ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
SEO Friendly URL (mod_rewrite, htaccess) z v6 dla v7
kamprog
Jaka reguła pozwoli na przejście do strony z treścią newsa po wpisaniu takiego adresu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
gdzietytuł to dowolny ciąg znaków oraz podkreśleń a w tym przykładzie liczba 20 to ID newsa?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 08:54:48
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
djexx
Jak zrobić by w standardowych panelach tupu ostanie komentarze ostanie artykuły i newsy też działało bo nie działa, pokazuję starą formę linków?
Edytowane przez Pieka dnia 19.10.2010 19:13:48
 
mdfx
Witam!

Moje pytanie brzmi: Czy próbował któryś z użytkowników przystosować to pod FusionBoard'a 4.2?
Próbowałem, jednak nie dałem rady.

Ktoś chętny do pomocy? ; )

Pozdrawiam.
Edytowane przez Drecha dnia 28.08.2011 13:43:21
 
Konto ukryte
Witajcie moi drodzy ja także mam kilka pytań.
Mianowicie:
1. Czy jest możliwość modyfikacji do wersji v7.02.05? Bądź czy ktoś by się podjął tego? może jako OH czy MOD?
2. Jak to się ma z SEO?
Iż przeglądałem cały wątek i były różne zdanie, że dobre jedzonko dla google a z drugiej strony, że złe. Co myślicie? Czy pod kątem SEO jest to dobre rozwiązanie?
Pozdrawiam.
 
poki289
Nie polecam używania tej modyfikacji, przynajmniej w takiej postaci jaka jest na forum. Modyfikacja wyszukuje ciąg znaków za pomocą wyrażeń regularnych, co spowalnia działanie serwera, brak jakichkolwiek przekierowań co w rezultacie jedna podstrona daje nam 4 adresy url.
Ogólnie jeśli chcesz używać modyfikacji musisz ją odpowiednio zmodyfikować (przekierowanie 301, kanoniczne urle itp.).
PS. Ja bym bardziej skupił się na treści, przykładem jest tutaj PHP-Fusion Polska. Jak widać Support działa bez żadnych 'przyjaznych' wspomagaczy i wszystko ładnie śmiga i zdobywa pozycje.
 
www.add-ons.pl
Konto ukryte
Czy ktoś już może coś wie? Jakieś poprawki czy coś?
 
hakeryk2
Witam,
Po zaadaptowaniu tego pod PHP-Fusion 7x napotkałem na mały błąd. Otóż całość sobie w miarę usprawniłem by link w treści miał tytuł pobrany z bazy danych itd ... jednak zatrzymała mnie kwestia rowstart.

Otóż w oryginalnym pliku do wersji 6 składnia rowstartu w newsach i forum zmieniła się (rowstart poszedł na koniec). Jednakże to akurat nie było problemem.

U mnie problem pojawił się gdy przypadkiem zauważyłem na forum, iż gdy występuje w linku rowstart tak wszystko się kaszani.

Dla przykładu link który wyglądał:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


gdy tylko przychodziło do utworzenia rowstart link wyglądał domyślnie:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zacząłem walczyć z htaccess i zawartością skryptu:
Gdy już udało mi się stworzyć warunek który zamieniał link na coś takiego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Gdzie jak wiadomo _cz15 to skrót od rowstart=15

I tutaj pojawia się istota problemu: Wszystko byłoby fajnie gdyby to działało - po kliknięciu na link poprawnie przepisany tak nic się nie dzieje. Ciągle pozostaje na tej samej stronie, nie przenosi mnie na drugą stronę tematu, natomiast w url wszystko pobrało. Zacząłem czytać co może powodować problem i domyślam się że jest to przez ampersand &, który różnie może być odbierany i później po zmianie php nie jest w stanie przerzucić do $_GET['rowstart'] wartości.

Oto kod odpowiedzialny z php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


A to z htaccess
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Ostrzegam, że próbowałem wiele razy zamieniać wartości z samego & na & i na odwrót i nic to nie dawało. Z drugiej strony zauważyłem, że też w viewthread.php w funkcji makepagenav dodawany był atrybut & - tam też zmieniałem, kombinowałem i utknąłem.

Bardzo proszę o pomoc.

Edit: Poprawiłem i powrzucałem [ code].
Chciałbym jeszcze dodać, że na prawdę nie marnowałem czasu i spędziłem ponad 7 godzin na czytaniu i próbach z ampersandem w obydwu miejsach, zarówno w htaccess jak i w php. Zamieniałem je pozycjami, próbowałem z samymi &, później z &, jeszcze potem wersje mieszane. Przeprowadziłem jakieś 400 prób i nic! Niektórych może zastanawiać po co dodałem [L,B] w htaccess - gdzieś wyczytałem, że to może pomóc, jednakże też nie działa. Czy jest tu osoba, która ma większe doświadczenie i czy mogłaby pomóc?

EDIT 2 - ROZWIĄZAŁEM!! YUPPIE!

Niemiłosiernie się osiedziałem nad tym jednak rozwiązałem. Oto co należy zrobić:

Kod w php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Kod w htaccess:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Następnie w plikach viewthread.php oraz viewforum.php przy użyciu ctrl+f odnaleźć linijki kodu zawierające wyrażenie & i zamienić je na samo & w sekcjach odpowiadających za tworzenie nawigacji do tematu (to jest ważne, nie zamieniać pozostałych) (przeważnie funkcja makepagenav. W moim przypadku były to linijki kodu 136 i 368 w viewthread.php (szukać w tych okolicach) i linijka 192 w viewforum.php.

UWAGA: Aby pozbyć się duplicate content użyłem wyrażenia blokującego wyniki dla rowstart=0 które są kopią pierwszej strony poprzez wyrażenie
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

w robots.txt

UWAGA #2: w moim kodzie php widnieje coś takiego jak
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i jest to odwołanie do funkcji która pobiera tytuł tematu i wrzuca go do linku:
Oto kod funkcji jakby ktoś potrzebował
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pozdrawiam.
Edytowane przez hakeryk2 dnia 12.10.2013 11:50:02
Sprawdzone i najtańsze meble tj. stoły i krzesła znajdziesz na MeblujDom.pl
 
http://meblujdom.pl
Rafee
Witam serdecznie,

Mam lekki problem, z uwagi na to że mam dużo, ponad 450 linijek dodania do panelu, ucina mi tekst w panelu (nie zapisuje pełnego dodanego tekstu w panelu do bazy). Patrzyłem do struktury bazy ale nie widzę tam limitu znaków. Gdzie mogę szukać rozwiązania?

images90.fotosik.pl/405/86294158415b23c3m.png

Bezpośrednio w bazie mi sie zapisuje, natomiast jesli zapisze to w bazie, i tak mod seo nie działa na stronie. Dodam tylko ze treść panelu ma ponad 62600 znaków.
Edytowane przez Rafee dnia 07.08.2020 17:02:07
 
slawekneo
W bazie zmien typ text na longtext
 
Rafee
Dziękuje bardzo Smile Działa Smile
 
Rafee
Gutaj napisał(a):

A może tak? Idź do .htaccess (utwórz jeżeli go nie masz) i dodaj na górze:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Teraz zapisz go i prześlij do katalogu głównego witryny.

Następnie otwórz "maincore.php, znajdz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i zamień na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisz plik maincore.php i wrzuć go na ftp.

Następnie Otwórz themes/templates/footer.php, znajdz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i zamień na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Teraz zapisz i wrzuć do /themes/templates.


Witam, chciałbym zmienić link w takie postaci:
https://jakasstrona/res.php?v=100?&number=JF1

Gdzie 100 oraz JF1 jest zmienne.

Dodałem do .htaccess
RewriteRule ^skrocony-([0-9]*?)-(.*?)$ res.php?v=$1&number=$2 [L]


A do maincore.php
$buf = preg_replace('#res\.php\?v=([0-9]*?)(&|&)number=(.*?)#si', 'skrocony-\1-\2', $buf);


Gdzie popełniłem błąd? Chce aby link wyglądał:
https://jakasstrona/skrocony-100-JF1

Edytowane przez Rafee dnia 08.04.2022 13:35:11
 
slawekneo
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl