ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,283
Najnowszy użytkownik: ziomciu76

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

khaman
10.01.2019 13:21:35
Zdarza się Smile

Apis
10.01.2019 10:18:02
Niejaki KellyTurner śmieci nam w serwisie Smile

Apis
03.01.2019 17:02:45
Lepszego Grin

khaman
02.01.2019 08:09:14
Szczęśliwego Smile

krystian1988
01.01.2019 02:39:59
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Sponsoring WWW
Sponsorowane WWW
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting Hekko.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
PHP-Fusion na wersji PHP 7.2
Apis
Jeśli wgrasz na serwer i zainstalujesz wtyczki po zaimportowaniu bazy - stracisz w bazie dane pochodzące z tych wtyczek (będą puste tabele) i ponownie trzeba będzie wgrywać bazę. Po co robić to dwa razy?
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
http://www.zegluga.wroclaw.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 22.01.2019 12:18:43
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting Hekko.pl
IP: localhost  
xys
Apis napisał(a):

Jeśli wgrasz na serwer i zainstalujesz wtyczki po zaimportowaniu bazy - stracisz w bazie dane pochodzące z tych wtyczek (będą puste tabele) i ponownie trzeba będzie wgrywać bazę. Po co robić to dwa razy?


Więc, jeśli dobrze rozumiem twój wpis, zrobiłeś to w ten sposób, że zainstalowałeś czyste v7 php7. Zainstalowałeś wtyczki, nie usunąłeś tej czystej bazy tylko na jej miejsce wgrałeś bazę używalną i w ten sposób nadpisały się tabele bazy? Proszę, wyjaśnij mi to jaśniej. Przecież w skopiowanej bazie danych będą tabele z zapisem danych z różnych wtyczek, to nie rozumiem, po co te wtyczki instalować na nowo zainstalowanej stronie.

Apis napisał(a):

Bardzo dobra robota Grin . Zainstalowałem wersję dla php 7, dodałem i uruchomiłem użytkowane wtyczki a potem zaimportowałem bazę z użytkowanej obecnie v. 7.02.07. Działa. Nieco okrojone z obrazków i funkcji testowe demo: http://www.zeglug...page_id=28
 
PHP-Fusion.pl dla WOŚP krystian1988
Na szybkie myślenie... Czysta instalka, wgranie tego co miał na poprzednim i przywrócenie bazy.. To masz na zasadzie przenosin na inny serwer czyli nic trudnego i najlepsze wyjście przy update Smile
Polecamy hosting Hekko.pl
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Apis
xys napisał(a):
Proszę, wyjaśnij mi to jaśniej. Przecież w skopiowanej bazie danych będą tabele z zapisem danych z różnych wtyczek, to nie rozumiem, po co te wtyczki instalować na nowo zainstalowanej stronie.

Gdy najpierw wgram bazę z poprzedniej wersji - owszem, będą tam tabele wtyczek i dane pochodzące z tych wtyczek (mam na przykład wtyczkę płatnych ogłoszeń). Jeśli jednak dopiero po wgraniu bazy zainstaluję w czystej instalacji te wtyczki - w bazie zostaną te tabele wyczyszczone z danych (nadpisane). Stracę więc dla przykładu wszystkie dodane ostatnio (i jeszcze ważne) ogłoszenia. Będę musiał ponownie wgrać te dane. Po co więc utrudniać sobie zadanie?

A więc:

1. Instaluję czystą wersję pod PHP7. Podczas instalacji (dla własnej wygody) wpisuję prefiksy baz i cookies takie same jak w używanej dotychczas wersji (patrz config.php).
2. Wgrywam i instaluję używane przeze mnie wcześniej wtyczki (przy okazji sprawdzam, czy poprawnie się instalują, co wcale nie jest takie oczywiste - krystian1988 coś o tym wie Grin ).
3. Jeśli wtyczki zainstalują się poprawnie - importuję swoją poprzednią bazę.

Mam jeszcze drugą wersję zrobienia update - dużo prostszą (bez instalacji), ale nie znaczy to, że jeśli zadziałała u mnie - zadziała u kogoś podobnie.

1. Stare pliki tworzące stronę pakuję na serwerze (w tym samym folderze głównym) do jednego podkatalogu (np. "_old" ).
2. Wgrywam do katalogu głównego nowe pliki PHP-Fusion v7.xx.xx dostosowane do wersji PHP7.
3. Przerzucam z katalogu "_old" istotne pliki (głównie np. całe katalogi "images", "Themes" ) oraz pliki wtyczek z powrotem do katalogu głównego w odpowiednie miejsca.
4. Podpinam to wszystko pod istniejącą bazę poprzednim plikiem "config.php" dodając w nim jedną linię - w moim przypadku $db_driver = "mysqli";

Nie muszę w ogóle eksportować i importować bazy ani instalować wtyczek. Muszę jednak mieć pewność, że wtyczki są kompatybilne z nową wersją.
Edytowane przez Apis dnia 23.12.2018 13:29:01
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
http://www.zegluga.wroclaw.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl