ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Jak pytać?
filipb
No właśnie, jak zadać pytanie? Wczoraj niezbyt roztropnie wrzuciłem linka z poradnikiem do Shoutboxa, powienienem od razu dać to tutaj. Może szanowne grono adminów rozważy podlinkowanie tej strony? :)
Ale dość gadania, jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości jak zadać pytanie na forum, tu znajdzie odpowiedź, oto skarbnica wiedzy, krynica mądrości :) klik...
Pozdro

Fil
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.04.2024 20:40:30
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pawson91
ciekawe... czy to Ty pisles i czy chcialo Ci się tyle meczyc ??? Shock
www.insidepc.info - wszystko dla Twojego komputera i Ciebie.
www.forum.insidep... - forum dyskusyjne portalu inisdePC.info
 
www.insidepc.info
filipb
Nie, to nie jest mojego autorstwa, od lat to już w sieci wisi Smile
Pozdro

Fil
 
JazOOn
całkiem ciekawy tekst. ile prawd w nim ukrytych. Warto by było zlinkować . CO na to pozostali admini?
 
woymil
Spojrzałem na załączony link. Rzeczywiście bardzo mądrze porusza sprawy pisania postów na forach. Szkoda tylko, że mało kto się do takich rzeczy stosuje, bo na wielu forach widać, że ludzie nie potrafią pisać precyzyjnych tematów i często piszą nie tam gdzie trzeba. Nawet mi sie to zdarzało. Dzięki tej stronce mam nadzieję unikać takich wpadek w przyszłości i zachęcam innych do zajrzenia na tą stronkę.
Koordynator Podlaskiego Stowarzyszenia
Badaczy Zjawisk Niezwykłych
"Terra Incognita"

http://ti.org.pl
 
http://ti.org.pl
scorpio70
Wszystko jest extra... tekst jest naprawde warty przekazania uzytkownikom... ale zastanówmy się nad jednym?! Kto czyta teksty (jeszcze do tego: regulaminy, informacje nakazowe, pouczające), no kto?? Przebrnięcie przez ten tekst zajeło mi dokładnie 6 min. Czytałem powoli ze zrozumieniem. Komu z userów, będzie się chciało to czytać, skoro w jego mniemaniu, wie wszystko (strata czasu) a zależy mu na jak najszybszym oświeceniu w nurtującym go temacie. Moim zdaniem (pomnę,że skromnym) takie info Savoir-vivre o tyle nie mają sensu istnienia, o ile nie będzie jakiegoś "środka wspomagającego" ich czytanie. "Środki wspomagające" to oczywiście te najbardziej drastyczne: zamykanie tematu (tematu który jest na wokandzie rozlegle wytłumaczony), ban i oczywiście pernamentny ban. Innymi słowy ten tekst będzie czytany (i wiele innych tekstów) pod warunkiem, że admini bez pardonowo będą karać zuchwalców Smile nie stosujących się do nakazów ogólno stosowanych. ot to....
pozdrawiam
 
www.workfit.pl
JazOOn
scorpio70 napisał/a:
Wszystko jest extra... tekst jest naprawde warty przekazania uzytkownikom... ale zastanówmy się nad jednym?! Kto czyta teksty (jeszcze do tego: regulaminy, informacje nakazowe, pouczające), no kto?? Przebrnięcie przez ten tekst zajeło mi dokładnie 6 min. Czytałem powoli ze zrozumieniem. Komu z userów, będzie się chciało to czytać, skoro w jego mniemaniu, wie wszystko (strata czasu) a zależy mu na jak najszybszym oświeceniu w nurtującym go temacie. Moim zdaniem (pomnę,że skromnym) takie info Savoir-vivre o tyle nie mają sensu istnienia, o ile nie będzie jakiegoś "środka wspomagającego" ich czytanie. "Środki wspomagające" to oczywiście te najbardziej drastyczne: zamykanie tematu (tematu który jest na wokandzie rozlegle wytłumaczony), ban i oczywiście pernamentny ban. Innymi słowy ten tekst będzie czytany (i wiele innych tekstów) pod warunkiem, że admini bez pardonowo będą karać zuchwalców Smile nie stosujących się do nakazów ogólno stosowanych. ot to....
pozdrawiam


podczas rejestracji trzeba by wymagać znajomości zasad z tego tekstu, a rejestrujący zdawali by egzamin/test ze znajomości tego tekstu by w ogóle móc się zarejestrować.
 
filipb
Egzamin, czy inne sprawdzenie, czy uzytkownik sie nadaje czy nie... czy to nie odstraszy userow? Wydaje mi sie, ze po prostu powinni sie z tym zapoznac, nie mam pomyslu jak to wyegzekwowac, mail przy rejestracji, link na forum, ban "ostrzezenie", ban "pierwsze poważne chińskie ostrzeżenie", ban "nieodwołalny" Smile Sam nie wiem, problem z tego typu pytaniami i lenistwem userów jest powszechny. W każdym razie tekst powinien trafić "pod strzechy" jak wieszcz mawiał Smile
Pozdro

Fil
 
as
Zważywszy na średnią wieku userów tego Forum oraz na ideę fix przyświcającą Supportowi, podejmowanie drastyczniejszych środków w stosunku do pytających, którzy nie chcą błądzić, zwiększanie wymagań odnośnie stylu i jakości formułowania myśli gnębiącej pytająceego, uważam za nadmiernie przesadzone i niepotrzebne. Moim zdaniem winno się wprowadzić dodatkowe punkty do Regulaminu Forum, które regulowały by formę udzielania odpowiedzi w postach, których problematyka była już choć parę razy podnoszona i omawiana. Można by ustalić raz na zawsze, że udzielenie odpowiedzi w stylu szukaj w Szukajce, bo było jest zastrzeżone tylko do Adminów. W innym wypadku albo podajemy gotową odpowiedź raz jeszcze, albo podajemy link do gotowej odpowiedzi lub milczymy. Sam wpadam w pułapkę odsyłania do Szukajki (co mi już tu na Forum wypomniano... i słusznie), ale czynię to nie dla nabicia postów (na tym Forum do niczego to nieupoważnia) lecz dla zasady, że odpowiedzieć jakoś trzeba a powtarzać się nie powinno, bo staje się to śmiertelnie nudne. Czynię to też dlatego (choć trudno jest się do tego przyznać), że po pewnym czasie i po nabiciu iluś tam postów człowiek zmienia się i hardzieje. Do gry wchochodzą... rutyna, zadufanie w sobie i w swoich rzekomych umiejętnościach oraz mentalność starszego brata. Łapię się na tym i trochę mi wstyd, że temu czasami ulegam. Sam jak startowałem na tym Forum, to zadawałem tak głupie pytania w sprawach oczywistych, że do tej pory się ich wstydzę. Ale choć jestem już wiekowym faciem, to mam dużo zrozumienia dla gorącej krwi młodego pokolenia, które tak jak i za moich czasów charakteryzuje się niecierpliwością, buntowniczością oraz kontestacyjnym olewajstwem i ignoranctwem. Piękne to jednak były czasy i z sentymentu dla nich jestem wstanie pogodzić się z prostacką formą pytania jak i jego kilkukrotną powtarzalnością...
Edytowane przez as dnia 27.01.2006 15:28:24
as
 
JazOOn
filipb napisał/a:
Egzamin, czy inne sprawdzenie, czy uzytkownik sie nadaje czy nie... czy to nie odstraszy userow? Wydaje mi sie, ze po prostu powinni sie z tym zapoznac, nie mam pomyslu jak to wyegzekwowac, mail przy rejestracji, link na forum, ban "ostrzezenie", ban "pierwsze poważne chińskie ostrzeżenie", ban "nieodwołalny" Smile Sam nie wiem, problem z tego typu pytaniami i lenistwem userów jest powszechny. W każdym razie tekst powinien trafić "pod strzechy" jak wieszcz mawiał Smile


zapomniałem dodać w swojej wypowiedzi o egzaminach pare buziek Smile Smile i już wszyscy wzięli to na poważnie. Po prostu trzeba userów przyzwyczaicz ze posty nie zgodne z regulaminem (którego pewnie nie czytali) będa kasowane, a userzy ostrzegani, 3 ostrzezenia = papa support. Ostrzeżenie bedzie przyznawane za nawet najdrobniejsze przewinienie
 
woymil
JazOOn napisał/a:
Po prostu trzeba userów przyzwyczaicz ze posty nie zgodne z regulaminem (którego pewnie nie czytali) będa kasowane, a userzy ostrzegani, 3 ostrzezenia = papa support. Ostrzeżenie bedzie przyznawane za nawet najdrobniejsze przewinienie


Moim zdaniem należy rozróżnić większe i mniejsze przewinienia. Drobne możnaby uznać do 3 razy sztuka i potem won, a większe np tylko raz można by darować. Nadmiar rygoru nikomu nie dał nic dobrego. Dyscyplina musi być, to fakt, ale wszystko w granicach rozsądku. Potrzebny grecki "złoty środek" a nie stalinowski terror.
Wink
Koordynator Podlaskiego Stowarzyszenia
Badaczy Zjawisk Niezwykłych
"Terra Incognita"

http://ti.org.pl
 
http://ti.org.pl
scorpio70
dlaczego tak wyżej napisałem:
"Środki wspomagające" to oczywiście te najbardziej drastyczne: zamykanie tematu (tematu który jest na wokandzie rozlegle wytłumaczony), ban i oczywiście pernamentny ban.

otóż:
wcale się tego nie wstydzę, że pomimo swego wieku grywam dość często w w CS i jestem nawet adminem na jednym z serwerów. Tam właśnie stosuje się taką metodę: łamiesz regulamin, jakieś małe przewinienie ---> upomnienie, a jak się powtarza to kick, i w końcu ban, lub nawet perm. I powiem, to działa! Delikwent drugim razem jest spokojny i stosuje sie do regulaminu danego serwera, a jak mu nie odpowiada to idzie sobie w diabły. Spokój jest Smile
Edytowane przez scorpio70 dnia 27.01.2006 18:11:08
 
www.workfit.pl
filipb
Jak widzę, efekt lektury tego tekstu już jest. Ludziska walą pytania w Shoutbox'ie :)))
Pozdro

Fil
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl