ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
index.php zamiast news.php
Snob
Dodajmy jeszcze, że działa jak ktoś używa jako strony startowej news.php Wink inaczej trzeba to samo zrobić dla wybranego pliku...
Serdecznie dziękuję za te wyjaśnienia! Świadczą o głębokiej znajomości tematu i samych skryptów fusiona (gratuluję wszystkich zdobytych "Miss"'ów). Ale będę malkontentem. Mój ersatzowy sposób działa równie dobrze a przy zmianie wersji nie będę musiał znowu dziergać tyle ręcznie. Chodzi mi o zmianę zawartości pliku index.php BEZ zmiany filozofii systemu - czyli zarządzania systemem bez znajomości PHP. Weź też, proszę, pod uwagę, że sposób jest morderczy dla dłużej działających forum. Bo w treści postów pełno odwołań wprost do starej struktury - to też trzeba poprawić ręcznie.
Właśnie mi zakiełkował pewien pomysł... sprawdzę jeżeli zadziała opiszę jeżeli nie odszczekam Wszystko co powyżej napisałem i z pokorą pochylę głowę przed mądrzejszymi!
----------------------
Sprawdziłem i z przykrością informuję, że Sebaz miał rację!
Musimy wykonać w sumie kilka czynności:
1) zmienić w index.php całą treść na "include_once('twoja_strona_główna.php' ) ;
lub tak jak proponuje Pieka

2) w ustawieniach głównych strony zmienić "twoja_strona_główna.php" na index.php
(spowoduje to, że strona będzie "na starcie" wyświetlała wszystkie zdefiniowane panele).

Już działa, już jest prawie dobrze, ale nie do końca tak jak byśmy chcieli

3) na koniec dla pełnej satysfakcji: na nowo przemyśleć układ menu (i paneli) trzeba się zastanowić nad układem menu. Teraz bowiem odwołania bezpośrednie do "twoja_strona_główna.php" będą BEZ dodatkowych paneli (u góry i na dole, np bez panelu powitalnego) jeżeli chcesz mieć te panele musisz w menu wstawić (zmienić) odwołania do "twoja_strona_główna.php" na odwołania do "index php".
i tyle...
(mam nadzieję, że napisałem klarownie Cool)
Edytowane przez Pieka dnia 28.08.2008 22:24:03
Chyba za stary jestem... ,ale kocham moje dzieci i zwięrzęta zaś na co dzień moimi dziedzinami są transport i obliczenia.
 
snob.ovh.org
Wścibski Gość
Dodany dnia 14.05.2024 16:30:26
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spooky91
Snob - zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś, ale mimo to po wpisaniu adresu strony nie wyświetlają się górne panele. Wyświetlają się tylko wtedy kiedy kliknę w menu na "Aktualności", wtedy też do adresu dopisuje się /index.php. Adres mojej strony - www.wkswielun.pl

Ogólnie męczę się już dosyć długo z ustawieniem tego przekierowania i niestety nie daję rady :/ Pieka we wcześniejszym poście podaje instrukcje jak to zrobić, ale dopisuje, że nic nie zniknie ze strony jeśli dopiszemy index.php. No a ja chcę żeby nic nie zniknęło ze strony po podaniu normalnego adresu, bez index.php ani news.php.
Edytowane przez Spooky91 dnia 29.10.2008 02:16:48
 
Konto ukryte
A ja mam pewne pytanie - ostatnio zamieniłem właśnie tak, aby było bez niezbyt dobrego przekierowania. Po dniu strona zniknęła z google, tzn. jest ale gdzieś baaaaardzo daleko.

Czy to normalne? Strona na starym adresie jechała już 2,5 roku. Mam konto na google i w narzędziach dla webmasterów brak informacji o problemach.
 
m_i_n
Glowy nie dam, ale z racji zmiany tresci jest to mozliwe (brak przekierowania). Sadze ze powinno to z czasem wrocic do normy. W dluzszej perspektywie chyba nie jest mozliwe aby google bardziej preferowalo z przekierowaniem niz bez. Ale tak jak mowie, to tylko moja teoria.
 
http://www.bbproject.net
Konto ukryte
No tak, to jest oczywiste ;)

Chciałbym jeszcze jednak coś dodać - sposoby nie są do końca idealne... dlaczego? Spróbujcie sobie wpisać:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

gdzie za X dajcie numer jakiegoś newsa. Całość wyświetli identycznie jak wypadku:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

bo de facto to ta sama strona. Nie jest idealne, jeżeli google nie znajdzie takiego adresu: jeżeli będzie miało oba, uzna za dublowanie (jak domeny działające zarówno z jak i bez www).

No ale skąd google ma mieć taki adres? Uznajcie to więc jako dygresję :)

Wiadomość doklejona:
Jak do tej pory strony nie ma w google, a tu już nieco dziwne :/

Może by tak zrobić inaczej, zamaist wywalać tamten kod, dodam nad pierwszym headerem:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Przekierowanie będzie chyba lepsze, niż to co jest def.


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie Tematu - bartek124 22.01 - 15:00

Edytowane przez Konto ukryte dnia 22.01.2009 07:13:20
 
mat1984
Pieka napisał/a:
Snob napisał/a:
..Od strony oprogramowania najwięcej zalet ma propozycja m_i_n'a ale i seba_z(mimo jego języka) ma trochę racji...

Podobna instrukcje dalem dla v7, ale zeby nie mieszac odsylajac do innych dzialow podam i tu.
Od v6.01 nie ma potrzeby modyfikowania innych plikow niz te, ktore wymienilem ponizej.

Usun index.php, zmien nazwe pliku news.php na index.php, a nastepnie w PA => Zarządzanie stroną => Główne ustawienia: zmien w "Ustaw jako stronę główną:" rowniez na index.php.
W pliku includes/theme_functions_include.php zmien news.php na index.php w funkcji newsopts.
Jesli uzywasz skorki, ktora nie korzysta z w/w pliku, zmien recznie wszystkie wystapienia news.php na index.php w funkcji render_news znajdujacej sie w pliku theme.php biezacej skorki.
Nie zapomnij rowniez o zmianie w pliku news_cats.php wszystkich news.php na index.php (wystepuje trzy razy).

Efekt: http://pieka.ugu..../index.php

Jesli w adresie strony zawsze podacie index.php, to nic Wam ze strony nie zniknie.

P.S. W przypadku v7 po wykonaniu w/w zmian, nie maja miejsca zadne niedogodnosci, wiec polecam upgrade, ktore pozwoli Wam na o wiele wiecej niz tylko bezproblemowo dzialajacy adres strony.


Zastosowałem się do tej instrukcji (zamieniłem articles.php na index.php) jednak chciałbym zwrócić uwagę na dublowanie stron przy indeksacji google. Chodzi o to, że np artykuł nr 37 można odnaleźć zarówno po wpisaniu adresu xxx.www/articles.php?article_id=37 jak i pod xxx.www/index.php?article_id=37.

Co zrobić, aby definitywnie wszystkie kategorie artykułów odnosiły się do index.php, a odnośniki articles.php były całkowicie wycofane i roboty google ich nie indeksowały?
 
m_i_n
Pozmieniaj wszedzie w kodzie wystapienia articles.php na index.php, i usuń stare articles.php.

Zanim google zaskoczy ze go juz nie ma to moze minac sporo czasu (w miesiacach), takze musisz sie uzbroic w cierpliwosc.
Edytowane przez m_i_n dnia 24.05.2009 08:18:23
 
http://www.bbproject.net
mat1984
Wszystkie articles.php pozamieniałem na index.php jednak nadal jest mały problem. Menu mam podzielone na działy którego są jednocześnie kategoriami artykułów. I tak na przykład są tam:

Gry sportowe (gdzie odnośnikiem jest xxx.www/articles.php?cat_id=12)

Gry zręcznościowe (gdzie odnośnikiem jest xxx.www/articles.php?cat-id=13)

itp

Jednak dla kategorii utworzonych i dodanych do menu po zmianie odnośniki są wyświetlane rawidłowo tzn. np.
Gry karciane (xxx.www/index.php?cat_id=21)

Co zrobić, aby w menu odnośniki articles.php?... zamienić na index.php?... ?

------------------------
Ok dałem sobie radę, rozwiązanie było banalne jednak dopiero teraz na nie wpadłem. Gdyby ktoś w przyszłości miał taki sam problem to wystarczy w PA w NAWIGACJI pozamieniać adresy poszczególnych pozycji MENU z articles.php na index.php.
Edytowane przez mat1984 dnia 24.05.2009 12:54:02
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl