ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Losowa fotka v7 - slideshows random photo panel
totem098
1) co zrobić aby miniaturka w slideshow miala margines od góry taki jak z boków, albo była wyśrodkowana w polu panelu
2) gdzie zmienić tło panelu

Smile to co chcę zmienic jest na www.stajniapomera... (na koniach znam się lepiejWink)


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - chemix 31.05 - 12:27

Edytowane przez totem098 dnia 22.05.2009 22:49:25
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 02:43:29
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
WujekGREG
Witam próbowałem zmusić tą wtyczke do współpracy z usergallery, jednak nie udalo mi się. Czy mógłby ktoś pochwalić się umiejętnościami? Wink
Edytowane przez hoopak dnia 31.05.2009 10:37:04
 
www.gdzie-bylem.pl
baron17
Witam ,
Możecie mi powiedzieć jak zmienić rozmiar tej wtyczki gdyż na stronie u mnie jest ona za duża a obrazki do niej za małe :/
Dzięki z góry.
Edytowane przez baron17 dnia 24.08.2009 10:35:47
 
VjBro
Witam.
Dlaczego nie wyświetla mi miniaturki zdjęcia z albumów o id wiekszym niż 9?
Z góry dzieki .
Edytowane przez Pieka dnia 11.09.2009 20:50:40
 
www.polskowola.eu
Pieka
Moze dlatego, ze brak takowego albumu? Widze najwyzszy o id=8.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VjBro
Pieka napisał/a:
Moze dlatego, ze brak takowego albumu? Widze najwyzszy o id=8.


Moze nie na tej stronie patrzyłeś, drugi link z sygnaturki na tej stronie Jest 8 albumów ale najwyższy album ma id 10 (albumy nie są uporządkowane według id).

W panelu pokazuje się nazwa zdjęcia bez miniaturki.
VjBro dodał/a następującą grafikę:
photo.jpg

Edytowane przez VjBro dnia 12.09.2009 12:46:20
 
www.polskowola.eu
Pieka
Sprawdzilem ponownie zalaczona przeze mnie paczke i wszystko jest ok. Zatem wine ponosisz Ty. Modyfikowales jak widze pliki panela i stad masz aktualnie problemy z wyswietlaniem miniaturek albumow, co widac po ich linkach:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jak widzisz brakuje numeru albumu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nadpisz pliki pobranymi z paczki zalaczonej przeze mnie. Wczesniej jednak dla pewnosci sprawdz inny efekt.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
puszczykos
Witam, jak zwiększyć rozmiar losowej fotografii i zlikwidować ten biały prostokąt pod nią (gdzie m.in. pisze z jakiego albumu). Pozdrawiam
 
KodiMaster
shaiboos napisał/a:
Klikam na miniaturkę wyświetlaną w panelu losowej fotografii i przenosi mnie do tejże fotografii do galerii. A jak zrobić, żeby po kliknięciu na miniaturkę otwierało się zdjęcia za pomocą HS Gallery? Lub zamiast samego zdjęcia, żeby otwierał się album, z którego pochodzi te zdjęcie - również w HS Gallery.


Nikt nie udzielił odpowiedzi na to pytanie więc odświeżam.
Wie ktoś jak to zrobić?
 
Pinhead
puszczykos napisał/a:
Witam, jak zwiększyć rozmiar losowej fotografii i zlikwidować ten biały prostokąt pod nią (gdzie m.in. pisze z jakiego albumu). Pozdrawiam


Rozmiar miniatur jest pobierany z ustawień, jakie wpisałeś do ustawień galerii w PA. Jeżeli zwiększysz rozmiar miniatur, zamiast np 100x100px, na inny, Losowa Fotka będzie wyświetlać własnie taki - z tym że pamiętaj, że wtedy też zmianie ulegną inne miniattury w samych albumach w photogallery.
Co do prostokąta z nazwą - w ustawieniach tej wtyczki w PA masz możliwość ustawienia koloru wyświetlania, zarówno linka do fotki jak i barwy pola.
Dobierz taki, w jakim jest tło panela, wtedy po prostu to pole przestanie być widoczne.
 
www.altergothic.pl
lui
Po zainstalowaniu tej wtyczki wszystko ładnie działa ale.... Panel, w którym pokazują się losowe fotki ma nazwę "Losowa fotografia". Jak zmienić te nazwę na inną?
 
www.lui.ugu.pl
khaman
Zapewne w katalogu infusions i dalej katalogu tej wtyczki będzie katalog locale a w nim Polish.php lub z końcówką utf, w zależności od wersji.

I tam wyedytuj:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez khaman dnia 02.10.2009 14:44:23
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
lui
khaman napisał/a:
Zapewne w katalogu infusions i dalej katalogu tej wtyczki będzie katalog locale a w nim Polish.php lub z końcówką utf, w zależności od wersji.

I tam wyedytuj:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Tak. Działa. Dzięki za help.
BTW: Nie widzę tego koła ratunkowego aby dać "pomógł". Gdzie to jest?
Edytowane przez lui dnia 02.10.2009 18:16:42
 
www.lui.ugu.pl
encelados
Witam!
A ja chciałbym w php-fusion (7.0), w panelu ustawionym na środku u góry - losowo wyświetlać fotkę (nie miniaturę!) o wymiarach zawsze 750x600 px i bez żadnych efektów, linków, napisów, itp. Fotka miałaby się zmieniać przy każdym przeładowaniu strony.

Próbowałem osiągnąć ten efekt za pomocą najprostszego "rotatora" grafiki wklejając jako "content" nowego panelu kod php:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jednak ten kod działa tylko na zwykłej dodanej stronie (viewpage.php?page_id=ileśtam) - a w nowo dodanym panelu php-fusion wyskakują błędy składni.

Czy istnieje jakaś wtyczka, która umożliwiłaby mi osiągnięcie zamierzonego celu?
Ewentualnie - jak spowodować aby w/w kod php chciał działać w nowo dodanym panelu?
Czy w nowo dodanym panelu można jakoś wyświetlić zawartość innej strony www (wewnętrznej "viewpage.php?page_id=ileśtam" lub zewnętrznej w formacie html albo php)? - Próbowałem z dodatkowym plikiem php umieszczonym na serwerze - ale to rozwiązanie działa tylko w przeglądarce Chrome z Google. IE i Firefox nie wyświetlają nic...

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
:)

Wiadomość doklejona:
Witam ponownie!

Już udało mi się osiągnąć zamierzony cel. Raczej przypadkowo - metodą "prób i błędów" - bo jestem przedszkolakiem jeśli chodzi o php.

Czyli: w php-fusion (7.0), w panelu ustawionym na środku u góry - losowo wyświetlają się fotki z folderu na serwerze. Ponieważ panel sam dostosowuje swoje wymiary do fotki - wymiary w zasadzie obojętne (w moim przypadku ze względu na układ strony szerokośc fotek nie przekracza 750 px). Fotki w panelu zmieniają się losowo przy każdym przeładowaniu strony.

Gdyby ktoś był zainteresowany takim rozwiązaniem - to dodając nowy panel należy usunąć całkowicie jego domyślną zawartość - czyli:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i w to miejsce wkleić następujący kod (nie mylić i nie zamieniać znaku apostrofu ' ze znakiem cudzysłowu "):

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W miejsce url obrazka wstawiamy oczywiście lokalizację i nazwę pliku z obrazkiem na serwerze.
Np: "/images/fotka1.jpg".
W przykładzie powyżej jest 5 obrazków ale może ich być dowolna ilość.

Jak to działa można zobaczyć na głównej stronie:
www.primacharter-...

Pozdrawiam B)
Edytowane przez encelados dnia 21.10.2009 12:23:51
 
Broother
Mam problem z tą wtyczką, mianowicie wrzuciłem na FTP, zainstalowałem, a panela w "Zarządzaniu panelami" nie ma. To znaczy, że trzeba go utworzyć? Co trzeba wpisać?

Pozdrawiam.
 
wiesiek
Z tego co sprawdziłem w tym temacie są dwie wersje wtyczki.I tak ta dodana przez Piekę na stronie gdzie nikt nie jest zalogowany wyświetla zdjęcia z albumów dostępnych tylko dla gości i chyba tak powinno być, natomiast wersja dodana przez Wooya wyświetla wszystkie zdjęcia z albumów, i te które są dla gości jak też te które są dla grupy użytkowników jak i pozostałych grup dostępnych tylko po zalogowaniu.Czy ktoś mógłby to poprawić. Wydaje mi się, że to się przyda nie tylko mi.Pozdrawiam.
 
http://cwns.5v.pl
Pieka
Edytuj plik slideshows_random_photo_panel.php, znajdz w zapytaniu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i po oddzielajac spacja wstaw ponizszy kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Reasumujac, zapytanie ma wygladac tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
wiesiek
Po tej poprawce wszystko działa w należytym porządku.Dziękuję za szybką i skuteczną pomoc.
 
http://cwns.5v.pl
TUROK
Używam slideshows_random_photo_panel na skórce Ankaraspor
Link http://pielgrzymk...

Chciałbym o ile to możliwe aby wyświetlane losowo obrazki były pobierane
nie z miniatur tylko z oryginalnego obrazka a następnie skalowane do wielkości
panela w którym się wyświetlają ..
Zgodnie z opisem innego posta próbowałem ten efekt uzyskać poprzez edycje plików:
fade_include.php oraz slideshows_random_photo_panel.php i zmianę
w tych plikach:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Niestety jedyne co osiągnąłem to brak obrazków w panelu "losowa fotografia"
Czy ktoś ma jakiś pomysł na zapełnienie przynajmniej w pionie panelu
losową fotografią skalowaną nie z miniatury a z głównego obrazka galerii ?

Jeśli nie da się tego zrobić to prosiłbym o informację jak wyśrodkować fotki
w pionie i poziomie wyświetlane w tym panelu ..


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 28.11 - 22:31

Edytowane przez Pieka dnia 25.09.2010 01:19:05
 
celek
Zainstalowałem wtyczkę na localhost ale otrzymuję taki komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Co mam zrobić aby wtyczka działała?
Przepraszam za takie naiwne pytanie, ale jestem zielony.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 25.09 - 01:18

Edytowane przez Pieka dnia 25.09.2010 01:18:50
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl