ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Instalacja phpMyAdmin 2.11.0
Tazzz
Od razu na wstępie zaznaczam, że nie wiem czy zakres tego tematu mieści się w ramach tego forum, ale... w tylu postach już tutaj czytałem o tym narzędziu, że postanowiłem je zainstalować. Zacznę od tego, że do najnowszej wersji nie znalazłem polskiego opisu procedury instalacyjnej więc brnę przez wersję angielską. Na początku przesłałem wszystkie foldery na serwer, do katalogu, w którym znajduje się również moja strona http://www.lkpsud...u/news.php - z instrukcji zrozumiałem, że o ten właśnie folder chodzi. Następnie zacząłem szukać pliku wskazanego w instrukcji, czyli config.inc.php, oczywiście pliku nie było, był natomiast inny config.sample.inc.php - domyśliłem się (choć nie wiem czy słusznie), że to przykładowy plik, który trzeba zamienić na ten w instrukcji. Niestety nie wiem co tu wpisać, zielony jestem i te komendy, opisane w podręczniku nic mi nie mówią. Ponieważ napisane jest także, że można instalować graficznie, wpisałem w przeglądarkę adres strony i folderu, w którym znajduje się setup.php ale też się nie udało
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
. Czy możecie coś podpowiedzieć ?
Z góry dziękuję za wszystkie rady
dodaje jeszcze pełną zawartość pliku config.inc.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Nie ten dzial. Przenioslem/Pieka
Edytowane przez Milka dnia 28.08.2007 20:37:11
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 17.05.2024 16:03:39
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Obecnie używam wlodekp.europa.pl...
i przy przechodzeniu na nowe wersje wgrywam do nich na żywca plik config.inc.php z poprzednich ta wersja tylko dodatkowo używa biblioteki php crypt
To mój domowy serwer testowy pomocy fusion z przygotowanym kontem do jednej instalki:
możesz popatrzeć :
user: pomoc
hasło: fusion
Edytowane przez wlodekp dnia 28.08.2007 18:47:21
 
wlodekp.europa.pl
Grzes
Instalacja phpmyadmina od podstaw wygląda mniej więcej tak:
- umieść pliki na serwku (to zrobiłeś)
- stwórz w katalogu phmyadmina folder config i nadaj mu chmod 777
- odpal w przeglądarce http://adres/phpm.../setup.php

Teraz dodaj sobie serwer (przycisk add w tym calym rozbudowanym menu). Możesz poustawiać więcej elementów. Na koniec "save config" czy jakoś tak tam znajdziesz.

Teraz w folderze config utworzony został plik config.inc.php
Skopiuj go do katalogu głównego phpmyadmina a folder config który przedtem utworzyłeś usuń z całą zawartością.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Tazzz
Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc ale niestety dalej się nie udało. Cały czas wyskakuje mi komunikat o błędzie:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Oczywiście zmieniłem CHMOD-y ale nic to nie dało.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Czy to jest Twoja pierwsza instalka phpmyadmin i jeszcze nigdy nie tworzyłeś tego pliku i nie dysponujesz z wcześniejszych wersji, bo jego wgranie do gównego katalogu phpmyadmin u mnie widzisz inaczej sie nazywa bo hakerskie skanery szukają go non stop widze w logach załatwiło by sprawę jak pisał Grześ?
 
wlodekp.europa.pl
Tazzz
Tak, to pierwsza strona z fusionem i pierwsza instalacja phpMyAdmin, więc zupełnie zielony jestem Sad Generalnie dałbym sobie spokój, ale to narzędzie jak zauważyłem podczas swojej krótkiej obecności na tym forum jest bardzo przydatne. Jeśli możesz coś jeszcze podpowiedzieć to będę zobowiązany.

Jeszcze a propos tego szukania przez hakerów, to wprawdzie zupełnie inna sprawa, ale martwią mnie ciągłe odwiedziny strony, które mniej więcej w stałym tempie czasowym przyrastają. Strona jest w sumie w budowie, więc nie są to ciekawscy serferzy - wiecie może o co chodzi?

Temat dotyczy phpMyAdmin'a, wiec prosze nie poruszac tematow, ktore nie sa z tym zwiazane/Pieka

Oczywiście, przepraszam, przeniosę to później na inny temat
Edytowane przez Tazzz dnia 28.08.2007 22:33:40
 
Rolnick
Mam dokladnie taki sam problem. Co trzeba dodac/ zmienic w tym kodzie?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jeden post wyżej po kontakcie bezpośrednim problem rozwiązano - ustalono przyczynę Kolega miał swojego dedyka z zainstalowanym firmowym oprogramowaniem typu phpmyadmin, które gryzło się z omawianym.
Nie chciałem mocno ingerować w instalacje serwera bo było to do zrobienia, jednak umowa z hostingodawcą nie tyle zabrania co obowiązują pewne reguły.
Ja przy mojej pierwszej instalacji przeczytałem kilkadziesiąt postów znalezionych przez google, kilka szczególnie angielsko języcznych dokładnie opisuje jak to zrobić.
To forum dotyczy Fusion.
Natomiast phpmyadmin to skrypt z innej bajki na oddzielne forum.
Tyle szukać, czytać poeksperymentować jednak nie na tym forum-szukać.
Tu jest niewielu, którzy to robili, bo większość korzysta z zainstalowanych na hostingach gotowych i nie przerobiła tematu co równa się brak wsparcia.
Ja już nikomu tego nie będę instalował, to na zaś by uprzedzić ewentualne zakusy.
Ps Shoutbox fajnie rozwalił tą stronę w IE
Edytowane przez wlodekp dnia 21.10.2007 04:14:45
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl