ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przenoszenie strony na inny serwer
blaprz
Witam prówałem już chyba wszystkiego i nie wiem nie da rady importowac na nowy server starej bazy dancyh a dlatego ze wyskakuje mi taki blad
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 17:48:05
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
miriwol
W Panelu administratora >> Zarządzanie stroną >> Kopia bazy danych masz importowanie i eksportowanie bazy. Tylko na nowym serwerze w pliku config.php zmień najpierw dane w tym pliku. Możesz też użyć w PhpMyAdmin eksport i import (masz u góry po lewej) bazy.
 
blaprz
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Taki błąd mi teraz wywala :/
Edytowane przez blaprz dnia 31.12.2008 15:55:52
 
miriwol
Pewnie coś źle w pliku config.php wpisałeś. Sprawdź dokładnie. Podaj z jakiego hostingu korzystasz?
 
blaprz
http://www.free-s... to jest moj hosting ale jest ciekawopstka bo na innym hoscie spokojniwe importowalo ten sam plik bez zadnego ale, w tym ze na tym nowym jest ograniczenie, mala pojemnosc itp...

edit:
mam prosbe do was jeszcze jedna importowalem [poprawnie pliki ze starej bazy na nowa baze. Wszystko niby ok przekiowalem strare pliki na nowy host. config tez pozmienialem hasla i gdy wchodze na moja stronke to jest bl;ad 404 prosze o pomoc www.djaltus.com.pl to jest moja stronka no zobaczcie
Edytowane przez blaprz dnia 02.01.2009 11:49:35
 
czak
Siemka ! Ja mam taki problem, że po przeniesieniu strony nie ma polskich znaków. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak przenieść bazę danych razem z polskimi znakami ?

Pozdro, Czak Smile
8e4c6e76b9456a08ct3yc8.gif
578766b7ec7411e3.jpg
 
decymka
czak napisał/a:
Siemka ! Ja mam taki problem, że po przeniesieniu strony nie ma polskich znaków. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak przenieść bazę danych razem z polskimi znakami ?

Pozdro, Czak :)



Dostanę za to, ponieważ ten temat był poruszany kilkakrotnie. Moje sprawdzone działanie:
Wklejasz w plik : maincore.php
po;
$link = dbconnect($db_host, $db_user, $db_pass, $db_name);


to;
dbquery("SET NAMES latin1");


Tam gdzie latin1 wstawiasz takie kodowanie jakie masz w swojej starej bazie.
 
nauczycieleprzedszkola.pl
czak
Thx decymkaGrin
8e4c6e76b9456a08ct3yc8.gif
578766b7ec7411e3.jpg
 
B06US
Witam, ja znalazłem troszkę inna drogę z zmiana kodowania, przenosiłem PF z serwera cba na płatny, skopiowałem pliki z serwera i wrzuciłem je na nowy serwer, wykonałem backup bazy danych z panelu administratora z poziomu strony, i następnie wszedlem w phpMyAdmin (wersja2.8.2.4)i tam miałem kilka opcji:

Plik do importu: tu wybralem plik mojej bazy, i zmieniłem ustawienie kodowania na: latin1,
Import częściowy tutaj ustawiłem pominięcie 1 wiersza bo czytałem gdzieś na forum ze należy to zrobić,


Wczytało wszystko cacyGrin pozdrawiam i mam nadzieje nie naruszyłem regulaminu swoim 1 postem.
 
sido90rsl
Witam próbowałem już tego co opisane powyżej w temacie i nie wychodzi tzn wyszło baza przeniesiona tylko polskie znaki zamiast ł, ą itd. mam jakieś dziwne znaki typu ĂŞ wie ktoś jak to naprawić?

Sory jeśli w złym temacie napisałem ale widziałem ze tu mieli te same problemy z PL znakami.
Edytowane przez Pieka dnia 09.02.2009 00:30:52
 
saw0
Witam ponownie.

Mam pewien problem i liczę na Waszą pomoc. Otóż. Niedawno przenosiłem stronę z serwera freens na cba.pl i jak się okazało, to był jeden z największych błędów, jaki kiedykolwiek popełniłem. Teraz próbowałem ponownie zmienić serwer. Zalogowałem się do ftp, wrzuciłem tam wszystkie pliki, zmieniłem config.php. Zalogowałem się potem do PhpMyAdmin, importowałem bazę. Niby jest wszystko ok. Wchodzę na stronę, a tam...

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Spróbowałem raz jeszcze z bazą i tym razem pojawił się komunikat z błędem. Co robię źle ? Pomożecie ?

kod podajemy w [code] nie [quote]//khaman
Edytowane przez khaman dnia 11.02.2009 22:14:03
 
Lelo
Witam!

Od kilku dni próbuje przenieść moją stronę z yoyo.pl na dhosting.pl. Niestety robiąc wszystko tak jak napisane jest w poście pierwszym, dostaje błąd wewnętrzny 500.

Próbujac od poczatku zainstalowac php-fusion, ten sam błąd występuje po konfguracji parametrów bazy.

Nie wiem czy to wina hosta czy moja dlatego prosze o pomoc.
Z góry dziękuje.
 
xela
Witam.

Problem podobny jak u poprzedników, przy przenosinach z cba.pl na home.pl padły polskie znaki, dodanie linii:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

lub
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

nie pomogło. Ponowne dogranie bazy danych i podmianki plików tez nie zdziałały nic :/
Za wszelkie porady będę wdzięczny.


Edit:
# System kodowania znaków dla MySQL: ISO 8859-2 Central European (latin2)
# System porównań dla połączenia MySQL: utf8_polish_ci

Wiem Powinno działać ale nadal nic :(

edit 2

Ponawiam swoją prośbę dotyczącą braku polskich znaków, bardzo zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu problemu, zaraz się skończy okres testowy a brak polskiej czcionki wstrzymuje mnie z uzupełnianiem treści serwisu :(
Edytowane przez xela dnia 18.02.2009 18:00:14
 
CarbonXX
Witam, otóż zrobiłem przeprowadzkę z yoyo.pl na unl.pl, oczywiscie na początku przeniosłem pliki, potem po konfiguracji config.php importowałem bazę danych przez phpMyAdmin (przy imporcie przez PA zawsze wywalało jakieś błędy i nie chciało wogóle odczytać backup-a[nie było widać żadnych tabel]). Tak więc po imporcie przez phpMyAdmin ustawienia i artykuły wróciły, ale pojawiły się "krzaczki" zamiast polskich liter. Początkowo myślałem, że to wina kodowania, lecz po około 2 dniach kombinowania dowiedziałem się, że na yoyo.pl jest utf-8 i na unl.pl też utf-8. Po różnych próbach wkońcu postanowiłem zainstalować czystego(!) fusiona ze strony polskiego supportu (PHP-Fusion v7.00.05 Core PL UTF-8). Jednak się okazało, że o dziwo czysty też krzaczy! - jakieś pomysły jak się z tym uporać??Smile
 
saw0
Panowie i Panie, poratujcie jakoś, jak możecie :) Pisałem równy miesiąc temu, ale odpowiedzi nie dostałem. Do tej pory dość długo szukałem rozwiązania swojego problemu, ale jak widać bezskutecznie. Chciałem przenieść stronę, zrobiłem wszystko, co trzeba, ale po imporcie bazy, pojawia się błąd. Ten sam, co powyżej podałem.

Na domiar złego namieszałem też coś na tej stronie z cba.pl i nie ma panelu logowania, np. Pojawiają się jedynie komunikaty
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Przede wszystkim zależy mi na odzyskaniu treści (działy), bo prowadziłem stronę dość długo i nie chciałbym tego stracić.
Edytowane przez Chemikpil dnia 11.03.2009 17:34:31
 
korekt advet
Witam ! Ja mam problem z przeniesieniem bo próbowałem wszystkiego co tu jest opisane i nadal nie mam polskich znaków. Miałem na boo.pl i przenoszę na dedyka na hitme.pl jeżeli chodzi o kodowanie bazy to UTF-8 Unicode (utf8) to stara.

Pozdrawiam Smile
PHP-Fusion v6 to już historia PHP-Fusion v8 to tajemnica, ale PHP-Fusion v7 to dar losu Smile
www.fineasz-i-fer... - Zapraszam Smile
 
www.fineasz-i-ferb.345.pl
gabrally
Witam!

Jestem w trakcie przenoszenia strony na nowy serwer. Chodzi tutaj o wersję v6.01.16. Na poprzednim serwerze bez problemu obsługiwana była baza MySQL4. Nazwa.pl, czyli mój nowy serwer, obsługuje tylko MySQL5 - przez to wyskakują błędy przy importowaniu. Co robić?

Dodaję komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez gabrally dnia 12.04.2009 14:38:08
 
http://www.polskierajdy.pl
calmo
Witam przeniosłem stronę na inny serwer z prv na hostdell ale wyskakuje mi coś takiego jak wejdę na stronę:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Bardzo proszę o pomoc nie wiem co mam zrobić.
Edytowane przez Pieka dnia 02.05.2009 11:34:41
 
Gander
Może uzupełnij łaskawie kontakt w profilu bym mógł do Ciebie napisać?
 
gander.solutions
koniiu
Witam pisze tu gdyż nie mogę poradzić sobie z przeniesieniem strony z CBA.pl na inny serwer płatny. Próbowałem już wszystkich porad z tego tematu i nic nie daje efektu wciąż krzaki na stronie zamiast polskich znaków. Może coś źle robię ale już się pogubiłem.
Adres strony: http://www.dla-ni... jak jest mi ktoś w stanie pomóc to z góry wielkie dzięki.
Edytowane przez Chemikpil dnia 07.05.2009 17:43:43
 
http://www.dla-niewidomych.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl