ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja z 7.xx do 8.xx
khaman
Tu pojawi się instrukcja aktualizacji, jak już będą polskie locale (są w tłumaczeniu). Póki co temat służy do przeniesienia postów do właściwego działu

Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.04.2024 20:18:44
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piterus
Hmm... Przeprowadziłem testową aktualizację z v7 do v8 na klonie dość dużej strony zamieszczonym na lokalnym serwerku testowym. Poza błędem "500" wynikającym z mielenia bazy danych proces aktualizacji nie nastręczył problemów.

No po za tym, że nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego... Coś jest nie tak z polem tekstowym do wpisana hasła.
images89.fotosik.pl/98/09b2eda981caa07b.png


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 02.01.2019 11:12

tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
khaman
Oba błędy się pojawiły na głównym. Przy Error 500 podobno trzeba usunąć httacess. A hasło admina ręcznie w bazie poprawić:

Zmiana hasła użytkownika na: 12345678 i administracyjne na: 123456789

user_salt

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_password

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_admin_algo

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_admin_salt
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_admin_password

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 02.01.2019 11:12

Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
piterus
Dzięki za pomoc w zalogowaniu się do PA. Teraz mogę trochę potestować.

Pierwsze wrażenia z testowania, to, że będzie trzeba kilka rzeczy poprawiać po aktualizacji. Muszę na ten przykład znaleźć co się gryzie między skórką strony na PA, bo białe napisy na białym tle są mocno nieczytelne w PA Grin


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 02.01.2019 11:12

tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Apis
Aktualizacja z PHP-Fusion v7.02.07 do v8.00.xx - (instrukcja dla stron utf8! - Fusion-8 jest tylko w tym kodowaniu!)

Przed przystąpieniem do działań musisz w swojej instalacji v7.02.07 dokonać pewnych czynności:

1. Wyłącz wszelkie własne i nietypowe panele, włącz skórkę "Gilette". Wtyczki pozostaw aktywne - zwłaszcza te ważne (patrz pkt.2 "Uwagi")
2. Zmodyfikowane przez ciebie pliki zastąp oryginalnymi, jeśli je posiadasz. Mody skopiuj i zachowaj - mogą pasować do v8.
3. Usuń wprowadzone przez ciebie dodatkowe pola profilu (np. imię, nazwisko, klub, klasa, ulubione gry czy podobne) - uwierz, oszczędzi ci to kłopotów lub je zmniejszy.
4. Wgraj do wersji 7.02.07 kompletne locale dla wersji v8.00.xx (link: http://www.php-fu...ost_185993 )
5. Ważne! Przełącz w ustawieniach głównych wersji v7 język strony z "Polish-utf8" na "Polish". Nie jest istotne czy pasują do v7.
6. Po tych czynnościach zrób kopię bazy danych - najlepiej oddzielnie dane, oddzielnie struktura i zrób kopię swoich plików PHP-Fusion v7
7. Włącz tryb konserwacji

Przygotowanie i aktualizacja:

1. Wybierz do upgrade v8.00.00 gdyż najwyższa 8.00.60 ma wadliwe pliki w folderze "Upgrade" (działają tylko między wersjami v8 a nie z v7 do v8)
2. Prześlij pliki z katalogu "Upgrade_7.02.07_8.00.00" na serwer do katalogu z dotychczasową instalacją v7.02.07
3. Wejdź do PA v7.02.07 - włącz aktualizację, dopisz co trzeba do pliku "config.php"
4. Jeśli wszystko zakończy się pomyślnie - prześlij na serwer pliki wersji v.8.00.00 (nadpisz istniejące z v7)
5. Zaloguj się, wejdź do PA, pousuwaj cierpliwie wyświetlone w "System" błędy, wyłącz tryb konserwacji, skonfiguruj ustawienia.

Aktualizacja do v.8.00.60

1. Wgraj na serwer pliki z paczki "Upgrade_8.00.00_8.00.60" , wejdź do PA --> aktualizacja i postępuj wg instrukcji. Aktualizacja jest konieczna jeśli chcemy korzystać na serwerze z baz danych w wersji MariaDB 10.5.x - PHP Fusion 8.00.00 na nich nie działa!

Uwagi:


1. Znakomita większość skórek z v7 pasuje do v8 - możesz więc spróbować użyć swojej dotychczasowej lub zmodyfikować którąś z domyślnych.
2. Sporo wtyczek również działa, ale zazwyczaj trzeba je od nowa instalować. Te, które zawierały sporo informacji (tabele piłkarskie, rankingi, ogłoszenia itp.) zainstalować od nowa a potem zaimportować do baz danych zawartość tabel tych wtyczek (dlatego kopia baz v7 oddzielnie struktura - oddzielnie zawartość tabel).
3. Może wystąpić problem z rejestracją nowych użytkowników, jeśli w polach użytkowników w wersji v7 była inna kolejność sekcji niż w "czystej" instalacji v8 - trzeba koniecznie sprawdzić czy rejestracja przebiega prawidłowo. Jeśli nie - rozwiązanie wyłącznie przez modyfikację struktury i kolejności kolumn tabeli "users" w bazie danych na serwerze (musiałem to zrobić).

Błędy: (być może tylko u mnie na bazach MariaDB 10.5.5)

1. W wersji Fusion 8.00.60 nie działa w pełni forum (brak możliwości dodawania, edytowania, usuwania postów i tematów). Jeśli w Twoim serwisie forum jest najważniejszym elementem - daruj sobie aktualizację w tej chwili. Poczekaj na poprawioną wersję v8. Sprawdzone na "czystej" instalacji v 8.00.60 - być może w kolejnych wersjach naprawią ten błąd.
2. Wyszukiwarka (plik "search.php") nie działa w przeszukiwaniu artykułów i zdjęć. Inne części serwisu przeszukuje prawidłowo - j.w.
3. Należy wyłączyć w ustawieniach bezpieczeństwa "Gateway" (bramka logiczna rejestracji), bo włączona uniemożliwia rejestrację - j.w.
4. Błędnie działa "captcha" (czyli secureimage) - też wyłączyć do rejestracji - chyba, że się ma własne klucze "recaptcha" - wtedy jest OK.
4. Plik "contact.php" również ma małe błędy - j.w.

Aktualizacje przeprowadziłem na własnym serwisie (w podpisie adres) - w razie czego służę pomocą, zdobyłem doświadczenie.
Edytowane przez Apis dnia 22.11.2020 10:26:47
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
jajaja

Błędy: (być może tylko u mnie na bazach MariaDB 10.5.5)

1. W wersji Fusion 8.00.60 nie działa w pełni forum (brak możliwości dodawania, edytowania, usuwania postów i tematów). Jeśli w Twoim serwisie forum jest najważniejszym elementem - daruj sobie aktualizację w tej chwili. Poczekaj na poprawioną wersję v8. Sprawdzone na "czystej" instalacji v 8.00.60 - być może w kolejnych wersjach naprawią ten błąd.
2. Wyszukiwarka (plik "search.php"Wink nie działa w przeszukiwaniu artykułów i zdjęć. Inne części serwisu przeszukuje prawidłowo - j.w.
3. Należy wyłączyć w ustawieniach bezpieczeństwa "Gateway" (bramka logiczna rejestracji), bo włączona uniemożliwia rejestrację - j.w.
4. Błędnie działa "captcha" (czyli secureimage) - też wyłączyć do rejestracji - chyba, że się ma własne klucze "recaptcha" - wtedy jest OK.
4. Plik "contact.php" również ma małe błędy - j.w.


Witam.
Po kilku latach odswieżyłem swoja stronę zablokowana przez hostinh z tytułu zbyt wielu błędów (była na Fusion 7.02) i zrobiłem upgrade do 8.00.100.
Wstępnie działa chyba wszystko, aczkolwiek są problemy z forum. Widać stare forum ale nie mozna dodawac ani tematów ani odpowiadać na już istniejące.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
Czy mam iść dalej i robić upgrade na wersje 9? czy tam też forum działa?
 
Andrew333
Jest nowa wersja PHPFusion 8.00.100 ale nie wiem co i jak.

//A sorki masz już tą wersje.

https://www.php-f..._2E_SUGCKU
Edytowane przez Andrew333 dnia 29.12.2021 12:13:29
 
Apis
jajaja napisał(a):
Czy mam iść dalej i robić upgrade na wersje 9? czy tam też forum działa?


W wersji 9 forum działa po upgrade z wersji 7 -> 8 -> 9.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
wilczek77
Uważajcie na modka "khaman", jakiś frustrat bez życia który tylko zniechęcia do tej strony xd
Edytowane przez wilczek77 dnia 31.03.2022 00:38:42
 
https://cartoonstvonline.com
noker
Prosze usunąć
Edytowane przez noker dnia 16.02.2022 15:24:31
 
r-c.pulawy.pl
Andrew333
Jak mam wersje serwera 10.4.25 to zadziała v.8.00.100?

Wersja serwera: 10.4.25-MariaDB-cll-lve - MariaDB Server
Wersja PHP: 7.4.30


Czy można od razu zrobić update z v7.02.07 do 8.00.100? bo z v7.02.07 do 8.00.60 był jakiś problem.

(instrukcja dla stron utf8! - Fusion-8 jest tylko w tym kodowaniu!)

To jak mam teraz ustawione polish a nie polish-utf8 to źle?

Połączony z 26 lipca 2023 20:35:
piterus napisał(a):

Hmm... Przeprowadziłem testową aktualizację z v7 do v8 na klonie dość dużej strony zamieszczonym na lokalnym serwerku testowym. Poza błędem "500" wynikającym z mielenia bazy danych proces aktualizacji nie nastręczył problemów.

No po za tym, że nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego... Coś jest nie tak z polem tekstowym do wpisana hasła.
images89.fotosik.pl/98/09b2eda981caa07b.png


Mam ten sam problem po aktualizacji z 7.xx do 8.xx. Nie mogę się zalogować do panelu administratora. Zmiana haseł w bazie danych nie pomaga :/
Edytowane przez Andrew333 dnia 26.07.2023 20:35:22
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl