ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Kodowanie polskich znaków - rozwiązanie
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
DOTYCZY POLSKICH LITER
Zakładam nowy temat, bo mam inne spojrzenie na sprawę-wiele moich wywodów do tej pory było błędnych.
Nowa instalacja na serwerach z kodowaniem latin1, utf8 nie stwarza w tej kwestii problemów. Nowa instalacja na serwerach z kodowaniem latin2 wymaga dopisania wiersza kodu w pliku maincore.php po wierszu 45
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
dopisać wiersz 46
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Ta operacja powoduje wyświetlanie polskich znaków we wszystkich nowo dodawanych rzeczach po instalacji. Nawigacja, oraz wszystkie pozostałe rzeczy dopisane z locali przez instalacyjny setup do bazy należy poprawić ręcznie z poziomu phpmyadmin. KODOWANIE LATIN2 WYŚWIETLA NORMALNE POLSKIE ZNAKI W TABELACH BAZY, WIĘC NIE MA PROBLEMU. Można przy użyciu dodatkowej strony wykonać podgląd kodu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
który załatwi sprawę.
TERAZ NAJWAŻNIEJSZE PRZENOSZENIE PRZY RÓŻNYCH KODOWANIACH BAZ
STARY SERWER stwórz kopię bazy Fusion z Poziomu Panelu Administracyjnego.(gz i SQL) przy dużych bazach-zalecane tworzenie kopii częściowych..
NOWY SERWER zainstaluj nowego czystego Fusiona zgodnie ze starą wersją. Ustal kodowanie nowej bazy podglądając ją z phpmyadmin, bądź zrób kopię bazy nowego Fusiona Z PA i PODEJRZYJ KODOWANIE w pliku.sql.
IMPORT: wykonaj z poziomu PHPMYADMIN-(wybrana nowa baza) NAJWAŻNIEJSZE
W okienku: Zestaw znaków dla pliku: wybierz ustalone kodowanie nowej bazy i wykonaj.
Powinna nastąpić automatyczna konwersja polskich znaków do systemu bazy nowego serwera.
Sprawdziłem to u siebie przenosząc moją stronę z UTF8, LATIN1 do LATIN2, na które się przesiadam ze względu na normalną widoczność polskich liter w tabelach bazy w phpmyadmin. Nie sprawdziłem jeszcze konwersji w drugą stronę-jest to bardzo czasochłonne w razie zaistniałych problemów zrobię to, CHOĆ TEORETYCZNIE POWINNO BYĆ OK.
Proszę stosować się do wskazówek i nie zadawać zbędnych pytań. Choć, w razie specyficznych problemów służę zawsze pomocą-bo może coś pominąłem?
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:11:07
 
wlodekp.europa.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 00:22:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
as
Problem bardzo często nurtujący userów Supportu, którzy instalują PHP-Fusion i experymentują z instalacją i przenoszeniem DB na różnych serwerach - PRZYKLEJAM
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:11:34
as
 
ArturMaly
Mam takie małe pytanko, moja baza danych jest kodowana w "latin1" i czy tą metodą takze zrobię aby polskie znaki były poprawnie wyświetlane, adres mojeje stronki to: http://www.motorr...
Z Góry dzięki za odpowiedź...

A i w jaki sposób można zmienić kodowanie już istniejącej bazy??

www.zdzplock.euro... Wink
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:11:55
 
www.MotorRacingTeam.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Tą metodą można tylko wczytywać dane do istniejącej bazy, główne kodowanie jest zapisywane przy tworzeniu bazy-większość serwerów nie pozwala na wybór kodowania i tworzy ją z kodowaniem defoult-ustawionym przez admina serwera.
Sprawdziłem import z Latin2 do Latin1-są polskie znaki należy jednak przy tego typu iportach usunąć wszystkie zapisy w kopii typu:
Tego przedtem zapomniałem napisać!
collate latin2_general_ci
DEFAULT CHARSET=latin2 COLLATE=latin2_general_ci
DEFAULT CHARSET=latin2

Baza musi przyjąć swoje ustawienie defoult i do niego przepisać zawartość tabel.
Przy imporcie należy wybrać właściwe kodowanie bazy bo jest różnica nawet między Latin1 a UTF8 i nie będzie wszystkich polskich liter.
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:12:11
 
wlodekp.europa.pl
Pajonkl
:/ Ja nie moge poradziać sobie ze swoja stronką. Zmieniłem stronke na nową wersje php i po zmianie nie ma polskich znaków. Próbowałem juz dawać kodowanie Latin1, 2 UTF i nic :/ Juz nie wiem co tu może być :/

Może ma ktos jakieś propozycje ?

Stronka ta to interpliki.com na serwerze forall.pl
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:12:29
 
http://www.interpliki.com
tofifik
tez mam gigantyczny problem odnosnie przenoszenia z latin2 na latin1, jak by ktos mogl opisac jak zrobic to w ta strone bylbym bardzo wdzieczny bo wiekszosc problemow i rozwiazan jest w druga strone :/
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:12:48
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Proszę usunąć z pliku kopi bazy wszystkie wpisy:
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin2
i wykonać import z wybraniem przy imporcie Latin1
Przed chwilą sprawdziłem jako że wszystkie swoje strony mam w latin2-a obok serwer gdzie specjalnie postawiłem nowy fusion z bazą utworzona w latin1 i jest OK.
Więc proszę nie pisać że coś nie chula tylko dokładnie przestrzegać procedury opisanej powyżej.
PHPMYADMIN-oczywiście.
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:13:11
 
wlodekp.europa.pl
tofifik
chyba jestem na to za glupi :/ bo nie dosc ze w moich bazach nie ma nigdzie zapisu o latin2 (tzn mam jedna w ktorej to jest ale po skasowaniu tego wyswietla: zapytanie SQL:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a robie totak:
wgrywam php-fusiona na server z latin1 - wszstko smiga jak nalezy,
wlaczam phpmyadmina tam robie import zaznaczam Zestaw znaków dla pliku latin1 wrzucam i pojawiaja sie "??"
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:13:28
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie przeceniaj swojej głupoty;
robisz tak edytujesz plik kopi bazy danych ten zrobiony na starym serwerze-możesz użyć do tego dość wygodnie-word pad, albo notatnik-stanmy przy notatniku:
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin2

kopiujesz to co wyszwj-zaznacz prawy myszy kopiuj-masz ten segment w podrecznej kompytera.
Otwierasz plik kopi bazy w notatniku-edycja(zakł notatnika)-znajdz wklejasz w okienko ten skopiowany z tej strony fragment i znajdz znajdzie pierwszy-zamknij okienko wyszukiwania i wcisnij delete z klawiatury-usunoles pierwszy. Wcisnij F3-znajdzie drugi - delete klawiatura-F3- powtarzaj operacje do momentu KOMUNIKATU nie znaleziono zapisz plik-teraz jest on gotów do Twojego prawidłowego importu.
Dopiero taki plik przygotowany import Latin1.
Czy to już jest zrozumiałe?
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:13:44
 
wlodekp.europa.pl
tofifik
Nie chodzi o kasowanie bo to np zrobilem trybem zamien i zamnienilem automatycznie wszystko na spacje ale na to ze nadal konwersja nie dziala np:
osobš, która zwraca uwagę na pewne ułomnoa33;ci,

Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:14:29
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Przecież ja wyraźnie napisałe że zrobiłem to u siebie z bazą z newsami i mam wszystkie polskie litery normalnie.
Jak duża jest Twoja baza?
JESLI NIE MA WPISÓW W BAZIE LATIN2 skąd wiesz ze to jest jej kodowanie w phpmyadmin na pogladzie tresci widzisz polkie litery normalnie-jesli tak to jest latin2-jak nie to nie jest.
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:14:47
 
wlodekp.europa.pl
michal89
Dzięki wlodekp pomogłoWink Jest jeszcze jedna sprawa, zamieniło mi wszystkie krzaczki na polskie litery oprócz tych, które są w extreme-fusion tzn ostrzeżenia i szukanie użytkownika (nie wyświetla ż). Możecie , albo ty wlodekp podać reguły dla tych wyrazów z extrema. Sam próbowałem coś pokombinować, ale po godzinie nieudanych prób postanowiłem napisać. Pomożecie?Wink
Edytowane przez Pieka dnia 12.10.2007 20:15:53
 
www.3gmobile.pl
Sharky
Chcę przenieść bazę danych z yoyo.pl (UTF-8 Unicode (utf8)) do boo.pl (UTF-8 Unicode (utf8)). I gdy przenoszę bazę bez zmieniania kodowania to niewyświetlana mi polskich znaków, czy w ogóle powinienem zmieniać kodowanie, jeżeli tak to na jakie?
Edytowane przez Milka dnia 19.10.2007 20:21:22
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Tylko informacyjnie bazy na yoyo.pl były zawsze kodowane latin1, gdyby to było utf8 to nie byłoby żadnego problemu bo import defoult w phpmyadmin jest także utf8.
Ja nie wchodzę w temat, ale jest Wielu innych....
Edytowane przez Milka dnia 19.10.2007 20:21:40
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Witam.
Przenoszę bazę danych z ovh.org, która jest kodowana w latin_1 na masternet.pl kodowany w latin_2. Pomimo zmian stawień kodowania bazy podczas importu, cały czas mam krzaki na stronie. Proszę o pomoc w prawidłowym ustawieniu kodowania, aby wyświetlanie było prawidłowe. Adres mojej strony http://marysiasei...sternet.pl
Pozdrawiam

 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
To wygląda tak:
1. Import proszę wykonać z wyborem latin1 i będą polskie znaki, jest to przeflancowane latin1 z latin2 i nic nie dopisujesz w maincore to będzie pokutowało póżniej brakiem polskich znaków przy dodaniu nowego infusiona, bo on już będzie w latin2.
2. tak samo tylko z pliku bazy usunąć wszystkie wpisy DEFAULT CHARSET=latin1 i dopisać wiersz do maincore latin2 w tym przypadku to będzie czysty latin2 i znaki zarówno po imporcie jak i w nowych rzeczach instalowanych będą -należy poprawić zapytaniami tylko w panelach ręcznie pierwszy post jeśli jeszcze coś będzie phpmyadmin przy kodowaniu latin2 pokazuje polskie znaki normalnie i można je pisać ręcznie z klawiatury z altem.
Powyżsżą procedurę sprawdziłem przed chwilą na imporcie z ovh do siebie gdzie baze kodowanie sam ustalm przy tworzeniu w tym przypadku latin2
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Witam.
Robiłam tak, jak podajesz w opcji nr 1 i niestety mam krzaki.
Może opiszę po kolei, co zrobiłam:
- skopiowałam i przeniosłam przez ftp pliki z ovh.pl na masternet.pl
- eksportowałam bazę z ovh.pl
- importowałam bazę na masternet.pl (wybrałam latin1)
Z tym, że kiedy robiłam to po raz pierwszy, to zostawiłam domyslne kodowanie (utf8) i może to sprawia, że zmiana teraz na latin1 nic nie daje?
Nie wiem również czy dobrze wykonuję usuwanie tabel, tzn. zaznaczam wszystkie tabele i je usuwam, a następnie importuję bazę. Czy to właściwe postępowanie przed importem?
Pozdrawiam
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja nie miałem zbytnio czasu się bawić zrobiłem kopię bazy na OVH z PA nawet bez kompresji nie ma znaczenia i taką ładowałem z phpmyadmin jeśli robisz kopię bazy z phpmyadmin zaznacz opcję:
prawa strona Struktura;
zaznacz; Dodaj DROP TABLE / DROP VIEW ja mam polski najnowszy
u Ciebie może być Drop table if exist.
Po takim zaznaczeniu wal śmiało na to co jest wgrane nic nie usuwaj z bazy tak wyexportowany plik najpierw sam sobie usunie stare i nadpisze nowymi.
Możesz bawić się do woli zmieniająć kodowania importu kilkakrotnie i wtedy bedziesz widział po odświeżeniu strony już konkretne zmiany po każdym kolejnym imporcie
Wszystkie tabele z zaznaczeniem EXPORT TABEL WSZYSTKICH.
Jak zrobisz export wklej tu wiersze do pierwszej tabeli włącznie admins zobaczę tylko treść nie plik.
Mogą być przerwy w odpowiedziach, bo siedzę u innego kolegi na stronie i uruchamiam wtyczkę artykułów już przwie OK
IMPORTUJ NA ZAINSTALOWANEGO FUSIONA NP ŚWIEŻEGO
Edytowane przez wlodekp dnia 11.11.2007 13:02:47
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Witam.
Zrobiłam eksport z phpmyadmin z zaznaczonym DROP Table.
Podaję wiersze
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zaimportowałam bazę z latin1 i... nadal krzaki ;(
Oczywiście import robię na zainstalowanego fusiona.
Pozdrawiam
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.11.0-rc1
-- http://www.phpmya...
--
-- Host: localhost

-- Czas wygenerowania: 11 Lis 2007, 16:17
-- Wersja serwera: 5.1.11
-- Wersja PHP: 5.1.6

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";

--
-- Baza danych: `wlodekp`
--

-- --------------------------------------------------------

--
-- Struktura tabeli dla `fusion_admin`
--

DROP TABLE IF EXISTS `fusion_admin`;
CREATE TABLE `fusion_admin` (
`admin_id` tinyint(2) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`admin_rights` char(2) COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL DEFAULT '',

Chodzi o ten czerwony wpis dziwne, nie masz go więc import nie powinien nastąpić bo już są tabele i wyrzucić błąd, chyba że tworzy nową bazę.
Export robimy na wybranej bazie patrz wlodekp 118 tabel u mnie widoczne zaznaczona tylko tabela admin powinnybyć wszystkie zaznaczone.
wlodekp dodał/a następującą grafikę:
phpmyadmin1.jpg

Edytowane przez wlodekp dnia 11.11.2007 16:43:52
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl