ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja strony z v6.xx do v7.xx
Pieka
kar13 napisał/a:
...Można temu jakoś zaradzić?

Mozna, wystarczy poprawnie zaimportowac baze, ktora wczesniej powinna byc rownie poprawnie wyeksportowana. Jesli masz mala strone to najlatwiej dla Ciebie bedzie wykonac eksport z poziomu PA strony.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 14:35:04
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kar13
Dodam że aktualizowałem z 6.0.303 do 7.05 krok po kroku. I jak przenosiłem po aktualizacji z próbnego serwera (na którym aktualizowałem) na docelowy to importowałem baze po aktualizacji z serwera próbnego. Czy to oznacza że moge do tego nowego fusiona zaimportować starą baze którą kiedyś miałem na 6.00.303? Nie rozwali mi stronki?

Aha i zarówno eksport jak i import dokonywałem za pomocą MySQL Front
Edytowane przez kar13 dnia 16.03.2009 15:12:31
 
www.ustanow.pl
zwierz76
Aktualizacja zmienia strukturę bazy danych jeśli zaimportujesz starą bazę do nowego serwisu to ... Bum!!!!! Nie polecam, możesz (testowo) podpiąć do strony produkcyjnej bazę z próbnego serwera tylko wersja musi pasować (strony do bazy).
Edytowane przez Pieka dnia 17.03.2009 22:48:26
 
Kamas2008
Słuchajcie, mam problem moja siostra nie opłaciła serwera za stronkę i usunęli jej serwer. Miała stronę postawioną na fusionie 6, teraz na nowy serwer chce żeby jej wgrać wersje 7, ale baza danych jest z 6... czy dałby ktoś radę przekonwertować mi bazę z PF 6 na 7?
Ja niestety nie mogę tego zrobić bo mam za wolny internet - wgranie na ftp plików fusiona 6 a potem 7 zajmie co najmniej pół dnia :/
Dlatego jeśli znajdzie się ktoś tak miły i mi to zrobi będę dozgonnie wdzięczny! Kontakt pod numerem gg: 650300 (jestem często na niewidocznym) Smile Baza jest niewielka skompresowana waży 561 KB.
 
bartek124
Po co wgrywać pliki v6? Wgrywasz v7, a bazę starą. Odpalasz update i baza się konwertuje do v7.

Jeśli nie było dużych modyfikacji, to powinno obejść się bez większych problemów.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
kar13
No więc wgrywałem tą baze kilka razy zmieniając kodowanie i nic :/ . Błagam mógłby mi ktoś pomóc lub powiedzieć jak zrobić żeby te polskie znaki mi wróciły?

Pieka możesz rozwinąć swoją wypowiedz? Czy podczas importu trzba zmienić kodowanie (docelowo jest latin2)? Męcze sie z tym już kilka dni, wszystko działa tylko te polskie znaczki :/
 
www.ustanow.pl
Pieka
Jesli w wyeksportowanej bazie masz znaki zapytania lu jest totalnie zakrzaczona to nic z tym nie zrobisz. Zakladajac jednak, ze masz ja poprawnie wyeksportowana, musisz teraz podczas importu uzyc wlasciwego kodowania. Sprawdz latin1 oraz utf8, a nastepnie w razie niepowodzenia system binarny.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
radomoaza
Pieka napisał/a:
4. Wyłączamy i usuwamy wszystkie dodatkowe panele i wtyczki, o ile nie mamy ich nowych wersji posiadających możliwość aktualizacji (te które nie zostały dostarczone razem z paczką PHP-Fusion).

Sporo wtyczek jest juz w wersjach na v7, wystarczy poszukac m.in. u nas na forum.


Czyli dane z wtyczek zostaną usunięte?
Posiadam wtyczkę Kroax z dość sporym zasobem filmów i po aktualizacji z racji usunięcia wtyczki te dane utracę? Mam aktualizację wtyczki do wersji 7 tylko co z danymi z tej wtyczki? Te same wątpliwości mam odnośnie wtyczki "Event Calendar" gdyż tam również mam spory zasób danych i nie chciałbym ich stracić po aktualizacji.
 
Pieka
Z tego, co kojarze, obie wtyczki posiadaja opcje aktualizacji lub importu. Przeczytaj ich readme.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
radomoaza
Zgadza się. Szukałem i aktualizacje są. Tylko teraz pytanie co z danymi z bazy jeśli zgodnie z instrukcją przed aktualizacją Fusiona należy odinstalować wszystkie wtyczki. Wówczas dane zostaną utracone i moje pytanie czy można dane powiązane z wtyczką zachować w nowej wersji. Należy wyeksportować tabelę powiązaną z wtyczką? Pewnie nie będzie działać po imporcie...
 
Pieka
Sam mnie cytowales, wiec przeczytaj dokladnie ten tekst, a odpowiedz sama przyjdzie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
radomoaza
Czyli te do których mamy aktualizację nie odinstalowujemy ale uaktualniamy po aktualizacji fusiona?
Edytowane przez ICEK dnia 29.03.2009 19:39:33
 
Pieka
radomoaza napisał/a:
Czyli te do których mamy aktualizację nie odinstalowujemy ale uaktualniamy po aktualizacji fusiona?

Amen.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Mazter
Z v6.01.11 aktualizowałem według instrukcji i wszystko było bez problemów dopiero gdy nadszedł czas na zalogowanie się...

Podaje hasło (poprawne) i dostaję informację:

"Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło."

Nie mogę się zalogować Sad
Edytowane przez Chemikpil dnia 02.04.2009 19:36:44
 
Pieka
Kolega ma problemy z czytaniem? W tematach przyklejonych, ktorych jest raptem kilka, znajduje sie poprawnie i logicznie nazwany temat bezposrednio dotyczacy opisywanego problemu: http://www.php-fu...d_id=23611.
Nastepnym razem nie bede tak mily i post po prostu usune.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
cypiss
A co jak zrobiłem wszystko jak należy, ale nie moge sie zalogować?
Edytowane przez Chemikpil dnia 11.05.2009 15:19:31
 
Pieka
cypiss napisał/a:
A co jak zrobiłem wszystko jak należy, ale nie moge sie zalogować?

Moze jednak poszukasz nim cos napiszesz? Prosze: http://www.php-fu...d_id=23611
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
cypiss
Pieka napisał/a:
cypiss napisał/a:
A co jak zrobiłem wszystko jak należy, ale nie moge sie zalogować?

Moze jednak poszukasz nim cos napiszesz? Prosze: http://www.php-fu...d_id=23611
Faktycznie, moje niedopatrzenie - sorry za problem!

P.S. Tak to jest jak sie tu przesiaduje raz na jakiś czas...
Edytowane przez Chemikpil dnia 11.05.2009 22:32:01
 
JrQ-
A ja mam pytanie. Czy dysponując samą bazą w starszej wersji php fusion(niewiele starszą) mogę ją zaktualizować do CORE PL v.7?
 
khaman
Jak masz samą baze zainstaluj v6 i zrób aktualizację do v7. To najlepszy prawidłowy sposób.
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl