ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Różnice między procesorem dwu i jedno rdzeniowym
marcel0001
Jakie są różnice między procesorem dwu i jedno rdzeniowymi? Ja mam procesor "intel core 2 duo t6400 @ 2GHz" w laptopie Samsung R510(3 GB RAM) i jeśli dobrze się orientuje to jest on dwurdzeniowy. Czy jest to dobry procesor, czy nie? I czy w moim wyżej wymienionym komputerze można procesor wymienić? I czy w ogóle się to opłaca? Jeśli tak to na jaki?
 
www.isport.net.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 08.05.2024 14:10:02
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piterus
Jak sama nazwa wskazuje intel core 2 duo t6400 to jest procesor dwurdzeniowy. To jest dobry procesor zwłaszcza w laptopie. Co do wymiany, to można wymienić, ale to się nie opłaca. Płyta jest przystosowana pod konkretny model procesora i może z innymi nie współpracować prawidłowo.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Szapko
Zgodzę się z przedmówcą, nie opłaca Ci się zmieniać, ponieważ jest do nawet bardzo dobry procesor i jeżeli chodzi o lepszy do gier - to ten Twój powinien spokojnie wystarczyć do nowszych gier. Chociaż nie do każdej. Smile
Edytowane przez Szapko dnia 12.10.2009 18:50:24
 
bartek124
Nie ma sensu nic wymieniać, procesorek jest spoko.

Wymieniać nie ma sensu, ale jest to możliwe. Możesz wsadzić teoretycznie każdy procesor pasujący pod podstawkę i chipset płyty głównej. Teoretycznie, bo na to wpływa jeszcze kilka czynników.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
marcel0001
Aha, to żeby nie zakładać nowego tematu to spytam się jeszcze o kartę graficzną, mam NVIDIA GeForce 9200M GS, czy to jest wystarczająca, do np. FIFA 10? Czy może się coś dziać.
 
www.isport.net.pl
Pinhead
GS to trochę słabsze wersje kart tego samego rodzaju oznaczone jako GT. Z numeracją modeli tez jest dziwnie, bo nie zawsze niższy numer oznacza starszy model. Chip kart w rodzinie 9xx jest zwykle taki sam, różnia się pewnymi ograniczeniami typu taktowanie zegara itd. Wydaje mi się że nie powinno być kłopotów z FIFA - tym bardziej że engine wiekszości gier jest mocno skalowalne, i zmniejszając rozdzielczość, lub też rezygnując z jakichś bajerów typu falowanie rozgrzanego powietrza czy inne wodotryski uzyskuje się nie najgorszy FPS.
 
www.altergothic.pl
marcel0001
A rozdzielczość mam zmienić na wyższą czy niższą? Jak mam 1280x800 to 1280x720 na przykład da lepszy efekt? A jak się coś pozmienia w ustawieniach NVIDIA to można jakoś usprawnić wydajność, bo tutaj w tym panelu jak się ustawi stosuj preferencje użytkownika podkreślając jakość o jest słaba wydajność a jak się da na jakość to wydajność jest słaba czyli coś kosztem czegoś a na zrównoważonych też jak dla mnie jest jakość za słaba (w grach).
 
www.isport.net.pl
jantom
Temat brzmi:
Różnice między procesorem dwu i jedno rdzeniowym

Proszę mi powiedzieć, jak temat FIFA 2010 się z nim łączy? Nie odbiegamy od meritum. Syfić na innych forach.
Edytowane przez jantom dnia 13.10.2009 17:53:08
 
http://jantom.info
marcel0001
Nie, nie, nie chodzi o Fifa 10 tylko o grafikę, no a (tak mi się przypadkiem wydaje) że procesor i karta graficzna, są do siebie dość zbliżonymi tematami, w końcu oba są częściami komputera Smile no ale jeżeli to przeszkadza to oczywiście przepraszam i założę osobny temat, albo jeśli nie to możecie mi podać inne forum na którym mógłbym ten temat podjąć, dziękuje i przepraszam.
 
www.isport.net.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl