ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 18

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Brak połączenia z bazą podczas instalacji
Voiteq
Witam,

Mam problem z połączeniem się z bazą MySQL, a tym samym z dokończeniem instalacji PHP-Fusion.

Oto moje dane SQL:

Adres hosta: mysql5-11.start1g
Nazwa użytkownika: oasgfgrf123
Hasło do bazy danych: moje_haslo_uzytkownika
Nazwa bazy danych: oasgfgrf123
Prefix tabeli: fusion_

Baza jest zainstalowana, a po wypełnieniu formularza powyższymi danymi wyskakuje komunikat:
Błąd! Brak możliwości połączenia z bazą danych.Sprawdź ustawienia Twojej bazy danych MySQL.


Wersja CMS: PHP-Fusion Core 7 Edition

Macie pomysł co z tym zrobić ?

UP: Wszedłem do phpMyAdmin i nie mam takiej zakładki jak Uprawnienia, tylko takie: Struktura - SQL - Szukaj - Zapytanie przez przykład - Eksport - Import - Operacje.

Proszę Was o pomoc Wink.

Z góry dziękuję!
Edytowane przez Voiteq dnia 21.04.2009 15:20:29
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 09:20:32
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Gismo_PL
Czy nie posiadasz przypadkiem konta na serwerze ovh ? Bo jeśli tak to skorzystaj z Manager'a i utwórz bazę.
Czy posiadasz fizycznie utworzoną bazę o nazwie: oasgfgrf123 czy próbujesz to wykonać dopiero podczas instalacji php-fusion Cool ?
Edytowane przez Gismo_PL dnia 22.04.2009 10:50:59
 
http://fsong.pl
Voiteq
Mam wykupiony serwer, zalogowałem się w Managerze i stworzyłem bazę danych: oasgfgrf123.
 
Gismo_PL
Jeżeli baza istnieje i podczas instalacji w odpowiednich polach podajesz wymagane dane to doszukiwał bym się raczej jakiegoś błędu literowego i stąd ten komunikat o braku możliwości nawiązania połączenia z bazą danych.
 
http://fsong.pl
Voiteq
Wpisałem kilka razy i...UDAŁO SIĘ ! ufff....to musiałabyć literówka Wink.
Edytowane przez Voiteq dnia 22.04.2009 21:21:53
 
alonz
Ja odkopię, ale może komuś się przyda. Miałem taki sam problem, pisało, że nie można stworzyć tabeli, mimo że wszystko było wpisane jak trzeba. Otóż ja kopiowałem nazwę użytkownika i przez to była źle wpisana. Gdy przepisałem ręcznie wszystkie problemy prysnęły jak bańka mydlana :-)
Edytowane przez alonz dnia 27.02.2010 22:17:17
 
http://www.ride-about.ugu.pl/news.php
Sino4
Mam stronę ovh.pl i wyświetla mi się że jest:
Błąd! Brak możliwości połączenia z bazą danych.

Wiem na 100% że dane są poprawnie wpisane bo loguje się na nie w phpMyAdmin. Co robić?
Edytowane przez Pieka dnia 30.11.2010 15:24:05
 
Pieka
Podac poprawnie hosta bazy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Sino4
Podałem localhost i wątpię żeby ovh dało konkretniejszy adres hosta ;p
 
Pieka
W OVH nigdy hostem nie byl i nie jest localhost drogi Panie. Wypadaloby przeczytac calego maila lub zapoznac sie z konfiguracja wlasnego konta/serwera. Jesli czego nie wiesz w kwestii ich konta, maja wlasne forum, ktore sluzy pomoca w tej i innych kwestiach z nimi zwiazanych.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
cristo
Witam tak jak w temacie stanąłem na kroku 3.
Na 100% wszystko podaję prawidłowo, po za tym nie robię tego pierwszy raz, co prawda pierwszy raz z wersją: v7.02.04. ale procedury znam, a tu nagle bęc!
Macie jakieś rady ?

www.zkswlokniarz.pl/images/photoalbum/album_5/screen.jpg

Błąd w kroku 4:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Połączony z 06 luty 2012 16:29:
Już chyba wiem o co chodzi. Po przerzuceniu plików na serwer pozmieniało mi nazwy plików - chodzi o duże litery, na serwerze mam wszystko małymi.
Jak to się stało i jak to zmienić bo jak nadpisuje od nowa to i tak przesyła zamieniając na małe ?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 06.02.2012 16:01

Edytowane przez cristo dnia 06.02.2012 16:29:37
 
krystian1988
W większości błędy wynikają nie z błędów paczki, aczkolwiek jej wrzucenia na serwer. Polecam pakować w formacie .zip i rozpakowywać na serwerze, przenosząc pliki do wybranego przez nas katalogu. Jest to dużo łatwiejsze i nie wyskakują niepotrzebne błędy. Większość serwerów ma możliwość wrzucenia paczki od 10 MB. Nie nadpisuje to żadnych plików bez zgody użytkownika. Sam używałem w/w reguły.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
zyb3usz
Witam, mam ten sam problem, podczas instalacji PHP-Fusion v7 w trybie off line wyskakuje komunikat, że brak możliwości utowrzenia tabel. Mam nadane uprawnienia w bazie danych. Przy instalacji nie mam tylko ustawionego hasła. Domyslana nazwa to root.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl