ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[OH] Friendly Url's - Przyjazne linki, SEO Friendly Url's
Gismo_PL
Bartku - zauważyłem, że przy podglądzie profilu użytkownika w górnej części strony ukazuje się błąd o treści:
Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/barmanp/domains/fsong.pl/public_html/infusions/polish_furl_panel/furl/furl.profile.php(22) : regexp code on line 1

przy czym zawartość pliku furl.profile.php wygląda następująco:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Dokonałem pewnej modyfikacji tego kodu wzorując się na pozostałych plikach wtyczki zamieniając:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i błąd znika. Pytanie do Ciebie jako autora: czy ta zmiana jest prawidłowa i czy nie spowoduje jakiś nieprzewidzianych efektów ubocznych w działaniu wtyczki lub nawet fuzji?
Edytowane przez Gismo_PL dnia 24.02.2010 05:55:59
 
http://fsong.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 18:36:31
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
Tam był tylko niepotrzebny slash (/), pewnie przez przypadek dodany, przed nazwą tej funkcji. Jeśli działa, to jest ok Smile.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
tasia
Czy problem z zamianą linków dla dodatkowych stron jest spowodowany brakiem w FURL czy ja coś źle zrobiłem lub może nie wiem jaki jest wzór więc jesli mógłbym prosić - na przykład mam stronę viewpage.php?page_id=33 - to jak będzie po przetłumaczeniu?

A poza tym to super dzieło ;-D
 
Gismo_PL
Jeśli chodzi Ci o kod do wpisania w pliku: .htaccess to u mnie wygląda następująco:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

co w efekcie końcowym powoduje wyświetlenie w adresie strony "o nazwie" - strona-1.html.
 
http://fsong.pl
mahomet91
Hmm, mam pytanie. Przecież ta metoda przy większych serwisach strasznie wykorzystuje serwer tak? bo przecież pobiera nazwy każdego url i zastępuje go.
 
http://www.csserwis.org
krystian1988
mahomet91 napisał/a:
Hmm, mam pytanie. Przecież ta metoda przy większych serwisach strasznie wykorzystuje serwer tak? bo przecież pobiera nazwy każdego url i zastępuje go.


Tak wykorzystuje ale jak sama nazwa mówi w temacie, służy do SEO wszystko co się znajduje na supporcie robi się na własne ryzyko.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
bartek124
Hmm, skrypt jest tak zbudowany, że wykorzystuje dosłownie minimum funkcji zamieniających. Różni się od innych modów z seo, że dla każdego pliku ma osobne reguły, przez co nie musi wykonywać 30 funkcji preg_replace, lecz 5-6. Zaletą jest znaczy skok wydajności, szczególnie na większych serwisach. Minusy zostały opisane już w tym temacie.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
mahomet91
Hmm, no to chociaż tyle, ale działa tak samo jak mod slavenko z wersji 6.x tak? Mam nadzieje iż nie obciąży bardziej Hostingu. Smile
 
http://www.csserwis.org
bartek124
Slawekneo Wink W ten sam sposób zamienia linki, ale jak wyżej napisałem, mój mod wykorzystuje tylko te potrzebne wywołania funkcji dla danej podstrony, nie wszystkie jak w modzie dla v6, dzięki czemu wszystko jest bardziej zoptymalizowane i po prostu szybsze.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
mahomet91
Hmm, zainstalowałęm :)

I nie wiem co jest, www.csserwis.org/... klikam w artykuły jest ok chcę kliknąć w kategorie artykułu ładuje stary szablon pomimo że go nie ma na to i nie wyświetla nic dziwne ;/

Np jak daje Czytaj więcej newsa to widzę starą stronę ;/

PS. Ok zrobiłem trzeba było zmienić ścieżkę w pliku :) oki :) Super działa to, jednak przejdę na PF7 :)

A moje pytanie jest, dlaczego w panelu np, ostatnio dodane artykuły już nie zmienia linku ani nic tylko jest zwykły adres URL, a nie ten zmieniony w SEO? I czy nie da się tego zrobić na zasadzie linków przyjaznych z 6.x.x ?

Przy wyjściu w listę użytkowników wywala 5,6 błędów o treści:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez mahomet91 dnia 16.03.2010 17:12:53
 
http://www.csserwis.org
Podgor
U mnie niestety nie działa, zrobiłem wszystko poprawnie, sprawdziłem kilka razy i wszystko się zgadza, linki są ładnie zmienione, ale gdy klikam na któryś, przenosi mnie na stronę mojego hostingu.
 
poki289
A czy utworzyłeś plik .htaccess w głównym katalogu i na forum?
Wyskakuje jakiś błąd (np.404)? Daj adres strony.

Wiadomość doklejona:
jeżeli ktoś jednak, chciałby zrezygnować z Friendly Url's to należy na końcu każdej reguły w pliku .htaccess dopisać R=301, (razem z przecinkiem), niżej kilka przykładów:
RewriteRule ^artykuly\.html$ articles.php [R=301,L]
RewriteRule ^faq\.html$ faq.php [R=301,L]
RewriteRule ^kategorie_newsow\.html$ news_cats.php [R=301,L]
Przykład specjalnie podałem jako "cytat" aby pogrubić dodane flagi.
Edytowane przez poki289 dnia 28.03.2010 11:24:03
 
www.add-ons.pl
Podgor
Tak, wkleiłem plik .htaccess z paczki i zmieniłem ścieżkę, gdyż moja strona znajduje się w podfolderze. W pozostałych plikach zmieniłem ręcznie odpowiednie pola, gdyż były wcześniej modyfikowane. Ścieżki wyglądają następująco:
RewriteBase /public_html/
RewriteBase /public_html/forum/
Wyskakuje error, stronę mam póki co na darmowym serwerze, więc przenosi mnie na err.000webhost.com. Adresu nie ma sensu podawać, gdyż już usunąłem modyfikację i przywróciłem wszystko do poprzedniego stanu, aczkolwiek chciałbym wiedzieć w czym może leżeć problem.
 
poki289
Jeżeli strona jest w głównym katalogu, czyli public_html to żadnych ścieżek w .htaccess nie musisz zmieniać.
Po prostu zainstaluj wtyczkę i ciesz się przyjaznymi urlami
 
www.add-ons.pl
Podgor
poki289 dzięki wielkie, źle zrozumiałem ideę podfolderu, wszystko śmiga ładnie.
 
tasia
Pojawił mi się błąd 404 http://www.masovi...d_-99.html - druga strona galerii. W .htaccess mam

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Gdzie mogę mieć błąd?

A już mam - w furl.photogallery.php jest literówka - powinno zgodnie z .htaccess być galeria_zdjec_od-99.html


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - Pieka 01.04 - 23:19

Edytowane przez tasia dnia 01.04.2010 22:11:58
 
Podgor
Mam problem z archirum shoutboxa, w pliku .htacces mam:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

lecz niestety w shoutbox'ie mam "archiwum shoutboksa", i przenosi mnie na stronę której nie ma.
Chilowo poradziłem sobie z tym zmieniając x na ks w RewriteRule, ale wolałbym jednak z x.
 
poki289
Edytuj plik infusions/polish_furl_panel/furl/furl.main.php w linii 45 zmień:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Na to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Po prostu zmień shoutboksa na shoutboxa.
PS. chyba o przywróceniu zmianach w pliku .htaccess nie musze wspominac.
Edytowane przez poki289 dnia 07.04.2010 15:06:19
 
www.add-ons.pl
kamilb
Bardzo przepraszam jeżeli mój post się powtarza ale mam jedno pytanie. Przy wgraniu FusionBoard zauważyłem, że kod w plikach .php jest już zmieniony na taki jaki jest w readme modyfikacji FURL.
Po wgraniu modyfikacji FURL wszystko ładnie działa lecz gdy "wejdę" w edycję profilu wyświetla się link z FusionBoard, który może wydawać się dosyć dziwny:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

To i teraz pojawia się moje pytanie: Czy można to jakoś zamieniać przez dodanie nowego pliku w katalogu furl lub dodanie wpisu w .htaccess czy trzeba głębiej grzebać w skrypcie?
Głównie się rozchodzi o usunięcie /infusions/ nie tylko dla forum ale i także dla innych wtyczek, np dla Pro Download Panel.

Prosiłbym o troszkę rozwagi gdyż w tym kontekście jestem jeszcze troszkę "zienlony"
Edytowane przez Pieka dnia 09.08.2011 11:12:41
 
Gismo_PL
Zauważyłem, że przy korzystaniu z furl'a znika możliwość otwierania kolejnych stron archiwum shoutbox'a. Troszkę pokombinowałem, ale efektu póki co nie uzyskałem w związku z czym prośba do bartka124 o skorygowanie poniższego kodu i pomoc w rozwiązaniu problemu.
W pliku furl.main.php do funkcji: prepareMainLinks() dopisuję:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

oraz do pliku .httaccess oczywiście dyrektywa:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

jednak nie powoduje to wyświetlenia kolejnej strony archiwum shoutbox'a po kliknięciu w link nawigacji stron. Czy bez konieczności wpuszczenia się w głąb struktury strony, czyli zastosowania bezpośredniej ścieżki do wtyczki:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

zamiast:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

da radę to obejść ?

Wszelkie moje powyższe modyfikacje z tego co już zauważyłem są zupełnie niepotrzebne ponieważ linki działają prawidłowo jednak nie są podmieniane w panelu a rozwiązanie tego problemu to już chyba wyłącznie manualna edycji plików shoutbox'a.
Edytowane przez Gismo_PL dnia 11.04.2010 12:59:00
 
http://fsong.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl