ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wydruk całej strony wychodzi z porozrzucanymi panelami i tylko jej częścią
Martini26
Witam!
Mam problem z wydrukiem calej strony (czyli wydruk widoku aktualnej calej strony, nie pojedynczego newsa czy podstrony). Drukuje mi rozrzucone panele i tylko czesc. Probowalem juz wydruku strony pod IE8, FireFoxem, Opera, wydruk do pliku pdf itd. i za kazdym razem to samo. Prosze o pomoc lub porade.
Dzieki i pozdrawiam!


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 13.01 - 09:55

Edytowane przez Pieka dnia 13.01.2010 10:06:19
Pozdrawiam
Martini26
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 07:48:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Jaki wydruk calej strony? Przeciez nie ma takiej opcji w PHP-Fusion. Masz na mysli opcje wydruku w przegladarce?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Martini26
Dokladnie tak w przegladarkach, daje drukuj lub podglad wydruku i mi drukuje lub wyswietla wszystko rozwalone ;/ Czy istnieje jakis inny sposob aby druknac wlasnie w takim formacie cala strone aktualnie otwarta?

Sprawdzilem i Twoja strona PiekaWEB drukuje sie prawidlowo, wiec to wina php-fusion i jakiegos pliku chyba?! Nie wiesz w czym moze tkwic problem?
Edytowane przez Martini26 dnia 13.01.2010 09:59:54
Pozdrawiam
Martini26
 
Pieka
Wydruk calej strony powoduje zapisanie aktualnego widoku, cos na wzor screenshota. Skoro w przegladarce wszystko jest ok, to i na wydruku takie powinno byc. U mnie drukuje sie dokladnie tak, jak napisalem.
Podaj adres strony, o ktorej mowa, to sprawdze i dam znac.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Martini26
Wyslalem na prv.
Edytowane przez Pieka dnia 13.01.2010 10:08:01
Pozdrawiam
Martini26
 
Pieka
Wylacz snieg i sprawdz ponownie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Martini26
To samo po wylaczeniu. Czy za wydruk calej strony (ten screenshot) odpowiada rowniez plik print.php? Bo na potrzeby wydruku dodatkowych stron otrzymalem zmodyfikowany ten plik (z forum) i byc moze on jest winny tej przypadlosci?
Nie mam pojecia co jest grane?
Edytowane przez Martini26 dnia 13.01.2010 10:13:25
Pozdrawiam
Martini26
 
Pieka
Nie, za wydruk calej strony z poziomu przegladarki odpowiada... Przegladarka.
Odnosnie wydrukow, sprawdzilem rozne skorki i na niektorych rzeczywiscie podczas wydruku nie jest zapisywany stan faktyczny, tylko sa poprzemieszczane elementy, ale w porownaniu do Twojej strony mozna rzec, ze minimalnie. U Ciebie rzeczywiscie jest totalna sieczka.
Niczego nie wylaczyles, a w kazdym razie ja tego nie widzialem i nie mialem okazji sprawdzic jak wyglada wydruk, a na slowo nie uwierze. Poza tym, zmien sobie skorke na inna, a najlepiej na kilka innych i sprawdz jak to wyglada.
Edytowane przez Pieka dnia 13.01.2010 10:18:12
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Martini26
Snieg jest wylaczony. Co do sieczki sie zgadza i mnie to denerwuje, ale jesli to bylaby wina przegladarki to pod inna by bylo prawidlowo a tak nie jest.
Moze podmienic jakies pliki z orginalnej i pelnej instalki w finalnej wersji? Tylko jakie?
Pozdrawiam
Martini26
 
Pieka
Napisalem, co masz zrobic na poczatek. Zarchiwizuj sobie pliki, ktore modyfikowales jak np. header.php, nastepnie usun je z serwera i wstaw nowe. Poza tym, sam widzisz, ze w ten, a nie inny sposob przegladarki drukuja strone oparta na DIV-ach i wzbogacona o elementy JavaScriptu. Support na takim wydruku tez do pieknych nie nalezy.

Edit: Przy okazji wylacz panel "Ważne informacje", byc moze on rowniez nie jest tu bez winy. Sam zobaczysz.
Edytowane przez Pieka dnia 13.01.2010 10:29:43
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Martini26
Niestety nie pomaga:
- wylaczenie banera,
- usuniecie banera widocznego przy logowaniu,
- zamiana na orginalny plik header.php w templates i usuniecie wszystkich innych plikow zwiazanych z sniegiem,
- usuniecie calej nawigacji dodatkowej 'Wazne informacje'.

Dalej nie mozna wyswietlic prawidlowo strony do wydruku.
Probuje rowniez na innej stronie na templatce 2point0 i to samo?!
Help me...

Supprot przynajmniej drukuje cala strone, a mnie tylko prawa kolumne jakby ;/
Edytowane przez Martini26 dnia 13.01.2010 10:46:28
Pozdrawiam
Martini26
 
Seba0p
Po prostu nie został załadowany główny arkusz stylów.

Standardowo link importujący plik styles.css wygląda tak:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Jak widać, atrybut `media` posiada wartość: screen - zostanie zastosowany tylko wtedy, gdy urządzeniem wyświetlającym będzie ekran.

Jeśli chodzi o drukarkę, należy dodać wartość: print, np.:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Seba0p dnia 13.01.2010 11:07:59
 
http://seba0p.pl
Martini26
Jasniej mozna prosic? Jak to naprawic aby wszystko dzialalo i strona puszczona do druku byla prawidlowo wyswietlona?

Czy nikt nie zna rozwiazania tego problemu?
Edytowane przez Martini26 dnia 13.01.2010 18:21:49
Pozdrawiam
Martini26
 
jantom
Zastanawia mnie zrobienie z adresu strony wielkiej tajemnicy. Ani razu w temacie się nie pojawił, a został jedynie wysłany jako PW. Potem tylko płaczą, że
nikt nie zna rozwiazania tego problemu

Wracając do meritum - prawdopodobnie coś jest skopane w samej treści strony/szablonie, ale dopóki nie zobaczę, nie będę w stanie powiedzieć.
Podpowiedź Seba0p jest dobra, ale myślę, że można znaleźć optymalniejsze rozwiązanie.

Edycja
Adres wydębiłem nieoficjalnym kanałem dystrybucji. Wina leży w skórce, a mianowicie jej stylu środkowania treści (pozycjonowanie absolutne, ujemne marginesy i takie tam).
Do zmiany:
- Wywalić z theme.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

- Podmienić w styles.css
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Samo dodanie oddzielnego arkusza styli dla drukarki też nie będzie głupim pomysłem.
Edytowane przez jantom dnia 14.01.2010 00:03:35
 
http://jantom.info
Martini26
Bardzo dziekuje za dokladne wyjasnienie i pokierowanie, pomoglo! Strona drukuje się juz w calosci. Czy istnieje moze jeszcze sposob na to aby drukowala sie nie kolumnami (jak do tej pory) lecz w calosci dopasowana do wydruku kartki? Tak jak to jest w przypadku PiekaWEB ;-)
Serdeczne dzieki za pomoc jantom.
Pozdrawiam
Martini26
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl