ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Licencja PHP-Fusion
Earth
Musisz doprowadzić do tego, aby każda rozpowszechniana lub publikowana przez ciebie praca, która w całości lub części zawiera Program, albo pochodzi od niego lub jego części, była w całości i bezpłatnie licencjonowana dla wszelkich stron trzecich na warunkach niniejszej Licencji.


Chciałbym napisać większy skrypt oparty na PHP-fusion do pewnej jednej tematyki, który będę później tego przerabiał i odsprzedawał.

Czy jest to legalne? A gdybym napisał nakładkę instalującą się na php-fusion?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 08:46:22
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Na dzien dzisiejszy wedlug licencji GNU/GPL jest to legalne.
Prosze sie zapoznac z LICENCJA PHP-FUSION.
Przeciez wszystko masz w nawigacji, wystarczy przeczytac?!
Edytowane przez Pieka dnia 08.04.2007 11:04:37
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Earth
Czytałem i zmylił mnie fragment, który podałem.
 
SebaZ
No właśnie, że odsprzedawac jako swój produkt NIE MOŻESZ!!!! Jeśli coś tworzysz na bazie php-fusion musisz wyraźnie poinformować o tym, że twój twór jest na PF oparty. Ty możesz jedynie sprzedawać usługi typu: instalacja php-fusion na serwerze, administracja strony opartej na PF, ewentualne pojedyncze modyfikacje.

I zapomniałem dodać, że jako open-source na licencji GPL musisz dobrowolnie udostępnić źródła swojego dzieła
Edytowane przez SebaZ dnia 08.04.2007 20:13:52
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
m_i_n
musisz dobrowolnie udostępnić źródła swojego dzieła

Ciezko jest przedac skrypt php bez zrodel Pfft
 
http://www.bbproject.net
SebaZ
no logiczne, ale tak stanowi licencja GPL
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Earth
Czyli jak zostawię w stopce PHP-Fusion to mogę sobie dodawać tyle modyfikacji ile chce, a później brać za nie pieniądze. Oczywiście jak będzie udostępniony kod źródłowy klientowi.
 
jantom
Proponuję zajrzeć na http://www.gnu.or...aq.pl.html. Tam naprawdę sporo powiedzieli na temat dotyczący opłat i licencji GPL.

Wrócę do meritum sprawy. Czasem ludziom nie chce się klikać w linki, to wrzucę najciekawsze (dla tego tematu) fragmenty:
Czy GPL pozwala mi na sprzedaż kopii programu za pieniądze?
Tak, GPL pozwala na to wszystkim. Prawo do sprzedaży kopii jest częścią definicji wolnego oprogramowania. Z wyjątkiem jednej, specyficznej sytuacji nie ma żadnych ograniczeń co opłat, jakie zechcesz pobierać. (Tym wyjątkiem jest wymagana w GPL pisemna oferta dostarczenia źródeł, jaka musi być dołączona do oprogramowania, jeśli jest ono rozprowadzane w postaci samych binariów).

Czy GPL pozwala mi na pobieranie opłaty za pobranie programu z mojego serwera internetowego?
Tak. Za przekazanie kopii programu (rozpowszechnianie) możesz pobierać dowolną opłatę. Jeżeli binaria rozpowszechniasz udostępniając pliki do ściągnięcia, musisz zapewnić rrównoważny dostępr1; do pobierania źródeł r12; zatem opłata za ściągnięcie źródeł nie może być większa niż opłata za ściągnięcie binariów.

Czy GPL pozwala mi żądać od każdego, kto otrzyma program wniesienia opłaty i/lub powiadomienia mnie?
Nie. W rzeczywistości, taki wymóg spowodowałby, że program nie byłby wolny. Jeśli ludzie muszą płacić za otrzymanie kopii programu lub jeśli muszą specjalnie kogoś powiadamiać, to program nie jest wolny. Zobacz definicję wolnego oprogramowania.

GPL jest licencją wolnego oprogramowania i dlatego zezwala ludziom na wykorzystywanie, a nawet redystrybucję oprogramowania bez obowiązku płacenia za to komukolwiek.
Czy jeśli dystrybuuję za odpłatnością oprogramowanie na GPL, muszę je również udostępnić ogółowi bez opłat?
Nie. Jednakże, jeśli ktoś uiścił opłatę i otrzymał od Ciebie kopię, GPL daje mu swobodę przekazania jej ogółowi, za opłatą lub bez niej. Na przykład, ktoś mógłby Ci zapłacić, po czym umieścić swoją kopię na serwerze internetowym, udostępniając ogółowi.

Edytowane przez jantom dnia 09.04.2007 13:03:18
 
http://jantom.info
SebaZ
Możesz brać kasę za modyfikacje tylko i wyłącznie, nie za całego cms'a
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
jantom napisał/a:
Proponuję zajrzeć na http://www.gnu.or...aq.pl.html. Tam naprawdę sporo powiedzieli na temat dotyczący opłat i licencji GPL...

Uzupelnilem o wymieniony adres nasz opis, znajdujacy sie w nawigacji.
Edytowane przez Pieka dnia 09.04.2007 13:22:42
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
adokit
Odgrzebie trochę ten tematPfft ostatnio dostałem propozycję wykonania strony pewnej firmy (bez żadnych odgórnych ustaleń co do pochodzenia portalu-strony), miałbym się zając instalacją, grafiką itd, zastanawiam się czy mógłbym do tego celu użyć PHP-fusion, stworzenie tej strony, "mini portalu" był by za jakieś pieniądze oczywiście, umowa itd. Nie chciałbym naruszyć praw autorskich, modyfikacje PF jeśli będą to na pewno małe. Czytając posty powyżej mam nie do końca jasny obraz, niby można a tak naprawdę nie. Co w takiej sytuacji, w sumie to zależy mi na tym aby pokazać że na wolnym oprogramowaniu też da się zrobić super portal, ale co z kasą za pracę, w sumie poświęca się czas na stworzenie strony, instalacje, ustawienia itp.
Może inaczej, jak powinna być skonstruowana umowa bym można było dostać wynagrodzenie za pracę nad portalem, bez naruszania praw autorskich...
 
Pieka
W przypadku PF v6, a w jego dziale pytasz, nie ma zadnych ograniczen.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl