ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

MajsterBieda
02.06.2024 00:44:49
Cool

Zbigniew@
01.06.2024 22:26:24
bubello Twój wpis ,przypomina mi bajkę ,dlaczego wyginęły mamuty.

bubello
28.05.2024 18:05:12
A ja od 13 lat na forum, ale większy komfort czuję siedząc w cieniu i obserwując co to się wydarza Frown

Zbigniew@
22.05.2024 20:58:20
Na forum iso błąd przed <!DOCTYPE wygląda jak utf8 z BOM

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Licencja PHP-Fusion

PHP-Fusion 7

PHP-Fusion 7 zostało opublikowane na potrójnej licencji:

 • bezpłatnej AGPL v3 (podstawowa forma licencjonowania) Logo AGPL

  Powszechna Licencja Publiczna GNU Affero w wersji 3 (w skrócie GNU AGPL v3) pozwala na modyfikowanie oraz rozpowszechnianie (również z własnymi modyfikacjami) kodu programu, dopóki w stopce strony oraz pliku readme istnieje informacja o prawach autorskich do programu (w celu zasięgnięcie dodatkowej informacji, można zajrzeć na http://www.gnu.org lub do pliku gpl.txt, który można znaleźć w paczce instalacyjnej PHP-Fusion). Niniejsze wymagania są zgodne z licencją:

  Affero GPL version 3 Chapter 0 - Terms and Conditions
  An interactive user interface displays "Appropriate Legal Notices" to the extent that it includes a convenient and prominently visible feature that (1) displays an appropriate copyright notice, and (2) tells the user that there is no warranty for the work (except to the extent that warranties are provided), that licensees may convey the work under this License, and how to view a copy of this License. If the interface presents a list of user commands or options, such as a menu, a prominent item in the list meets this criterion.

 • Affero GPL wersja 3, rozdział 0 - Zasady i warunki
  Interaktywny interfejs użytkownika wyświetla "Zastrzeżenie prawne" obejmujące swoim zakresem przystępną i zawsze widoczną funkcję (1) wyświetlającą zastrzeżenie praw autorskich, (2) informującą użytkownika o braku gwarancji na utwór (z zastrzeżeniem przypadków, gdy gwarancja jest udzielana), jak wyświetlić treść Licencji oraz że licencjobiorca może przekazywać utwór wraz z tą Licencją. Jeżeli panel zawiera listę komend lub opcji wyboru użytkownika takich jak menu, odpowiednio widoczna opcja na liście wypełnia powyższy warunek.

  Oznacza to, że informacja autorska w stopce strony nie może być zmieniana w sposób uniemożliwiający wyświetlenie praw autorskich, ponieważ nie będzie to "przystępną i zawsze widoczną funkcją"(ang. "convenient and prominently visible"). Rozwiązania różne od okien pop-up podlinkowanych do obrazków, form podpowiedzi podlinkowanych do obrazków itp. są dozwolone.

  W zgodzie z powyższym, stopka autorska musi zawierać następujące informacje:

  • "Powered by PHP-Fusion" jest opcjonalne, warto zostawić dla jasności
  • Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones - z "PHP-Fusion" z odnośnikiem do http://php-fusion.co.uk, czyli: Copyright PHP-Fusion 2002-2008 Nick Jones
  • "Released as free software without warranties"
  • Odnośnik do tekstu GNU AGPL v3: - http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html, np. GNU AGPL v3

  Jeśli oryginalna wersja jest zmodyfikowana w mniej niż 80% oraz rozpowszechniania z tymi poprawkami, informacja o licencji GNU AGPL v3 musi pozostać.
  Jeśli stopka autorska nie posiada 3, opisanych powyżej, kluczowych elementów, jest ona niezgodna z licencją, co może się wiązać z podjęciem odpowiednich kroków prawnych związanych z naruszeniem licencji.
  Jeśli nie odpowiadają Ci powyższe zasady, zainteresuj się znajdującymi się poniżej rozwiązaniami prawnymi.

 • AGPL v3 z możliwością usunięcia stopki autorskiej

  W tej wersji licencji możesz usunąć informację autorską ze stopki dla jednej(1), określonej wcześniej, domeny. Za pośrednictwem e-maila otrzymasz pisemne zezwolenie twórcy (Digitanium), po potwierdzeniu wpłynięcia odpowiedniej kwoty na konto autora.
  Niekomercyjne zezwolenie na jedną domenę na:

  • Usunięcie stopki ze strony opartej na PHP-Fusion 7: £30
  • Usunięcie stopki ze strony opartej na PHP-Fusion 7, odnowienie z poprzednich wersji: £20
  Istnieje możliwość usunięcia stopki ze stron komercyjnych za indywidualnie ustaloną opłatą, w tym celu autorzy proszą o kontakt na .

 • płatnej, własnej

  Licencja ta usuwa wszelkie restrykcje AGPL i zastępuje ją licencją napisaną przez Management Team. Szczegóły tej licencji zostaną opublikowane w przyszłości.

Wybór licencji, z której będziesz korzystać, należy do Ciebie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania PHP-Fusion, pisz na .

PHP-Fusion 6

PHP-Fusion 6 zostało opublikowane na zasadach Powszechnej Licencji Publicznej GNU w wersji 2 (w skrócie GNU/GPL v2) pozwala na modyfikowanie oraz rozpowszechnianie (również z własnymi modyfikacjami) kodu programu. W celu zasięgnięcie dodatkowej informacji, można zajrzeć na http://www.gnu.org lub do pliku gpl.txt, który można znaleźć w paczce instalacyjnej PHP-Fusion.
Jednocześnie autorzy byliby wdzięczni za pozostawienie w stopce strony informacji "Powered by PHP-Fusion". Uznają to za nagrodę i podziękowanie za setki godzin pracy włożonych w rozwój całego projektu.

Warte przeczytania

Użyte w niniejszym tekście polskie tłumaczenia licencji zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Nie zostały opublikowane przez Free Software Foundation i pod względem prawnym nie stanowią warunków rozpowszechniania oprogramowania, w przeciwieństwie do angielskich wersji w/w licencji.

Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl