ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Konwersja całej strony na UTF8
szulcu
Witajcie.

Strona aktualnie kodowana jest w ISO-8859-2. Chcę przejść już na UTF-8. Czy wystarczy tylko skonwertować locale na UTF-8 i zmienić w global.php kodowanie na UTF8?

Pozdrawiam.
Edytowane przez szymon dnia 31.05.2008 14:13:31
 
http://www.xptips.xon.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 17:21:36
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Może być potrzebna jeszcze konwersja bazy danych.
W razie czego zajrzyj do http://www.php-fu...ad_id=7780 jeżeli okaże się, że miałem rację.
Edytowane przez jantom dnia 31.05.2008 12:30:08
 
http://jantom.info
Foley
Witam

Korzystam z PHP-Fusion v7 i próbuję przestawić istniejącą już bazę danych z kodowania iso-8859-2 na utf-8.

Jako że zebrało się sporo rekordów, wyeksportowałem ją do pliku, a następnie przejechałem plik Gżegżółką XP, która rzekomo przekonwertowała plik na utf-8. Uprzednio zamieniłem jeszcze frazy latin2 na utf-8. Na końcu stworzyłem bazę danych od nowa (ustawiając porównywanie napisów na utf8_general_ci) i zaimportowałem plik.

Gdy patrzę na bazę przez PHPMyAdmin, widzę wszędzie (w tabelach, w bazie, w połączeniu) utf8_general_ci. Rekordy też ładnie wyglądają ze znakami diakrytycznymi. Dla pewności wywołuję jeszcze z config.php SET NAMES utf-8.

Mimo iż na stronie zdefiniowałem kodowanie utf-8, tekst czerpany z bazy danych jest wyświetlany bez znaków diakrytycznych (wygląda to podobnie jak przy przeglądaniu tekstu w iso-8859-2 jako utf-8). Co ciekawe, gdy wyślę z poziomu strony nowy rekord do bazy danych (lub zedytuje już istniejący), znaki diakrytyczne wyświetlane są poprawnie.

Jak poprawnie przekonwertować tę bazę?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 27.09.2014 08:24
 
bednar
Proponuję uruchomić PhpMyAdmin:
1. Wyeksportować całą bazę w latin2 na ekran.
2. Kopiuj
3. Zapytanie SQL do nowej bazy już z UTF8
4. Wklej
5. Uruchom

Następnie zmienić w bazie kodowanie na UTF8 dopisując w maincore.php w funkcji dbconnect:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Spróbuj.
Kwardym Trzeba Być Nie Mientkim!
 
http://www.vte.pl
Apis
Mniej więcej od połowy ubiegłego roku Facebook przestał rozpoznawać kodowanie ISO-8859-2 (z czym do tej daty nie miał problemów). Ponieważ prowadzę Fanpage swojego serwisu i zamieszczam tam wszystkie nowe publikacje z serwisu macierzystego - od połowy ubiegłego roku na Fejsie pojawiły się krzaki, które wielu denerwują.

Mój serwis oparty na PHP-Fusion ma ponad 10 lat. Mnóstwo publikacji, trochę wtyczek, wszystko w ISO-8859-2. Szukam sposobu na w miarę bezproblemowe (i bezstratne) przejście na kodowanie UTF-8 i konwersję sporej bazy danych. Opisany wyżej sposób jest być może jasny dla informatyka - dla mnie te skróty myślowe nie są tak oczywiste. Mógłby ktoś bardziej łopatologicznie podpowiedzieć sposób konwersji bazy danych tak, aby uzyskać zamierzony efekt?
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl