ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Własny serwer FTP.
kartun11
Witam, ostatnio szukałem rozwiązania jak by to tu się podzielić z 40GB plików. Wyszło na to, że założę na kompie ftp. Trochę poczytałem, poszukałem i znalazłem program BulletProof FTP Server, który bardzo szybko taki serwer ftp na moim kompie postawił. Wszystko działa dobrze ale nikt nie może się do mnie połączyć (Ja sam mogę). Mam Windowsa XP z Service Pack 2, hostem jest Espol więc mam stałe IP. Czy może mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną tego, że nikt nie może się do mnie połączyć? Może poszło by na Linuxie? Dodam jeszcze, że firewall jest wyłączony. Proszę o odpowiedź.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 17.05.2024 16:28:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
Jeśli jest wyłączony to przychodza mi teraz do głowy jeszcze dwa powody. W ustawieniach serwera nie masz czegoś takiego jak dozwolone adresy z których można się połączyć?
Po drugie masz publiczne IP? Jeśli jesteś w sieci lokalnej i tylko znajomym z tej sieci udostępniasz dane to starczy prywatne.

Oczywiście udostępniasz legalne materiały? Wink W żadnym wypadku nie popieram piractwa.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
polven26
Popatrz w ustawieniach tego programu. Poćwicz z innym softem.
Rails > Frameworki > PHP-Fusion
 
kartun11
Na www.whatismyip.com mam 83.168.75.xx a do wyboru w programie mam 10.3.21.xx lub 5.70.32.xx nie za bardzo się orientuje czy mam publiczne IP, powiedział bym, że nie.
W sieci lokalnej nie jestem.

(Pliki legalne w Polsce, w innych krajach nie koniecznie, tak przynajmniej czytałem...)
 
Piotrroger
Wejdź w:
Start -> Uruchom -> Wpisz cmd i kliknij ok -> wpisz: ipconfig -> Sprawdź czy adres ip który ci tam wyskoczy jest taki sam jak na tamtej stronie. Jeśli tak - masz publiczne IP, jeżeli nie - masz prywatne IP.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
kartun11
Mam prywatne IP. Więc chyba muszę załatwić publiczne Wink
Dzięki za pomoc.
 
m_i_n
Piotrroger napisał/a:
Wejdź w:
Start -> Uruchom -> Wpisz cmd i kliknij ok -> wpisz: ipconfig -> Sprawdź czy adres ip który ci tam wyskoczy jest taki sam jak na tamtej stronie. Jeśli tak - masz publiczne IP, jeżeli nie - masz prywatne IP.


A to cos nowego Shock Ja sie lacze via LAN, mam IP 192.168.0.2 a mimo to mam publiczny (forward portow) wiec jakos nie bardzo ta metoda jest poprawna. Takie cos jak podales to jest dobre jak masz modem, bo wtedy ci faktycznie do interfejsu sieciowego bezposrednio zew. IP przydziela.
 
http://www.bbproject.net
Grzes
m_i_n napisał/a:
Piotrroger napisał/a:
Wejdź w:
Start -> Uruchom -> Wpisz cmd i kliknij ok -> wpisz: ipconfig -> Sprawdź czy adres ip który ci tam wyskoczy jest taki sam jak na tamtej stronie. Jeśli tak - masz publiczne IP, jeżeli nie - masz prywatne IP.


A to cos nowego Shock Ja sie lacze via LAN, mam IP 192.168.0.2 a mimo to mam publiczny (forward portow) wiec jakos nie bardzo ta metoda jest poprawna. Takie cos jak podales to jest dobre jak masz modem, bo wtedy ci faktycznie do interfejsu sieciowego bezposrednio zew. IP przydziela.


A jednak Wink
ipconfig pokazuje informacje dot. interfejsów sieciowych w kompie - nie ma tu znaczenia jak i przez co się łączysz. Mówiąc tu o adresach prywatnych czy publicznych mówimy tylko o osiągalności tego adresu "z zewnątrz".
Forward portów to nic innego jak tylko mapowanie portów interfejsu zewnętrznego (z naszego punktu widzenia) na lokalny adres w naszej sieci.
Mamy więc za dwie możliwości udostępnienia serwera ftp dla osób spoza sieci lokalnej. Albo musimy dysponować publicznym IP albo musi nim dysponować router na którym przekierowujemy port na naszego kompa.
Zostańmy przy tych ogólnych zasadach bo w przypadku 99% użytkowników nie wchodzi w gre DMZ to jakby nie patrzeć uogulniając też jest czymś w rodzaju mapowania portów.
Edytowane przez Grzes dnia 03.12.2007 18:20:43
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
m_i_n
Jak masz sieci w stylu: komp -> router/modem -> net, to windows ci nigdy nie pokaze w ipconfigu zew. adresu IP bo nie jest on dla niego osiagalny. Takiej informacji nie ma on skad wziasc. Bedzie widniec adres sieciowy (lokalny) danej karty sieciowej. Jesli masz modem (np: ADSL z neo) to wtedy owszem zobaczysz tam IP zew. bo modem ten jest juz ost. etapem wyjscia w swiat. W innej sytuacji (tej opisanej na poczatku tego postu) windows sie nie domysli co jest dalej i jaki tam IP finalnie jest widoczny.

No ja mam forward na tych portach tylko ktorych uzywam, w sieci mam 2 kompy i w sumie mogl bym sobie DMZ dac ale nie chce juz w takie szczegoly wchodzic.
Edytowane przez m_i_n dnia 03.12.2007 19:16:50
 
http://www.bbproject.net
Grzes
Mam dokładnie tak samo w domu. Wracająć do tematu... kolega musi teraz samemu kombinować Smile
Z BulletProof FTP Server nie miałem do czynienia - korzystam tylko z linuksa.
Reasumujac... usługa musi być dostępna z zewnątrz. Czy to publiczne IP na kompie z serwerem, forward portów czy DMZ.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
m_i_n
Wg. mnie na pewno ale nie ma pub. albo w czyms innym jest problem. Sama uzywam tej aplikacji do ftp i jest banalnie prosta (acz ma spore mozliwosci), jesli nic sam nie namieszal to male prawdopodobienstwo problemu w konfigu programu.
 
http://www.bbproject.net
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja mam w tej chwili w domu tak stałe zewnętrzne IP przydzielone routerowi na wewnętrznym adresie IP serii 192 pstawiony serwer Freebsd odmiana Unixa ftp jest jednyn z logicznych serwerów używam vsftpd.
Pracuję na kompie winxpro i z niego wchodzę na serwer dla wygody i robię wszysko po ssh mimo , że mam konsolę przy jednym monitorze przełącznik kompów w klawiaturze.
Przy odpowiednim skonfigurowaniu własnego dns serwera http mam dostępne zarówno jako wlodekp.europa.pl a także po IP wewnętrznym serii 192.
Z ftp to samo po nazwie i IP wewnętrznym
Oczywiście na routerze forwarding portów typu http np 80 czy ftp np 21 53 utp dns itd żeby wyszły na zewnątrz
DOPISANE W EDYCJI
A tak jak Ty chcesz owszem można używając dwóch kart sieciowych jedna z IP zewnętrznym, druga IP wewnętrznym ale musisz samemu zrobić wtedy routing między nimi.
Edytowane przez wlodekp dnia 03.12.2007 20:20:04
 
wlodekp.europa.pl
kartun11
Z programem nie mam żadnych problemów (znam angielski więc przeczytałem instrukcje), a jutro załatwię sobie zewnętrzne IP i zobaczę czy będzie działać.

Tak odbiegnę od tematu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat minimalnych kosztów i wymagań aby założyć serwer ftp na innym komputerze. Ile to ciągnie prądu, ile RAM powinien mieć komputer, jaki procek i takie tam.Wink
Edytowane przez kartun11 dnia 03.12.2007 20:53:25
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Podstawowa sprawa to jakie masz łącze dokładne parametry, bo może nie być tematu?
 
wlodekp.europa.pl
kartun11
No właśnie chcę się też dowiedzieć jakie łącze jest dobre dla np. 5 osób jednocześnie ściągających. Obecnie nie mam wystarczającej szybkości uploadSmile ( 256kb ). Dlatego właśnie chcę się dowiedzieć wszystkiego, jakie koszta i czy na chwilę obecną jestem w stanie taki serwer FTP założyć. Jeśli nie w najbliższym czasie, to będę wiedział już więcej na przyszłość.
Edytowane przez kartun11 dnia 03.12.2007 21:37:25
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Moim zdanie daj sobie spokój, bo koszty Cię zjedzą znacznie taniej wyjdzie hosting nawet z dedykiem.
Ja w tej chwili na adsl w zasadzie do ściągania bawię się w testowy serwer.
Mam 1.087 / 22.854 to dane z routera co przekłada się na nieco więcej jak 100k wychodzące.
Ostatnio testowałem łącze synetryczne drut 4M, w pracy do monitoringu zdalny dostęp, żeby móc cofać podgląd dysku serwera zapis 14 dni z 16 kamer i to jeszcze było mało a zaśpiewali 1600 zł miesięcznie.
Więc dla zabawy możliwie największe łącze adsl upload w sensownej cenie.
A i tak do poważnych spraw nie ma ono racji bytu.
 
wlodekp.europa.pl
kartun11
No tak, ale mimo wszystko chciał bym wiedzieć to o co się pytam bo nie będę przecież wgrywał 40GB na serwer dedykowanyShock Nie mam fizycznego dostępu do maszyny. Nie potrzebuje FTP dla firmy ale dla własnego użytku i nie będzie to działać 24/7. Jest może gdzieś dokładnie opisane jak założyć FTP do użytku "domowego" czy raczej będę musiał poszukać po różnych stronkach?
Edytowane przez kartun11 dnia 04.12.2007 20:54:37
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl