ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Złe kodowanie po przerzuceniu strony na inny serwer
maciejklapczynski
Witam!
Przeniosłem moją stronę z serwera pdg.pl na serwer .unl.pl i oto wynik:
http://www.klasa1...l/news.php
Wchodziłem już w ustawienia zmieniłem język na UTF-8 i jeszcze gorzej...
Co mam teraz zrobić?


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 20.10 - 09:16

Edytowane przez Pieka dnia 20.10.2008 17:36:33
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 07:15:24
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
virusxd
Eksport bazy danych robiona stroną PHP-Fusion czy PHP My Admin??
Jeśli stroną to nie dziwne bo sam miałem problemy, bo nie są litery zamieniane np. ł -> Å‚ ó -> ó no niestety taki błąd przy eksporcie jest :/

Zrób eksport i import bazy za pomocą PHP My Admin.

Edit:
Jak widzę po zmianie moich znaków UTF-8 na ISO to już wiem jak kodowana jest strona Supportu Pfft

Edit2:
Chyba że chcesz sam poprawić te błędy to mogę załączyć plik z listą zamienników polskich liter jeśli używasz UTF-8. W załączniku plik z zamiennikami liter do pliku *.sql dla wersji PHP-fusion UTF-8
virusxd dodał/a następującą plik:
literki.zip [271Bajtów / 620 Pobrane]

Edytowane przez virusxd dnia 20.10.2008 21:18:30
 
www.deeveris.com
maciejklapczynski
Używam ISO
 
virusxd
Frown ISO, to sprawdzę jak się mają literki w ISO

/Edit:
Zrób kopię tego pliku backup i podmień pliki jak w przypadku UTF i sprawdź może będzie działać bo to są chyba uniwersalne znaki systemów UniX.

PS: Najlepiej zapisz potem ten plik zapisz w kodowaniu UTF-8(bo te znaki podmienione się popsują i będą "??"Wink to nie ma znaczenia dla strony bo importujesz ten plik do MyPHPAdmin tylko trzeba mu wybrać że plik backupu jest kodowany w UTF-8.

Wychodzę z założenia że MySQL sam wysyła odpowiedni kod znaku ISO lub UTF, a sam korzysta z jakiegoś uniwersalnego kodowania stosowanego wyłącznie w systemach UniX.
Edytowane przez virusxd dnia 21.10.2008 17:50:01
 
www.deeveris.com
Stoow
Podepnę się pod temat bo chyba zdechł ;) Widzę, że na forum było to wałkowane, ba, nawet kilka metod zastosowałem. Nie mogę jednak dojść do końca, dlatego zadaję to pytanie.

Mam stronę postawioną w latin2. Zaktualizowałem do PHP-Fusion 7 za pomocą paczki ISO. W bazie gdzie tylko się da mam takie właśnie kodowanie ustawione (metoda porównywania napisów, system porównań dla połączeń MySQL). Eksportuję tabele z bazy, zapisuję jako plik.

Tworzę nową bazę na nowym serwerze. Ustawiam wszystko również na latin2, importuję tabele. Wszystko zgadza się z ustawieniami poprzedniej bazy. Widzę jednak znaki zapytania na stronie w tekstach pobieranych z bazy. Sytuacja normuje się dopiero gdy dodam:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP
do maincore.php.

Czym to może być spowodowane? No i przede wszystkim, jak przenieść bazę na nowy serwer aby wszystko działało poprawnie bez dopisywania kodu do maincore.php?

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)
Edytowane przez Pieka dnia 05.11.2008 21:46:48
 
http://luniewski.eu/
Pieka
Dodanie w/w wpisu jest jak najbardziej prawidlowe i nie powinno stanowic problemu. Wazne, ze dziala.
Alternatywa jest usuniecie zdefiniwanego kodowania z pliku kopii bazy i pozostawienie oryginalnego kodowania nowej bazy. Zmieniajac je na latin2 zaklocasz prace serwera i stad potrzeba dodania do pliku maincore.php wymienionego wpisu. Zapewne standardowym bylo utf8_general_ci i tak powinno zostac.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kolifun
Witam.
Przeniosłem stronę na nowy serwer 1:1, bez zmian, baza wyeksportowana i wgrana na nowy serwer przez phpMyAdmin, wszystko bez problemu ale...
Strona startowa (tylko) nie łapie polskich znaków, w menu jest np. "Strona główna" i "Informacje ogĂłlne" - a w reszcie serwisu te same punkty są ok. Oto link do strony: http://lo1.szczec... Uwaga!!! w tekstach newsów znaki zostały poprawione ręcznie w bazie, tak tymczasowo, problem dotyczy wszystkich tekstów na stronie startowej.
Wiem, że to problem z kodowaniem, ale nie wiem dlaczego dotyczy tylko jednj strony w serwisie.
To mój pierwszy kontakt z PHP-Fusion, więc jeśli rozwiązanie jest banalne to wszystkich przepraszam za kłopot. Proszę o pomoc. Shock
 
krystian1988
Musisz zmienić kodowanie w kopii bazy danych na te które masz na stronie. Ostatnio miałem ten sam problem i zmieniłem latin2 na utf-8 i wgrałem od nowa bazę.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Kolifun
krystian1988 napisał(a):

Musisz zmienić kodowanie w kopii bazy danych na te które masz na stronie. Ostatnio miałem ten sam problem i zmieniłem latin2 na utf-8 i wgrałem od nowa bazę.


Super, zadziałało, bardzo dziękuję za pomoc!Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl