ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Skasowana baza danych po aktualizacji z v6.01.15 na v7.00.1
Gru
Wczoraj, wszystko zaktualizowałem stronę www.killzone.com.pl ładnie pięknie bez problemu. Dziś nadałem prawa admina 5 osobom. A po kilkunastu minutach nie mogłem wejść na stronę. Pojawił się komunikat
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zalogowałem się do php-myadmin na nazwa.pl i zauważyłem ze część bazy danych zawierające dane strony nie istnieje. Jakim cudem mogło dojść do skasowania całej struktury. Czy mogę znaleźć gdzieś jakieś logi.

Oczywiście nie jest problemem przywrócenie wszystkiego do ładu bo mam kopie z wczoraj. Ale problem takiej wagi muszę zdiagnozować by nie pojawił się ponownie. Czy w mógł to być jakiś nowy atak sql-injectin?
Edytowane przez Pieka dnia 17.11.2008 12:16:20
 
www.killzone.com.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.05.2024 16:07:41
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Przede wszysztkim popraw numer wersji, bo nie ma v7.0.1, tylko jest v7.00.1. Badzmy konsekwentni.

Wracajac do tematu, mozliwy jest atak na strone, wszystko zalezy od tego, co na niej sie znajdowalo. Z pewnoscia przyczyna nie bylby PHP-Fusion v7.00.1 w wersji core, tylko jakies blizej nieokreslone wtyczki. Sprawdz przy okazji, czy nie masz jakis dziwnych plikow w katalogach wymieninych w newsach dotyczacych wlaman. Mogly byc juz wczesniej, a teraz po prostu wykorzystana je w celu uzyskania dostepu do plikow lub bazy.

Osobiscie stawialbym jednak na problemy z baza lub bezmyslne dzialania jednego z nowo mianowanych administratorow, ze wskazaniem na to pierwsze. Tak jak sam wspomniales, tabele w bazie same z siebie nie znikaja, potrzebna jest awaria lub bezposrednia ingerencja uzytkownika. Sprawdz wszystko dokladnie.

Na poczatek, poza przejrzeniem w/w katalogow, zmien haslo uzytkownia bazy, a nastepnie uwzglednij to w pliku config.php. Nie przywracaj bazy nim nie bedziesz mial pewnosci odnosnie nieznanych plikow etc.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
staho
Dziś od godziny 2 w nocy są problemy z połączeniem do bazy danych na serwerach "Nazwa.pl"

Oto fragment rozmowy z konsultantem "Nazwa.pl", przeprowadzonej godzine temu:
NetArt: W nocy była prowadzona akutualizacja baz danych stąd mogły występować problemy
NetArt: Natomiast w chwili obecnej wystepują problemy z połączeniem do baz danych. Nasi administratorzy już pracują nad usunięciem błędu. Nie mogę niestetny podać dokładnego czasu usunięcia awarii. Mogę tylko najmocniej przeprosić za zaistniałe problemy i prosić o cierpliwość.

Edytowane przez Pieka dnia 17.11.2008 12:14:26
 
www.popisz.pl
Gru
Tak potwierdzam to z winy adminów nazwa.pl. Stronka już śmiga. Dzięki za pomoc i sory za dym Wink Ale się wystraszyłem.
 
www.killzone.com.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl