ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Tylko o mFusion
 Drukuj temat
FORUM - MySQL server has gone away a wielkość grafiki
slupek
Po przejściu na mFusion zauważyłem niepokojące zjawisko na Forum. Forum, które początkowo oparłem na PHBB po przeniesieniu do pfpFusion działało wyśmienicie. Mam trzy podfora, gdzie użytkownicy mogą prezentować grafiki (fotki, skriny, filmiki) - wszystko działało bezproblemowo i SZYBKO do czasu przesiąścia się na mFusion. Teraz, by otworzyć temat (dowolny, gdzie znajduje się więcej niż - powiedzmy - 5 fotek) trzeba czekać nawet do minuty. Jeśli masz szczęście otrzymasz komunikat

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


ale fotki obejrzysz. Jak szczęścia nie masz - obejrzysz pustą stronę.

Po lekturze for i googlaniu doszedłem do wniosku, że albo usługodawca nie daje rady (WEBD) albo coś nie tak z modułem odpowiedzialnym za wyświetlanie grafiki na Forum. Dodam jeszcze dwie informacje: reszta forum (działy bez grafiki lub z niewielką jej ilością) jak i sama strona działa wyśmienicie, dwa: nie ma znaczenia czy grafika pochodzi z serwera macierzystego czy jest zapożyczona. Obawiam się, że może chodzić o sposób wyświetlania miniatur na Forum.

WEBD stwierdził, że u nich wszystko zgodnie z ustawą. Mimo wszystko nie chciałbym zamykać tych tematów, wiec pytam tutaj. Dla pewności załączam aktualny viewthread.php. Myślałem o (gdybologia) zmniejszeniu minatur na Forum do powiedzmy 100x120 - czy to mogłoby coś pomóc? Jeśli tak, to gdzie tego szukać?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
----
edit: jako przykład proszę zerknąć tutaj.
slupek dodał/a następującą plik:
viewthread_1_2.rar [5.83kB / 762 Pobrane]

Edytowane przez slupek dnia 03.03.2008 11:04:03
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 12:44:46
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Wszystkie grafiki zaladowaly sie w wysmienitym czasie i sa kompletne.
Czas i kompletnosc ich zaladowania uzalezniona jest m.in. od pracy serwera, z ktorego sa pobierane oraz od serwera macierzystego, na ktorym pracuje skrypt, ktory musi je pobrac i przetworzyc.
Jak sam widzisz, czynnikow jest kilka.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
slupek
Witaj Pieka, jeżeli czas, w którym odwiedzałeś podane forum jest zbliżony do czasu napisania postu, to się nie dziwię, że grafika się załadowała poprawnie i sprawnie. Autor wątku umieścił obrazki na imageshack w tagach, nie wiem czy mogło mieć to wpływ na opisaną przeze mnie sytuację, ale postanowiłem trochę ułatwić życie użytkownikom. Skorzystałem z małego skryptu i przygotowałem formularz do uploadu fotek na nasz "zapasowy" serwer, by nie musieli korzystać z opcji zewnętrznych. Teraz grafiki są ładowane bez opóźnień, a temat, który przeglądałeś, edytowałem osobiście podmieniając tylko ścieżki.

To wszystko jednak nie zmienia faktu, że mimo wszystko interesowałoby mnie zmniejszenie rozmiaru miniaturek na forum, bo o ile mnie pamięć nie myli, na poprzedniej wersji miniaturki były małe, a problemu nie było. Wiem, że się czepiam, ale czegoś czepić się trzeba, by nie zwariować.

Pozdrawiam.
 
Pieka
Obawiam sie, ze nie lapie Twoich mysli.
Aktualnie masz mianiaturki, ktore laduja sie sprawnie i poprawnie.
Rozumiem, ze jest problem z tym jesli sa pobierane z Imageshack, ale to samo jest u nas.
Dzieje sie tak, poniewaz skrypt pobiera zdjecie, sprawdza go, przerabia i wyswietla na stronie.
Bezpieczenstwo zapewnione, jednak kosztem sprawnosci, tym bardziej jesli grafiki sa pobierane ze stron typu Imageshack, czy Fotosik.
Dodatkowym utrudnieniem jest tu czas wykonywania skryptu, ktory na popularnych serwerach, w tym rowniez na webd jest ustawiony na czas, ktory najczesciej nie pozwala na poprawne i do konca wykonanie dzialan skryptu.
Rozwiazaniem moze byc zastosowanie Syndykacji.
To wszystko co jestem w stanie napisac w tej materii.
Edytowane przez Pieka dnia 03.03.2008 20:33:19
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
slupek
Może faktycznie szukam dziury w całym... Jak na razie potestuję forum z zewnętrznym serwerem, jeśli nie będzie "kwiatków" - zostanie. W innym razie będę dalej suszył Ci głowę. Pozdrawiam!

Jasny gwint... nie działa i koniec, albo błędy, ale nie wyświetla w ogóle. Zamieściłem archiwalną wersję jeszcze na phpfusion - działa super. Jednak błąd po stronie mFsuison. Pomocy!
Edytowane przez slupek dnia 04.03.2008 20:04:17
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl