ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Odnośnikiem do strony głównej jest home.html zamiast news.php
Azuel
Witam serdecznie.

Mam pewien problem a wiem że nikt nie miał tego problemu co ja, otóż:
Powiedzmy że na swojej stronie obecnie jestem w panelu administratora i aby powrócić do strony głównej naciskam przycisk "Strona Główna" i przenosi mnie pod adres: http://mojastrona.pl/news.php następnie będą już na stronie głównej, w celu odświeżenia strony ponownie chcąc kliknąć na przycisk "Strona Główna", po kliknięciu otwiera mi stronę: http://mojastrona.pl/home.html

W themie linijka odpowiadająca za odnośnik do strony głównej wygląda następująco:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W ustawieniach głównych jest wstawiony czysty adres strony bez żadnych dodatków po "/" oraz jako strona główna jest ustawione "news.php" (Domyślnie)

Wcześniej nie miałem tego problemu i niewiem co jest tego przyczyną, czy może któryś panel bądź wtyczka źle wpływa na to ? Ale wątpię... w każdym bądź razie problem ustaje w momencie gdy zmienię theme na jeden ze standardowych. Wszystko wraca do normy i klikając na "Strona Główna" przenosi nas na podstronę "news.php" a nie "home.html"


Nie jestem pewien czy to ma znaczenie że przemieściłem w inne miejsce strony "Panel Logowania"

W każdym bądź razie jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy zerknąć : http://destroying...


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 02.01 - 12:17

Edytowane przez Pieka dnia 02.01.2011 12:19:37
 
www.wakfu.com.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 15:06:17
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piterus
A może się bawiłeś Mode Rewite (czy jak to się pisze) czyli zamianą linków na bardziej przyjazne? Ten temat może mięć deklarację uruchamiającą właśnie przyjazne linki.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Azuel
W tym problem że nic takiego nie robiłem, na początku było wszystko dobrze, potem kilka zmian na stronie i po jakimś czasie spostrzegłem że nie mogę edytować zdalnie newsa, czyli klikając na ołówek pod newsem, później szukałem co jest nie tak i napotkałem problem z przyciskiem "Strona Główna".
Jeśli będzie trzeba to umieszczę tutaj kod mojego pliku theme.php


Edit:
Dodam również że nie jest to wina przeglądarki, sprawdzałem na Operze, Firefox'ie oraz IE 7
Edytowane przez Azuel dnia 02.01.2011 11:32:26
flaga-pl.gifPiszę poprawnie po polsku

calosc.gif
 
www.wakfu.com.pl
Pieka
Skorka jest hardcoded i posiada odnosnik do home.html m.in. w polu logowania i nawigacji poziomej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 02.01.2011 12:47:18
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Azuel
Rzeczywiście masz rację, nie zaglądałem do kodu źródłowego strony ponieważ w pliku theme.php wszystko mam w porządku, zerknij:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Również w ustawieniach wszystko jest w porządku, sprawdzałem po kilkanaście razy i kod i ustawienia w PA i nic :/

img263.imageshack.us/img263/1620/ustawienias.png

Pozdrawiam.
flaga-pl.gifPiszę poprawnie po polsku

calosc.gif
 
www.wakfu.com.pl
Pieka
W takim razie, tak jak kolega wyzej sugeruje, masz wlaczony mod_rewrite, czyli tzw. przyjazne URL-e i smieszne jest, ze nie masz o tym pojecia. To sie samo nie wlacza i nie ustawia, a zawiera sie w pliku .htaccess oraz najczesciej jako modyfikacja/panel dostepne na naszym forum.

Skoro sam nie masz pojecia co masz na stronie to moze Twoj "designer" na odmiane bedzie wiedzial i powie.
Edytowane przez Pieka dnia 02.01.2011 12:06:27
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bartek124
http://www.php-fu...d_id=25933

Wyłącz ten bajer i sprawdź czy wtedy zadziała.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Azuel
Wielkie dzięki Bartek ! Jak tylko zobaczyłem że zalogowałeś się na forum to miałem nadzieję że pomożesz =) Jeszcze raz ogromne dzięki! Smile
flaga-pl.gifPiszę poprawnie po polsku

calosc.gif
 
www.wakfu.com.pl
Pieka
Usun jeszcze wpis z pliku header.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

lub nadpisz go nowym, bo masz bledy na stronie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Azuel
Dziękuję Smile
flaga-pl.gifPiszę poprawnie po polsku

calosc.gif
 
www.wakfu.com.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl