ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wtyczka Quizu
Grzoneeek
Czy dało by się zrobić taki Quiz jak np. na http://www.quizer...545&k=?
Dodatkowo chciałbym mieć możliwość ustalania pytań i odpowiedzi
(w tym TYLKO 1 poprawna).
A i jeszcze żeby admini widzieli wyniki użytkowników/



PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 28.09 - 19:06
  2. Przeniesienie tematu - Pieka 28.09 - 19:06

Edytowane przez Pieka dnia 28.09.2008 19:51:53
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.04.2024 09:58:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kefirek
Da rade zwykły formularz. I potem strona na której będą przedstawione wynik lub wysłać się będą na pw lub email jak tam wolisz
 
Grzoneeek
Czy ktoś by mi pomógł taki formularz wykonać?
 
kefirek
A jakie chcesz miec pytania to ci zrobię
 
Grzoneeek
Znaczy się...
Możesz napisać cokolwiek, to sobie zmienię, bo to jeszcze potrafię Grin

Wiadomość doklejona:
A i jeszcze jakby dało radę że użytkownik może tylko RAZ głosować Smile
Edytowane przez Grzoneeek dnia 28.09.2008 21:25:34
 
DJPromo
Ja się Dołączę do Tego Tematu z mała Pomocą dla was już kiedyś pisałem Taki panel ale w połowie go zostawiłem z braku czasu na dopisanie reszty
Tak wiec zostało dopisanie reszty Panelu Admina Wtyczki i małe modyfikacje Wyświetlenie go

Jeśli jest ktoś kto ma czas na dopisanie reszty powodzenia Prosił bym o zostawienie Info o Autorze części Kodu Thx
Pliki załącznik

Ps./ Wersja pisana na 6 potem wystarczy przepisać na 7 Wink
DJPromo dodał/a następującą plik:
quiz_panel.rar [4.92kB / 1027 Pobrane]

Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
kefirek
Grzoneeek napisał/a:
Czy dało by się zrobić taki Quiz jak np. na http://www.quizer...545&k=?
Dodatkowo chciałbym mieć możliwość ustalania pytań i odpowiedzi
(w tym TYLKO 1 poprawna).
A i jeszcze żeby admini widzieli wyniki użytkowników/


Zrobiłem tak jak chciałeś czyli:
- Admin widz kto kiedy wziął udział w quizie.
- Każdy może wziąć udział w quizie tylko raz.
- Admin ma możliwość układania pytań i odpowiedzi z poziomu strony
- Admin widzi ile użytkownik miał złych/poprawnych odpowiedzi oraz średnią jaką uzyskał.
- Panel administracyjny gdzie Admin może dodawać edytować usuwać pytania.
Zmiany:
- Poprawiony błąd z ograniczeniem długości pytania

No na razie to tyle.
Teraz instalacja

Zacznijmy od bazy danych wchodzimy w Panel Administracyjny > Dodatkowe strony
Nazwa: Wpisujemy baza
Zawartość: wklejamy ten kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i dajemy podgląd.

Potem kasujemy zawartość i wklejamy ten kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i dajemy podgląd.

Potem jeszcze raz kasujemy zawartość i wklejamy ten kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i dajemy podgląd. Po tym wchodzimy z Panelu Administracyjnego przechodzimy do tworzenia plików.


Tworzymy sobie plik o nazwie test.php i umieszczamy go w głównym katalogu plik ten będzie służył do wyświetlania quizu. Kod pliku to

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Teraz tworzymy ostatni plik czyli quiz.php plik ten będzie służył do wyświetlania wyników quizu. Plik ten umieszczamy w katalogu infusions/quiz/quzi.php, czyli w katalogu infusions tworzymy folder o nazwie quiz i tam dopiero umieszczamy plik quiz.php. Kod pliku to:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

I to tyle.
Edytowane przez kefirek dnia 05.10.2008 21:23:28
 
Grzoneeek
Działa Smile

Za zgodą Kefirk'a, poskładam jego dzieło w pliki i dodam do Labolatorium Modułów jako wtyczkę infusion Smile
 
piotrek1231
Witam. Działa test.ph i dodaj.php , ale gdy chce zobaczyć wynik to wyskakuje mi błąd "HTTP 404 - Nie znaleziono pliku" Nie wiem jak powinna wygądać poprawna pisowania, bo
Plik ten umieszczamy w katalogu infusions/quiz/quzi.php, czyli w katalogu infusions tworzymy folder o nazwie quiz i tam dopiero umieszczamy plik quiz.php. Kod pliku to:
i są różne pisowanie na początku quiz/quzi.php Według mnie powinno być infusions/quiz/quiz.php
Niestety nie działa Frown
Proszę po pomoc.
Z góry dziękuję
 
kefirek
W folderze infusions tworzysz folder o nazwie quiz i dopiero w tym folderze quiz tworzysz plik quiz.php u mnie działa można zobaczyć na WWW.gc.boo.pl login kefir hasło vdkopec
 
piotrek1231
Robiłem tak jak mówisz i nie działa. Być może spowodowane jest to tym, że wcześniej pobrałem jaką wtyczkę o nazwie "quiz_panel" i próbowałem ją zainstalować, ale wyskoczył mi jakiś bład. Gdy zainstlowałem ją to pojawiła się ikona quizu w wtyczkach, ale nie działała i wyskakiwał taki sam bład jak teraz..

hmmm.....
 
DJPromo
@piotrek1231

Jeszcze raz ci zacytuje
W połowie go zostawiłem z braku czasu na dopisanie reszty.
Tak wiec zostało dopisanie reszty Panelu Admina Wtyczki i małe modyfikacje Wyświetlenie go


Więc nie dziw sie ze wywaliło błędy Wink i nie działa Dodałem te pliki w połowie napisane bo być może ktoś dokończy

A co do Twojego problemu skasuj moje pliki czyli ten quiz_panel i zrób jeszcze raz tak jak jest Podane w Poście @kefireka Bo działa


Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
piotrek1231
Po dłuższych próbach udało się mi rozwiązać problem i dział.Grin
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Gdy chciałbym np. wykasować pytania dotychczasowego quizu i wprowadzić nowe. Gdzie można wykasować stare pytania??
 
kefirek
piotrek1231 napisał/a:
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Gdy chciałbym np. wykasować pytania dotychczasowego quizu i wprowadzić nowe. Gdzie można wykasować stare pytania??


Nie było możliwość edycji i usuwania pytań ale już jest. Ulepszyłem panel admina i teraz z panelu admina można usuwać dodawać pytania oraz je edytować Plik dodaj.php już jest nie potrzebny można go usunąć wystarczy teraz tylko zmienić plik quiz.php na nowy. Kod podałem wyżej.

I tu się mylisz za każdym razem masz inaczej wylosowane odpowiedzi i pytania wiec nie da się quizu nauczyć na pamięć. Wiec za każdym razem pytania i odpowiedz są inaczej ułożone to że wpisujesz jako odpowiedz w pole jeden nie oznacz że ona będzie w pytaniu pierwszą odpowiedzą. Co do czasu pomyślę jak to zrobić
Edytowane przez kefirek dnia 03.10.2008 17:10:34
 
piotrek1231
Wszystko działa prawidłowo. Grin
Nie chciałbym być wybredny, ale na uwadze mam nie tylko siebie jako jedyną osobę korzystającą z tego quizu.
Otóż zawsze odpowiedzią poprawną jest "odpowiedź 1". Być może można jakoś edytować kod, aby odpowiedź poprawna była losowana i różna dla różnych pytań?

Dodam również, że ciekawą opcją quizu byłby ograniczony czas rozwiązania np. 20 min.
Edytowane przez piotrek1231 dnia 03.10.2008 16:26:47
 
kefirek
piotrek1231 napisał/a:
Wszystko działa prawidłowo. Grin
Nie chciałbym być wybredny, ale na uwadze mam nie tylko siebie jako jedyną osobę korzystającą z tego quizu.
Otóż zawsze odpowiedzią poprawną jest "odpowiedź 1". Być może można jakoś edytować kod, aby odpowiedź poprawna była losowana i różna dla różnych pytań?

Dodam również, że ciekawą opcją quizu byłby ograniczony czas rozwiązania np. 20 min.



I tu się mylisz za każdym razem masz inaczej wylosowane odpowiedzi i pytania wiec nie da się quizu nauczyć na pamięć. Wiec za każdym razem pytania i odpowiedz są inaczej ułożone to że wpisujesz jako odpowiedz w pole jeden nie oznacz że ona będzie w pytaniu pierwszą odpowiedzą.

Odpal na swojej stronie plik test.php i zobacz jak są ułożone pytania i odpowiedzi i potem daj odśwież i zobacz jak są ułożone pytania i zobaczysz że za każdym razem są inaczej
Edytowane przez kefirek dnia 03.10.2008 17:20:15
 
Dagobah
Muszę pogratulować i przyznać użytkowniku Kefirek że wykonałeś naprawdę kawał dobrej roboty Smile

Jak najbardziej z Twojej "wtyczki" będę korzystać - jednakże muszę się wpierw uporać z pewnym problemem.

Zauważyłem, że jest ograniczenie co do długości znaków w pytaniu. Da się to jakoś obejść? Podobnie jest w kwestii odpowiedzi...
 
piotrek1231
Też zauważyłem ten problem z długością znaków.
 
Grzoneeek
Faktycznie...
Edytowane przez ICEK dnia 04.10.2008 10:24:04
 
kefirek
Dagobah napisał/a:

Zauważyłem, że jest ograniczenie co do długości znaków w pytaniu. Da się to jakoś obejść? Podobnie jest w kwestii odpowiedzi...


Co do ograniczenia długości pytania i odpowiedzi to naprawiłem to i teraz powinno być ok. wystarczy zmienić plik quiz.php na nowy kod pliku podałem wyżej. Jak ktoś zauważy jakieś błędy jeszcze co do działania lub ma pomysł na ulepszenie wtyczki to niech pisze.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl