ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Brak wyświetlania urodzin w panelu w Event Calendar 0.8.0
Reqest
Po zainstalowaniu teoretycznie wszystko działa. Oprócz poprawienia kosmetycznego błędu (brak opisu przy buttonie "Użytkownicy mogą edytować" w administrowaniu wtyczki, który ciągnie się chyba od wersji 0.7.0) to głównym problemem jest panel boczny, który pokazuje błędy po właczeniu opcji pokazywania urodzin użytkowników w panelu.

Wtyczkę zainstalowałem jako "świerzą".
Nie wiem czy to jest tylko u mnie i czy ja nie popełniam żadnego błędu, bo nikt nie jest doskonały, ale może komuś się także pojawił ten problem i ma środek zaradczy.


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 10.06 - 19:20

Edytowane przez Pieka dnia 10.06.2008 20:34:32
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 20:07:15
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piotrek199214
Czy chodzi Ci o to co jest zaznaczone na czarno na obrazku?
www.lzszlobizna.yoyo.pl/a1.jpg

Edytowane przez Pieka dnia 10.06.2008 20:34:50
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
Reqest
Tak, właśnie między innymi poprawiłem jedną z powyższych pozycji w pliku admin.php infusiona.

Poza tym tak jak pisałem niestety nie wyświetla urodzin userów Sad
W panelu bocznym nad kalendarzem i pod nim same błędy syntax SQL-a.

Temat wątku zmieniłem. Mam nadzieję, że się kojarzy z występującym problemem.
Edytowane przez Pieka dnia 10.06.2008 20:35:16
 
piotrek199214
Masz rację, widziałem błędy w poprawnych localach oraz błąd w panelu kalendarza:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Natomiast w pliku admin.php błąd do poprawnego wczytania locali, było:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a po localach wiadać że powinno być tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dziękuję za zgłoszenie błędu.
Edytowane przez piotrek199214 dnia 10.06.2008 20:47:13
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
Reqest
Hmmm. dokładnie taki bład mi się wyświetla w bloku.

Locala zmieniłem właśnie w ten sam sposób Pfft

Resztę próbowałem analizować, ale niestety przy moim poziomie zaawansowania nie dam sobie rady bez pomocy.

Taki sam błąd wyświetla zamiast kalendarza przy przeglądaniu miesięcznych wydarzeń.
Edytowane przez Pieka dnia 10.06.2008 20:35:47
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Opisywałem na forum wersję 0.7.5 choć była nowsza i ta wersja ma się bardzo dobrze w kwestii pokazywania urodzin:
chodzi na keruzam.com dzisiaj akurat nikt nie ma urodzin wczoraj były cztery, ta sama wersja u innej koleżanki i są akurat jedne:
http://jolanta.o1... dodatkowo kliknięcie na nazwę miesiąca pokazuję listę wszyskich urodzin w tym miesiącu.
Dodatkowo dopisałem funkcję wysyłania meila automatem w tym dniu do każdego solenizanta i ta ma się także jak najlepiej.
Tak więc ja nie widzę problrmu w kwestii urodzin kalendarza wibixa.
 
wlodekp.europa.pl
Reqest
No tak... cóż napisać. Jednym działa drugim nie.
Ostatecznie sprawa locali się wyjaśniła. Brakujące opisy w admin.php to pryszcz. Brakowało ich dosłownie wszędzie. Podnieniłem plik polski na angielski nazwałem go Polish.php i powyłaziło wszystko jak robale po deszczuSmile Nieważne... sprawę locali zamykam, bo sobie sam przetłumaczę.

Natomiast w szoku jestem, że wlodekp napisał że mu to działa Shock .
No faktycznie patrząc na niemiecie żródło to jemu też to chula jak trzeba.

Jeśli nic nie nie wymyśle pozostanie mi odptaszenie opcji pokazywania urodzin w bloku bocznym i cieszenie się pokazywaniem urodzin po kliknięciu wydarzeń w miesiącu.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Popatrz sobie na moją dyskusję z wibixen na beta fusion mods, na temat formatowania, co do locali to są zapewne moje u niego bo dodałem do 0.7.8 i napisałem mu. że nie pasuje mi ta wersja absolutnie i pozostaje w bezproblemowej z moją poprawką już w paku na forum 0.7.5 a tych kalendarzy jest kilkanaście łącznie z moją stroną, gdzie wczoraj mi pokazał moje urodziny pod dwoma nikami.
I tu nie ma u jednych działa u innych nie, on działa wszędzie jeśli jest prawidłowo zainstalowany. Bo na wspomnianych stronach osobiście go instalowałem.
Na keruzam.com jeszcze dodałem opcję kolorowego niku bo tam są przy urodzinach właśnie, gdzie mam pomarańczowy i tak byłem,łącznie zavatarem widoczny i dosłownie minute po 24 wczoraj pyk mail z życzeniami mojej konstrukcji, mało sprawdziłem dostała cała czwórka.
Jeśli zrobisz resztę lokali to dodaj w temacie na beta fusion mods a wibix wstawi do swojego download.
 
wlodekp.europa.pl
Reqest
Stworzyłem nowy local dla 0.8.0 i dodałem go już na becie.
Mam nadzieję , że nie zawiera rażących błędów.
Nie wiem czy jest sens wklejać jeszcze tutaj..
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Tutaj to jest sens jeśli ta wersja CI działa poprawnie wstawić całość z opisem jak przeskoczyłeś temat problemu i co było jego przyczyną, dla potomnych tego forum by mogli skorzystać z Twojego doświadczenia.
Paczki zawsze już sam dodaje w polskich tematach, bo wiele stron gdzie one były na mods poznikało.
Mimo, że w tym przypadku , jest małe prawdobodobieństwo zniknięcia, ten temat, będzie stanowił, bufor bezpieczeństwa istnienia potencjalnego rozwiązania.
 
wlodekp.europa.pl
Reqest
No problem wyświetlania urodzin jako zdarzenie chyba rozpoznany.

Sprawdziłem plik odpowiedzialny za błąd. Chodzi o ten błąd, który jest gererowany przez linię

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


w pliku core.php w katalogu includes.

Wyjaśnienie działnia funkcji jest tutaj:

http://dev.mysql....ion_concat

Wszystko na to wskazuje że wersja MYSQL na serwerze obsługującym musi być co najmniej w wersji 5.0. Niestety jak większość mamu 4.x.x więc sprawa jest jasna.
Nie możemy włączyć pokazywania urodzin jako wydarzenia jeśli nie mamy tej wersji MySQL.
Pozostaje mi poprawienie błedu powodującego wyświetlanie avatarów koło urodzin oraz pozbycie się apostrufu 's przy wyświetlanym nicku.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Pewnie masz rację, bo ja oczywiście jako jeden z pierwszych już na początku swojej przygody z fusion wystartowałem we wszystkich 5 php mysql na swoich serwerach już w 2005r.
 
wlodekp.europa.pl
Reqest
Czyli właściwe to koniec tego wątku. Sprawa się wyjaśniła. Pozostałe mankamenty nowego EC 0.8.0 poruszę w stosownych wątkach precyzując kolejne poprawki.
Wątek można zakończyć.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
AMEN
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl