ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Poziomy pasek przewijania
alcapon
Witam.
Wie ktoś może od czego zależy pojawianie się na stronie www poziomy pasek przewijania. Na mojej stroniego nie ma co powoduje że strona kurczy się w taki sposób aby była widoczna w całej szerokości.
 
www.alcapone.5gigs.com
Wścibski Gość
Dodany dnia 07.05.2024 18:49:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
zszywak
alcapon... mam szczerą chęć pomóc i wyjaśnic, ale szczerze mówiąc - co? Nic z tego nie zrozumiałem, nie wiem czy ktokolwiek inny zrozumiał?

Czy chodzi o szerokość strony?

Możesz wyjaśnić nam - jakoś jaśniej? czy przeszkadza Tobie że strona nie jest przewijana w poziomie? Smile
Edytowane przez zszywak dnia 05.07.2005 22:04:05
 
http://z-themes.pl
Dytryk_z_Bern
Wiesz? Osobiście sądze, że to wina rozdzielczości ekranu Wink Pozdro Pfft
Digital Youth Trained for Rational Yelling and Killing
 
http://www.rzasnia.net
alcapon
Dobra to może w ten sposób.
Mam zainstalowanego fusiona v6.00.105. Czy można ustawić szerokość środkowej części strony na stałe. Wiem że można zmieniać szerokość lewej i prawej części strony, w pliku theme.php jest coś takiego:
$theme_width_l = "185";
$theme_width_r = "185";
ale jak ustalić na sztywno środkową część stronki.
 
www.alcapone.5gigs.com
alcapon
Dobra to może w ten sposób.
Mam zainstalowanego fusiona v6.00.105. Czy można ustawić szerokość środkowej części strony na stałe. Wiem że można zmieniać szerokość lewej i prawej części strony, w pliku theme.php jest coś takiego:
$theme_width_l = "185";
$theme_width_r = "185";
ale jak ustalić na sztywno środkową część stronki.
 
www.alcapone.5gigs.com
zszywak
środkową część strony możesz określić np: w pliku styles.css, znajdź definicję dla: main_bg i podaj tam wymaganą przez Ciebie szerokość, pamiętaj tez o tym, żeby zsumować szeokość lewego i prawego panelu oraz środkowej części, i podać w pliku theme.php odpowiednią szerokość całego thema.
 
http://z-themes.pl
alcapon
Sorki że tak długo nie dawałem znaku życia.
A wiec...
U mnie w pliku styles.css jest tylko jeden wpis dotyczący mani-bg i ma postać:
.main-bg {background-color:#000000;}
ty pisałeś o main_bg a ja mam main-bg, czy to jakaś różnica?
Poza tym jak podajemy szerokoś, bo jestem TOTAL NEW w tych sprawach?
Drugie pytanko, czy szerokość całego thema podajemy w pliku theme.php w tym miejscu:
$theme_width = "szerokość całego theme";
Z góry dzięki za pomoc.Wink
 
www.alcapone.5gigs.com
zszywak
alcapone, sprawa wyglada tak:

main_bg, czasem jest to main-bg, w zależności od skórki. Jest to środkowa część strony, w której pojawiają się tabele z newsami, artykułami, galerią itd.., Twój problem to prawdopodobnie złe okreslenie szerokości całego thema, w tym miejscu, które podałes, zmenia sie własnie jego szerokość.

Możesz wpisac tam wartosc w procentach szerokości ekranu, a możesz w pikselach. Jesli chcesz mieć stałą szerokośc - bezwzględu na rozdzielczość ekranu, to wpisuj tam piksele. Na przykład:

Masz swoje logo o szerokości 760px, chcesz żeby skórka była do niego dopasowana, jesli chodzi o szerokosc strony. Tam gdzie $theme_width, wpisujesz: "760px", teraz musisz pomyśleć jakiej szeokości mają byc panele, wpisujesz wartośc w pikselach taka, jaką uważasz, jaka chcesz mieć po lewej i prawej stronie :

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W taki sposób zawartośc strony bedzie znajdowała sie po srodku ekranu, ale czasem - w mniejszej rozdzielczosci, i tak zajmie niemal całą szerokośc ekranu.

Możesz zastosować też szerkość w procentach ekranu, wtedy strona bedzie zawsze wygladała tak samo, jej układ będzie taki sam. Możesz np wpisać:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W tym przypadku zawartosc strony także znajdzie na srodku szerokosci ekranu, nie bedzie sie rozszerzać przy mniejszych rozdzielczosciach.

Prawdopodobnie Tobie chodzi własnie o to, prawda?:)
 
http://z-themes.pl
alcapon
Hmm zmieniłem thema z ZoneCopper na inny i gra gitaraGrin
 
www.alcapone.5gigs.com
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl