaczyna się bardzo ciężki czas dla osoby przygotowywującej się do matury, czyli mnie. Jeśli nie skończe tego dziś, lub jutro, przetrzymam dzialanie firmy na długi okres, (w najlepszym przypadku do pierwszych, lepszych ferii, a nie jest to główne źródło utrzymania, więc mama nie będzie na siłe szukać profesjonalistów, tylko będzie dłużej rozwiązywać krzyżówki i czekać na strone).

Proszę o jeszcze chwilke zainteresowania.

Podany kod, rozwala strukture strony, tzn. prawy panel, wędruje na sama górę, obok nagłówka, ale z tym poradziłem sobie przenosząc wszystko na lewą strone.
Nie wyświetla też newsów w odrębnych tabelach, ale to nie priorytet, poczekać może aż sie naucze.
Jednak bardzo proszę o pomoc, lub chociaż wskazowki, co zrobić, aby te newsy wyswietlały się z uwzględnieniem znaczników HTML czyli, by wyświetlały się zdjęcia w streszczeniach i formatowanie tekstu np. kolor, rozmiar czcionki).

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Edytowane przez szymon dnia 04.09.2008 18:18:25
 
Gander
Użyłem wbudowanej funkcji render_news() i przerobiłem plik news_cats.php, tak żeby wyświetlał nie linki, tylko streszczenia newsów, tak samo jak wyświetlane są one na stronie głównej. Mam nadzieję ze pasuje?
Gander dodał/a następującą plik:
news_cats_1.zip [1.95kB / 735 Pobrane]
 
gander.solutions
Waldzio
Działa super!! Wielkie dzięki...!! Grin

Pozrdawiam, i oby takich ludzi było więcej! Wink
 
psor
Genialne, ale.... czy da się wyświetlić dokładnie tak jak newsy tzn. bez tej ikonki kategorii z lewej strony (zabiera ona niepotrzebnie troche miejsca).

Dziekuje z góry i pozdrawiam
 
DuDi89
A jak zrobić aby newsy tylko jednej kategorii były wyświetlane? Jak to zmodyfikować? Tak jak na głównej są wszystkie newsy wyświetlane, tak np tylko z jednej kategorii żeby były wyświetlane. Tak jak mam np w bazie oznaczenie kategorii nr 17, jak zrobić aby tylko w tej kategorii były newsy wyświetlane?
Edytowane przez DuDi89 dnia 11.05.2010 23:10:26
 
Piotrek
Bardzo bym prosił o zmodyfikowanie pliku wrzuconego przez Gandera tak, aby po wejściu na daną kategorie (np. news_cats.php?cat_id=1) nie było po lewej stronie obok newsów tej tabelki z miniaturką, nazwą kategorii i liczbą pozycji, a tylko same newsy z tej kategorii.
Edytowane przez Piotrek dnia 15.05.2010 15:38:31
 
pietrov8
Witam.
Jest możliwość stworzenia 2 głównych kategorii newsów np. kat1 i kat2 bez ruszania tych kategorii, co są aktualnie w PHP-Fusion?
Edytowane przez Pieka dnia 29.05.2010 14:14:32
 
maad
Witam czy jest mozliwosc ustawienia filtrow newsow czyli zeby wyswietlane byly newsy z wybranej przez uzytkownika kateogrii?
Newsy wyświetlały by sie wtedy identycznie jak obecnie ale tylko z wybranej kategorii.


Edit// Temat martwy ale jak ktos bedzie jeszcze potrzebowal takiej modyfikacji to pisac, zrobilem chetnie uzycze Wink
Edytowane przez maad dnia 13.09.2010 12:35:53
 
psor
Na stronie http://www.turyst...lublina.pl zmodyfikowałem skrypt (według powyższych wskazówek), aby wyświetlał newsy z danej kategorii, a jednocześnie tak aby było z boku zdjęcie całej kategorii. Takie rozwiązanie natomiast powoduje wyświetlanie nieograniczonej liczby newsów na jednej stronie, a ja wołałbym jednak aby ta ilość była ograniczoną (planuje do niektórych kategorii mieć ponad 70 pozycji). Bardzo proszę o pomoc w modyfikacji skryptu.
Edytowane przez psor dnia 17.01.2011 13:38:42
 
Adam Stalica
@psor podasz swój plik theme.php to Ci go przerobię i dam gotowca Wink
Witam Grin
 
psor
Link do pliku theme: http://krainawoko.../theme.rar


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 18.01 - 07:55

Edytowane przez psor dnia 18.01.2011 08:02:40
 
Adam Stalica
@psor przepraszam za pomyłkę, ale miał to być plik news.php
Witam Grin
 
psor
Oto link do pliku news.php http://krainawoko...a/news.rar
Edytowane przez psor dnia 18.01.2011 13:24:28
 
Adam Stalica
@psor próbowałeś ustawić limit wyświetlania newsów w PA -> Ustawienia -> Elementów na stronie -> Newsów na stronę ??

Pozdrawiam Wink
Edytowane przez Drecha dnia 18.01.2011 16:37:23
Witam Grin
 
paulus3
A czy jest możliwe ustawienie wyświetlania newsów jak na tej stronie: Warez!

Tylko w PHP-Fusion v7?
Jeśli tak, to poprosiłbym o informacje jak to zrobić, bo sam kombinowałem, ale nie wychodzi.
Edytowane przez Drecha dnia 27.01.2011 22:36:08
 
http://www.wierzchu-art.xlx.pl
psor
Perelka2005 napisał/a:
@psor próbowałeś ustawić limit wyświetlania newsów w PA -> Ustawienia -> Elementów na stronie -> Newsów na stronę ??

Pozdrawiam Wink


Tak próbowałem, ale z modyfikacją opisaną w tym temacie ta opcja nie działa.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl