ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
www.superakwarystyka.pl - Strona akwarystyczna
Borek
Witam
przedstawiam Wam moją stronęSmile. Liczę na komentarze i ewentualne uwagiWink

Adres: http://superakwar...

Pozdrawiam.
Edytowane przez Pieka dnia 20.10.2009 22:28:13
 
www.ddadc.com.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 30.04.2024 08:45:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
lukasjz89
Szczerze to te menu poziome masz przerażające, ogólny wygląd strony tez nie-najlepszy. Zrobiłeś kawał roboty ale czy dobrej to ocen sam!
Edytowane przez Pieka dnia 19.10.2009 07:27:55
Nie myśl tyle, tylko szukaj.
 
micnor
Powciskałeś jak tylko i gdziekolwiek się da panele. Może nie-potrzebnie, ale to tylko moje skromne zdanie.
Edytowane przez Pieka dnia 19.10.2009 09:19:08
 
http://mods-kodi.pl
Borek
lukasjz89 napisał/a:
Szczerze to te menu poziome masz przerażające, ogólny wygląd strony tez nie-najlepszy. Zrobiłeś kawał roboty ale czy dobrej to ocen sam!


Chcę zrobić buttony zamiast napisów w górnej belce, ale nie potrafię tego zrobić.Sad

Powciskałeś jak tylko i gdziekolwiek się da panele. Może nie-potrzebnie, ale to tylko moje skromne zdanie.


Jakie panele uważasz za niepotrzebne?
 
www.ddadc.com.pl
micnor
Zobacz sam. Jest strona główna, po prawej stronie masz panele. Przez shoutbox trzeba pół minuty kręcić kółkiem z myszy by dotrzeć do stopki. Po co ci ten zegar. Jak ktoś nie wie jaka godzina to zobaczy sobie w systemie. Tylko psuje to wizerunek. Ogólnie wybrałeś ciekawą tematykę ale wyskakująca ramka o rejestracji całkowicie zniechęciła mnie do jej przejrzenia. Tak więc moja wypowiedz opiera się tylko na stronie głównej, nie na tematyce czy też zawartością.
 
http://mods-kodi.pl
Borek
Hmm. Może to trochę dziwnie wygląda, ale po prawej jest tak dużo paneli a po lewej prawie nic bo tak jest przed rejestracją. Po rejestracji jest to równomiernie rozłożone. Mogę zegar usunąć. A jaki kolor apletu proponujesz?
 
www.ddadc.com.pl
piterus
Ja też wtrącę swoje trzy grosze. Przy rozdziałce 1024x768 trzeba przewijać stronę w poziomie. Wbrew pozorom jeszcze dużo osób ma monitory pozwalające na wyświetlanie tej rozdzielczości jako maksymalnej.
Kolorystyka popupu "zachęcającego" do rejestracji wymaga uważnego przyjrzenia się by zobaczyć co tam pisze.

Stopki paneli są jakieś dziwnie duże... Jak na mój gust za dużo miejsca zabierają.
Dalej kolorystyka. Czerwony z zielonym się trochę gryzą, zwłaszcza przy napisach. Czcionka w nagłówkach paneli jest nie bardzo czytelna.
W obecnej formie to theme przypomina zapuszczone akwarium z mętną wodą uniemożliwiającą obserwację zawartości właściwej czyli rybek, które w twoim wypadku są merytoryczną cześcią strony.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Borek
Przy rozdziałce 1024x768 trzeba przewijać stronę w poziomie.

Wygląda na to, że będę musiał coś poprawić, bo ustawiłem żeby zajmowało jakiś procent ekranu monitora.
Kolorystyka popupu "zachęcającego" do rejestracji wymaga uważnego przyjrzenia się by zobaczyć co tam pisze.

Szczerze to też mi się nie podobaWink Masz może pomysł? Sam bym zrobił, ale wole iść za opinią ekspertówGrin
 
www.ddadc.com.pl
Bochen
Tego zachęcacza do rejestracji wywal, nie wygląda za ciekawie i generalnie bardziej zniechęca niż zachęca do rejestracji Wink Zachęcaj zawartością Smile Co do kolorystyki jak wyżej napisane gryzą się kolory ze sobą, na dłuższą metę męczą wzrok przez, co no zbyt długiego pobytu na stronie nie da się wytrzymać.

Na pewno plus za tematykę, domena też jest ok. Tylko ten them, no szczerze powiem, że sporo pracy nad nim jeszcze trzeba spędzić lub może warto pomyśleć nad innym spojrzeniem n tematykę i zrobić coś jeszcze raz Wink(?)
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
Borek
może warto pomyśleć nad innym spojrzeniem n tematykę i zrobić coś jeszcze raz

Tematyka zostaje i to się nie zmieniSmile. Nie mam pojęcia jaki kolor dać do strony akwarystycznejSad
 
www.ddadc.com.pl
Chemikpil
O ile ja dobrze rozumiem wypowiedź @Bochen-a to nie miał na myśli zmiany tematyki, tylko od podstaw stworzenie nowego thema.
Co ja mogę dodać? Tak jak mówili szata graficzna leży. Jest prosta ale mało przejrzysta kolorystycznie.
Ułożenie paneli, strona stronie nierówna. Zauważ że strona ma przyciągnąć użytkownika, a u Ciebie panele będą równomiernie zajmować przestrzeń dopiero po zalogowaniu. Tak więc wielu potencjalnych użytkowników już na wstępie widzi brak pomysłu na panele.
Dużo masz wolnej przestrzeni na której są małą czcionką napisane różne rzeczy:
  1. Menu-duży box a małe literki, to powinno się wyróżniać
  2. Panele- ich nazwy również powinny się odróżniać, czytaj być większe.
  3. To samo tyczy się również tematu newsa. Co do newsów to np treść mało widoczna, a i zielony box zaraz pod treścią jest chyba nie potrzebny bo nie zagospodarowany.

Przez to wszystko powstają takie pustki.
O aplecie się nie wypowiem bo mam o takiej formie nakłaniania do rejestracji niemiłe zdanie.
Tak więc do pracy a na pewno coś z tego będzie Smile

PS. Cały tekst jest moją osobistą opinią, która wcale nie musi być trafna dla innych użytkowników w tym Ciebie.
Edytowane przez Pieka dnia 19.10.2009 15:39:55
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
ostry38
Kolorystyka - aż głowa mnie rozbolała.
Jako tło mógłbyś obrobić parę takich zdjęć http://republika....ska305.jpg i dać np. na czarnym tle.
Header nie jest taki zły.
Menu poziome też okropne.
Gdybym się interesował tematem akwarystyki to bym Ci coś podpowiedział ...
Pomagam na GG jedynie w drobnych sprawach!
 
www.lamacs.pl
Borek
To wtedy jaką kolorystykę proponujecie?
 
www.ddadc.com.pl
Liberat0r
Na Twojej stronie zdecydowanie kuleje kolorystyka. Mogę doradzić zastąpienie tego wodnego tła np. białym/granatowym lub gradientem biały-niebieski, a te fale to by pasowały jako tło np. paneli lub ich nagłówków. Zielony, brązowy, żółty itd. bardzo gryzą w oczy, a przy okazji przeczytanie cokolwiek jest utrudnione przez mały kontrast tekst-tło i małą czcionkę.

Może któraś z tych stron podsunie Tobie pomysł. Tematyka podobna, a strony są o wiele bardziej przejrzyste. Ogólnie polecam poszperać w google jak wyglądają strony tego typu na całym świecie i zaczerpnąć co ciekawsze elementy ;] Powodzenia.

https://sklep.aqu...
http://www.erybka...
http://www.fishli.../index.php
 
Borek
Trochę pozmieniałem. Czy teraz jest lepiej?
 
www.ddadc.com.pl
bartek124
Kursor niepotrzebnie zmieniony, naprawdę, zbędny bajer.

Ten pływający panel: niebieski + czerwony = utrata wzroku.

Logo przepełnione zielenią, jest spoko jak na początek, ale skórka niebieska już nie bardzo pasuje pod to logo, wiesz o co chodzi.

Skórka, no fajnie, ze sam robiłeś, masz już jakąś tam wprawę i pojęcie o tym. Jednak nie podoba mi się, jest zbyt prosta, nie pasuje do strony. Drugi minus - tabelki! Poczytaj o divach, popróbuj. Cały theme rozrysuj sobie także gdzieś w Photoshopie lub gimpie a później przenoś w html. Tak jest dużo łatwiej i dużo ładniejsze rzeczy wychodzą.

Także życzę powodzenia.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Borek
Ok. Kursor usunę lub zrobię lepszyWink Aplet też wyrzucę. Logo też zmienię bo to miałem zrobić, ale zapomniałemPfft O divach sobie jeszcze poczytam i o kodowaniu theme też. Dzięki.Smile
 
www.ddadc.com.pl
Liberat0r
Widać, że trochę już umiesz tworzyć, więc może skusisz się na jakiś bardziej skomplikowany, nie taki kanciasty theme? ;]
Myślę, że przyda Ci się w pracy zapoznanie z tym tematem:

http://forum.php....opic=90866

Zmieniony kursor to nie taki zły pomysł, ale unikaj jaskrawych kolorów i zbyt dużych kontrastów ;] Kursor byłby ok, gdyby nie był różowy ;] Skoro nawiązujesz do akwarystyki, to w nagłówkach przydałyby się jakieś np. rybki jako ikonki itp., a samą stronę bym proponował bardziej jednolitą.

Dosyć dobrą zasadą jest też, żeby tworzyć theme do wyboru:
1. ciemne tło, jasne panele i newsy, ciemna czcionka,
2. jasne tło, ciemniejsze (nie za ciemne!) panele.

Na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy. Ogólnie zmierzasz w dobrą stronę ;] Jeśli masz kłopoty z doborem kolorów, to poproś o opinię jakąś kobietę, one zwykle mają lepszy gust od nas Pfft
 
Borek
Dzięki za link do stronySmile Na pewno się przyda. Co do kursora to mam pytanie. Czy w gimpie lub Photoshopie można zapisywać z rozszerzeniem .cur?
Jeśli masz kłopoty z doborem kolorów, to poproś o opinię jakąś kobietę, one zwykle mają lepszy gust od nas
Mamy się spytamGrin
 
www.ddadc.com.pl
Gismo_PL
Nie wiem jak Photoshop ale Gimp nie zezwala na zapisanie utworzonej grafiki w formacie kursora cur jednak istnieje wiele programów, w których stworzony obraz np. z formatu png można poddać konwersji.
 
http://fsong.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl