ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
PHP-Fusion Off-Line - Instalacja na domowym serwerze
bartek124
Z tego poradnika dowiesz się jak zainstalować PHP-Fusion na własnym komputerze, korzystając z pakietu WebServ.


1. Instalacja i konfiguracja
Ściągamy program STĄD i otwieramy go. Podczas instalacji wybieramy najnowsze składniki, tj. PHP i MySQL w wersji 5.x.x, nie zwracamy uwagi na napis "dla początkujących".
Po poprawnej instalacji otworzy się okno konfiguracji, jeśli jednak nie jesteśmy pewni co do niej, zostawiamy pola domyślnie wypełnione i klikamy Dalej.

2. Użytkowanie
Po włączeniu programu, w tray'u ukaże się nam nowa ikonka. Klikając LPM na niej, mamy m. in. takie opcje jak: PHPMyAdmin, Konta WWW, Foldery Kont. Wymieniłem tylko kilka z nich, ponieważ te są nam w tym momencie potrzebne.

Narzędzie PHPMyAdmin chyba każdy zna, więc nie muszę opisywać jego działania. Dane potrzebne do zalogowania się to:
Login: root
Hasło: brak

Opcja Konta WWW służy do zarządzania kontami obsługiwanymi przez nasz serwer. W tym menu możemy dodawać/usuwać konta, a także sprawdzać ich rozmiar.

Opcja Foldery kont przenosi nas do folderu /httpd-users/, gdzie przetrzymywane są wszystkie Konta WWW. Tutaj możemy manualnie dodawać lub usuwać poszczególne konta (foldery).

3. Instalacja PHP-Fusion
Po przeczytaniu powyższego już powinieneś dać sobie radę z instalacją PHP-Fusion na własnym serwerze, ale na wszelki wypadek opiszę ten proces Wink.
Zacznijmy od stworzenia bazy MySQL. Wchodzimy i logujemy się do PHPMyAdmin. Już na stronie tytułowej widzimy pogrubiony napis "Utwórz nową bazę danych". Poniżej wpisujemy jakąkolwiek nazwę, wybieramy kodowanie (najczęściej utf8_unicode_ci) i klikamy Utwórz. Po chwili baza zostanie utworzona. To tyle w PHPMyAdmin, możemy go śmiało zamknąć.

Teraz stwórzmy konto WWW dla naszego Fusionka. Przechodzimy do menu, klikamy "Konta WWW", a następnie "Dodaj konto". Wpisujemy dowolną nazwę i zatwierdzamy. Na liście powinno pokazać się nowo utworzone konto. Klikamy na nie, a potem na przycisk "przejdź do folderu". Przenosimy się w tym momencie do folderu, gdzie przenosimy zawartość katalogu php-files PHP-Fusion.

Adres internetowy naszego konta to
http://localhost/~NAZWA_KONTA/
.

Po przeniesieniu plików możemy przystąpić do samej instalacji PHP-Fusion. Tego procesu także nie będę opisywał, ponieważ jest on już znany. Poniżej dane potrzebne do połączenia z bazą MySQL:
Host: localhost
Hasło: brak
Nazwa użytkownika: root
Nazwa bazy: Nazwa jaką wpisałeś podczas tworzenia bazy w PHPMyAdmin.

Instalację wywołujemy wpisując w adresie:
http://localhost/~NAZWA_KONTA/setup.php



Domowy serwer różni się od hostingu płatnego czy darmowego jedynie adresem oraz polem działania. Wszystkie modyfikacje czy instalacje przebiegają na obydwu tak samo, więc nie ma obawy, że coś będzie niezrozumiałe czy trudne. Jeśli poradziłeś sobie z instalacją Fusiona na jakimś hostingu, to poradzisz sobie także ze swoim serwerem Smile.
Jeśli coś jest nadal niezrozumiałe, proszę śmiało pisać, zawsze coś poradzimy.

Pozdro!!
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 20:38:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
yodamatrix
A dałoby się podpiąć domenę pod to ?
 
www.star-wars.orge.pl
bartek124
Nie mam zielonego pojęcia, ale jak masz zewnętrzne IP to możesz zrobić przekierowanie na nie i po kłopocie. Pewnie można, tylko trzeba jakieś pakiety doistalować.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
Wystarczy zarejestrowac sie na pierwszym lepszym no-ip Smile
Edytowane przez Pieka dnia 10.11.2008 09:38:10
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
vrona
Wielkie dzięki Grin
 
paralitic.cba.pl
zezol
WebServ ma wbudowanego klienta No-IP Smile. Wystarczy mu tylko ustawić uruchamianie się razem z WebServ'em, wpisać login/hasło i cieszyć się z dodanej domenki.
 
m@rkop
bartek124 napisał/a:
Jeśli coś jest nadal niezrozumiałe, proszę śmiało pisać, zawsze coś poradzimy.

Kiedy próbuję zainstalować php-fusiona wyskakuje mi takie okno:
images35.fotosik.pl/29/7d75e06a84293d06.jpg
Czy ktoś może mi pomóc naprawić błąd i zainstalować fusiona na dysku?
Pozdrawiam
 
bartek124
A zmieniłeś nazwę pliku _config.php na config.php?
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
m@rkop
Nie zmieniłem Sad Dzięki za info Smile
Pzdr

Wiadomość doklejona:
zezol napisał/a:
WebServ ma wbudowanego klienta No-IP Smile. Wystarczy mu tylko ustawić uruchamianie się razem z WebServ'em, wpisać login/hasło i cieszyć się z dodanej domenki.

Czy mógłbyś mi napisać, co i jak poustawiać, aby strona śmigała na moim kompie, jeśli mam stały adres IP?
Pzdr
Edytowane przez m@rkop dnia 10.11.2008 16:30:52
 
zezol
No-IP w przypadku stałego IP chyba nie ma sensu bytu. Ale możesz pod swoje IP podpiąć chociażby darmowy alias.
 
m@rkop
Tylko jak to zrobić? Jak wpisuję adres ip mojego kompa w miejsce przekierowania na stronie z darmowym aliasem, to nie wyświetla się moja strona. Internet dostarcza mi firma, która dzieli go radiowo na kilkunastu odbiorców mających ten sam adres ip. Czy mogę postawić stronę na swoim kompie dostępną dla wszystkich?
Pzdr
 
virusxd
Nie bardzo, chyba że poprosisz dostawcę internetu aby przekierował w sieci adres IP widziany w internecie na twój adres lokalny komputera.
 
www.deeveris.com
m@rkop
Dzięki za info Smile
Pzdr
 
Pieka
m@rkop napisał/a:
..Czy mogę postawić stronę na swoim kompie dostępną dla wszystkich?
Pzdr

Oczywiscie, do tego celu sluzy no-ip, o ktorym juz pisalismy. Tak dzialala pieka.pl na poczatku swej obecnosci w sieci.
Edytowane przez Pieka dnia 10.11.2008 19:46:19
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
m@rkop
Pieka napisał/a:
Oczywiscie, do tego celu sluzy no-ip, o ktorym juz pisalismy.

Czy to dotyczy też stałego ip, bo na stronie tego serwisu piszą tylko o zmiennym? Czy ktoś może mi napisać, jak skonfigurować wszystko, aby działało?
Pzdr
 
rimmey
Mam problem z bazą danych a mianowicie.Po zainstalowaniu programu klikam LPM na ikonkę w pasku pojawia się to:
www.iv.pl/images/d228oc4460tpbt8b3ev_thumb.jpg
Następnie pokazuje mi się to:
www.iv.pl/images/9w9mbam04re2n7c0g4a8_thumb.jpg
Jak pokazałem wciskam przycisk START i wyskakuje to:
www.iv.pl/images/c3vuizmnrgt1t39ouius.jpg
Ładuje się i ładuje czekałem 20 minut i nic. ;/
 
piterus
rimmey napisał/a:
Mam problem z bazą danych a mianowicie.Po zainstalowaniu programu klikam LPM na ikonkę w pasku pojawia się to:
/.../
Ładuje się i ładuje czekałem 20 minut i nic. ;/


Przeinstaluj lub zaktualizuj do najnowszej wersji Internet Explorer. Kiedyś miałem tak samo i powyższe rozwiązanie zadziałało.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
rimmey
Dzięki. Znalazłem też to:
Wchodzisz do przeglądarki i wpisujesz to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

podajesz login (root) i hasło ("puste") w działa :)
Edytowane przez Pieka dnia 05.11.2009 10:42:11
 
palmer74
Wszystko udało się zainstalować , tylko teraz mam takie pytanie jak skonfigurować webserv aby można było odłączyć się od sieci i testować kopię z dysku?


Kiedy wyłączam WIFI mam taki komunikat :
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Jest to kopia już działającej strony

Błędy w [code] - ICEK

Wiadomość doklejona:
Ale jak je naprawić ten błąd ?
Kiedy stawiam świeże PF wszystko jest ok, natomiast chciałem mieć także na dysku kopie działającej już strony, skopiowałem pliki zaimportowałem bazę przy wyłączeniu sieci wywala powyższy komunikat,i się nie ładuje
Edytowane przez Pieka dnia 05.11.2009 10:41:58
 
gwajer
Dodam od siebie do tego tematu:

Miałem problem z instalacją jakiegokolwiek CMS-a na serwerze Apache (wersja 2.2.11 i wyższe) pod Windows XP. Okazało się, że to wina niekompatybilnej wtyczki mySQL w paczce z PHP 5.3.0. Po wielu próbach dobrałem następującą konfigurację: Apache 2.2.11, PHP 5.2.9-2, mySQL 5.1.36. Taka konfiguracja działa stabilnie. W moim przypadku PHP 5.2.9-2 to najnowsza wersja PHP, która działa prawidłowo z bazą mySQL pod Apache 2.2.11. Nie testowałem na nowszych wersjach Apache, bo pod Win strasznie uciążliwe i czasochłonne jest ponowne instalowanie i konfiguracja serwerów z dodatkami.
Okazuje się więc, że nie zawsze najnowsza wersja jest tą właściwą.
Problem występuje pod Apache 2.2.x. Wcześniej miałem zainstalowany PHP Fusion v7 pod Apache 2.1.x (który już jest niedostępny, niestety...) i nie było najmniejszych problemów, dlatego tak długo zajęło mi poszukiwanie błędu.

Opis występujących błędów jest zawarty w TYM TEMACIE

Jeszcze mała uwaga odnośnie polskich znaków:
Metoda porównywania napisów w bazie najlepiej jak będzie ustawiona na utf8_general_ci, zarówno do samej bazy, jak dla połączenia MySQL, a domyślny język Apache ustawiony na ISO-8859-2.

Powyższa konfiguracja działa "od strzału": ładujemy pliki do odpowiedniego katalogu, logujemy się na stronę z przeglądarki, instalujemy i po chwili i mamy ładny portalik na PHP Pusion 7 w języku polskim Smile

Na koniec chciałbym polecić dość ciekawą paczkę serwera http o nazwie WampServer: właściwie nic nie trzeba konfigurować, tylko (zgodnie z tym, co napisałem powyżej) doinstalować starszą paczkę z PHP 5.2.9-2 (domyślnie jest zainstalowany niezgodny PHP 5.3.0, ale w Menu programu jest opcja pobrania dodatkowych wersji ze strony producenta). Po tym zabiegu jest właściwie gotowy do użycia. Oczywiście do pracy w trybie on-line wymagana jest dodatkowa konfiguracja ze względów bezpieczeństwa.
Użycie WampServera bardzo ułatwiło mi testowanie różnych konfiguracji Apache-PHP-MySQL. Do ciekawszych funkcji należy tryb off-line (dostęp tylko z localhosta), skróty w menu do strony głównej na localhost, skrót do phpMyAdmin i parę jeszcze innych ciekawych funkcji.
Program jest darmowy. Polecam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w użytkowaniu CMS-a.
Edytowane przez gwajer dnia 14.08.2009 00:16:09
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl