ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przenoszenie strony na inny serwer
laguss
Ja zrobiłem wszystko jak było napisane , bazę dałem nową , config zmieniłem i mam takie coś gdy wbijam na stronę ....
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 06:59:34
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Pisze jak byk, ze nie ma pliku global.php. Prawdopodobnie zerwalo Ci polaczenie pod czas uploadu i masz efekt. Wrzuc ponownie pliki na serwer, zacznij od locali i w miedzyczasie sprawdzaj reszte, bo niekoniecznie tylko tu sa braki.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
laguss
Dzięki wszystko elegancko tylko znaki polskie = ?
A nie zmeniałem w bazie kodowania napisów (UTF-8 Unicode (utf8)).


Dobra, sposób z:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

pomógł ;]

aby tylko na forum mam wysypane z bbcode Thanks

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez laguss dnia 05.10.2010 19:31:35
 
adamos86
Witam być może ktoś znów mi napiszę upomnienie ale no cóż uczę się dopiero.
Otóż mam stronke w PHP-Fusion www.radiotopmusic.pl i niestety nie ma po przeniesieniu na serwer polskich liter.
Błagam niech ktoś mi pomoże z góry dziękuję
Edytowane przez Pieka dnia 27.12.2010 16:38:46
 
Lion993
A jeśli tylko przeinstalowałem stronę na tym samym serwerze, zrobiłem kopię bazy danych starej strony i wgrałem na nową a tych danych niema? User bazy, nazwa oraz hasło starej bazy danych jest takie samo, nawet umieszczenie plików jest to samo.
Edytowane przez Pieka dnia 27.12.2010 16:39:27
 
Gismo_PL
A wykonałeś przywracanie kopii z poziomu PA po instalacji ?
 
http://fsong.pl
Lion993
Tak.
Edytowane przez Pieka dnia 27.12.2010 16:38:01
 
eldiablo
Napisz krok po kroku co zrobiłeś i jak. A tak przy okazji to czasem to nie był upgrade ze starej wersji do nowej ?
 
http://dropdire.pl
Lion993
Nie, nie był.

1. Wchodzę do PA i wybieram z karty Zarządzanie stroną kopia bazy danych.
2. Klikam na przycisk przeglądaj i wybieram kopię bazy danych po czym klikam na przywróć
3. Obie tabele zostawiam bez zmian po czym wpisuje hasło administratora i klikam na przycisk przywróć
 
Gismo_PL
A czy przypadkiem nie przywracasz czystej bazy?
Podaj jeśli jesteś tak łaskaw wielkość swojej bazy.
Swoją drogą warto odpalić sobie podgląd bazy w formie nieskompresowanej i sprawdzić jej zawartość co powinno wyjaśnić pewne wątpliwości.
 
http://fsong.pl
eldiablo
A próbowałeś z poziomu zarządzania serwerem, przez phpMyAdmin ?
Druga sprawa sprawdzałeś plik kopi bazy ? Otwierałeś go ?
Jak nie to otwórz plik np: w notatnikSP czy notatnik++ i luknij czy aby na pewno zawartość pliku jest cała.

Przy tworzeniu pliku kopi czy przywracaniu musisz zaznaczyć wybrane lub wszystkie tabele, ale o tym pewnie wiesz i to poczyniłeś.

Sprawdź najlepiej plik bazy, sam miałem taki przypadek że by był "ucięty".
 
http://dropdire.pl
Lion993
Wybierałem pojedyncze tabele jak i wszystkie, z kompresją oraz bez. Próbowałem przez PA i phpmyadmin. Sprawdzałem pliki i nie są puste.
Pewnie coś źle robię bo nie wierzę żeby to dalej nie działało.
 
Gismo_PL
Nie chodzi o to czy plik kopii bazy jest pusty czy nie tylko o to, że ta kopia zawiera zapewne tabele świeżej instalacji.
 
http://fsong.pl
eldiablo
Podstawowe pytanie, bo Twój problem widzę że i o stronę z numerem 8 zahaczy Pfft

Na początku pisałeś że:
A jeśli tylko przeinstalowałem stronę na tym samym serwerze


W odpowiedzi na jedno z moich pytań napisałeś że nie jest to upgrade z 6 na 7 wersję. Może upgrade z 7.01.01 na 7.01.02 ?

Jeżeli narobiłeś "bigosu" w plikach to wystarczy podmienić na pliki z paczki odpowiadającej obecnej wersji, bez ruszania bazy danych i pliku config.php. Jeżeli jak wspomniałem upgrade z 7.01.01 na 7.01.02 to w pliku txt czy html paczki jest jak należy postąpić i każdy trzymający się tych reguł przeprowadza bezproblemowy upgrade.

Jeżeli nic z powyższego oraz poprzednich postów to co Ty robiłeś z fusionem ? Bo to nie program na Windows, gdzie się albo instaluje albo odinstalowuje "coś".

Primo -> nie jest to przenoszenie na inny serwer, więc nasza dyskusja jest nie na temat.
Secondo -> temat upgrade'u np z 7.01.01 na 7.01.02 jest na forum, a tak jak powiedziałem czytamy plik readme czy inaczej nazwaną instrukcję.
Terzo -> jeżeli przywracałeś plik bazy przez phpMyAdmin to przeglądałeś tą wgraną bazę ? Poszczególne tabele, czy aby na 100% zawierają treść czy jedynie szkielet jak zostaje dodany podczas instalacji ?
Quarto -> założenie tematu z odosobnionym przypadkiem, lub poszukanie czy coś podobnego już nie istnieje. Aby nie zaśmiecać tego tematu który dotyczy "Przenoszenie strony na inny serwer"
 
http://dropdire.pl
Lion993
Upgrade nie było i wersja jest ta sama. Bigos rzeczywiście został naważony ale nie przeze mnie. Przejąłem stronę i zastałem ją w "fatalnym" stanie -.-. Temat i nawet jest ale nikt nie odpowiadał.
 
Fasonsql
Pare miesięcy temu miałem podobny problem, wina tego iż kopia bazy danych tworzy się na utf 8. Po pierwsze musisz wgrywać przez pphpmyadmin, innej opcji nie ma bo nigdy tego nie zrobisz. Następnie przy wgrywaniu tego (import) musisz zmienić kodowanie pliku z utf 8 na jakiś inny. W moim przypadku zadziałał latin 7. Kopia bazy danych powinna ci się wgrać bez problemów, jednak gdyby wyskoczyły to może być wina nazwy twojej starej bazy danych. Wtedy wchodzisz w plik Bazy danych i szukasz tam nazwy swojej bazy, bodajże jest to pierwsza linijka. Usuwasz tą nazwe i wgrywasz tą kopie tak samo jak napisałem powyżej. Myślę, że to pomoże w moim przypadku tak było.
Poradnikcoś
Edytowane przez Fasonsql dnia 10.01.2011 15:26:39
 
Drecha
Trzeba po prostu usunąć fragment o dodawaniu nowej bazy danych. Ja tak to robię Smile
 
bony-m
Witam
Chciałbym przenieść stronę z serwera cyf na 2ap.
Przekopiowałem pliki lecz przeniesienie bazy danych sprawia mi kłopot.
Po próbie zaimportowania wyskakuje błąd.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

lub
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Proszę o jakąś radę.
 
Smok-Wiatru
Zły format backupu?
 
www.badcompanyklan.com.pl
Fasonsql
Wgrywasz kopie pod ten sam CMS?
Jeżeli tak to zrób kopie przez phpMyAdmin w formacie SQL, na nowy serwer także wgraj prze phpMyAdmin.
Ponieważ czasem jest tak, jeżeli robisz kopie z poziomu PA to kopie robi w SQL, ale gdy ją importujesz z poziomu PA może to import może przyjmować inny format. Dlatego przez phpMyAdmin zrób kopie i wgraj, wszystko przy formacie SQL.
Edytowane przez Pieka dnia 12.02.2011 15:36:58
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl