ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Czy strona zawierająca darmowe gry java, aplikacje, tapety i dzwonki jest legalna?
maxioo
Siemka. Jestem zielony w tych sprawach stad moje pytanie.

Czy jak załoze stronke i forum o tematyce gsm i bede tam zamieszczal darmowe gry java, aplikacje, tapety i dzwonki to nie bede mial zadnych problemow z tego powodu?? Według mnie chyba mozna takie cso stworzyc poniewaz jest wiele portalow tego typu np. http://www.portal..., http://www.se-cen... http://www.se24.pl i oni chyba nie maja z tego powodu zadnych problemow i dalej prowadza serwisy.

Pytam sie dlatego ze nie chcialbym miec zadnych problemow z powodu prowadzenia takiej stronki w przyszlosci (np. grzywny)


Kiedys pytalem sie na jednym z for o to samo i mi powiedzieli ze jak napisze w stopce strony ze pliki sa zamieszczone jedynie w celach informacyjnych i nalezy je usunac w ciagu 24h z dysku to nie bede mogl miec zadnych problemow. Cos takiego pisze na portalse.com. To jest prawda?? Przeciez tak samo pisze na stronach z mp3 i forach z oprogramowaniem.
Prosze o szybka odp.


Nauczysz sie w koncu poprawnie nazywac tematy? Poprawilem/Pieka
 
glowapcrepair.com
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 01:29:28
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Marvin-Nekromanta
Ty, dodając w stopce taką informacje powiadamiasz użytkownika o tym, że pliki te pobiera w "celach edukacyjnych" (bądź też testowych itp) i może z nich bezpłatnie korzystać przez dobę, czyli 24h. Zaś gdy upłynie ten czas osoba, które je pobrała na obowiązek je usunąć (wg. Kodeksu Prawnego oraz informacji zamieszczonej dodatkowo w twojej stopce). Jeżeli tego nie zrobi podlega karom za piractwo i nielegalne posiadanie plików objętych prawami autorskimi, a Ty nie musisz się martwić, iż wszystko zrobiłeś zgodnie z panującym prawem.
Edytowane przez Marvin-Nekromanta dnia 26.04.2008 15:50:03
 
rafek71
Przeczytaj to: http://forumprawn...ez#p228157
Edytowane przez rafek71 dnia 26.04.2008 15:51:44
 
Marvin-Nekromanta
@rafek71: ten podany link mnie zaskoczył... czytałem kiedyś w KŚ Expert, że tego typu zabiegi są legalne. No, ale cóż - jednak nie są.
 
bartek124
Tysiące warezów na całym świecie z milionami nielegalnego oprogramowania - czy którykolwiek z nich został o coś posądzony (pomijając jeden, ale on był największy)?

Gry JAVA, dzwonki i tapety będą legalne tylko wtedy, gdy Ty sam je zrobisz lub producent wydaje je na jakiejś darmowej licencji. Na przykład Gameloft sprzedaje gry, więc Ty, nawet z odpowiednim info, nie masz prawa rozpowszechniać je za darmo lub z zyskiem dla Ciebie.

Podsumowując:
To jest nielegalne, jednak najprawdopodobniej nic Ci nie grozi, bo organom ścigania szkoda czasu na to...
Edytowane przez bartek124 dnia 26.04.2008 16:01:22
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
maxioo
bartek124 napisał/a:
Podsumowując:
To jest nielegalne, jednak najprawdopodobniej nic Ci nie grozi, bo organom ścigania szkoda czasu na to...


No i własnie o to mi bartek124 chodzilo. Dziki za info
 
glowapcrepair.com
MeTeo
bartek124 - A wiesz, że podżeganie do popełnienia przestępstwa jest przestępstwem?

maxicoo - po ostatnich moich zatargach z prawem autorskim osobiście Cię przestrzegam - nie rób tego. Bo o ile pobierając coś masz szanse się obronić jakoś to o tyle rozpowszechniając nie masz żadnych szans na obronę. Radziłbym Ci porzucić tę myśl lub pozawierać współprace z "studiami" gier na komórki...
 
bartek124
MeTeo proszę Cię, nie ucz mnie Wink. Napisałem prawdę - w najbliższym czasie nikt mu nic, bo organy mają w d... internet Wink. Wiadomo, że kiedyś się ktoś za to weźmie ale piraci znów coś wymyślą.

maxioo - umieść gry w skrzynce pocztowej i daj do pobierania za pomocą MoorHunta. Już Ci nic nie zrobią, bo nie mają prawa Ci wejść na skrzynkę, a dostanie pozwolenia jest czasochłonne Wink.

Oczywiście to w celach edukacyjnych. Nie pomijajmy faktu, że to jest nielegalne!

Tyle z mojej strony.

Myślę, że zostało wszystko wyjaśnione, proszę nie powtarzać powyższych słów n^n razy.//bartek124
Edytowane przez bartek124 dnia 26.04.2008 17:32:21
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
jantom
maxioo - umieść gry w skrzynce pocztowej i daj do pobierania za pomocą MoorHunta
Co cały czas będzie nielegalne, jeżeli program będzie na licencji różnej od freeware/shareware/gpl etc... Bartek, zamiast podawać sposoby utrudniania życia stróżom prawa, pisz co ma zrobić, aby w ogóle się nim nie interesowali.

Podsumowując:
Opis o 24h itp - bajka dla dzieci, odłożyć na półkę.
i bede tam zamieszczal darmowe gry java, aplikacje, tapety i dzwonki to nie bede mial zadnych problemow z tego powodu??
Dopóki będą darmowe, a nie "darmowe" (w domyśle - darmowe inaczej, czyli wzięte z alternatywnych źródeł dystrybucji), to nie masz się czego bać.
Edytowane przez jantom dnia 26.04.2008 18:12:21
 
http://jantom.info
maxioo
No a czy jakbym zamiescil na serwerze gdzie mam stronke tylko np. tapety i animacje a gry, aplikacje i motywy mial na zewnetrznym typu rapid i by byly zabezpieczone haslem to tez mi moga cos zrobic?? Jesli tak to jakie by byly tego konsekwencje??

PS. Ciekawi mnie tylko czy inne stronki z grami tez tak sie tym interesuja.

PS2. Czy jesli bym umiescil skrypt uploadu i userzy by sami dodawali pliki to mogliby mi cos zrobic?? Przeciez to bym nie ja dodawal tylko sami userzy.

jantom - nie rozumiem za bardzo ostatniej linijki twojej wypowiedzi xD

Mówiac darmowe mam na mysli dodawanie gier takich jak sa np. na portalse.com, albo zagranicznych stronach - funbary.net
Edytowane przez maxioo dnia 26.04.2008 17:40:21
 
glowapcrepair.com
bartek124
Napisz notkę:
Zrobiłes sam grę? Dodaj ją! Zakaz umieszczania płatnych gier!

Takie coś możesz, bo wydajesz na własnej licencji, jaką tam sobie chcesz.

Co cały czas będzie nielegalne... Bartek, zamiast podawać sposoby utrudniania życia stróżom prawa, pisz co ma zrobić, aby w ogóle się nim nie interesowali.


Napisałem, że będzie nielegalne Wink. Tylko powiedz mi co stróże prawa robią z tymi wszystkimi warezami? Nic! I to właśnie decyduje o tematyce stronki młodego webmastera: albo warez albo inne treści nielegalne.

Jantomowi chodziło o to, że mają być darmowe według licencji, a nie darmowe dlatego że je kupisz i rozpowszechnisz za darmo Wink.
Edytowane przez Pieka dnia 26.04.2008 17:45:38
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
jantom
Niezależnie od miejsca, jeśli nie masz prawa do rozpowszechniania, to nie możesz rozpowszechniać.
Zapoznaj się z:
http://pl.wikiped..._autorskie
oraz linkami podanymi na końcu w/w artykułu.

Ad PS - zapytaj się ich.
Ad PS2 - może przy odpowiedniej konstrukcji regulaminu mogłoby Ci się na chwilę (podkreślam, chwilę) upiec. Cały czas odpowiadasz za to, co publikujesz na stronie. Popatrz na youtube - oni co i rusz muszą przeczyścić bazę z kolejnych filmów, by nie procesować się.
 
http://jantom.info
MeTeo
bartek124 - Proszę, to ty mnie nie ucz. Jest to nielegalne, a po ostatnich moich konfliktach nie jest już niczego pewny.

Mylisz się, policja nie ma tego głęboko w d... fakt, moja sprawą się nie zajęli/zajmują bo jest dla nich z małą szkodą dla autora jednakże jakiekolwiek rozpowszechnianie utworów chronionych prawami autorskimi jest karane. Jeśli robisz to celowo to pomimo więzienia etc. czeka Cię zapłata 3 krotnej wartości materiałów zamieszczonych na stronie + kara + opłata za wszystkie sprawy sądowe etc. Zawsze możesz próbować załatwić sprawę polubownie.

Zrobiłes sam grę? Dodaj ją! Zakaz umieszczania płatnych gier!


Gó**o prawda! Administrator odpowiada za treści na stronie. Co prawda ten wpis chroni go przed bezpośrednią odpowiedzialnością, jednakże jeśli on sam doda takowy plik, już może mieć nieprzyjemności.
 
jantom
Nie ma wśród nas wykwalifikowanego prawnika, co najwyżej znajdziesz fykfalifikoffanego. Najlepiej będzie, jak zafundujesz sobie odpowiednio płatną wycieczkę do najbliższej kancelarii prawniczej, bądź działaj na tyle, ile rozumiesz prawo obowiązujące(?) w Polsce.

Ech... ja tu koledze odpowiadałem, a tu post wsiąkł... No nic, treść była następująca:
maxioo napisał:
a jelsi bym zalozyl forum takie jak np. se-center.info tez z grami to tez by mi cos

Edytowane przez jantom dnia 26.04.2008 18:10:39
 
http://jantom.info
bartek124
bartek124 - Proszę, to ty mnie nie ucz. Jest to nielegalne, a po ostatnich moich konfliktach nie jest już niczego pewny.


To juz kolejny post, w którym to potwierdzam! Zobacz wyżej, praktycznie w każdym jest wyraz nielegalne, więc powiedz mi o co Ci chodzi?

Mylisz się, policja nie ma tego głęboko w d... fakt, moja sprawą się nie zajęli/zajmują bo jest dla nich z małą szkodą dla autora jednakże jakiekolwiek rozpowszechnianie utworów chronionych prawami autorskimi jest karane.

Bez komentarza.

Gó**o prawda! Administrator odpowiada za treści na stronie. Co prawda ten wpis chroni go przed bezpośrednią odpowiedzialnością, jednakże jeśli on sam doda takowy plik, już może mieć nieprzyjemności.

Dobiłeś mnie... Obrazowo: robisz wtyczkę do PHP-Fusion, wydajesz ją na licencji GPL i co, policja Ci się przyczepi, że rozprowadzasz ją nielegalnie?!

Zrobiłes sam grę? Dodaj ją! Zakaz umieszczania płatnych gier!

Chodzi mi o to że sam robisz, piszesz, kompilujesz tą grę. Autor wydaje ją na licencji freeware a Ty ją legalnie umieszczasz na swojej stronie!
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
maxioo
A jesli bym zrobil dzial download dostepny tylko dla friendsow i vip'ow i tam zamieszczal wszystkie gry i aplikacje?? W koncu jesli kupie gre np. za 11zl i wysle ja koledze przez irde lub bluetooth to nie jest to lamanie prawa. W koncu po to powstala mozliwosc przesylania plikow. No wiec np. user by musial sie jakos wykazac zeby dostac ta range i dopiero wtedy by mial dostep do dzialu i bylby jako najlepszy kolega stronki a wyslanie koledze gry nie jest karalne.

Znalazlem takie cos na siemensjava.pl. Tam nie mozna zamieszczac gier paru firm i sa tylko w dziale dla vip'ow do ktorego dostep maja tylko przyjaciele forum.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 26.04 - 18:32

Edytowane przez bartek124 dnia 26.04.2008 18:33:37
 
glowapcrepair.com
bartek124
Robta co chceta. My za to odpowiedzialności nie weźmiemy, tylko Ty. Zachowujesz się jak ten gość w temacie który dał rafek71, za wszelką cenę chcesz znaleźć luke w prawie. Ostatni raz powtarzam:

To nie jest legalne!



userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
maxioo
Czy to moja wina ze chce zrobic stronke z tym co lubie?? Kazdy by chcial miec mozliwosc podzielenia sie tym co lubi z innymi a ze to co ja lubie jest nielegalne to trudno.

Tapety, animacje i motywy na pewno nie sa objete prawami wiec z nimi mozna zrobic stronke
 
glowapcrepair.com
bartek124
Ja temat zamykam, bo wszystko zostało wyjaśnione. Nie mam zamiaru Cię przekonywać. Przedstawiliśmy Tobie sytuację, rób dalej co chcesz.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl