ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przenoszenie strony na inny serwer
Gismo_PL
@Pyrek - czy dostaniesz ostrzeżenie czy nie to inna para kaloszy Grin. Poczytaj sobie na temat atrybutów folderów, bo to raczej jest powód Twoich zmartwień Wink
 
http://fsong.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 22:56:04
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pyrek
CHMOD-y mam ustawione na 777. Przynajmniej te podane w instrukcji instalacji.
Edytowane przez Pyrek dnia 26.01.2010 12:56:22
 
Wieslaff
Mam problem z przeniesieniem bazy na nowy serwer. Kopię stworzyłem w phpMyAdmin do pliku .sgl . Oczywiście wszystko wykonywałem według poleceń i zaimportowana baza na nowym serwerze ma sporo błedów. Pierwszy to oczywiście polskie znaki. Zamiast nich wyśietlają się znaki zapytania. Poczytałem wiele teamtów, wykorzystałem masę możliwości, ale niestety dalej nie ma polskich znaków. Kodowanie na starym serwerze było w latin1, nowy serwer nachalnie próbował wcisnąć latin2, ale udało mi się zmienić kodowanie właśnie na latin1. Niestety dalej nic nie udało się naprawić.

Poważniejszy problem jest całkiem inny. W prawdzie wszystko ładnie się zaimportowało (oprócz wspomnianych polskich znaków), ale nie ma możliwości dodania nowego posta, komentarza, itp. Jednym słowem nie można nic na stronie zrobić.

W czym może być ten problem. W błędnym importowaniu, czy możę nieprawidłowym zaeksportowaniu bazy. Chciałbym wspomnieć, że wcześniej importowałem bazy na inne serwery i nigdy takie problemy się nie pojawiły.


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - Pieka 05.02 - 00:01
 
wilu92
Witam ma problem w najprostrzym momencie przeprowadzki. Chce skopiować pliki z serwera ale niestety nazwy się powtarzają np. w galeri na serwerze różnią się tylko wielkością liter i nie mogę ich skopiować bo client ftp pyta się czy napisać pliki. Jakiś pomysł?? Próbowałem kopiowania bezpośrednio na drugi serwer. Lecz wyświetliło że serwer nie obsługuje takiej opcji.
 
phm
@wilu92
Chcesz przenieść pliki z FTP A, na serwer FTP B, prawda?
Zakładam, ze na FTP B nie masz postawionej żadnej innej strony i będzie tam Twój fusion z FTP A.
Najpopularniejsze klienty FTP nie oferują obsługi przesyłania plików między serwerami. Musisz zgrać całą zawartość FTP A na dysk, a następnie z dysku wgrać na serwer FTP B.
Jeśli na serwerze A nie dokonywałeś żadnych modyfikacji w plikach, to śmiało możesz ściągnąć najnowszą paczkę php-fusion i właśnie ją wgrać na nowy serwer.

Odnośnie komunikatu o nadpisywaniu plików:
Najwyraźniej na FTP B jakieś pliki się znajdują. Jeśli nie potrzebujesz do nich dostępu (możesz je stracić), a chcesz, żeby na FTP B znajdował się fusion z FTP A, zgódź się na nadpisywanie.
Ważne, jeśli Twój klient FTP o to pyta, to zaznacz, aby nie dostrzegał różnic pomiędzy nazwami plików o różnej wielkości liter.
jeśli pomogłem - kliknij pomógł Smile
pajacyk.pl - kliknij w pajacyka Smile
 
wilu92
No właśnie mam problem ze zgraniem zawartości z serwera na dysk bo Windows widzi pliki o tej samej nazwie ale różnej wielkości znaków i każe nadpisywać albo pominąć. Na FTP A mam dwa pliki np. 1_10.jpg i drugi 1_10.JPG przy zgrywaniu na dysk pyta się czy napisać itp. Proble jest z zgraniem tego na dysk.
 
Gismo_PL
Kolega @wilu92 raczy przestać rozśmieszać ludzi, bo chyba skopiowanie zawartości serwera np. do folderu o nazwie: stary_kopia nie stanowi problemu i wówczas nie pojawią się komunikaty dotyczące nadpisywania plików czy grom wie jeszcze czego Sad.
 
http://fsong.pl
wilu92
@Gismo_PL ale ja na serwerze mam w jednym folderze dwa pliki jeden 1_10.jpg a drugi 1_10.JPG i przy zgrywaniu na dysk winda widzi to jako plik o tej samej nazwie i pyta czy nadpisać itp.
PS:mam dużo takich plików.
 
Gismo_PL
Dla użytkowników systemów linux to nie jest problem z oczywistych względów natomiast windows jest tępy i dla niego Polak i polak to jedno i to samo Frown.
 
http://fsong.pl
phm
@wilu92
Rozumiem, że oba serwery FTP są linuksowe (i dostrzegają różnice w plikach o znakach różnej wielkości)? Jeśli tak, to zgraj najpierw na dysk zawartość FTP A nie nadpisując żadnego pliku, następnie wszystko z dysku przenieś na FTP B. Teraz ponownie zgraj wszystko z FTP A na dysk, tym razem nadpisując każdy plik. Znowu zawartość dysku wrzuć na FTP B. Na FTP B będziesz miał wszystkie pliki Smile.
jeśli pomogłem - kliknij pomógł Smile
pajacyk.pl - kliknij w pajacyka Smile
 
Trakers
Witam, miałem standardowy problem przeniosłem stronę na inny serwer, po czym pojawiły się problemy z kodowaniem. Przejrzałem forum i dodałem
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Prawie wszystko na stronie wróciło do normy poza stopką w której ciągle były krzaki. Od razu sprawdziłem kodowanie w bazie i jest ustawione na "latin1_swedish_ci" tak jak pozostałe elementy które dobrze wyświetla. Jak mogę poradzić sobie z kodowaniem w tej stopce ? chodzi o stronę (nie wiem czy mogę podać jeśli nie to z góry przepraszamwww.banzaifm.pl


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - Pieka 08.02 - 00:48

Edytowane przez Trakers dnia 07.02.2010 23:08:28
 
phm
Wywalić info ze stopki (patrz licencja i regulamin) i jeszcze prosic o pomoc odnośnie tego elementu strony Grin
jeśli pomogłem - kliknij pomógł Smile
pajacyk.pl - kliknij w pajacyka Smile
 
Trakers
Epic Fail ;/ ale to wszystko związane jest z nieczytaniem regulaminów i odruchowym zaznaczaniu zgadzam się pozdrawiam, sory za głupi post.
 
Pyrek
Pyrek napisał/a:
... Po przeniesieniu strony z jednego serwera na drugi oba na nazwa.pl nie mam możliwości wysyłania i wstawiania obrazów z poziomu pisania newsa. Przed przeniesieniem taka możliwość była.
Teraz nawet jak instaluje PF7 na nowo na nowej bazie to też nie mam takiej możliwości.
Używałem opcji szukaj przeszukałem połowę forum i nie znalazłem odpowiedzi.


Czy jest ktoś kto pomoże rozwiązać ten problem??
CHMody mam ustawione na 777, przynajmniej te wskazane w instrukcji instalacji.
 
Bogver
Witam. Na serwer w www.prv.pl założyłem nową stronę internetową.
Wgrałem prawidłowo po polsku wersję PHP-Fusion v7 pl która była zgodna z posiadaną wersją na starej stronie na serwere firmy www.ovh.org

Po zainstalowaniu bazy danych i stronki, wrzuciłem kopię bazy danych z starej stronki, lecz niestety wcięło mi polskie znaki diaktryczne.

Jest jakaś możliwość, by owe znaki powróciły ?
Z góry dzięki za każdą pomoc
 
www.akwariowo.eu
MrMatthew
Witam, przeniosłem właśnie stronę z serwera boo.pl na xaa.pl. Przeniosłem bazę danych przez phpMyAdmin, przez skrypt - zawsze to samo, krzaczki i błędy można zobaczyć na: http://www.michae...on.xaa.pl. Kodowanie: standardowe iso, próbowałem wszystkiego co tu pisaliście - nic. Liczę na pomoc.
Pozdrawiam.
 
Pieka
Skoro sprawdziles wszystkie podane mozliwosci, to mozesz miec z bledami wyeksportowana baze. I tak bywa.
Sprawdz inaczej, wykonaj eksport z poziomu PA starej strony, a nastepnie w ten sam sposob wykonaj import.
W razie problemow z importem w PA, mozesz tez wykonac go z poziomu pMA wybierajac kodowanie latin2 lub binary.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
MrMatthew
No i właśnie tu ten problem, próbowałem i z PA na PhpMyAdmin, odwrotnie. Wykonałem nowe pliki sql, niestety cały czas to samo. Na pewno nic nie robię źle, może się mylę już sam... Mam prośbę, byłbyś tak miły i sprawdził to sam tzn. przesłałbym Ci dane na PW ? Bardzo proszę, bo to dla mnie ważne Smile
 
Pieka
Sprawdz jeszcze raz, tym razem dokladnie. W razie niepowodzenia, w wolnej chwili moge spojrzec na problem.

Edit: Wszystko ladnie poszlo z poziomu PA po uprzedniej edycji kopii i usunieciu domyslnego kodowania tabel.
Edytowane przez Pieka dnia 14.03.2010 16:34:12
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
MSK4x4
Edit: Wszystko ladnie poszlo z poziomu PA po uprzedniej edycji kopii i usunieciu domyslnego kodowania tabel.

Witam, czy to może się mieć też do tego, że po imporcie bazy z PL znaków mam tylko "ó" zmiana w maincore.php na latin2/1 nic nie daje. Baza robiłem kilka razy w różnych formatach i z PA i z PMYA. Wcześnie też miałem ten sam problem, ale to poprawiłem ręcznie...
Edytowane przez MSK4x4 dnia 17.03.2010 18:01:07
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl