ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
PHP Free Chat w PHP-Fusion
goracemajtki
Witam chat chodzi komuś na netarteria.pl?? Bo mi nie chceSad
 
www.civic-4wd.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 01:59:12
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
goracemajtki napisał/a:
Witam chat chodzi komuś na netarteria.pl?? Bo mi nie chceSad

I nie bedzie, poniewaz domyslnie wszystkie konta u nich zakladane pracuja w trybie safe_mode On.
O ile sie nie myle, to zaznacza sie to podczas zamawiania.
Jednak wystarczy poprosic admina o zmiane, zrobi to od reki.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
janisz
Witam mam kilka pytań (przedstawionych i ponumerowanych obrazowo na rysunku).



1. Co należało by zmienić aby po kliknięciu na nick użytkownika zamiast numeru ip wyskakiwały inne dane z profilu, bądź ewentualnie otwierało się w nowe okno z profilem danej osoby. Ewentualnie co należy usunąć aby nic się nie pojawiało ?

2. Jak wyśrodkować animację informującą o wczytywaniu czata ? Mi owa animacja pojawia się w lewym górnym rogu ?

3. Gdzie można zmienić tekst " enter the text to fomat" na jakiś inny ?
Screen: http://www.fotosi...f70e1.html

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie z waszej strony !!!
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2008 18:49:07
 
Saya_jin
Hmm ja mam mały problem z tym chatem :/
Wczoraj jest zainstalowałem i śmigało przez cały dzień dobrze :]
Jak dzisiaj tylko odpale tego czata to wyświetla mi się taki komunika: http://efotek.pl/...jy8fzc.JPG
I całe php-fusion nie|działa dopóki nie|nadam uprawnień użytkownikowi w mysql :/ Wiecie co się stało?

Po prostu żal//bartek124
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2008 18:51:16
 
arturg
Skąd pobrać jakieś inne style do tego czatu ??
 
http://www.wedkarze.info
djemate
Odpaliłem czata, wszystko działa ok, można pisać itd. ale gdy przestaniemy pisać to po paru minutach pojawia się komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jednak jak już napisałem wyświetla on się dopiero po paru minutach bezczynności (czyli nie pisania).

Nadałem chmody na katalogi: tmp, chat>data>private, public, w katalogu chat tmp.

Serwer to: nazwa.pl
Safe_mode Off Off

Adres: http://matador98....y/chat.php

Czy to mozliwe aby serwer nazwa.pl blokował?
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2008 18:34:51
 
www.matador98.nazwa.pl/tychy/
Pieka
Mozliwe, aczkolwiek watpliwe, tym bardziej w przypadku nazwa.pl .
Usun wspomniane katalogi, dodaj raz jeszcze tym razem nadajac odpowiednie chmody przez odpaleniem chata.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
arturg
Pieka a wiesz coś może na mój temat ? Odnośnie tych innych themów do tego czatu ?
 
http://www.wedkarze.info
djemate
Pieka napisał/a:
Mozliwe, aczkolwiek watpliwe, tym bardziej w przypadku nazwa.pl .
Usun wspomniane katalogi, dodaj raz jeszcze tym razem nadajac odpowiednie chmody przez odpaleniem chata.


Jednak problem jest w czym innym:
Otóż upływa zbyt wcześnie time out bo jest ustawiony na 2000 ale gdy znowu zmienię time out na wyższą wartość to osoba która po opuszczeniu czata, nie wylogowała się, zostaje na liście użytkowników obecnych na czacie. Trochę głupie rozwiązanie z tym.

Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
 
www.matador98.nazwa.pl/tychy/
Pieka
djemate napisał/a:
..Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Na Twoim miejscu zainstalowalbym jeszcze raz ten chat.
Wszystko powolutku, krok po kroku, bo nie masz prawa miec takich jaj na tym serwerze.
Przetestowalem na ugu.pl i innych darmowych i wszystko bylo ok.

Jednak Ty masz zdecydowanie wiekszy problem na stronie:
Kaspersky Internet Security 7.0

The requested URL http://www.matado....pl/tychy/ is infected with Trojan-Clicker.HTML.IFrame.is virus

Mysle, ze pierwsze powinienes sie tym zajac.
Chodzi tu o plik index.php.
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2008 21:33:13
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
djemate
Ja już sie poddaje, zrobiłem wszystko od nowa i to samo, nie wiem czy coś przeoczyłem, czy to wina serwera, czy po prostu jestem niezdara :(

Jeśli ktoś ma ochotę to może przetestować:
Link: http://matador98....y/chat.php
User: tester
Pass: tester
Serwer: nazwa.pl

Chat działa ale po bezczynności kilku minut (czasami wystarczy kilka sekund) wyświetla komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nadałem chmody katalogom tmp (główny katalog oraz w folderze chat), cache, chat logs (w katalogu private).
Mój plik chat.php wygląda tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

 
www.matador98.nazwa.pl/tychy/
Pieka
Przede wszystkim usun tego linka z aidlink z nawigacji Shock

Poza tym wszystko dziala, wiec nie wiem w czym problem?
Edytowane przez Pieka dnia 17.02.2008 00:53:21
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
djemate
No tak działa ale jak już pisałem wcześniej, bardzo szybko wyświetla (timeout), gdy zmienię wartość z 20000 na więcej (np. 15 minut), to użytkownik który opuści czat bez wylogowania się, zniknie z listy dopiero po 15 minutach, od czasu opuszczenia czatu.
Standardowa konfiguracja timeout (20000), wyloguje zbyt wcześnie, czasami po paru sekundach od załadowania sie czata.

Edit:
Hmm to moze inaczej, czy da się wyłączyć timeout?
Ponieważ zwiększenie czasu nic nie daje, bo wtedy użytkownik mimo opuszczenia czata nadal jest na liście użytkowników obecnych na czacie.
Edytowane przez djemate dnia 17.02.2008 01:26:00
 
www.matador98.nazwa.pl/tychy/
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja nie mogę pisać-wysłać po zalogowaniu, bo nie ma mnie na liście, potestowałem co nieco u siebie i co ciekawe chodzi mi we wszyskich 3 pzeglądarkach podstawowych normalnie jako zalogowany lub nie z obrazkiem rejestracji jednak warunek użycie jakiejkolwiek = nie można być zalogowanym w żadnej innej, bo informuje, że nik jest już w użyciu i dopiero wpisanie innego nica z kapelusza wpuszcza na takim samym logowaniu jak w poprzedniej, na liście są te dwa niki.
Edytowane przez wlodekp dnia 17.02.2008 02:23:37
 
wlodekp.europa.pl
djemate
No tak, ale ja np wczoraj bylem zalogowany na dwóch nickach, na dwóch różnych przeglądarkach, na jednej jako admin na drugiej jako zwykły użytkownik. Wyłączyłem wszystkie przeglądarki, wraz z komputerem, rano wchodzę patrze i pisze że nick jest już w użyciu, czyli od wczoraj te nicki są na tej liście i nie chcą opuścić czata.

Ciężko jest wyjaśnić ten problem tutaj na forum, jeśli by ktoś miał ochotę potestować ze mną to proszę o kontakt.
 
www.matador98.nazwa.pl/tychy/
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Logowanie to ciacha cookie ich żywotność ustala system i ich usunięcie z cache jest 100% pewnością wylogowania, bez klikania na wyloguj.
Ja np w IE7 mam ustawiony automat usuwający wszysko w momenie opuszczenia przeglądarki.
Dodatkowo serwer yoyo.pl nie nadaje się do normalnej pracy przez swoje ograniczenia i reklamy.
Jakiekolwiek testy na tym serwerze nie są dla mnie wykładnikiem sprawności Fusiona i jego dodatków.
Yoyo można traktować jedynie, jako przejściówkę, do nauki, poznania Fusiona, a nie jako serwer docelowy normalnej strony, chociaż bardzo dobrze, że taki jest i mamy gdzie na szybko zakładanych kontach poćwiczyć.
Moim zdaniem jeśli już, to ovh jest zdecydowanie bardziej przyjaznym serwerem dla naszego systemu.
Edytowane przez wlodekp dnia 17.02.2008 13:16:53
 
wlodekp.europa.pl
futter
Cześć. Mam problem na serwerze boo.pl wcześniej mi działał bez problemów a teraz jest napisane Wczytywanie chata... Momencik... i dodawałem te pliczki tmp i ten drugi zmieniałem chmody i nic Sad. Może wina serwera?!
 
Pieka
futter napisał/a:
Cześć. Mam problem na serwerze boo.pl wcześniej mi działał bez problemów a teraz jest napisane Wczytywanie chata... Momencik...

Skoro wczesniej dzialal prawidlowo, to zwroc sie do hostingu z pytaniem co zmienili, ze nagle przestal dzialac.
Popros aby od razu podali sposob naprawienia w/w.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
azot23
Witam mam pytanko jak dodac wiecej emotek do tego chata w którym miejscu i w jakim pliku to zrobic ??
Pozdrawiam
 
Pieka
azot23 napisał/a:
Witam mam pytanko jak dodac wiecej emotek do tego chata w którym miejscu i w jakim pliku to zrobic ??
Pozdrawiam

Zacznijmy od usuniecia katalogu chat/themes/default/smileys.
Nastepnie sciagnij zalacznik, rozpakuj i umiesc w miejsce usunietego.
Zaloguj sie na stronie i wejdz na chat jako admin, a nastepnie wklej w pole tekstowe i wykonaj:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wyjdz, wejdz i ciesz sie zdecydowanie wieksza iloscia emotek :)
Zapozyczylem wszystkie z mFusion by Wooya.

Zobacz jak wyglada pliki themes.txt. W ten sposob mozesz dodac jeszcze wiejsza ilosc emotek.

Zalacznik mozesz obejrzec w akcji na: http://pieka.ugu....
Pieka dodał/a następującą plik:
more_smileys_php-free-chat.zip [213.3kB / 828 Pobrane]

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl