ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[EF IV] Okienko popup automatycznie dopasowujące się do rozmiarów obrazka - usergalerie
QooBooS
Witam.
Próbuję zastosować w usergalerii skrypt js, który, po kliknięciu na miniaturkę, otwiera nowe okno z wybranym obrazkiem i dostosowuje swoje rozmiary do rozmiarów obrazka. Dorwałem kilka gotowych kodów, ale za każdym razem jest coś źle... Fragment kodu z < head > </ head > umieszczam w pliku subheader, a resztę w view_usergalerie, a mimo to nad logiem wyświetla się na przykład takie coś:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wygląda na to, że źle dobrałem cudzysłowy i apostrofy w kodzie z subheader. Przy próbie zastosowania poprzednich kodów, nic się w tym miejscu nie pokazywało, a mimo to po kliknięciu na obrazek nic się nie działo.
Zamieszczę tutaj kod, który wywołuje błąd zamieszczony w tym poście w tagach [ code ] [/ code ].
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a tu kod z pliku view_usergalerie:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Czy mógłby ktoś mi pomóc zoptymalizować kod, aby działał poprawnie?

EDIT:
Czy mógłby ktoś pomóc mi dostosować zmienną $photo_size, która jest odpowiedzialna za wymiary obrazka na taką, aby pobierała wymiary obrazka oryginalnego, a nie miniatury? Alternatywnym wyjściem, nie stosując powyższego kodu, jest użycie kodu z pliku photogallery.php. Wszystko działa pięknie, ale zmienna $photo_size pobiera rozmiar nie tego obrazka, co trzeba. Dodam, że obrazek o rozmiarach miniatury wyświetla się tuż po otwarciu okna, natomiast jeśli powiększy się okno, obrazek również się powiększa, aby wypełnić całe okno.
U mnie wygląda ona tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 07.07 - 12:53
  2. Zmiana nazwy tematu - Pieka 07.07 - 12:56

Edytowane przez QooBooS dnia 07.07.2008 12:58:15
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 14.05.2024 13:21:45
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Szapko
Mógłbyś dać jakiś link gdzie jest ten efekt zastosowany?
Edytowane przez Pieka dnia 07.07.2008 13:00:11
 
QooBooS
Na przykład tu: http://www.co2pl....?userid=26 (galeria losowego użytkownika z mojej strony). Znajdziesz tam problem numer dwa, bo z pierwszym sobie dałem spokój, dopóki ktoś mi nie pomoże z poprawieniem kodu (psuje wygląd strony).

Temat zmieniłem, mam nadzieję, że teraz będzie odpowiadał.
A temat założyłem w przedszkolu, gdyż dotyczy on małych zmian, które dla mnie wydają się trudne do wykonania. Po nazwie działu 'Przedszkole' sugeruję, że to tam właśnie powinny trafiać tematy, w których użytkownicy pytają bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc w drobnych modyfikacjach.
Natomiast dział 'Propozycje' wydaje mi się być przeznaczonym dla tematów, w których to użytkownicy proponują modyfikacje skryptów już istniejących na większą skalę.
Poza tym, nie wiedziałem, że posiadanie EF ma jakikolwiek wpływ na schemat składni kodu JS, choć być może chodzi tu o problem numer dwa, czyli składnię kodu pobierającego rozmiar obrazka.
Przepraszam za moje błędy. Choć otrzymałem już tego typu pouczenie, to jednak wciąż mam problemy z idealnym dostosowaniem się do Waszego REGULAMINU.
Edytowane przez QooBooS dnia 07.07.2008 13:03:21
 
Pieka
Nie wiem, ktora masz wersje, ale podam Ci na przykladzie mojej galerii.
W pliku view_usergalerie.php, zastap kod odpowiedzialny za wyswietlanie zdjecia na zblizony do tego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Z tym, ze pewnie masz inna nazwe pliku zawarta w kodzie. Sam robilem.

Natomiast czesc, o ktora pytasz w drugiej czesci posta, razem z zapytaniem wyglada mniej wiecej tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nazwy plikow i tabel sa zalezne od wersji, wiec musisz sobie przystosowac w razie potrzeby.



WAZNE: Gwoli uzupelnienia, jesli masz EP/EF, to bezwzglednie masz pisac w tym dziale. Koniec, kropka!
To jest Support PHP-Fusion i nie wspieramy modyfikacji, a jedynie z uprzejmosci udostepniamy osobne forum.
Edytowane przez Pieka dnia 07.07.2008 13:12:33
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
QooBooS
Sprawa wygląda tak:
Zastąpiłem kod odpowiedzialny za wyświetlanie obrazka tym Twoim, a nad nim wkleiłem ten drugi. Zapisałem i wysłałem na f t p.
Wydaje mi się, że wpisy w bazie danych wyglądają u mnie tak samo jak w podanym przez Ciebie kodzie.
Po odświeżeniu strony zauważyłem następujące rzeczy:
- zamiast miniatur obrazków wyświetla się bez przerwy napis "Wczytywanie obrazka";
- gdy zmieniłem w Twoim kodzie nazwę pliku na view_usergalerie.php, w nowym okienku wyświetlała się strona view_usergalerie.php, wraz z całym otoczeniem, a pośrodku był obrazek tak, jak w oryginalnej wersji pliku. Gdy zmieniłem cały pierwszy argument na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

obrazek wyświetla się identycznie, jak wyświetlał się przed wprowadzeniem Twojego kodu, tzn. ma rozmiary miniaturki, ale da się go rozciągać wraz z rozciągnięciem całego okna popup. Rozumiem, że to, co wprowadziłem jest nie do końca poprawne? Gdy użyłem tu Twojej zmiennej $img_filename, wyświetlała się pusta strona.

PS: Posiadam 'Usergalerie' w wersji 1.0 (przynajmniej tak jest napisane w pliku infusion.php).
Edytowane przez QooBooS dnia 07.07.2008 13:46:56
 
Pieka
Nie tak. Zakladam, ze przynajmniej pierwsza czesc kodu wstawiles poprawnie, wiec wyjasnie co dalej.
Jesli uzywasz mojego kodu, to musisz jeszcze zrobic jedna czynnosc. Zdefiniowalem skalowanie zdjec, wiec aby wszystko dzialalao prawidlowo musisz do pliku show_usergalerie.php dodac zaraz po:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Ponizszy kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Standardowo w galerii PHP-Fusion jest plik showphoto.php, ktory znajduje sie w glownym katalogu strony. Musisz skopiopwac ten plik, zienic nazwe na showphoto_usergallery.php, a nastepnie wyedytowac, zmieniajac:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Na ten drugi, podany dwa posty wyzej, czyli:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisac i wstawic do katalogu infusions/usergalerie/.
Edytowane przez Pieka dnia 07.07.2008 14:20:35
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
QooBooS
Po zastosowaniu wszystkich Twoich kodów, powstało takie coś:
http://www.co2pl....?userid=26

Czy mógłbyś pomóc mi także z tym czarnym tłem środka? Który plik jest odpowiedzialny za tło tego środka? Ostatnio coś kombinowałem, ale zmieniałem tylko subheader i view_usergalerie, więc nie wiem, co mogłem zepsuć. Wygląda to tak, jakby jakiś cudzysłów nie był domknięty albo coś w tym stylu.
A wracając do galerii, proszę o sprawdzenie tego, co tam namajstrowałem - w razie potrzeby chętnie służę kodem.
Zastosowałem się także do Twojej ostatniej edycji poprzedniego posta.
Edytowane przez QooBooS dnia 07.07.2008 14:51:04
 
Pieka
Nie wykonales tego, co napisalem, wiec nie ma mozliwosci aby dzialalo. Napisalem wyraznie co i gdzie.
Jesli masz v1 tej galerii, to to musi dzialac poprawnie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
QooBooS
Naprawdę, nie wiem, co jest źle. Przeczytałem chyba z 10 razy Twoje posty, od góry do dołu, i wszystko się zgadza.
Dla pewności umieszczam kody tych dwóch plików:
view_usergalerie.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


oraz plik showphoto_usergallery.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Czy o czymś zapomniałem?

EDIT: Okienko popup ma rozmiary 20 pikseli na 20 pikseli, czyli tak, jakby nie rozumiało komendy pobierającej rozmiar obrazka.
W view_usergalerie.php miniaturki nadal są zastąpione tekstem "Wczytywanie Obrazu".
Edytowane przez QooBooS dnia 07.07.2008 16:53:54
 
Pieka
Odpowiedz mi na tylko jedno pytanie, dlaczego zamieniasz kod miniaturki zamiast docelowego zdjecia?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
QooBooS
Dzięki Szefie za olśnienie Smile Po ujrzeniu napisów na miniaturkach za pierwszym razem, coś mi się nie podobało, ale stwierdziłem, że tak musi być... Zupełnie nie pomyślałem, że to ma mieć zastosowanie do "otwartego" zdjęcia.
Teraz działa perfekcyjnie, strona się nie rozjeżdża. Mam tylko jedno 'ale':
Czy dałoby się otoczyć marginesami zdjęcie otwarte w popupie? W tej chwili ten "zapas", czyli 20 pikseli jest jedynie po prawej i na dole, a chciałbym, żeby było to także z tej drugiej strony.
 
Pieka
QooBooS napisał/a:
..Czy dałoby się otoczyć marginesami zdjęcie otwarte w popupie? W tej chwili ten "zapas", czyli 20 pikseli jest jedynie po prawej i na dole, a chciałbym, żeby było to także z tej drugiej strony.

Sprawdz cos takiego, zamien w pliku view_usergalerie.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wazne! W kodzie nalezy usunac spacje pomiedzy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

A:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Teoretycznie powinno byc ok, ale glowy nie dam, wiec zrob kopie pliku przed modyfikacja.
Edytowane przez Pieka dnia 07.07.2008 18:15:19
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
QooBooS
Po wklejeniu Twojego kodu, nic się nie dzieje, gdy klikam na zdjęcie - jakby nie znało funkcji OpenWindow. Spróbowałem window.open, ale zdjęcie się otwiera w zmaksymalizowanym oknie, nawet po usunięciu &full z URL'a.
 
Pieka
QooBooS napisał/a:
Po wklejeniu Twojego kodu, nic się nie dzieje, gdy klikam na zdjęcie - jakby nie znało funkcji OpenWindow. Spróbowałem window.open, ale zdjęcie się otwiera w zmaksymalizowanym oknie, nawet po usunięciu &full z URL'a.

To jest znaczek (bez spacji):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Forum go interpretuje, wiec kod sie zle wyswietlil. Poprawilem.

Jesli po porawieniu nie zadziala poprawnie, to wstaw tam standardowy zamieniajac +20 na np. +2 lub w ogole pomijajac margines.
Edytowane przez Pieka dnia 07.07.2008 18:22:14
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
QooBooS
W dalszym ciągu po kliknięciu na zdjęcie nic się nie dzieje... W takim razie zastosuję Twoją poradę dotyczącą usunięcia marginesów. Tak chyba będzie najlepiej, skoro nie da się ustawić marginesów dookoła stron zdjęcia...
Serdeczne dzięki za Twoją pomoc!
 
Pieka
QooBooS napisał/a:
..W takim razie zastosuję Twoją poradę dotyczącą usunięcia marginesów...

Z tego, co widze efekt jest wiecej niz dobry i mysle, ze bez marginesow wyswietlane zdjecia tylko zyskaly.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl