ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 14

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Ulubione v7.02 - dodawanie treści do ulubionych
Piotrroger
Witam,
przedstawiam efekt mojej ostatniej pracy. Jest to największa wtyczka którą stworzyłem (w sumie nigdy oprócz modyfikacji nic swojego nie zrobiłem Wink).

Przekleję README, bo nie chce mi się pisać:
OPIS:
Wtyczka Ulubione ma za zadanie umożliwić użytkownikom dodawanie do ulubionych poszczególnych newsów, artykułów, dodatkowych stron. Dzięki statystykom, każdy może zobaczyć które materiały polubił konkretny użytkownik. Można je włączyć w Polach profilu (INSTALACJA pkt. 6).
Dzięki zastosowaniu OH, wystarczy zainstalować Wtyczkę w Panelu Admina.
Administrator ma możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnej opcji (newsy, artykuły, dodatkowe strony)
w Ustawieniach. Dodatkowo ustala się również liczbę avatarów i nicków, które mają wyświetlać się w panelu po polubieniu. Jeżeli ktoś posiada avatar, wyświetla się tenże, w przeciwnym wypadku w komórce pod spodem wyświetla się jego nick. Kolejność wyświetlania jest za każdym razem losowana.
Na ten moment możliwość polubień mają jedynie zarejestrowani użytkownicy.


INSTALACJA:
1. Wgraj katalogi z folderu files na serwer.
2. Zaloguj się jako Super Administrator.
3. Przejdź do Panel Administratora - >Zarządznie stroną -> Wtyczki.
4. Odszukaj na liscie Ulubione panel i zainstaluj.
5. Skonfiguruj wtyczkę przechodząc na Wtyczki (Infusions) -> Ulubione.
6. Opcjonalnie dodaj pole profilu z informacją o polubionych przez użytkownika materiałach:
Panel Administratora -> Zarządzanie Użytkownikami -> Pola profilu -> Ulubione.

Wersja:
v. 1.0 BETA - 24.08.2013 r. - pierwsze oficjalne wydanie wtyczki.

Wybaczcie za ewentualne błędy - wszak nocka w robocie nigdy do najłatwiejszych nie należy Smile
Wtyczka w fazie beta - co prawda u mnie działało wszystko ok, ale zawsze może się zdarzyć że coś przeoczyłem. Wszelkie pomysły/sugestie/wytyknięcia błędów mile widziane.
Na pewno wyjdzie kolejna wersja, bo mam parę pomysłów, a i kod trzeba zoptymalizować i bardziej zabezpieczyć (mógłby ktoś bardziej "kumaty" rzucić okiem na przede wszystkim bezpieczeństwo kodu?).
Ah, no i brak locali angielskich - ale chwilowo nie mam weny tego tłumaczyć plus proszę sprawdzić polskie locale UTF, bo nie testowałem ich.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się przyda Wink
Piotrroger dodał/a następującą plik:
v7_02-dodaj_do_ulubionych-v1_0.zip [69.87kB / 725 Pobrane]

Edytowane przez Piotrroger dnia 24.08.2013 21:31:53

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 23:56:38
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
brzanek
Wszystko było by pięknie ładnie ale nie chce się zainstalować.
 
Piotrroger
Więcej informacji potrzebuję.
Masz odpowiednią wersję PHP-Fusion?

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
jozio_94
@Piotrroger, chyba mnie wysłuchałeś, bo prosiłem o taką wtyczkę tydzień temu w tym temacie: http://www.php-fu...ost_177764 Po pierwsze w paczce jest błędnie zatytułowany folder "administrator", powinno być "administration". Po zainstalowaniu, wchodzę PA >> Wtyczki (Infusions) >> Ulubione i wywala coś takiego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Poza tym w dzienniku, wywala dwa błędy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

oraz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Mam pytanie, czy panel "Stan ulubionych" widoczny dla adminów musi być koniecznie włączony, wydaje mi się, że jest on zbędny. Ze swojej strony chciałbym prosić o dodanie strony dla użytkownika, aby z jej poziomu można było usuwać ulubione artykuły/newsy itp. (działanie takie same jak przycisku "Nie lubię!"). Przycisk "Lubię to!" umieściłbym w stopce artykułu/newsa, a listę z "Lubią to:" pod stopką. Mimo, że wtyczka nie działa do końca prawidłowo, jak dla mnie bomba. Czegoś takiego właśnie potrzebowałem :) Mam nadzieję, że weźmiesz pod uwagę moje propozycje :) Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
 
Piotrroger
W pierwszym temacie poprawiony załącznik.
Nie powinno być błędów, o których wspominał jozio_94.

W następnej wersji dodam możliwość nie pokazywania panelu Stan ulubionych oraz możliwość usuwania o której piszesz.
Jeśli chodzi o umieszczenie przycisku, zdecydowałem się na osobny panel, bo w ten sposób da radę uruchomić wtyczkę bez edycji jakichkolwiek plików. Jest to dużo łatwiejsze dla początkujących użytkowników i bardziej uniwersalne, bo w przypadku zmian w plikach CMS`a nie zmienia się działanie wtyczki Wink

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
jozio_94
Dzięki wielkie za poprawę, przetestowałem i teraz wyświetla taki błąd:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Ponadto, gdy wyłączę z panelu wtyczki dodatkowe strony, to nie ma statusu "Wyłączone" w panelu Stan ulubionych.
Cieszę się, że uwzględnisz moje propozycje w następnej wersji. A co do umieszczenia przycisku masz rację, aby wtyczka była funkcjonalna, lepiej nie edytować innych plików CMS'a :)
 
Piotrroger
Zobacz teraz Wink

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
brzanek
U mnie nadal nie idzie tego zainstalować posiadam wersję v7.02.07
Po wybraniu wtyczki i wciśnięciu instaluj nic się nie dzieje. Wytczka nadal jest nie zainstalowana.
 
jozio_94
@Piotrroger, teraz działa :) Przebadałem jeszcze raz działanie całej wtyczki i w dzienniku znalazłem taki błąd:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Więcej już nie powinno być :)
 
Piotrroger
Okej, poprawione - powinno być już ok.
Dzięki! Wink

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
jozio_94
W porządku, teraz nie znalazłem żadnego błędu Smile Ja również dziękuję za wtyczkę i czekam na następną wersję.

P.S. Tak się zastanawiałem, co by w niej jeszcze ulepszyć i myślę, że warto dodać opcję włączenia/wyłączenia losowych avatarów.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl