ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,293
Najnowszy użytkownik: Hayuna

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Pieka
23.04.2019 14:35:45
Dziękujemy, również pozdrawiamy i cieszymy się Smile

MajsterBieda
22.04.2019 23:37:23
Pozdrawiam powielkanocnie. Tak, jeszcze żyję Cool Pfft Grin

krystian1988
20.04.2019 19:22:27
Mokrego jaja Wink

piterus
20.04.2019 13:06:03
I znowu chwasty zakwitły... Trzeba jakimś mocniejszym herbicydem polać...

khaman
17.04.2019 21:12:06
Wyrwałem chwasty Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting Hekko.pl

Zobacz temat

Drukuj temat
PHP-Fusion na wersji PHP 7.2
Apis
Jeśli wgrasz na serwer i zainstalujesz wtyczki po zaimportowaniu bazy - stracisz w bazie dane pochodzące z tych wtyczek (będą puste tabele) i ponownie trzeba będzie wgrywać bazę. Po co robić to dwa razy?
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro

http://www.zegluga.wroclaw.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2019 22:05:57
Pan Kontekstualny

Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
xys
Apis napisał(a):

Jeśli wgrasz na serwer i zainstalujesz wtyczki po zaimportowaniu bazy - stracisz w bazie dane pochodzące z tych wtyczek (będą puste tabele) i ponownie trzeba będzie wgrywać bazę. Po co robić to dwa razy?

Więc, jeśli dobrze rozumiem twój wpis, zrobiłeś to w ten sposób, że zainstalowałeś czyste v7 php7. Zainstalowałeś wtyczki, nie usunąłeś tej czystej bazy tylko na jej miejsce wgrałeś bazę używalną i w ten sposób nadpisały się tabele bazy? Proszę, wyjaśnij mi to jaśniej. Przecież w skopiowanej bazie danych będą tabele z zapisem danych z różnych wtyczek, to nie rozumiem, po co te wtyczki instalować na nowo zainstalowanej stronie.

Apis napisał(a):

Bardzo dobra robota Grin . Zainstalowałem wersję dla php 7, dodałem i uruchomiłem użytkowane wtyczki a potem zaimportowałem bazę z użytkowanej obecnie v. 7.02.07. Działa. Nieco okrojone z obrazków i funkcji testowe demo: http://www.zeglug...page_id=28

PHP-Fusion.pl dla WOŚP krystian1988
Na szybkie myślenie... Czysta instalka, wgranie tego co miał na poprzednim i przywrócenie bazy.. To masz na zasadzie przenosin na inny serwer czyli nic trudnego i najlepsze wyjście przy update Smile
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!

Apis
xys napisał(a):
Proszę, wyjaśnij mi to jaśniej. Przecież w skopiowanej bazie danych będą tabele z zapisem danych z różnych wtyczek, to nie rozumiem, po co te wtyczki instalować na nowo zainstalowanej stronie.

Gdy najpierw wgram bazę z poprzedniej wersji - owszem, będą tam tabele wtyczek i dane pochodzące z tych wtyczek (mam na przykład wtyczkę płatnych ogłoszeń). Jeśli jednak dopiero po wgraniu bazy zainstaluję w czystej instalacji te wtyczki - w bazie zostaną te tabele wyczyszczone z danych (nadpisane). Stracę więc dla przykładu wszystkie dodane ostatnio (i jeszcze ważne) ogłoszenia. Będę musiał ponownie wgrać te dane. Po co więc utrudniać sobie zadanie?

A więc:

1. Instaluję czystą wersję pod PHP7. Podczas instalacji (dla własnej wygody) wpisuję prefiksy baz i cookies takie same jak w używanej dotychczas wersji (patrz config.php).
2. Wgrywam i instaluję używane przeze mnie wcześniej wtyczki (przy okazji sprawdzam, czy poprawnie się instalują, co wcale nie jest takie oczywiste - krystian1988 coś o tym wie Grin ).
3. Jeśli wtyczki zainstalują się poprawnie - importuję swoją poprzednią bazę.

Mam jeszcze drugą wersję zrobienia update - dużo prostszą (bez instalacji), ale nie znaczy to, że jeśli zadziałała u mnie - zadziała u kogoś podobnie.

1. Stare pliki tworzące stronę pakuję na serwerze (w tym samym folderze głównym) do jednego podkatalogu (np. "_old" ).
2. Wgrywam do katalogu głównego nowe pliki PHP-Fusion v7.xx.xx dostosowane do wersji PHP7.
3. Przerzucam z katalogu "_old" istotne pliki (głównie np. całe katalogi "images", "Themes" ) oraz pliki wtyczek z powrotem do katalogu głównego w odpowiednie miejsca.
4. Podpinam to wszystko pod istniejącą bazę poprzednim plikiem "config.php" dodając w nim jedną linię - w moim przypadku $db_driver = "mysqli";

Nie muszę w ogóle eksportować i importować bazy ani instalować wtyczek. Muszę jednak mieć pewność, że wtyczki są kompatybilne z nową wersją.
Edytowane przez Apis dnia 23.12.2018 13:29:01
---

sq8mxs
Jedno małe pytanie. Zrobiłem, działa jest ok do momentu wgrania własnych wtyczek. Chodzi o kodowanie znaków. Cała strona z paczki ma polskie znaki. Z moich wtyczek jedna pokazuje znak zapytania w polskiej czcionce a druga połowicznie działa tzn to co jest w bazie pokazuje z polskimi znakami, to co jest w pliku php już ze znakami zapytania. Bazę danych zweryfikowałem, kodowanie ustawione na utf-8 nawet w poszczególnych tabelach. Czy gdzieś w tej paczce może dopisuje się wtyczki, albo we wtyczkach w plikach trzeba coś dopisać ?

www.egzaminkf.pl
Apis
Zauwazyłem, że przy wcześniejszych "czystych" instalacjach PHP-Fusion wybierając język polski i kodowanie UTF-8 wpisy w tabelach bazy posiadały mimo wszystko kodowanie latin-2 (przeglądając bazę widać było "polskie" literki). Teraz po zmianie kodowania w pojedynczych tabelach na utf-8 w PHP-MyAdmin już nie widać "polskich" liter choc na stronie wyświetlają sie poprawnie.

Przekonwertuj więc tabele wtyczek na UTF-8 (np. Gżegżółką) i prześlij je na serwer. Oczywiście zrób sobie kopie tabel. Powinno zadziałać bo miałem podobny problem.
---

kamildnb
Bardzo dobra robota Krystian88, ja się trochę spoźniłem na Twoja wersję i sam się musiałem męczyć, ale wersja v7.02.07 jest na prawdę tego warta! u mnie będzie bazować bardzo długo, Polecam!!! Smile

sq8mxs

Przekonwertuj więc tabele wtyczek na UTF-8 (np. Gżegżółką) i prześlij je na serwer. Oczywiście zrób sobie kopie tabel. Powinno zadziałać bo miałem podobny problem.

sorry że dopiero teraz,ale czasu nie było wrócić do tematu. Rewelacja, potraktowałem programem pliki wtyczek i wszystko wróciło do normy, jutro zajmę się bazą danych.
Wielkie dzięki.

www.egzaminkf.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl