ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Laptop do 2000zł
Milka
Osobiście polecam pozycję nr 1. IBM ThinkPad - bardzo dobra seria. Znam parę osób, które sobie chwalą te lapki. Poza tym, suma sumarum chyba jest najlepszy, a ceny nie ma aż takiej złej.
Ja tam sobie swojego IBMa chwalę Smile
Ta jedyna i prawdziwa Milka - reszta to podróbki!
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.05.2024 01:58:17
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
SebaZ
Toshiba = przepłacanie za markę. IBM i DELL to potentaci, a ja osobiście polecam ASUS - ładny, sprawny (2 lata gwarancji i gadgety w zestawie od producenta).

BTW. osobiście posiadam Benq i nie narzekam Smile
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
SebaZ napisał/a:
Toshiba = przepłacanie za markę..

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Toshiba to jakosc sama w sobie. Na powierdzenie podam, ze moj model pracuje bez zadnym wyskokow stabilniej niz niejeden serwer. Srednio 1-2 tygodnie nieprzerwanej pracy.
Nie wspomne o jakosci wykonania. Tu inne marki, zdecydowanie juz na pierwszy rzut oka odpadaja w przedbiegach.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bartek124
Ehh, jak każdy bedzie polecał coś innego to w końcu nic nie kupie Grin.

http://allegro.pl...50_vh.html

http://allegro.pl...torba.html

http://allegro.pl...estaw.html

http://allegro.pl..._bizn.html

Ostatecznie takie sobie odkopałem Wink

Emilka poleca 4, znalazłem toshibe mi odpowiadającą, innego lenova i fajnego asusa, teraz najgorsze, wybrać (jak ktoś mi poda jeszcze inna firmę to udusze Pfft)...
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
Moje zdanie juz znasz, ale skoro maja byc konkrety to prosze: 1 lub 2.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ICEK
Ja tam cały czas jestem za Acerami i Toshibami. A tutaj polecałbym 1. Smile
 
www.modlinski.net
fers
Zapodaj kilka modeli - sprzedam ci ze sklepu Smile nowy. O ile mam je na stanie.
Nie wiem czy Allegro to taki dobry pomysł.
Oczywiście płatne przelewem, faktura, gwarancja producenta....
Ważne też jaki byś chciał system operacyjny.
Oczywiście to tylko propozycja (nie auto-reklama)
Tylko czytałem i jakoś tak Wink
 
bartek124
Gdzieś tam kupie Wink. Dzięki za chęci, ale komputerowy mam na miejscu Wink

Chyba sie zdecydowalem na ta toshibe Wink
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
Tak, czy inaczej daj znac po zakupie. Z pewnoscia jest tu sporo chetnych do poznania Twoich wrazen.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
SebaZ
Pieka napisał/a:
SebaZ napisał/a:
Toshiba = przepłacanie za markę..

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Toshiba to jakosc sama w sobie. Na powierdzenie podam, ze moj model pracuje bez zadnym wyskokow stabilniej niz niejeden serwer. Srednio 1-2 tygodnie nieprzerwanej pracy.
Nie wspomne o jakosci wykonania. Tu inne marki, zdecydowanie juz na pierwszy rzut oka odpadaja w przedbiegach.


Miałem na myśli to, że porównać model o podobnych parametrach innych firm wychodzi taniej niż Toshiba. Nie mówię, ze to zły, czy awaryjny notebook będzie (wręcz przeciwnie), ale można wydać mniej kasy u innych producentów, a trzeba przyznac, że 2k zł to troszkę mało na laptopa.
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
bartek124
No mało mało, ale jak pisałem nie mam zamiaru odpalać na nim Crysisa, Bioshocka czy innych jakichś dziwactw, tworzyć w 3D tez nie mam zamiaru, wiec mysle ze jest ok Wink
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Mazter
Polecam Compal'a mam IFL90 od stycznia
4gb rb; core 2 duo 2,4; gf 8600 512ram
Kupiłem na allegro w malibuPC

Świetny sprzęt gwarancja 2 lata. Miałem tylko jeden problem bo coś się matryca wyłączała wiec zawiozłem do sklepu gdzie kupiłem, naprawili i nie mam więcej problemów.
Kolega w marcu kupił w Rzeszowie (z allegro) i żadnych problemów też gwarancja 2 lata. Miesiąc temu zamawiałem kolejnego VBI innemu znajomemu to w Rzeszowie kupiłem (w piątek przez gg zamówiłem konfiguracje jaką chciałem, zadzwonił w sobotę gdy złożył a w poniedziałek już była paczka) i też żadnych problemów Smile

Ja mam obudowę IFL90 kolega Jfl90 Smile
Poza tym mam w domu notebooki HP; Asus; Dell też żadnych problemów fajne maszyny Smile

Nie pamiętam nicka z allegro tego sklepu z Rzeszowa ale tam z tego co widziadłem najtaniej ma.
 
proton
A wiecie jak jest z przesyłką laptopa z Kanady? Bo może warto zastanowić się nad kupnem zagranicą? Ostatnio mój znajomy własnie kupował laptopa (jakiś model HP teraz nie pamiętam musiałbym się zapytać) i w Polsce dałby za niego 3000zł a w Kanadzie dał 1600zł. Tylko że ma tam rodzinę która wracała do Polski więc nie płacił nic za przesyłkę.

Więc jak ty masz 2k to może też byś sie nad tym zastanowił?

Kiedyś miałem Acera i nie polecam. Był 3 razy na gwarancji gdyż co chwilę psuła się obudowa w końcu skończyła mi się gwarancja i została mi pęknięta obudowa której nie opłacało się naprawiać.
Edytowane przez proton dnia 10.08.2008 15:57:37
 
http://www.mortek.pl
bartek124
Zastanawiałem sie wyzej nad compalem, ale zdecydowalem sie ostatecznie na któryś z 4 modeli z TEGO postu.

@proton, to ze taniej to oczywiste, ale ja niestety nie mam jak tam kupić. Tzn kiedyś kuzynka była tam gdzies, ale juz wróciła i po ptokach Wink. Poza tym to hohoho świata, wiec podatnosc na uszkodzenia podczas transportu czy cos tez pewnie wzrasta Smile. A pewnie za przesyłke zapłace tylko co za pół laptopa Grin

No niestety, taki kraj Wink.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
ELO320
Mazter ma racje.

@pieka nie strasz go składakami bo w przeciwieństwie do pctow, bo w laptopie bardzo ciężko cos spieprzyc przy skladaniu, trzeba normalnie byc konkretnym betonem.

Jest kadłub (zawierający monitor, plyte glowna, dvd, klawe, grafe i muze) do tego dodatkowo sie wkłada procek, dysk i ram.

co do monitorow 15,4 i 17 to powiem ze 17 jest gorsza, duzo mocy wiecej zżera i slabe rozdzielsoci ma, nie jest tak wydajna jak 15,4. to tyle ode mnie

co do matryc wez matową.

toshiba czy inne firmowe laptopy to kilka stówek za naklejke firmowa, pozatym wszystkie sa skladane w chinach czy na tajwanie.... xd

kadłub Compal FL90
- monitor 15,4
- gf 8600 512ram
- dvd nagrywa lg
- sterowniki w zestawie

3gb ram;
core 2 duo 2x2,4;
dysk 250gb 7200ob seagate

chyba o niczym nei zapomnialem

Kupowalem taki miesiac temu to dziala jak mazenie, crysis srednei detale i zadnych zwieszek, cena to jakies 2300zl, przez miesiac czesci potanialy zapewne, wiec jest jeszcze mniej Smile

Pamietaj ze xp obsluguje tylko 3gb ram a vista do 4gb ram
moim zdaniem jak i wielu innych vista jest beee ;p

Tak wiec male podsumowanie:
imo kupowanie firmowych kompow mija sie z celem, gdy cena odpowiada parametry rarzą po oczach, z drugiej strony parametry sa dobre a cena zabija, kosztem czego ? naklejki firmowej na kadłubie i ponoc lepszej stabilnosci? a przepraszam ze sie zapytam. Kto te stabilnosc okresla? I tak powiem szczeze ze niewazne jaki typ kompa, w srodku jest na plycie glownej chipset Intela pod core 2 duo. Tak wiec i tak jest to pod to skladane. Taka jest prawda jak ma sie cos zepsuc to sie zepsuje bez wzgledu jaki komp kupisz czy to firmowy czy "skladak".

tak wiec masz dwie opcje
1. slabe parametry, wysoka cena, naklejka firmowa do szpanowania
2. maksymalna wydajnosc po najnizszej cenie

Ja wybrałem opcje 2 i większość raczej tez ;p
 
www.imperium-gier.pl
bartek124
Że niby takie coś:
http://allegro.pl..._fi_n.html

No parametry sa lepsze, ale nie chce sie przejechać na niczym drugiego lapka już nie dostane Pfft.

Poza tym ta Toshiba jakoś bardziej pewnie mi wygląda, chociaż ma gorsze parametry.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
ELO320 napisał/a:
..@pieka nie strasz go składakami bo w przeciwieństwie do pctow, bo w laptopie bardzo ciężko cos spieprzyc przy skladaniu, trzeba normalnie byc konkretnym betonem...

Jest dokladnie odwrotnie, wiec jak widac Twoj poziom wiedzy na ten temat jest mniej niz dostateczny.


ELO320 napisał/a:
..toshiba czy inne firmowe laptopy to kilka stówek za naklejke firmowa, pozatym wszystkie sa skladane w chinach czy na tajwanie.... xd..

Zapominasz, ze parametry sa ustalane przez firme na podstawie konkretnych danym i mozliwosci jakie dana maszyna ma posiadac. Polecam firme, co do ktorej jestem przekonany, a nie ogladam produkty na obrazkach w gazetkach reklamowych.
Sprowadzasz wszystko do kraju wytworzenia... 99% to Chiny lub Tajwan, wiec o czym my tu mowimy?
Nikogo nie namawiam, tym bardziej Bartka, bo kto jak kto, ale on ma swoj rozum, co juz nie raz udowodnil.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Mazter
Znalazłem numer gg do tego sklepu z Rzeszowa możesz z nim pogadać popytać o wycenę. gg: 2354733 (sklep pewny znajomi tam kupowali)
Matryca matowa czy błyszcząca > błyszczącą się łatwiej czyści i odbija światło na matowej jak ci ktoś paluchem dotknie to ciężko to zetrzeć.

Kadłubki: widzę podałeś FL90 ale ładniejszy jest IFL90 ma lakier piano tylko, że okropnie się "palcuje".

Ja kupiłem zobaczyć jak to będzie chodzić i jestem zadowolony. (zazwyczaj dają gwarancję na 2 lata wiec jak coś nie ma problemu).


Jak Toshiba/IBM to zdecydowanie Toshiba. Smile
Edytowane przez Mazter dnia 11.08.2008 11:20:45
 
bartek124
Już pare postów wyżej zrezygnowałem ze składaków Grin.

Mam to co chciałem (Toshiba/IBM), sie jeszcze gościa dopytam o pare szczegółów i jak nic nieoczekiwanego nie wypadnie to dokonam zakupu Smile
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
ELO320
@Mazter wiesz o tym ze jesli o wyglad chodzi to sa gusta i gusciki. Pomijajac wyglad laptop ma dzialac a nie wygladac. Smile i FL90 to wystarczajacy model, wyzsze modele maja poprostu lepszy monitor... znaczy ma wieksza rozdzielczosc i tyle moim zdaniem rozdzielczosc 1280x800 jest wystarczajaca, ale kazdy jak co lubi.

@Pieka mówimy o tym ze totworza te same fabryki, nie chcem tu podwazac twojego zdania ani sie klucic bo to nie ma sensu.

grafa - producent GeForce, radeon
procek - producent intel
dvd - producent lg
ram - producent kingston, kingmax
dysk - producent segate ( caviary i samsungi sa awaryjne)
tak samo plyty glowne sa intel'owskie

toshiba czy hp przeceiz nie produkuja sprzetu tylko zamawiaja od prowadzacych producentow, niby firmowe komputery a bebechy takie same, tyle ze spzredawca z kolejnej reki + znaczek firmowy i wychodzi kilka stowek drozszy

dlatego nie ma laptopow firmowych, sa tylko czesci firmowe, takie laptopy tez sa skladakami tyle ze tego nie robia w salonie tylko gdzies tam na tasmie na hali

a to takie madrosci z internetu
Co to jest VBI?
VBI - Verified By Intel - są to nowoczesne platformy notebookowe których konstrukcja i parametry zostały zatwierdzone przez firmę Intel. Kadłubki notebooków VBI pochodzą z największych fabryk notebooków na świecie takich jak ASmobile, Quanta czy Compal. Firmy te produkują notebooki dla najwiekszych marek na świecie takich jak HP, Toshiba, Acer czy Fujitsu-Siemens .


i nigdy mi nie wmowisz ze takie "firmowki" sa lepsze bo to to samo tyle ze znaczek inny

Nie chcem ci tu ujmowac wiedzy ani umiejenosci, ale nie znaczy ze jak jestes dobrym nawet bardzo dobrym programista to musisz sie znac na wszystkim, jeszcze sie nikt taki nie urodzil co by pochlona cala wiedze z zakresu informatyki.

Mam nadzieje Pieka ze moja wypowiedz przyjmiesz w spokoju Smile

@bartek ten link co podales to taki kiepski model, ramu za duzo ( xp obsluguje tylko 3gCool, dysk nie wiadomo jakiej firmy i ilosc ob, grata + (drugie tyle ramu)
i zegar na procku 1,8 - kiepsko ;p

z powazaniem ELO
 
www.imperium-gier.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl