ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
Kontakt z twórcami PHP-Fusion
Konto ukryte
Witam,
czy ktoś wie, w jaki sposób można skontaktować się z twórcami PHP-Fusion? Chciałbym dowiedzieć się, czy muszę trzymać w stopce info o silniku - moim zdaniem nie, ponieważ ilość wprowadzonych zmian jest po prostu ogromna. Jak widać na forum, administracja jednak się ze mną nie zgadza no i jestem "naznaczony"...

Pisałem już poprzez formularz kontaktowy na php-fusion.co.uk, na PW do Jonesa oraz na digital-dominion.co.uk, mimo to nie otrzymałem żadnych odpowiedzi.

Może ktoś zna jakiś inny sposób? Chciałbym to wreszcie wyjaśnić.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 06.02 - 15:41
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 23.04.2024 14:59:05
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Próbowałeś pisać na ?
Edytowane przez jantom dnia 06.02.2010 14:45:13
 
http://jantom.info
poki289
Co do licencji to trochę dziwnie to wygląda, przepuśćmy że masz zmodyfikowane te 80%, czyli możesz usunąć info o silniku (tylko Powered by PHP-Fusion, informacja o licencji musi zostać).
Więc proszę ciebie o udostępnienie Twojej modyfikacji, oczywiście możesz odmówić, ale wtedy łamiesz licencję,
to samo tyczy się skórek/wtyczek (dlatego zawsze twórz skrypty od podstaw) wydanych na AGPL.
Jeśli chcesz aby na stronie nie było żadnych informacji o autorze i licencji, wykup licencję komercyjną.

Swoją drogą takie rzeczy to tylko ma PHP-Fusion, w drupalu po usunięciu stopki mam tylko brak wsparcia technicznego w WordPress dodaje odpowiedni tag i po sprawie.
<meta name="generator" content="WordPress" />


Ogólnie sam jestem ciekaw co do większych modyfikacji np. EF4.5.
Edytowane przez poki289 dnia 06.02.2010 16:53:09
 
www.add-ons.pl
jantom
Już mi ręce opadają... Poki289, czy wiesz na jakiej licencji jest Wordpress i Drupal? Nie mieszaj GPL i AGPL, wątków dotyczących tego mamy dość.
 
http://jantom.info
poki289
Już mi ręce opadają.

To z przepracowania, na szczęście mamy juz weekend to odpoczniesz. Grin
Poki289, czy wiesz na jakiej licencji jest Wordpress i Drupal?
Jasne że wiem, i bardzo się cieszę że ta licencja jest taka a nie inna.

Właśnie poprzez zmianę licencji wielu webmasterów, zaprzestało interesować się PHP-Fusion.
 
www.add-ons.pl
Konto ukryte
jantom napisał/a:
Próbowałeś pisać na ?


No o tym nie pomyślałem, więc postanowiłem napisać.
Nie pisałem w temacie, ale dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

Happy Svensson napisał/a:
Hello Łukasz, no, you do not need to display the PHP-Fusion copyright in the footer, since it's a derivative work licensed under version 6, which was GPL 2.

Our present version is version 7, which is licensed under AGPL 3, and if you have used that, yes, then you must display or copyright footer.

The credits inside your script may however never be removed and you may never claim that you yourself has written what you have not written, so all copyright notices inside the files must be intact regardless what version you use.

If you have further problems with the Polish admins, please ask them to email me and I will explain for them.

Greetings
Happy Svensson, a k a KEFF, PHP-Fusion, UK


Tak więc domagam się zdjęcia z mojego profilu oznaczenia "Złamana licencja" (mój serwis NIE był stawiany na PF7 ani konwertowany).
Odpowiedź chyba daje jasno do zrozumienia, że w wypadku PF6 / EF4 nie trzeba trzymać informacji o PHP-Fusion w stopce (informacja o grupie eXtreme-Fusion to już inna sprawa).
Edytowane przez Konto ukryte dnia 07.02.2010 14:29:24
 
Pieka
Nie ma takiej mozliwosci, to jest nasze wewnetrzne zarzadzenie, do ktorego nie ma nic nikt inny. Przeczytaj regulamin Supportu nim cos wiecej napiszesz, bo przez swoje dotychczasowe zachowanie tylko sie osmieszasz.

Nie spelniasz naszych wymogow = oznaczenie na tym forum pozostaje w niezmienionej formie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Konto ukryte
To raczej Wy ośmieszacie w ten sposób polski support fusiona.
Skoro NIE ZŁAMAŁEM licencji, to czemu mam takie a nie inne oznaczenie (jest to jawne kłamstwo w aktualnej sytuacji)?

Ale ok, widzę, że nie ma sensu prowadzić dyskusji - można zarówno zamknąć temat jak i usunąć moje konto na supporcie, bo po takim potraktowaniu nie widzę sensu aby się tu w ogóle udzielać.
Edytowane przez Konto ukryte dnia 07.02.2010 15:00:27
 
Pieka
Cytuje regulamin:
Wsparcia nie otrzymają strony/właściciele stron, które/którzy nie umieszczają w stopce informacji o prawach autorskich. Pomoc oparta jest na wzajemnym szacunku. Nie czujemy się zobligowani do wspierania kogokolwiek, kto nie respektuje naszego życzenia, odnośnie utrzymywania w stopce informacji o prawach autorskich.

Oznaczenie jest wspolne dla v6 i v7, stad tez takie, a nie inne okreslenie. W czasie gdy dostepny byl tylko PHP-Fusion w wersji 6 nazywalo sie to "Nie pomagamy". Obecnie jest "zunifikowane" i brzmi jak widac.

W najblizszym czasie postaramy sie rozroznic obecne oznaczenie, wtedy otrzymasz w/w zamiast braku licencji.

Jesli podtrzymujesz swoja decyzje o usunieciu z aktywnych uzytkownikow Supportu, to konto zablokuje zgodnie z zyczeniem. I tak zapewne by do tego doszlo ze wzgledu na nagminne lamanie przez Szanownego Pana regulaminu i regulaminow dzialow mimo zwracania uwagi i to od dluzszego juz czasu. Zycze powodzenia, pozdrawiam.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
poki289
Ogólnie to dziwna sytuacja, Oficjalny Support zgadza się na takie udogodnienie, a PF Polska tylko nam to utrudnia.
Moim zdaniem nie rozchodzi się tu o wsparcie tylko o sam fakt że mam notkę, która mnie oczernia.
Przepuśćmy że potencjalny zleceniodawca, wpisze w Google mój nick, aby zobaczyć z kim tak naprawdę będzie współpracował a tu "Złamana licencja" której tak naprawdę nie łamie.
 
www.add-ons.pl
zezol
@Pieka - taką postawą udowadniasz, że chcesz wykurzyć kolejnych użytkowników z polskiego supportu i uparcie trzymać wyłącznie swoich zasad i racji.
@LukasAMD ma prawo do usunięcia owej informacji w stopce, więc dlaczego ma ponosić "karę" za coś, czego nie zrobił (że tak to ujmę)? Zrobił wszystko zgodnie z prawem i zaleceniami autora/licencji PHP-Fusion.
Pieka napisał/a:
Cytuje regulamin:
Wsparcia nie otrzymają strony/właściciele stron, które/którzy nie umieszczają w stopce informacji o prawach autorskich. Pomoc oparta jest na wzajemnym szacunku. Nie czujemy się zobligowani do wspierania kogokolwiek, kto nie respektuje naszego życzenia, odnośnie utrzymywania w stopce informacji o prawach autorskich.

Oznaczenie jest wspolne dla v6 i v7, stad tez takie, a nie inne okreslenie. W czasie gdy dostepny byl tylko PHP-Fusion w wersji 6 nazywalo sie to "Nie pomagamy". Obecnie jest "zunifikowane" i brzmi jak widac.

Ten wpis w regulaminie miałby zastosowanie w przypadku, gdyby ktoś nie ruszył kodu PHP-Fusion, ale nie wiem czy zauważyłeś - @LukasAMD zmodyfikował i to w większości, dzięki której może ten zapis usunąć. Jest to "zasada" autora CMSa, więc nie wiem dlaczego masz do tego zastrzeżenia (i chcesz to zmieniać?) tutaj - na Polskim Oficjalnym Supporcie?
 
Pieka
Panowie, nie ma znaczenia fakt, czy Wam sie to podoba, czy nie. Nie ma stopki = wpis.

PS W przypadku LukasAMD w zwiazku z tym, co zacytowal do czasu modernizacji oznaczen usuwam obecny status.
Edytowane przez Pieka dnia 07.02.2010 17:22:11
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
khaman
Może i źle faktycznie jest to nazwane, skoro generalnie w przypadku v6 nie łamie licencji, ale to tylko nazwa (może byłoby lepiej Brak Stopki co byłoby mniej "krzywdzące" a zgodne jak najbardziej z prawdą). Jednak nawet na głównym supporcie brak stopki w v6 jest także sygnalizowany przez ekipę jako brak wsparcia, tu cytat z jednego wątku:
Wiem, że to v6, gdzie nie jest wymagane ją (stopkę) posiadać, ale możesz nie uzyskać wsparcia tutaj.
"Bylibyśmy wdzięczni za pozostawienie stopki "Powered by PHP-Fusion". Czujemy, że jest to fair zważając na setki godzin pracy włożonej w rozwój tego projektu."

Źródło.

Więc nie wiem o co szum z brakiem wsparcia? Tu jest tak samo, tyle, ze nazwa w profilu może nieco myląca.

Jeśli ktoś zmodyfikował większość kodu i nie ma zamiaru zostawiać stopki, mimo, że nawet część kodu oparł na ciężkiej pracy kogoś innego i twierdzi, że to już nie jest Php-Fusion to tak naprawdę nie wiem czego oczekuje na Supporcie dla Php-Fusion. Z wersją v6 jest tak, że nie jest wymagana, ale skoro dla kogoś problemem jest ją zostawić to Wsparcia tu nie uzyska od administacji. I tyle. Napis zawsze można zmienić w końcu. Wsparcie jest darmowe, nieobowiązkowe. Uszanujcie choć czas tych, którzy wam pomagają. Nikt nie zmusza nikogo do szukania pomocy tutaj czy do używania Php-Fusion. Narzekać każdy potrafi, ale podziękować już niewielu.
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Pieka
W zwiazku z tym, ze temat dotyczy z racji nazwy i tresci pierwszego posta kontaktu z PHP-Fusion UK, a nie zagadnien licencyjnych i oznaczeniowych, od tego jest kilka innych watkow, oraz faktem, ze jantom rozwial watpliwosci autora i przyczynil sie do zwiekszenia jego szczescia poprzez podanie wlasciwego adresu, swoja droga caly czas widniejacego w zapisie licencyjnym, uwazam temat za zamkniety i blokuje go.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl