ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Sam pojawia się panel Weblinks, podejrzenie włamań
4r73k
Panowie z tego co widzę jest to problem na większą skalę:
http://tnij.org/h... i tyczy się on również czystego php-fusion.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 21:15:31
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
khaman
A gdzie ty po tym widzisz coś o czystym Fusionie? Podałeś linka do google z którego nie wiem co ma wynikać, że luka została wykorzystana?

Pierwsze z brzegu sprawdzone:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
4r73k
khaman mówiąc "czystego php-fusion" miałem na myśli, że nie problem nie tyczy się jedynie Extreme-fusion, na którym stoi moja strona.
Znalazłem stronę która według maintenance.php i stopki stoi na wersji v6.01.16 i również posiada niewidzialny panel z reklamami (źródło strony)
http://www.tzs-st...ome.pl/01/
Edytowane przez 4r73k dnia 21.12.2008 14:11:07
 
Pieka
I bedziemy sie tak licytowali? Napisalismy wszystko w temacie i wiecej do dodania nie mamy.
Poza tym, masz EF IV, wiec nie mozesz pisac w dzialach dotyczcaych PHP-Fusion, od tego masz swoj dzial.
Edytowane przez Pieka dnia 21.12.2008 14:13:52
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
demonstar
Miałem podobny problem
Wiele żmudnej pracy i tego akurat już nie ma.
Sprawdziłem masę plików i usunąłem wpisy które były doklejone w plikach o treści :

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Ktoś dawno temu znalazł dziurkę i to na maksa jak widć wykorzystał i miejmy nadzieję że więej się to nie wydarzy.

Rozważałem zmianę wersji na stabilną 7 ale z tego co się doczytałem nie jest zbyt prostą sprawą upgrade aby nie tracić tego co było robione od v 6 - może się mylę.

Jeszcze jedno doklejony wpis znalazłem w plikach index.php i index.html ,łatwo go znaleźć bo jest na samym końcu poza ">".

Dotyczy to każdego pliku index.php w każdym folderze.

Wiadomość doklejona:
Jak na razie jest dobrze, nie pokazał się jak dotychczas dziwny panel "weblinks", choć nie obyło się bez drobnych zmian.

Na początek zmieniłem hasło i usunąłem innych adminów z listy do chwili gdy oni zmienią hasła, gdy to już zrobili zostali przywróceni, jak dotychczas nic się nie dzieje i pozostaję przy nadziei ,że tak pozostanie.
Edytowane przez demonstar dnia 23.12.2008 23:42:38
demonstar
 
http://www.demonstar.fg.pl/news.php
Jozly
Jeżeli to komuś pomoże, to znalazłem plik o nazwie dsfsdgds.php w forum/attachments. Usunąłem i czekam na efekty.

Leoncjo - widzę, że u Ciebie już tego świństwa nie ma - jak sobie poradziłeś?
 
http://www.szkola.firmowa.eu
ewa989
A ja zmieniłam nazwę pliku panels.php i pomogło nie mam spamu Smile Ale to rozwiązanie jest dobre na jakiś czas ;/
Edytowane przez Pieka dnia 25.12.2008 13:21:56
 
4r73k
Mi pomogło usunięcie zbędnych wtyczek, usunięcie wszystkich adminów oraz nakazanie im zmian swoich haseł, zmiana hasła do bazy danych.
Do dzisiaj nic się nie pokazało Smile
 
Snob
A ja mam trochę problem "po" włamie. Upgrade pomógł, strona wydaje się być "czysta" za to na pocztę admina przysyłany jest spam ze... strony admina. Nie jest to (przynajmniej nie proste) wykorzystanie pliku contact.php. Nie bardzo wiem czy ciągle "coś" zostało na stronie czy tylko ktoś sie pode mnie podszywa. W nagłówkach maile są wysyłane z jakiegoś IP bezpośrednio na mój serwer, nie jestem w 100% pewny ale wydaje mi się, że to sugeruje, że jednak to "coś" u mnie jest. Nagłówki nie zawierają informacji by to któryś ze skryptów Fusiona wysyłał oto przykład
Return-path: <>
Envelope-to:
Delivery-date: Fri, 26 Dec 2008 19:02:24 +0100
Received: from 5acc64e5.bb.sky.com ([90.204.100.229])
by host162.dedyki.pl with smtp (Exim 4.67)
(envelope-from <>)
id 1LGH0t-0001d8-NE
for ; Fri, 26 Dec 2008 19:02:24 +0100
To: <>
Subject: Undeliverable: Hi
From: <>
MIME-Version: 1.0
Importance: High
Content-Type: text/html

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>.... (pomijam)

Czy ktoś już miał ten problem?
Edytowane przez jantom dnia 30.12.2008 20:10:43
Chyba za stary jestem... ,ale kocham moje dzieci i zwięrzęta zaś na co dzień moimi dziedzinami są transport i obliczenia.
 
snob.ovh.org
mareno
Mam ten sam klopot. Zaktualizowalem strone - nie pomoglo. Zmienilem haslo do do ftp'a i strony - nie pomoglo. Zmienilem haslo do bazy danych - nie pomoglo.
Przeczytalem ten topic i poszukalem pliku w folderze forum w "ataszmentach". Byl jeden plik, o ktorym tu wspominaliscie. Wyrzucilem go, mam nadzieje, ze pomoze.
 
Grzes
Tylko pamiętaj o jednym. Jeśli po zmianie wszystkich haseł plik nadal był w katalogu atachments ktoś mógł uzyskać dostęp do hasła mysqla. Zmień go teraz ponownie bo będziesz błądził w kółko.

Jakby się pojawiły pliki ponownie. Usuń je i hasła pozmieniaj.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
mareno
Grzes napisał/a:
Tylko pamiętaj o jednym. Jeśli po zmianie wszystkich haseł plik nadal był w katalogu atachments ktoś mógł uzyskać dostęp do hasła mysqla. Zmień go teraz ponownie bo będziesz błądził w kółko.

Jakby się pojawiły pliki ponownie. Usuń je i hasła pozmieniaj.

OK tak zrobie, dzieki za info. Za kilka dni dam znac, jak sie sprawy maja.

Edit: niestety dzis znow na stronie pojawilo sie to ustrojstwo. byc moze mam jeszcze jakies pliki na serwerze, ktore przeoczylem. pomalu trace cierpliwosc, bo zaczyna przypominac to walke z wiatrakami...

Edit2: wszystko wskazuje na to, ze uporalem sie z klopotem. Znalazlem jeszcze dwa pliki na serwerze i dodatkowo zmienilem jeszcze sposob wyswietlania tokena przy rejestracji z obrazka na teskt. od ponad tygodnia upierdliwy skrypt nie pojawil sie na stronie.

Reasumujac, w moim przypadku pomogla aktualizacja do ostatniej wersji, wyrzucenie plikow z serwera, zmiana hasla do ftp'a i bazy oraz zmiana sposobu wyswietlania tokena. byc moze wystarczylaby aktualizacja i usuniecie plikow, aczkolwiek ja wykonalem wszystkie te czynnosci i poki co wszystko wrocilo do nalezytego stanu.
Edytowane przez mareno dnia 17.01.2009 23:01:43
 
nod
Problem mam następujący, w źródle strony(dotarłem przez Firefoxa) są różne dziwaczne linki do różnych dziwacznych stron. Jak chcę edytować plik, to oczywiście w nim nie ma(mówię o wszystkich plikach z głównego katalogu jak i theme). Moje pytanie jest następujące. Jak mogę usunąć niechcianą treść z plików?

Zaktualizowałem już stronę do najnowszej wersji, zmieniłem hasła, usunąłem tajemniczy plik. Problem w tym, że nie wiem jak dostać się do treści, która pojawia się w źródle strony i jak ją usunąć.
 
Pieka
nod napisał/a:
..Problem w tym, że nie wiem jak dostać się do treści, która pojawia się w źródle strony i jak ją usunąć.

A wystarczylo przeczytac ten temat... Tresc znajduje sie w panelu o nazwie "Weblinks", ktory jest widoczny tylko w zarzadzaniu panelami, na stronie widnieje jako ukryty. Usun go, a zniknie niechciana tresc.

Tematy powiazane:
  1. http://www.php-fu...d_id=24711
  2. http://www.php-fu...d_id=25135
  3. http://www.php-fu...d_id=25034

Edytowane przez Pieka dnia 27.10.2009 08:54:55
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
nod
Heh, ale wtopa. Dzięki. Nie doczytałem. Mój błąd.

Od siebie dodam, że na mojej stronie niechciane linki były również w innym panelu o nazwie 'Core'(oczywiście ja go nie zakładałem), dlatego radzę wszystkim przyjrzeć się wszystkim swoim panelom, bo nie tylko w 'weblinks' jest niechciana treść.
 
secretjarek007
Na mojej stronie www.zawodywedkars... w panelu admina przy podglądnie panelu wyświetlają się poprawnie reklamy Google związane z tematyką są one w języku polskim. Po zaakceptowaniu i kliknięciu włącz tak, aby panel ukazywał się na stronie głównej pokazują się one ale jako spam : Crazy Sale. 100% Genuine Same
Dlatego od długiego czasu wyłączyłem opcję Google.
W jakim pliku ewentualnie szukać przyczyny?


Edit: Po usunięciu wszystkich komentarzy z Shoutbox i zrobieniu porządku na serwerze, gdzie był katalog w www/infusion/weblink oraz dokonaniu zmiany progrmau TC na inny FileZilla z dnia na dzień pojawiały się polskie reklamy. Po kilku dniach mogę stwierdzić, że główną błędu był ww katalog.
Temat można zamknąć.
Google śmiga, aż miło.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 27.10 - 08:53

Edytowane przez Pieka dnia 27.10.2009 08:51:35
 
www.zawodywedkarskie.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl