ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[OH] Nicks Mod - kolorowanie, style, prefixy dla nicków
bartek124
Jakiś czas temu zacząłem tworzyć coś a'la kolorowanie z eXtreme-Fusion, czyli kolorowanie nicków zależne od grupy, w jakiej się użytkownik znajduje. Jakoś dziś mnie natchnęło i to skończyłem Smile.

Co możemy, a co nie?
  1. dla każdej z grup możemy ustalać przedrostek nicku (prefix), kolor oraz styl
  2. to samo możemy ustalać dla Administratorów i Super Administratorów
  3. użytkownicy należący do większej liczby grup mogą sobie wybrać kolor
  4. nie możemy ustalać prefixu, koloru i stylu zwykłym użytkownikom (tj. bez żadnej grupy)Dlaczego? Po pierwsze, wymagałoby to przetworzenie przez parser każdego nicku, co zwiększyłoby obciążenie, a po drugie, to i tak bez sensu Wink.


Instalacja:
  1. Umieść zawartość foldera php-files na serwerze w katalogu głównym witryny.
  2. Nadaj plikowi infusions/nicks_mod_panel/nicks_mod_cache.php CHMODy 777.
  3. Zaloguj się na stronie jako administrator.
  4. Przejdź do: Panel administracyjny -> Zarządzanie stroną -> Wtyczki.
  5. Znajdź na liście wtyczkę Nicks Mod Panel i kliknij Instaluj.
  6. Przejdź do: Panel administracyjny -> Zarządzanie użytkownikami -> Pola profilu.
  7. Znajdź na liście pole Pierwszorzędna grupa i włącz je.
  8. Przejdź do: Panel administracyjny -> Zarządzanie stroną -> Zarządzanie panelami.
  9. Dodaj panel nicks_mod_panel, a następnie go włącz.


Wszystkie ustawienia możemy modyfikować w Panelu Admina wtyczki.

Wszelkie błędy, sugestie, propozycje proszę zgłaszać w tym temacie.

Pozdro!!
bartek124 dodał/a następującą pliki:
nicks_mod_16.zip [47.54kB / 2754 Pobrane]
v7-nicks_mod_16_fix2.zip [49.13kB / 736 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 27.10.2018 10:03:23
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 23.04.2024 10:49:07
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eridor
Sorry, ale kolorowanie nie działa.. Testuję na swojej stronie www.smoki.org.
Tzn, nie koloruje nicków na żadnej podstronie...

Ale sam pomysł świetny Smile
Rozwinięcie colored_nick_panel

Edit: A przepraszam, działa Smile
Tylko 2 rzeczy wszystko psują:
1. Nie można zdjąć postawionego prafiksa (można tylko go dodać lub zmienić)
2. Nie kolorują się nicki w modyfikacji "Ostatnio Widziani"

Poradzisz coś na to?
Edytowane przez Pieka dnia 04.01.2009 18:32:49
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
bartek124
@eridor - zaraz lookne.
Trochę dziwnie zrobiłem edycję ale nie chciało mi sie kombinować inaczej Pfft
Edytowane przez bartek124 dnia 04.01.2009 18:35:26
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eridor
Jeśli chcesz, mogę ci nawet dać admina do testowania na mojej stronie..

I Po prostu jak edytujesz kolor, i jest jakieś puste miejsce, to on nie czyta tego, jako usuń, tylko jako nic nie rób...

Wiadomość doklejona:
Znalazłem nietypowy sposób, w miejsce prefiks dajemy spację i wtedy niczego nie dodaje.
Edytowane przez Pieka dnia 04.01.2009 18:48:11
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
bartek124
W pliku last_seen_users_panel.php znajdź:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I usuń to co na czerwono. Po prostu w linijce od <a> do </a> nie może być żadnego łamania linii (wiem, jest modyfikator, ale na razie nie chce go używać).

Po prostu teraz, żeby edytować jakąś grupę, trzeba ją wybrać, wpisać stary kolor a w miejsce prefixu nie dawać nic, wtedy poprawnie zaedytuje. Wkrótce powinienem zrobić nową edycję, bo ta troche do bani jest (na szybko pisana).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eridor
Tak... I tak samo jest z pogrubieniem, podkreśleniem itd... M]ożna tylko dodać..

Poza tym usunąłem to i jest bez zmian..

Wiadomość doklejona:
A.. Przepraszam po chwili zadziałało..

Wiadomość doklejona:
Myślę, że gdybyś skleił to z colored_nicks_panel wyszła by prawie perfekcyjna modyfikacja... Tylko by się dało usunąć znaczniki, i prefix (Ale zawsze można w pliku cache poprawić Smile ).. . Byłoby można dawać kolory odrębnym użytkownikom, całym grupom, oraz pozostałym.
Miałbym też taką mało sugestię.. Mógłbyś dodać przez prafiksem, prefiks obrazkowy, tzn wklejałoby się link obrazka, ale to tylko sugestia, zrobisz, jak będziesz chciał

Wiadomość doklejona:
A i jeszcze jedna sugestia: Jeśli Administrator jest w pokolorowanej grupie, to kolor tej grupy powinien zostać ignorowany.

Przykładowo: Mam admina na stronie (kolor zielony), dodałem go do grupy forum team (pomarańczowej), i przejął on kolor pomarańczowy...
Edytowane przez eridor dnia 04.01.2009 19:10:45
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
bartek124
W załączniku poprawiona wersja. Wystarczy podmienić pliki (oprócz nicks_mod_cache.php). Edycja odbywa się poprzez kliknięcie na nazwę grupy.

A i jeszcze jedna sugestia: Jeśli Administrator jest w pokolorowanej grupie, to kolor tej grupy powinien zostać ignorowany.

Przykładowo: Mam admina na stronie (kolor zielony), dodałem go do grupy forum team (pomarańczowej), i przejął on kolor pomarańczowy...


I tak jest, z tym, że user może sobie wybrać kolor w edycji profilu.

Myślę, że gdybyś skleił to z colored_nicks_panel wyszła by prawie perfekcyjna modyfikacja... Tylko by się dało usunąć znaczniki, i prefix (Ale zawsze można w pliku cache poprawić Smile ).. . Byłoby można dawać kolory odrębnym użytkownikom, całym grupom, oraz pozostałym.
Miałbym też taką mało sugestię.. Mógłbyś dodać przez prafiksem, prefiks obrazkowy, tzn wklejałoby się link obrazka, ale to tylko sugestia, zrobisz, jak będziesz chciał


Hehe, troche dużo jak na mnie Wink. Da się zrobić, ale to wymaga kombinacji, czasu i wiedzy.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eridor
A tego ci nie zabraknie Smile
Ale powinno być w panelu jakieś blokowanie.. tzn: Jak admin, to admin..
Ale dobrze.. przeżyje się Grin

A i poprawiona paczka działa perfekcyjnie. Ukłony Smile
Po udoskonaleniu powinna być w podstawowej paczce php Fusion.
pozdrawiam
Edytowane przez eridor dnia 04.01.2009 20:35:41
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
bartek124
Tzn sprawa wygląda tak, jeżeli jest Administrator bez żadnych grup to ma kolor przypisany do Administratora, ale jeśli dodasz go do jakiejś grupy do automatycznie przejmuje kolor tej grupy, ale może go sobie zmienić w Edycji Profilu :).

Jeśli nie chcesz, żeby się automatycznie zamieniało to w pliku nicks_mod_panel.php znajdź:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zamień na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eridor
Teraz wywala błąd:
Pobierz kod źródłowy  GeSHi: MySQL
  1. Unknown column 'user_primarygroup' in 'field list'Unknown column 'user_primarygroup' in 'field list'
Zinterpretowano w sekund: 0.007, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10

Edytowane przez Milka dnia 04.01.2009 21:33:54
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
bartek124
Tak. Na teraz pole w profilu jest wymagane, jutro postaram się coś wykombinować, że możliwość wyboru koloru nicku będzie nieobowiązkowym dodatkiem Wink.

Wywala, bo wyłączyłeś pole w profilu.
Edytowane przez bartek124 dnia 04.01.2009 21:06:24
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eridor
Ups.. przez pomyłkę..
Dzięki za wszystko Smile
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
domi17
Dziala wszystko ladnie tylko jak sie wejdzie na kogos profil wywala nastepujacy blad:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Używaj [code] do podawania błędów / khaman
Edytowane przez Pieka dnia 05.01.2009 14:26:26
 
bartek124
Ten mod nie jest przyczyną tego błędu, bo pole nie ma żadnego kodu do wyświetlania/wykonania, działa tylko przy zapisie, czyli edycji.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Mikolak
Dzieki wielkie, działa świetnie.
 
worekgdy
domi17 napisał/a:
Dziala wszystko ladnie tylko jak sie wejdzie na kogos profil wywala nastepujacy blad:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Witam.
Sprawdź ten post http://www.php-fu...d_id=22425.
A dla wyjaśnienia. Błąd ten (tak się domyślam) spowodowany jest brakiem avatara użytkownika. Wczoraj "patrz post z linka" miałem właśnie dokładnie to samo. I po dograniu avatara jak ręką odjął, a wcześniej właśnie wgrywałem kolorowanie nicków autorstwa bartek124.

Przychodzi mi więc na myśl pytanie do bartek124 - czy ten błąd nie jest spowodowany właśnie przez skrypt kolorowania nicków? Poza tym po dograniu avatara i zlikwidowaniu błędu w panelu usera avatar zakrył nick usera. Jak lub chociaż gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam Tomek
Edytowane przez worekgdy dnia 05.01.2009 20:32:08
 
http://bojano.szkola.pl
bartek124
A dla wyjaśnienia. Błąd ten (tak się domyślam) spowodowany jest brakiem avatara użytkownika. Wczoraj "patrz post z linka" miałem właśnie dokładnie to samo. I po dograniu avatara jak ręką odjął, a wcześniej właśnie wgrywałem kolorowanie nicków autorstwa bartek124.


W żaden sposób nie potrafię sztucznie wywołać tego błędu. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? W jakich okolicznościach, czy przed wgraniem moda czy po, czy było włączone pole profilu? Czy awatar juz był czy nie?

Poza tym po dograniu avatara i zlikwidowaniu błędu w panelu usera avatar zakrył nick usera.


Nie rozumiem... W jakim panelu usera? W domyślnym nie ma wyświetlania avatara...
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
LAbUdZiN
Mi to w ogóle nie działa. Wyświetla same błędy dotyczące pliku nicks_mod_admin.php .
 
www.takgramy.pl
zezol
To może tak podasz te błędy. Z fusów rozwiązania Ci nie wywróżymy Wink.
Edytowane przez zezol dnia 08.01.2009 20:39:21
 
worekgdy
bartek124 napisał/a:
W żaden sposób nie potrafię sztucznie wywołać tego błędu. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? W jakich okolicznościach, czy przed wgraniem moda czy po, czy było włączone pole profilu? Czy awatar juz był czy nie?
...
Nie rozumiem... W jakim panelu usera? W domyślnym nie ma wyświetlania avatara...


Sorry, zapomniałem napisać, że używam enhanced_user_info_panel. Błąd ten powoduje niekoniecznie Nicks_Mod, ale w połączeniu tych dwóch i nie wgraniu avatara w profil pokazuje się właśnie taki komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Po dograniu avatara, wszystko jak ręką odjął, tylko avatar (nawet nie mający max dopuszczalnych rozmiarów) zasłania kolorową nazwę usera.
Pozdrawiam Tomek

PS Wydawało mi się, że już pisałem odpowiedź na te pytania. No, ale zawszę mogę się mylić.
 
http://bojano.szkola.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl