ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
PHP-Fusion czy eXtreme-fusion
mati23
Witam, jestem tutaj nowy dlatego prosze o lagodne potraktowanie mojego posta. Mam problem z wyborem ktory lepszy i bezpieczniejszy. Wazne jest dla mnie aby stronka byla prosta i bezpieczna dlatego prosze o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - bartek124 01.05 - 20:44

Edytowane przez Pieka dnia 12.04.2009 18:31:32
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 08:21:40
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Szapko
Ja jako użytkownik EF, gorąco je polecam.
Nie wiem jak jest z PF, bo nigdy nie używałem.
 
EuGeN
Ciężko powiedzieć który lepszy, zależy kto czego potrzebuje Smile Osobiście preferuje PHP-Fusion, gdyż łatwiej mi się go modyfikuje.
PF - wszystko modyfikujesz sam, i cała w tym zabawa Grin
EF - jest to modyfikacja PF, jeżeli Ci się podoba to korzystaj.

Strony demo, dotknij pomacaj,wybierz:
Extrem Fusion DEMO login: administrator hasło: administrator
PHP-Fusion DEMO login: admin hasło: demo123
 
eugenq.eu
MeTeo
Chcesz prostą stronkę? To skorzystaj z "czystego" fusiona. Php-fusion z założenia miał być prostym cms'em. Extreme-fusion robi z niego już, że tak to ujmę "kobyłę". Ja podobnie jak EuGeN preferuję "czystego" fusiona, bo i tak modyfikuję go do własnych potrzeb, a "wodotryski" z EF są mi zbędne Wink

Bezpieczeństwo to samo, bo bazują na wspólnym silniku Wink
 
mati23
Dziekuje bardzo za pomoc w wyborze,
pozdrawiam.
Edytowane przez Pieka dnia 02.05.2008 11:26:37
 
portal24dk
A ja polecam php-fusion Wink
Edytowane przez Pieka dnia 19.05.2008 20:36:17
 
http://www.netpiko.com/
Piotrroger
Po co odświeżasz temat nic do niego nie wnosząc?
Żeby to nie był off:
EF - bardzo dobry na portal z bajerami, szczególnie jeśli chcemy użyć system punktów i rang,
PF - bardzo dobry, jeśli chcemy zrobić stronę bez większych bajerów, najlepszy do stron firmowych, portfolio etc.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Sotery
A ja nie będę zakładał nowego tematu, więc piszę tutaj.
Mam taki problem i dwa wyjścia. Była sobie strona na EF IV, w końcu upadła i ją reaktywuje. No i teraz co wybrać...

Fusiona 7, czy EF IV?
Normalnie wybrałbym 7, ale większość modyfikacji mam wprowadzonych już w EF (musiałbym tylko kilka poprawek nanieść) i nie wiem, czy lepiej już pozostać przy nim, czy więcej się narobić, ale w końcu odpicować 7?
Piszcie co byście wybrali...
Edytowane przez Sotery dnia 12.04.2009 17:22:37
 
Czarny Pan
EF IV. Dlaczego? Bo łatwiej zrobić w nim stronę, nie męcząc się i nie tracąc czasu (a z tego co mówisz, masz już modyfikacje właśnie do EF IV). Poza tym ja czekam osobiście wyłącznie na premierę EF V.
 
Sotery
No tak, ale prac nad V dużo, ludzi mało - więc jeszcze sporo czasu poczekasz...
Co do tych modyfikacji, to tak - mam. Ale i tak muszę je trochę przerobić. Nowa odsłona ma być nowocześniejsza.
A Them i kilka paneli oraz wtyczek robię od nowa i właśnie nie wiem czy lepiej dołożyć sobie roboty i zrobić to porządnie - tak aby starczyło do Fusiona 8, czy zrobić na IV i po roku/dwóch znów przerzucać się na EF V. A podejrzewam, że tu była by masa roboty. Oczywiście nikt mi nie każe, ale wiadomo - zabezpieczenia...
 
Chemikpil
Czarny Pan napisał/a:
EF IV. Dlaczego? Bo łatwiej zrobić w nim stronę, nie męcząc się i nie tracąc czasu


Tu się z tobą nie zgodzę. W cale nie jest tak ciężką zrobić stronę opartą o PF. EF to przerobiony PF wiec aż tak się nie różnią by mówić że tu stronę robi się łatwiej i szybciej. Bardziej należy wziąć pod uwagę funkcjonalność i bezpieczeństwo. Nie jestem może jakimś wielkim znawcą by porównać obydwa CMS-y ale ja osobiście nie wahał bym się i od razu wybrał PF i nie dlatego że to forum właśnie tego systemu ale dlatego że dla mnie jest wygodniejszy. Oczywiście to moja opinia a to jaki ty wybierzesz system zarządzania to zależy wyłącznie od ciebie. Zawsze jest jakieś za i przeciw. Najlepiej jak sam zainstalujesz oba i porównasz, który sprosta twoim wymaganiom.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Sotery
@chemix - Czarny Pan miał na myśli chyba to, że łatwiej jest zbudować stronę bez edytowania itd (większość wtyczek jest już zawarta)...

Chodzi o to, że ja już 7 znam i wybieram zawsze ją jak od podstaw stawiam stronę, ale tu chodzi o tą całą robotę co jest wsadzona w EF (była odsłona strony).
Hmm... No i właśnie nie wiem, czy to wszystko po prostu "wyrzucić"...

Chyba zrobię sobie pełną kopię zapasową plików jak i bazy i zobaczę jak mi na 7 będzie to szło.
Bo zależy mi też na dość szybkim stawieniu strony...
Edytowane przez Sotery dnia 12.04.2009 19:29:26
 
bartek124
Stary temat, ale ok, wypowiem się.
@Piotrroger napisał:
EF - bardzo dobry na portal z bajerami, szczególnie jeśli chcemy użyć system punktów i rang,
PF - bardzo dobry, jeśli chcemy zrobić stronę bez większych bajerów, najlepszy do stron firmowych, portfolio etc.


Nie do końca jest to prawdą.
Nie zrozumieliście idei PHP-Fusion.
Digitanium, twórca naszego CMS-a, wydaje tak jakby rdzeń, szkielet pod stronę. Posiada on same podstawowe narzędzia, system newsów, artykułów, proste forum. Jednym słowem to, co jest potrzebne na każdej dynamicznej stronie. Wielu z Was uważa PHP-Fusion za badziewny przez to, że mało w nim bajerów. A to jest jego główną zaletą, bo system ten daje nam praktycznie nieograniczone możliwości do rozbudowy. Po prostu nie są narzucane żadne dodatkowe funkcje. Nie chcemy kolorowania nicków - ok. Nie chcemy systemu punktów - nie ma sprawy. eXtreme-Fusion IV to nic innego czysta paczka z domyślnie doinstalowanymi paroma modułami. Dlatego duża część użytkowników go wybiera - bo nie musi ręcznie instalować tych modułów. Ale co ma zrobić człowiek, który nie chce mieć na swojej stronie systemu punktów, bo robi stronę np. parafii, i takie coś byłoby tylko obciążeniem? W eXtreme-Fusion musiałby modyfikować dużą liczbę plików. A w PHP-Fusion nic, bo tego nie ma. Jeśli ten człowiek zechciałby taki system u siebie, po prostu go zainstaluje, samodzielnie.


To samo zdanie krąży pewnie o v7. Na pierwszy rzut oka nie ma nic nowego (pomijając to co było od dawna potrzebne, nowa wyszukiwarka, pola profilu). W następnej wersji zapewne też nie zobaczymy kolorowania nicków (chociaż... mogę się mylić Wink), czy innych super [cenzura]r bajerów, a jedynie to, co najpotrzebniejsze i niezbędne.

Dlatego polecamy v7, ponieważ ta wersja została mocno zoptymalizowana. Wszelkie niepotrzebne zapytania, zbędne kody zostały usunięte lub zastąpione czymś lepszym. To czyni ją lepszą od eXtreme-Fusion IV, która wciąż stoi na silniku v6.

eXtreme-Fusion V, z tego co mi wiadomo, nie będzie w ogóle (lub tylko częściowo) oparty o v7. I chwała za to. Wreszcie skończą się porównania EF<->PF, bo nie będzie czego porównywać. Piątka będzie pisana w całkiem inny sposób i tym samym będzie przeznaczona dla całkiem innej grupy ludzi.

@Piorroger napisał też, że PHP-Fusion nadaje się pod mniejsze strony, firmowe, blogi itp. Otóż tak nie jest. Prawdą jest, że na czystej paczce nie mamy zbyt wielu możliwości, ale potężna baza modyfikacji, wtyczek, paneli, skórek, które tworzyli pasjonaci zupełnie za darmo, sprawia, że PHP-Fusion nie ma żadnych barier. Instalujemy co chcemy, robimy co chcemy. Dodatkowo prostota kodu pozwala, że sami możemy rozbudowywać swój portal. Wystarczy odrobina chęci i wysiłku (a raczej wymagana jest, bo strona się sama nie zrobi, nawet na EF)...

Żeby nie było, że wymieniam same zalety, ponieważ jestem tu Adminem: PHP-Fusion posiada też wady. Mimo, że w v7 poczyniono duże postępy pod względem kodu, to nadal pozostawia on wiele do życzenia. Mówiąc prościej, czasami jest zbyt prosty. Dzisiejsza technika pozwala stworzyć o wiele lepsze narzędzia.
Poza tym chciałbym widzieć jeszcze system wtyczek i modyfikacji oparty na innej zasadzie (skoro mamy tylko rdzeń, to niech możliwości rozbudowy nas nie ograniczają).Nie będę tu tego tłumaczył, ale myślę, że bardziej doświadczeni userzy będą wiedzieć o co chodzi.

Pisałem na szybkiego bo rodzinka w domu i cały czas ktoś mi przeszkadza, więc wybaczcie, jeśli czegoś nie zrozumiecie Pfft.

Pozdro!
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Sotery
Fusion nie jest do małych stron - zamierzam go użyć do supportu gry mmo : )
Powiem ci Bartek, że mnie przekonałeś - masz rację, zbędne skrypty w EF tylko obciążają serwer, a gdy odpalę na Fusionie dodam i zrobię tylko to, co jest mi na prawdę potrzebne. Bez zbędnych i nikomu nie potrzebnych bajerów.
Dodatkowo dochodzi jeszcze poziom zabezpieczenia i tej optymalizacji...

Dobra - spróbuję Fusiona, najwyżej jak ogrom prac mnie przerośnie, to się poddam. Ale będę się starał podołać ; P

Niestety nie podziękuje punkcikiem, bo nie założyłem tego tematu : /


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - jantom 14.04 - 16:58

Edytowane przez Sotery dnia 12.04.2009 21:01:45
 
jantom
Swego czasu popełniłem dla CMS-Frontacji arta podsumowującego PF-a v6, gdzie próbowałem pokazać wady i zalety "naszego" CMS-a. Z EF też miałem odrobinę wspólnego, zatem, nie jestem zielony w temacie.
Bartek, odnośnie tego, co powyżej - trochę zbyt optymistycznie napisałeś. Z częścią Twojej wypowiedzi jak najbardziej się zgadzam, do reszty odniosę się poniżej.
Digitanium, twórca naszego CMS-a, wydaje tak jakby rdzeń, szkielet pod stronę.
Nie, on po prostu wydaje lekkiego i, w założeniu przez swą lekkość, szybkiego CMS-a, co w dużej części przypadków sprawdza się. Gdyby to miał być szkielet, to byśmy mieli frameworka, jak Kohana, Zend Framework, rodzący się w bólach FusionWorks czy wiele, wiele innych.
[...]potężna baza modyfikacji, wtyczek, paneli, skórek,
Za mocno powiedziane. Określiłbym to inaczej - stale rozwijająca się baza w/w. Ich jakość również rośnie. Jednakże wielkie integracje z systemami forów, galerii i innych spotyka się jako wyjątki, co w porównaniu do popularniejszej konkurencji, jest zdecydowanie popularniejszym zjawiskiem.
Po prostu nie są narzucane żadne dodatkowe funkcje
Jest to zarówno wada, jak i zaleta. Zależy z której strony spojrzeć.
@Piorroger napisał też, że PHP-Fusion nadaje się pod mniejsze strony, firmowe, blogi itp.
Owszem, PF daje radę na większych stronach, jednakże jest zupełnie inaczej zaprojektowany, niż systemy stworzone pod regularne i wysokie obciążenie strony. EF z racji pokrewieństwa ma te same, a nawet większe problemy - więcej bajerów, to większe obciążenie serwera.
eXtreme-Fusion V, z tego co mi wiadomo, nie będzie w ogóle (lub tylko częściowo) oparty o v7. I chwała za to.
Poza tym ja czekam osobiście wyłącznie na premierę EF V.
Też czekam na moment jego wydania, choć moje pobudki zbyt szlachetne nie są Wink

Jakiś czas temu postawiłem na Fusiona, bo potrzebowałem lekkiego CMS-a i wyboru nie żałuję, przynajmniej do dzisiaj. Może to zasługa tego, że przypasowała mi jego społeczność, może prostota tego systemu, a może to coś, czego nie można zdefiniować jako racjonalny argument.

Osobom czekającym na EFV też poleciłbym Fusiona - w końcu cały czas EC chce dać możliwość przeniesienia się z PF-a na EF. Przystosowanie strony z EFIV do EFV w mojej opinii będzie wymagało tyle samo zachodu.

Jak pisałem swoje wypocinki, to się jeszcze inni zdążyli dopisać...
Edytowane przez jantom dnia 12.04.2009 21:05:21
 
http://jantom.info
bartek124
Nie, on po prostu wydaje lekkiego i, w założeniu przez swą lekkość, szybkiego CMS-a, co w dużej części przypadków sprawdza się. Gdyby to miał być szkielet, to byśmy mieli frameworka, jak Kohana, Zend Framework, rodzący się w bólach FusionWorks czy wiele, wiele innych.

Hmm, źle to określiłem. Po prostu chciałem ukazać, że mimo ubogości czystego Fusiona, można go rozbudować o wiele różnych modyfikacji, dlatego porównałem do "szkieletu".

Za mocno powiedziane. Określiłbym to inaczej - stale rozwijająca się baza w/w. Ich jakość również rośnie. Jednakże wielkie integracje z systemami forów, galerii i innych spotyka się jako wyjątki, co w porównaniu do popularniejszej konkurencji, jest zdecydowanie popularniejszym zjawiskiem.

Czy ja wiem... Jedyne co boli to fakt, że nie ma globalnej bazy, gdzie skupiają się wszystkie dodatki do tego CMS-a. Są rozproszone po każdym supporcie, po różnych forach, stronach itp.

Jest to zarówno wada, jak i zaleta. Zależy z której strony spojrzeć.

Dla mnie wada, dlatego m.in. wybrałem Fusiona.

Owszem, PF daje radę na większych stronach, jednakże jest zupełnie inaczej zaprojektowany, niż systemy stworzone pod regularne i wysokie obciążenie strony. EF z racji pokrewieństwa ma te same, a nawet większe problemy - więcej bajerów, to większe obciążenie serwera.

Racja. Fusion jest napisany prostym kodem. Praktycznie zero obiektowości, wygląd zmieszany z resztą kodu, brak templaków. Jest to plus, bo szybko można się na Fusionie uczyć PHP i łatwo go modyfikować, ale i minus, bo mniejszą ilością kodu, a trudniejszym (mniej zrozumiałym dla początkujących) sposobem, można zrobić w sumie to samo.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Gander
Ja także wypowiem się w tym temacie.

Do połowy marca br. byłem neutralnie nastawiony do projektu eXtreme-Fusion. Postrzegałem to jako lekko przeładowaną bajerami modyfikację PHP-Fusion, ale z pewnością przydatną dla wielu użytkowników PHP-Fusion, którzy potrzebowali podrasowanego portalu społecznościowego. Kolorowanie nicków, system punktów, itp dodatki są bardzo lubiane przez administratorów stron klubowych, klanowych itp.

Obecnie odradzam wszystkim ten system, gdyż jak się okazało, twórcy tego projektu nie dokładają wszelkich starań by go polepszać w każdej możliwej płaszczyźnie. Poniżej przedstawię wycinki mojej dyskusji na oficjalnym supporcie eXtreme-Fusion na temat kilku wykrytych i zgłoszonych przeze mnie błędów:


Menzoberranzan napisał:
Te błędy na stronie głównej to raczej "wina" programistów oryginalnego Fusiona, nie oczekujesz chyba, że Crew będzie skrupulatnie usuwał każdy "błędzik", którego nie widać podczas codziennego użytkowania?

Poprawię każdy znaleziony przeze mnie błąd twórców oryginalnego PHP-Fusion i zgłoszę go do DEV. Nie potrzeba wcale wielkiego nakładu pracy żeby poprawić kilka błędów, a jak domniemam wersja eXtreme nie jest każdorazowo przepisywana gdy wyjdzie aktualizacja standardowego PHP-Fusion? Raz poprawionych błędów nie trzeba ponownie naprawiać.

kwant napisał:
Słuchaj idealisto, ten CMS jest darmowy. Dla adminów należy się BIG szacun za fajne zmodyfikowanie php-fusiona. Jak ci się nie podoba coś, to zawsze możesz naprawić (zmodyfikować). Jeżeli szukasz czegoś idealnego, to sam sobie zrób CMS.

Napisałem przecież że jestem pełen podziwu dla ich wytrwałości, więc nie wiem czego się czepiasz? Miewam strasznego bzika na punkcie dokładności, ale bardzo często przymykam oko na niezauważalne błędy, gdzieś w zakamarkach kodu... Uwierz mi, nie ma nic gorszego dla początkującego programisty jakiegokolwiek systemu CMS niż rozsypująca się strona zaraz po instalacji... Gdyby nie problemy z instalacją Mambo, pewnie byłbym teraz programistą modułów do Joomla... Chyba chcemy żeby wszystkie wersje PHP-Fusion cieszyły się dobrą opinią i nie gasnącą sławą?

Chomik napisał:
Nie nasza wina, że masz gówniany hosting, bo na ogromnej większości EF działa bez problemu..

Nie mam gównianego hostingu. Odpalałem to z WAMP na ustawieniach ułatwiających kodowanie. Pomijając ten fakt, czy nie uważasz że eXtrme Fusion powinien chodzić bez zarzutu na nawet najbardziej gównianym hostingu? Tłumaczenie że mam gówniany hosting zniechęca mnie (czytaj: jakiegoś potencjalnego użytkownika) do użytkowania tego CMS-a.

Chomik napisał:
Zastanawiam się jeszcze, dlaczego oceniasz tak stary produkt i po tak długim czasie?

Nie sądzisz że tak stary produkt powinien mieć swoją jakość? Błędy toleruję tylko w świeżych projektach...

Chomik napisał:
Weź sobie pf 6.01.XX oceń - to jeszcze gorszy badziew.

PHP-Fusion 6.01.x jako czysta instalacja jest po prostu pusty, a nie badziewny. W eXtreme masz dużo modyfikacji po instalacji. Nie wszyscy potrzebują akurat tego typu modyfikacji, więc wybierają czystą wersję i modyfikują lub zlecają modyfikację wg własnych potrzeb.

Chomik napisał:
W sumie to zachowujesz się jak dziecko tak, jakby kazali Ci z tego korzystać. Mi np. nie podoba się joomla i inne podobne z czystym fusionem włącznie, ale jakoś nie idę do nich na support i nie zachowuje się jak lama wytykając błędy.

W sumie to Ty zachowujesz się jak dziecko... Od kiedy to wytykanie błędów w projektach open-source jest źle widziane? To właśnie otwartość kodu i możliwość wynajdywania błędów i ich poprawiania powoduje że wiele open-souce'owych produktów jest tak profesjonalnych że używa się ich praktycznie wszędzie (patrz: phpMyAdmin).

Chomik napisał:
Sprawa jest prosta - nie chcesz to nie korzystaj. Nie podoba się coś to nie korzystaj. masz wolny wybór.

Nie korzystam z tego systemu, ale bynajmniej nie z powodu błędów (choć teraz to już właściwie też dlatego).


Czy mi się zdaje czy też użytkownicy eXtreme-Fusion sami odradzają użytkowanie tego systemu oraz pokazują na jakim poziomie jest wsparcie?

Zdecydowanie wybieram PHP-Fusion ze wszystkimi jego wadami i brakami Smile
 
gander.solutions
fun360
To niby po co tam zaglądasz jak Ci się nic nie podoba? Nie będę się wykłócał, że EF IV jest lepszy, bo ma wiele błędów, ale PF też nie jest idealny Smile
~Gander pokazałeś jedynie urywki, z tego co pamiętam to ich troszkę sprowokowałeś.
Blog LiSu
Nie pomagam na GG!
 
www.blog-lisu.eu
bartek124
Po prostu po wyłączeniu short_tags i register_globals eXtreme-Fusion się sypie, shoutbox bodajże wali błędami itp. Wypadałoby to naprawić, ale to już nie moja sprawa Smile.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Gander
@fun360, sprowokowałem zwracając im uwagę że mają błędy w kodzie?

Usunąłem urywki wyrwane z kontekstu i nie dodające nic do tematu...

Oryginalny pierwszy post w temacie:

Droga administracjo, dumnie określacie swój CMS najlepszym*, ale faktem jest że jeszcze mu daleko do dobrego... Nie ujmuję wam wkładu w rozwój tej modyfikacji, czasem nawet jestem pełen podziwu dla waszej wytrwałości, ale naprawdę ręce opadają gdy już na etapie instalacji pojawiają się błędy.

1. Zaraz po instalacji muszę włączyć ustawienie "Short Open Tags" bo strona ukazuje prawie tylko jej kod źródłowy:

i43.tinypic.com/1zzq32f_th.jpg

2. Potem jest jeszcze tylko kilka błędów...

i39.tinypic.com/2rgdggj_th.jpg

Uprzedzam zarzuty, że mam włączone wyświetlanie wszystkich błędów. Mam, ale to nie usprawiedliwia tego, dlaczego wasz produkt ma jakiekolwiek błędy?


PS * W tytule strony jest "Najlepszy darmowy CMS. Centrum eXtreme-Fusion CMS" i o to mi chodziło w moim poście...
Edytowane przez Gander dnia 13.04.2009 00:12:33
 
gander.solutions
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl