ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 1
Pieka

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
PHP Fusion in future... OOP?
Largo
Witam,

Czy nikt z Was nie zastanawiał się nad tym, aby zapytać się Nick'a na temat zmiany z programowania strukturalnego do obiektowego? Obecnie dość intensywnie uczę się PHP i zaczynam programować w OOP. Czy może Wy wiecie coś na temat takie programowania PHP Fusion? to dawałoby masę możliwości. Wiem, programiści napiszą mi, że wszystko w OOP da się zrobić strukturalnie i na odwrót, ale na klasach łatwiej się programuję, piszę modyfikacje etc. Zgodzę się tylko z tym, że GRY się lepiej piszę strukturalnie, ale Fusion nie ma nic do gier.

Chyba dużo lepiej napisać coś takiego ( to przykład ):

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I potem tego w proste sposób używać:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Chyba dużo prostsze niż ciągłe wywoływanie echo i na tabelkach...

Jeżeli zna ktoś coś na ten temat to prosiłbym o napisanie.

Pozdrawiam,
Largo
Edytowane przez Largo dnia 24.06.2007 00:34:26
 
http://www.securitycenter.pl/
Wścibski Gość
Dodany dnia 17.05.2024 20:46:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
m_i_n
Zgodzę się tylko z tym, że GRY się lepiej piszę strukturalnie, ale Fusion nie ma nic do gier.


Boshe, kto ci takich glupot naopowiadal Wink Gdyby ludzie gry pisali strukturalnie to chyba by w zyciu nie skonczyli zadnego wiekszego projektu. Klasy to potęga. Nie wiem jak w PHP... ale zapewno tez daja spore mozliwosci.

Jednakze wydaje mi sie ze przerobienie calego fusiona bylo by dosc ciezkie, bo w gre zapewno wchodzilo by napisanie od nowa calego kodu.
Edytowane przez m_i_n dnia 23.06.2007 23:54:46
 
http://www.bbproject.net
Largo
Witaj m_in,

Nie gry takie jak C&C3: Tiberium Wars ( wiem, fanatyk jestem :-) ), ale gry pisane w PHP. Coś Ty oszalał chyba. Chodzi o gry PHP! Od strony serwerów nie takie gry. To tu się nie zrozumieliśmy.

Co do samego Fusion'a. Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Na moje oko trzeba by nawet strukturę plików zmienić, bo i nie wszystkie były potrzebne. Plik maincore.php poszedłby w ogóle w zapomnienie, trzeba by stworzyć katalog z klasami, albo lepiej już z kernelem ( dla nie znających EN - jądro ), ale to by padło na pewnie rok zmiany, przy takich warunkach jakie stwarza Nick. Jako Polski Support polecam spróbować się z nim skontaktować i przemyśleć to. W końcu mało skryptów teraz jest oparte nie na OOP. Nawet ja się uczę tego, mimo, że od miesiąca zaczynam na serio naukę.

Jak to mówią moi znajomi co mi pomagają w PHP:

"Wszystko da się przepisać na OOP jak i na odwrót"

Niestety, przy takich skryptach zajęłoby to dużo pracy i proces aktualizacji mógłby stać się przeszkodzą. Trzeba by stworzyć zaawansowaną bazę danych ( bodajże referancyjną ), która współpracowałaby ze skryptem w sposób kontrolowany.

Powiedzmy oficjalnie - kod Fusion'a jest przestarzały. Polski Support ma wielki wpływ na Nick'a, więc jeżeli chcemy zmian, musimy się dowiedzieć jakie jest jego zdanie.

Pozdrawiam,
Largo
 
http://www.securitycenter.pl/
Riklaunim
popatrz na frameworki takie jak CodeIgniter czy Symfony wykorzystujące OOP i wzorzec MVC - drastycznie ułatwiają tworzenie czegokolwiek - gra czy CMS.
1. zawierają komponenty ułatwiające np. obsługę baz danych, formularzy
2. wzorzec MVC - zapewnia czytelną strukturę i podział kodu.

Largo - jeszcze nie łapiesz do końca tworzenia aplikacji za pomocą OOP Wink Od tego są właśnie wzorce projektowe jak MVC i reszta. Kod PHP-Fusiona nie jest (jeszcze) przestarzały. Przestarzały kod to ma Postnuke czy MD-Pro tworzone dawno, dawno temu.
Edytowane przez Riklaunim dnia 24.06.2007 03:07:34
 
http://www.cms.rk.edu.pl
Pieka
Largo napisał/a:
..Powiedzmy oficjalnie - kod Fusion'a jest przestarzały. Polski Support ma wielki wpływ na Nick'a, więc jeżeli chcemy zmian, musimy się dowiedzieć jakie jest jego zdanie...

Wpadasz raz na ..... i dyktujesz nam, co mamy robic? Bez przesady, to nie jest w porzadku w stosunku do nikogo.
Poza tym, nie zauwazylem, zeby kod w jakims stopniu byl "przestarzaly", co innego moj chleb z zeszlego tygodnia Wink
Jestes userem tej strony od dawna i za to masz nasze powazanie, ale wybacz, uczysz sie chwile czegos i nagle doznajesz olsnienia i stwierdzasz, ze cos jest be? Tak sie nie robi, pierwsze zapoznaj sie ze wszystkimi zmianami biezacymi i planowanymi w przyszlosci, w zasadzie juz nie tak odleglej.
Pozniej prosze bardzo, pisz swoje opinie, bo posty/oceny pisane/wyciagane w chwili uniensienia nie sa w najmniejszym stopniu obiektywne.


Riklaunim napisał/a:
..Kod PHP-Fusiona nie jest (jeszcze) przestarzały....

Masz racje, ale mimo to jest obecnie aktualizowany i, czy beda to zmiany tylko spore, czy tez rewolucyjne przekonacie sie juz niebawem.
W jakims stopniu mozna na ten temat poczytac na glownym supporcie: http://www.php-fu...icle_id=28

Zmieniamy sie caly czas i ostatnio jest to glownie zasluga Wooyi, o czym pisze sam Digi Smile

Tak, wiec wstrzymajmy sie z ocenami do czasu wydania v7.
Sam jestem ciekaw efektu koncowego Wink
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
m_i_n
Kod z reguly wtedy jest przestarzaly gdy wprowadzenie pewnych zmian wymaga ostrego kombinowania czy tez aktualizacji duzej partii innego kodu. Ten z fusiona wkoncu sie taki stanie, gdyz tutaj zmiany jakie sie robi nie sa kosmetyczne tylko rozwojowe i wkoncu dotrzemy do takiej granicy. Jak szybko to zalezy od jakosi tego co juz jest napisane Smile

Largo -> Tak wogole to dla mnie jakos nie ma znaczenia czy piszemy gre czy program (wszystko jedno czy php czy cos inneg). I tak trzeba wlozyc w o mnostwo pracy, a w grze zwlaszcza w rozne obliczenia matematyczne.
Edytowane przez m_i_n dnia 24.06.2007 11:01:38
 
http://www.bbproject.net
Largo
Witam,

OK Pieka, zgadzam się. Nie zauważyłem, że powstaje Fusion 7.0. Sam byłem na głównym Supporcie i nic nie widziałem w news'ach... Za swój błąd przepraszam!

Fajnie, że w końcu będzie XHTML 1.0. A widzę, że nawet nowe pliki skina są i tam jest coś div'em. Czy teraz Fusion będzie oparty na div'ach?

Mimo to, przepraszam za to. Nie chciałem "wymusić" tylko zasugerowałem. Jeżeli jednak zrozumieliśmy to inaczej to znaczy, że źle się zrozumieliśmy.

PS. Dzięki, że pamiętasz, że byłem dawny userem. A co do pojawiania się raz na... Niestety, studia. Dobrze teraz wspominam LO, ale teraz mam nawał nauki. Na pewno wrócę do Fusion'a, bo już go zainstalowałem.

A co do "starości" chodziło mi tylko o to, że teraz wielu programistów operuje OOP, więc i Digi mógłby to zmienić, ale jezeli dajecie mi takie argumenty, nie mam innej opcji jak tylko się z nimi zgodzić.

Dziękuję za uwagi i wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Largo
 
http://www.securitycenter.pl/
Pieka
Largo napisał/a:
Witam,

OK Pieka, zgadzam się. Nie zauważyłem, że powstaje Fusion 7.0. Sam byłem na głównym Supporcie i nic nie widziałem w news'ach... Za swój błąd przepraszam!

Nie ma sprawy, wpadaj czesciej, to bedziesz na biezaco Smile Zapraszamy.



Largo napisał/a:
..Fajnie, że w końcu będzie XHTML 1.0. A widzę, że nawet nowe pliki skina są i tam jest coś div'em. Czy teraz Fusion będzie oparty na div'ach?..

Oj tak, tak Smile Szykuja sie ciekawe i bardzo funkcjonalne zmiany Cool
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Largo
OK, jako, że temat rozwiązany, bądźmy obiektywni względem innych użytkowników, temat wyczerpany, czyli temat może iść do zamknięcia :-) Sam sobie poszukam o 7.0 u Was, a nie będę obciążał bazy danych :-)

PS. Jaki ja oszczędny jestem Grin

EOT.

Pozdrawiam!

Wedle życzenia - zamykam - Milka
Edytowane przez Milka dnia 24.06.2007 12:33:07
 
http://www.securitycenter.pl/
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl