ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
PointX (pointx)
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Możliwe, że konflikt plików, bo z ciekawości testowałem wtyczkę na localhost i przy wygenerowanych 1000 użytkownikach i 25 tematach na forum dla każdego (za pomocą wtyczki z Oficjalnego) różnica czasu w generowaniu strony przy w/w sytuacji, a na czystej instalacji to było jakieś 0.10 sekundy.

Wcześniej zgłaszane były nieprawidłowości działania razem z "Picture Flow Gallery". Może masz zainstalowaną tą wtyczkę.

//Edit
Cóż, problem jednak może występować na serwerach zewnętrznych. Sprawdziłem na nazwa.pl takie same ustawienia jak na localhost i niestety przy wygenerowaniu 1000 użytkowników na raz przy pierwszym przeładowaniu strony generowanie jest do 5 sekund, a później waha się od 1.04 do 1.95 sekundy. Później 25 tematów na forum jednocześnie dla każdego i już problem z generowaniem - biała strona.

Rada na problem jest taka, żeby włączyć w ustawieniach (jak nie masz dostępu to przez bazę) "Typ aktualizacji danych" na "Optymalny". Wtedy nie będą aktualizowani wszyscy użytkownicy na raz tylko ten aktualnie przeglądający stronę.
Edytowane przez Creeper dnia 01.10.2012 19:31:09
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 01:11:48
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
BigLebowski
Wielkie dzięki za tę wersję, używałem 1.0.4 i nie miałem pojęcia, że istnieje 2.0. Szacunek dla autora i "developera" Wink.
Mam dwa pytania. Czy można dodać punkty za upload plików do downloadu (tak jak w poprzedniczce), oraz czy ta infuzja będzie działać z fusionboard 4 ?
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
BigLebowski napisał(a):

Wielkie dzięki za tę wersję, używałem 1.0.4 i nie miałem pojęcia, że istnieje 2.0. Szacunek dla autora i "developera" ;).
Mam dwa pytania. Czy można dodać punkty za upload plików do downloadu (tak jak w poprzedniczce), oraz czy ta infuzja będzie działać z fusionboard 4 ?

Można przyznawać punkty za wysłanie plików do Download'u. Wystarczy dodać nowy tzw. PointXer i jego kod dać do takiej funkcji:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pozostała część to lekka modyfikacja w plikach w zależności o efektu jaki chcemy uzyskać.

Co do FusionBoard to nie jestem pewny, ale patrząc na obecną zasadę działania PointX - prawdopodobnie będzie działał. Możliwe, że będzie problem z wyświetlaniem liczby punktów w informacji na forum i podmiana rang pewnie nie będzie działać, ale samo zliczanie punktów powinno działać.
 
BigLebowski
Udało się, wystarczyło pogrzebać trochę analogicznie ze starszą wersją wtyczki (tam była ta opcja) Smile. Dzięki za wskazówkę. Mam jeszcze pytanie dotyczące administratorów. Chciałbym aby wszystko się liczyło normalnie, tylko żeby w panelu (ranking) ich nie było widać Smile. Da się coś takiego zrobić?
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
BigLebowski napisał(a):

Udało się, wystarczyło pogrzebać trochę analogicznie ze starszą wersją wtyczki (tam była ta opcja) Smile. Dzięki za wskazówkę. Mam jeszcze pytanie dotyczące administratorów. Chciałbym aby wszystko się liczyło normalnie, tylko żeby w panelu (ranking) ich nie było widać Smile. Da się coś takiego zrobić?


Jest dostępna nowa wersja, dodałem w pierwszym poście, która umożliwia wyłączenie Administratorów z rankingu. Reszta zmian jest opisana w ReadmePL.html.
 
BigLebowski
No i dzięki wielkie jeszcze raz.

#EDIT 28.10.12

Zauważyłem, że funkcja "zarządzanie punktami" nie działa do końca poprawnie, wyzerować się da, ale dodać i odjąć już nie. (ver. wtyczki po aktualizacji)


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie tematu - bogdan 30.10.2012 17:47

Edytowane przez BigLebowski dnia 28.10.2012 16:39:38
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Podmień jeszcze raz pliki z paczki, a najlepiej pobierz jeszcze raz z pierwszego posta i wgraj. U mnie działa wszystko dobrze.
 
sarum
W wersji 2.01 działa, a w 2.02 tylko zerowanie...
 
BigLebowski
@up do tego posta, mam to samo.
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Wysłałem wiadomość do autora, wieczorem powinienem mieć odpowiedź z rozwiązaniem problemu.
 
BigLebowski
Jest też problem z userfieldem dla niezalogowanych, liczba punktów się nie wyświetla (co uniewidacznia chyba również obrazek rangi). Zerknij: http://www.cultur...#post_1742.
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Wszystko zgłoszone. Jutro będzie dostępna poprawka.
 
BigLebowski
Czekam z niecierpliwością Smile.
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Nowa wersja została dodana w pierwszym poście. Tak jak zawsze opis aktualizacji i informacje o zmianach są w ReadmePL.html Smile
 
BigLebowski
Sprawdzone, wszystko działa pięknie. Dzięki serdeczne.
 
sarum
A czy mogę prosić o pomoc w dokładnym podaniu kodu z wskazaniem miejsca wstawienia?
Chciałbym za News i Zdjęcie wysłane do opublikowania przyznawać pkt...
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
sarum napisał(a):

A czy mogę prosić o pomoc w dokładnym podaniu kodu z wskazaniem miejsca wstawienia?
Chciałbym za News i Zdjęcie wysłane do opublikowania przyznawać pkt...

Musisz znaleźć w odpowiednim pliku miejsce dodawania wpisu do bazy, ale w taki sposób, żeby było dostępne ID użytkownika, który to dodaje bądź dodał (przy wymaganiu akceptacji).
Może wyjaśnię to na przykładzie dodawania Newsa przez zgłoszenia. Punkty będą przyznawane po zaakceptowaniu zgłoszenia.
Najpierw stwórz w Pointxer odpowiedzialny za Newsy, żeby mieć już jego kod.
Po tym otwierasz plik administration\submissions.php i szukasz linijki:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pod tym dodajesz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W miejsce słowa kod podajesz wygenerowany przez PointX kod dla Pointxera od newsów.
Pierwsza zmienna, czyli $data['user_id'] nie musi koniecznie tak wyglądać, musi jedynie przechowywać ID użytkownika. Domyślnie dla PHP-Fusion jest to $userdata['user_id'], ale przy zgłoszeniach nie możemy użyć ID aktualnie zalogowanego, gdyż dodałoby to nam punkty.
Po wykonaniu wszystkich czynności zapisujesz plik i najlepiej przetestuj, czy nie ma żadnych błędów. W razie, gdyby punkty nie były dodawane, a w dzienniku błędów nie pokazywałby się żaden wpis odnośnie PointX sprawdź, czy poprawnie skopiowałeś/przepisałeś kod.
 
sarum
OK Dziękuje, działa.
Jakbym wiedział jak, dodałbym "Pomógł". Smile
Edytowane przez bogdan dnia 11.11.2012 11:13:21
 
Marfoks
Witam,


Czy da się skasować części setne?

Pozdrawiam.
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Można je wyłączyć w ustawieniach PointX -> Włączyć "Major & Minor"? przestawić na "Nie". Opcja będzie miała (miała już mieć) inną nazwę, ta jest trochę myląca Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl