ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja powoduje błędy.
agentmb
Aktualnie używam PHP-Fusion w wersji 6.00.307 i z oczywistych względów chciałbym zaktualizować skrypty do nowszej wersji, chocby dla poprawy bezpieczeństwa. Oczywiście przeczytałem zarówno instrukcje obsługi jak sporo porad na tym forum. Niestety aktualizacja powoduje dwa problemy. Po pierwsze "rozjeżdża" się układ strony, czyli wszystkie panele z lewej strony są na środku. Po drugie gdzieś znikają newsy, pojawia się komunikat "Unknown column 'news_sticky' in 'order clause'Unknown column 'news_sticky' in 'order clause' ". Dodam że dzieje się tak również wtedy, gdy aktualizuję do wersji 6.01.4 , zdaje się że obecnie jest to najniższy numer wersji w serii 6.01.x

Przyznaję że nie wiem gdzie popełniam błąd, ani jak sobie z nim poradzić.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 00:16:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
Głupie pytanko, PA->zarządzanie stroną->aktualizacje wykonałeś?
Edytowane przez Grzes dnia 20.07.2007 17:35:19
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Piotrroger
Pewnie taki błąd, że nie aktualizujesz stopniowo, a od razu z 6.00.307 do najnowszej.
musisz aktualizować stopniowo, czyli np. najpierw do 6.01.1 potem 6.01.2 następnie 6.01.3 itd.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
agentmb
Piotrroger napisał/a:
Pewnie taki błąd, że nie aktualizujesz stopniowo, a od razu z 6.00.307 do najnowszej.
musisz aktualizować stopniowo, czyli np. najpierw do 6.01.1 potem 6.01.2 następnie 6.01.3 itd.


No właśnie tak robię. I to jest dla mnie zaskakujące.
 
Archi
A odpowiedz na pytanie Grzesia. Zrobiłeś w panelu admina aktualizacje?
A tak odemnie to ty wogule zrobiłes pełną kopie bazy danych??ShockShock
5644.gif
9014.gif
 
http://archi.rtu.pl
Pieka
Archi napisał/a:
A odpowiedz na pytanie Grzesia. Zrobiłeś w panelu admina aktualizacje?
A tak odemnie to ty wogule zrobiłes pełną kopie bazy danych??ShockShock

Robisz za echo? Shock
Badz tak mily i przestan nas malpowac Wink Dziekuje.
Edytowane przez Pieka dnia 21.07.2007 11:10:31
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Piszę z ręki nie sprawdzam kod do wklejenia i wykonania podglądu PA strony informacyjne:
Pierwsze zapytanie ma dodać pole tabeli news o nazwie news_sticky, drugie zapytanie uniwersalne do zmiany położenia paneli wstawić panel_side od 1-4 ściąga //kod irzeczywistą nazwę panelu, którego zmiana ma dotyczyć np.: shoutbox_panel;
Można, stosować oddzielnie, razem dopisać następne ze wszystkimi panelami do zmiany-ZAPYTANIA
<?php
$result1 = dbquery("ALTER TABLE ".$db_prefix."news ADD news_sticky TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0' AFTER news_reads");
$result2 = dbquery("UPDATE ".$db_prefix."panels SET panel_side=1-4 WHERE panel_name='nazwa panelu'"); //1-lewa 2-góra 3-dół 4-prawa
?>

 
wlodekp.europa.pl
agentmb
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. W końcu doszedłem gdzie robię błąd. Zwyczajnie nie chciało mi się doczytać instrukcji do końca. Robiłem jedynie upgrąde bazy, ale nie kopiowałem na stronę całej zawartości katalogu "php-files".

Tyle że teraz pojawił się nowy problem. Cała strona działa poprawnie, poza galerią. Na stronie galerii pojawnja się komunikat "Unknown column 'album_access' in 'where clause' ", natomiast w Pnaelu Administratora w Albumach zdjęć pojawia się komunikat "Unknown column 'ta.album_user' in 'on clause'Unknown column 'ta.album_user' in 'on clause'". No i nie wiem co z tym zrobić. Samo ponowne przekopiowanie pliów niestety nie działa. Ponowny upgrade bazy danych też nie przynosi efektów.
 
cyberk
Ja dokonałem aktualizacji z wersji 4.0 do 6.00.37. Niestety po aktualizacji nie wyświetlają się: baner (komunikat: Unknown column 'link_position' in 'where clause' ), newsy (komunikat: Unknown column 'news_visibility' in 'where clause' ), linki (komunikat: Unknown column 'link_position' in 'where clause'Brak linków). Nie mogę również otworzyć Panelu Administracyjnego - powrót do strony głównej.

Nie chcę próbować działań na własną rękę, żeby czegoś nie popsuć. Proszę o pomoc.
Edytowane przez cyberk dnia 31.08.2007 01:16:06
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem?
Mówimy o upgrade z wersji 4.0 do 6.00.307 bo jeśli tak to najpierw należy zrobić 4.0->4.01 ponieważ te wersje mają różne struktury baz patrzę tylko na tabelę newsów-bo taki błąd podajesz.
Natomiast upgrade do wersji 6.00.307 jako wsadowej używa 4.01 a to duża różnica!
 
wlodekp.europa.pl
cyberk
Nie zrobiłem aktualizacji 4.0 do 4.01, bo nie wiedziałem, że jest taka konieczność. Czy strona jest jeszcze do uratowania? Adres strony: www.zswitkowice.s...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Zawsze wszystko jest do uratowania dopóki masz bazę-dane, a takową widzę należy ręcznie dodać z poziomu phpmyadminbrakujące kolumny-pola bazy.
Najlepiej operację przeprowadzić na kopiach na localu lub innym serwerze nie ruszając tej zrobić gotowca do 100% pewnej pracy i jeszcze jedno-można się pokusić o zaaktualizowanie do najnowszej 6.01.11-ponieważ i tak rzeźbić trzeba będzie ręcznie.
 
wlodekp.europa.pl
cyberk
W takim razie nie wiem, ile tych brakujących pól bazy danych mam dorobić, i jak tego szukać. Czy chodzi tylko o dodanie 3 brakujących kolumn, które dotyczą błędu na stronie? Baza danych jest w całości.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie wiem dokładnie których Ci brakuje metoda jest taka robisz w tej chwili kopię bazy z poziomu phpmyadmin i edytujesz ten plik patrząc na strukturę poszczególnych tabel a porównujesz ją ze strukturą tabel jaką masz w pliku setup.php używanej wersji i np newsy 307 mają:
$result = dbquery("DROP TABLE IF EXISTS ".$db_prefix."news");
$result = dbquery("CREATE TABLE ".$db_prefix."news (
news_id SMALLINT(5) UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
news_subject VARCHAR(200) NOT NULL DEFAULT '',
news_cat SMALLINT(5) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
news_news TEXT NOT NULL,
news_extended TEXT NOT NULL,
news_breaks CHAR(1) NOT NULL DEFAULT '',
news_name SMALLINT(5) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '1',
news_datestamp INT(10) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
news_start INT(10) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
news_end INT(10) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
news_visibility TINYINT(3) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
news_reads SMALLINT(5) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0',
news_allow_comments TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '1',
news_allow_ratings TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '1',
PRIMARY KEY (news_id)
) TYPE=MyISAM;");
i patrzysz, którego pola Ci brakuje i dodajesz je w miejsce jak w setup.php ważna kolejność kolumn.
Następna tabela to site_links i postępujesz tak kolejno aż znikną komunikaty a Ty wchodząc w poszczególne działy stwierdzisz że jest wszysko-wejście do PA będzie dostępne jak zrobisz porządek z panelami.
Edytowane przez wlodekp dnia 31.08.2007 20:35:09
 
wlodekp.europa.pl
cyberk
OK, dzięki. Teraz mi się trochę rozjaśniło.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl