ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Dodanie nowego pola do rejestracji
ciechu
Administruję szkolna stroną i chcę dodać do rejestracji obowiązkowe pola imię i nazwisko oraz klasę. Czytałem i było wyjaśniane dla wersji PHPv6 ale dla wersji 7 nigdzie się nie doczytałem. Z góry dzięki za pomoc.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 07.11 - 18:17

Edytowane przez Pieka dnia 07.11.2008 18:18:31
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 18:12:42
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
LAbUdZiN
Użyj wtyczki Extended Profile :
http://www.php-fu...ile=106954
 
www.takgramy.pl
kefirek
Hmmm możesz zrobić tak wchodzisz w dodatkowe strony wklejasz ten kodzik
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

dajesz podgląd i wychodzisz potem w pliku register dodajesz to co na czerwono
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez kefirek dnia 06.11.2008 17:44:29
 
ciechu
Właśnie zainstalowałem ten mod i we wtyczkach go nie ma podmieniłem odpowiednie pliki tak jak piszą ale nie mogę zainstalować - pewnie coś robię źle. Natomiast kefirek wiem jak zmienić plik register bo mi wspaniale opisałeś ale co to znaczy (Wchodzisz w Dodatkowe strony>?) Jestem czeski dodam że to forum już mi pomogło i uporałem się z masowym dodawaniem zdjęć oraz zamianą banera a to już dla mnie dużo Pozdrawiam użytkowników tego forum za chęci i dobroczynnosć
 
kefirek
ciechu napisał/a:
Natomiast kefirek wiem jak zmienić plik register bo mi wspaniale opisałeś ale co to znaczy (Wchodzisz w Dodatkowe strony>?)


Panel administratora => Dodatkowe strony =>
I teraz
Tytuł strony: wpisz np. aaa
Zawartość strony: wklej tam ten kod
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

wpisz hasło administratora i daj podgląd i wyjdź
 
ciechu
Tzn w slangu nie bardzo się jeszcze znam ale się uczę. Ale do rzeczy zrobiłem tak jak nakazał kefirek i pola rejestracji się uaktywniły. jednakże po rejestracji mam kounikaty Aktywuj swoje konto klikajac na poniższy link.... (i jest podany link)
klikne na ta strone to wyswietla mi sie...
Konto zostało poprawnie zweryfikowane. Wkrótce Twoje konto zostanie aktywowane przez administratora. Natomiast w PA nie mam tego użytkownika wyłączyłęm akceptację admina i też nie mam czy jest jakiś czas na to kiedy zobacze usera w PA.

Wiadomość doklejona:
TZn i tak i tak użytkownik nie może się logować.
Edytowane przez Pieka dnia 19.11.2008 21:54:27
 
skris
Kefirek jest wszystko OK Wink do momentu przejścia by aktywować swoje konto klikając na link w liście:xxxxxxxxxx Wtedy pojawia się komunikat: Sad

images50.fotosik.pl/27/523fd94c63967608med.jpg

Co z tym robić?
Edytowane przez Milka dnia 07.11.2008 00:08:45
 
ciechu
Witam uporałem się z tymi polami przy rejestracji tzn wszystkie pola przy rejestracji są dostępne. Co prawda musiałem wyłączyć wpisywanie kodu z obrazka bo wyskakiwał błąd o nieprawidłowym kodzie, ale tej opcji nie musi być. Natomiast mam problem tak, iż przy użytkowniku w PA i tak nie widzę Imienia nazwiska oraz klasy więc tak naprawdę ten skrypt jest bezużyteczny. o mam zrobić ażeby w PA widział pola dodane przy rejestracji (imię, nazwisko, klasa). AHA czy kefirek możesz mi pokrótce wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa dodatkowa strona czy ona jest powiązana z plikiem register.php. Z góry dzięki za pomoc
 
kefirek
ciechu napisał/a:
Natomiast mam problem tak, iż przy użytkowniku w PA i tak nie widzę Imienia nazwiska oraz klasy więc tak naprawdę ten skrypt jest bezużyteczny.


ciechu napisał/a:
AHA czy kefirek możesz mi pokrótce wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa dodatkowa strona czy ona jest powiązana z plikiem register.php.


W bazie w tabeli users tworzysz trzy dodatkowe kolumny bo przechowywać tam informacje i imieniu, nazwisku, i klasie jaką podają użytkownicy podczas rejestracji
 
ciechu
Chcę widzieć imię i nazwisko oraz klasę w UŻytkownikach w PA bo raczej nie wiem jak zrobić dodatkowe tabele w bazie danych. Bo teraz pomimo że wpisuje sie imie i nazwisko oraz klase nigdzie tego nie widzę. Pozatym chciałbym poprawnie zainstalować jeszcze wtyczke etended profile może z tego coś wyjdzie (spróbuję).

Wiadomość doklejona:
Dodam że chcę widzieć imiona i nazwiska ja jako admin a inni ażeby nie widzieli na stronie pozwoli mi to akceptować uczniów poprzez klasę i dane w razie czego wyciągać konsekwencje

Wiadomość doklejona:
W profilu użytkownika przy polach imie nazwisko klasa mam nieokreślony ale nie wiem czy mam dobrze bo mam zainstalowaną wtyczke extended profile i dodatkowo wklejoną dodatkową stronę podaną przez Kefirka i zmieniłem plik register. Czy muszę robić coś w Bazie Danych czy nie muszę grzebać w bazie. Pozdrawiam
Edytowane przez ciechu dnia 13.11.2008 13:20:43
 
decymka
Chciałabym aby moi użytkownicy mieli możliwość zaznaczania podczas rejestracji swojego stopnia awansu zawodowego.
Mam fusion v7.00.07.
Właściwie to zwracam się z prośbą o wykonanie takiej modyfikacji ewentualnie dopisania kodu do pliku register.php.
Czy mogę prosić o taką pomoc?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 27.08.2012 20:13

Edytowane przez Pieka dnia 27.08.2012 20:12:09
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Apis
Czy aktualizacja do wersji 7.01.xx lub 7.02.xx nie wchodzi w rachubę? Pytam, bo w wyższych wersjach jest to łatwiej zrobić (można dość swobodnie manipulować polami profilu użytkownika: dodając własne (np. właśnie stopień awansu zawodowego, imię, nazwisko itp.) oraz określając w ustawieniach z poziomu Panela Admina które z nich mają być wymagane przy rejestracji.

www.apisvideo.pl/zapasy/rej_001.jpg
wszystkie pola wyłączone z jakichkolwiek obowiązków

www.apisvideo.pl/zapasy/rej_002.jpg
modyfikacja pola "imię" z poziomu PA aby było wymagane przy rejestracji

www.apisvideo.pl/zapasy/rej_003.jpg
widok po operacji

Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
decymka
Właśnie nie. Dla takiego portalu musi być jednak jakaś "fajna" skórka. A w tej nowszej wersji jest ich zbyt mało i nie takiej, jaka by mi odpowiadała.
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
bartek124
Skórki są kompatybilne w każdej wersji 7.00 z tego co wiem, bodajże w 7.02 doszła funkcja render_comments() która i tak nie jest obowiązkowa.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Apis
Dokładnie tak jest - większość skórek z wersji 7.00.xx pasuje do 7.01.xx i 7.02.xx jesli nie dokonywano zbyt wielu własnych modyfikacji. Sadzę więc, że skórka używana przez @decymkę obecnie będzie działać w wersji wyższej.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
tyszek
Witam!!

Szukałem informację w necie na ten temat ale nic nie udało się znaleźć szczególnie do najnowszej wersji fushiona (7.02.07)

Potrzebuję dopisać nowe pole przy rejestracji - Regon.
Pole tylko na dane cyfrowe bez liter i innych znaków.
Dobrze by było aby dało się zrobić również sumę kontrolną (https://pl.wikipedia.org/wiki/REGON#Suma_kontrolna)

Ktoś walczył z takim problemem? Ma pomysł jak to zrobić?

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki Smile
Piotrek.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 15.11.2015 15:56
 
adi
Witam może to nie do końca czego oczekujesz, ale podstawę już masz.
Moje pole wymusza 9 znaków, ale regon ma też 14 znaków więc musisz zmienić.
Tyle że jak chcesz sprawdzać te sumę to ten numer nie przejdzie, musisz do każdej liczby dodać osobne pole a to już inny kod.
Daj znać czy sobie poradziłeś, jak nie to za parę dni może coś wymyślę, ale nie obiecuje brak czasu.
Pozdrawiam.
adi dodał/a następującą plik:
v7-user_field-regon.zip [4.51kB / 370 Pobrane]

Edytowane przez adi dnia 15.11.2015 16:49:41
 
radiosilesia.de
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl