ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Twoje plany w stosunku do Windows 7?
Świetnie, zamierzam kupić! Świetnie, zamierzam kupić! 33%[13 głosów]
Kupiony i jest super Kupiony i jest super 18%[7 głosów]
Kupiony, ale nie jestem zadowolony/a Kupiony, ale nie jestem zadowolony/a 3%[1 głos]
Wystarczy mi moja Vista, XP Wystarczy mi moja Vista,  XP 28%[11 głosów]
Wole Linuksa Wole Linuksa 20%[8 głosów]
Głosów ogółem : 40
 Drukuj temat
Windows 7 - wrażenia, opinie, komentarze, porównania...
khaman
Windows 7, najnowsze dziecko Microsoftu, bądź też jak niektórzy uważają Service Pack 3 do Visty.

Macie, zamierzacie kupić, jak wrażenia?

Testowałem kiedyś na wirtualnej maszynie któregoś-tam "Builda" i zapowiadał się obiecująco, sporo "innowacji" zaczerpniętych z innych systemów, nawet na wirtualnej maszynie chodził szybciej niż w miarę świeża Vista.

Osobiście nie przymierzam się na razie do kupna, bo zainstalowana na laptopie Vista służy tylko do gier a na co dzień do wszystkiego innego używam Ubuntu.
Edytowane przez Pieka dnia 30.10.2009 12:25:06
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 09:42:38
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Ze wzgledu na coraz czestsze wyjazdy przymierzam sie do zakupu netbooka, ktory bedzie mial preinstalowanego Windowsa XP i w przypadku, ze Windows 7 na tym ruszy bez wiekszych strat na wydajnosci, to z pewnoscia predzej, czy pozniej zamienie XP na niego. Stad moje zainteresowanie w/w.
W chwili obecnej nawet jeszcze na zywo nie widzialem tego systemu, wiec wiem tylko to, co przeczytam w sieci.
Na obecnym sprzecie od dawna posiadam Ubuntu w wersji LTS i nie zamierzam go zamieniac na nic innego.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
piterus
Windows 7 jako jedyny system bez problemu przyjął zmianę monitora bez problemu (przesiadka z Samsung SyncMaster 2443BW połączonego za pomocą DVI na telewizor Samsunga 37" podłączonego za pomocą złącza D-SUCool. Używam Siódemki od wersji Beta i muszę powiedzieć, że jest znacznie przyjemniejsza w obsłudze od XP, który niestety jest za stary już na moją konfigurację.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
ostry38
Moim zdaniem następca XP większość programów z XP przyjmuje bez problemu Smile. Nie wiesza się.

PS. Jak wpadnie coś 'wolnej' kasy to od razu po niego idę Smile
Edytowane przez Pieka dnia 30.10.2009 13:55:29
Pomagam na GG jedynie w drobnych sprawach!
 
www.lamacs.pl
zezol
Niedawno po kupnie nowego komputera od razu wrzuciłem "siódemkę". Wcześniej nie miałem do czynienia z Vistą oprócz kontaktu z nią u sąsiada i dawno temu na starym kompie miałem przez chwilkę testowo, bo stary pecet był za słaby na takie cuda Wink.

Osobiście bardzo mi się podoba Windows 7, szczególnie nowy pasek zadań - jest świetny i bardzo intuicyjny! Smile Więcej chyba nie mam co pisać, bo system jest bardzo fajny, a sam go poznaję dopiero (jak pisałem nie miałem za bardzo styczności z Vistą).
Edytowane przez zezol dnia 30.10.2009 14:01:33
 
lui
Musze się zorientować czy mój komp to pociągnie z wszystkimi wodotryskami jakie oferuje ten system. Jeśli tak, to go biorę na 100% Smile
 
www.lui.ugu.pl
Borek
Ja za pierwszym razem miałem Windowsa 7 i po tygodniu musiałem przeinstalować bo nie wykrywało mi Internetu. Teraz mam innego builda i dzisiaj zmieniam na XP bo na tym mam wiecznie jakieś problemy. Albo brak Internetu(jest tylko na trybie awaryjnym z obsługą sieci), albo inne błędy. Raz miałem taki przypadek że całkowicie pozbawił mnie wszystkiego na pulpicie. Musiałem robić przywracanie systemu i dopiero to pomogło. Wcześniej 2 lata miałem XP i chodził bezproblemowo, dlatego też dzisiaj przerzucam się na XP.
Pozdro
 
www.ddadc.com.pl
Reyn
Jako następce Visty, Windows 7 spisuje się wręcz rewelacyjnie. Nie miałem jakiś większych problemów z systemem, prócz małych zawieszeń z grami (po wgraniu sterowników wszystko wróciło do normy). Mimo to nie kupię Windows 7, ponieważ jest za drogi. Rozumiem, że jest godnym następcą "boskiego"(to nie moje słowa Wink ) XP, ale 499zł za OEM Home Premium to już jest przesada. Lecz i tak nie zmienię na stałe mojego ulubieńca - Ubuntu ;P
Pozdro
Edytowane przez Reyn dnia 30.10.2009 15:10:06
 
szklaneczka
Mnie się szykuje formatowanie dysku i wgranie systemu (tak od ponad pól roku), mam XP i SP2 (sp3 jakoś nie chciał się przez coś zainstalować), zatem W7 mogę przetestować... tylko że kupować dla samych testów?
Ktoś wie gdzie mogę znaleźć jakąś wersję demo czy coś?
http://hagendis.pl/ - moja pierwsza stronka o WLO Smile
 
http://hagendis.pl/
EuGeN
Windows 7 mile mnie zaskoczył, miałem styczność z RC. Ale jakoś nie mam zamiaru go kupić chyba że będę kupował nowy komputer i dostane pre-install 7. Tak na chwile obecną zostaje przy XP/Ubuntu.

szklaneczka, jest taka możliwość http://technet.mi...42495.aspx
Kocio Kocio
 
eugenq.eu
bartek124
Ja korzystam z W7 od pojawienia się buildu 7100 (RC). Będę na nim pracował pewnie do marca, bo wtedy kończy się okres testowy.

Ogólnie system bardzo mi się spodobał, wcześniej przez chwilę miałem Vistę i przekonałem się, że większość złych opinii o niej jest wyssanych z palca, ale jednak różnicę między tymi systemami czuć od razu.

W7 działa bardzo płynnie, odkąd go mam zawiesił się może raz przy odpalaniu zbyt wymagającej gierki. Wszystko chodzi elegancko, system jest intuicyjny, prosty w obsłudze, no i ładny Smile

Jak wpadną jakieś pieniążki to chciałbym kupić ten system, jeżeli nie dam rady przesiąść się na Ubuntu/Minta.

Polecam w 100%, chyba rzeczywiście będzie to następca XP i nie zgadzam się z opinią, że to SP3 do Visty.
Edytowane przez bartek124 dnia 30.10.2009 16:52:44
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
ostry38
@szklaneczka o ile sie orientuje to na stronie Microsoftu można za free pobrać wersję 'RC' ale cóż licencja jakoś do maja przyszłego roku.
Pomagam na GG jedynie w drobnych sprawach!
 
www.lamacs.pl
Pinhead
Hmm, z racji tego że zajmuję się "domowym helpdeskingiem" jestem zmuszony raz na jakiś czas zapoznawać się z nowościami małomiękkich, gdyż to Windowsy mają wszyscy tzw. "normalni ludzie" Smile
Z mojej strony najważniejsza to konstrukcja systemu i dostępność narzędzi, zwłaszcza konsolowych (głównie ratunkowych, bo ludzie "przewracają" systemy masowo)
W7 prezentuje się jak poprawiona Vista, co jest jak najbardziej ok - Vista bowiem okazała się mega wtopą. Jeżeli wersja finalna łączy przyjemny i lepiej skonfigurowany GUI z lekkością i intuicyjnością XP to na pewno zastąpi w końcu starszego brata.
Niepokoi mnie tylko tendencja do preinstalowania systemów na dyskach, oraz udostępnianie instalatorów w formie ukrytych partycji. Te instalacje uruchamiane z dysków mają często bardzo uproszczone opcje instalacyjne (pomyślane dla mało "znających" się użytkowników, przez co ludzie masowo kasują sobie dane poprzez przywracanie kompów do stanu fabrycznego z preinstalatora)
Oczywiście, to nie wina MS tylko producentów sprzętu, tym niemniej uważam że nic nie zastąpi instalacji z nośnika - pod tym względem XP, jak dotychczas absolutnie rządzi. Wkurza mnie też "mafijność sterownikowa" - czytaj, brak driverów pod starsze wersje systemów. To zmusza ludzi do przesiadki na nowsze wersje Okienek, bo do nowo kupionej, np. karty graficznej czy wifi na USB nie ma sterów pod XP. Te robione przez społeczność, patchowane, itd, często działają mocno niestabilnie.
 
www.altergothic.pl
Wooya
Testowalem RC pod VirtualBoxem. Generalnie uwazam, ze na pewno jest duuuuzo lepszy niz Vista, ktorej nawet patykiem nie tkne Wink Mimo wszystko nie kupie, gdyz Windowsa w obecnej chwili uzywam tylko w pracy. No w domu tez uzywam, ale tylko po to, by podlaczyc sie do VPN w pracy, jako ze nie znalazlem sposobu na Ubuntu (tudziez innym linuchu) podlaczyc sie do VPN przy pomocy RSA SecurID (moze ktos zna sposob? Smile ). Jak dla mnie najwazniejsze jest by system nie zzeral zasobow kompa na dzien dobry. Co niestety nawet XP z zainstalowanymi kilkoma dodatkowymi uslugami czyni. Zreszta panowie z Redmond chyba za szczytny cel postawili sobie wykorzystywanie pamieci wirtualnej kiedy tylko sie da i jak sie da. W pracy po uruchomieniu kompa z 2GB ramu wirtualka ma ok 500MB. Na koniec dnia 1,5GB i komp muli niemilosiernie. Z tego co zdazylem pod W7 zauwazyc sytuacja ma sie podobnie. Wsio laduje w wirtualce. Takze w zwiazku z moimi potrzebami, ktore zaspokaja Ubuntu, a XP udostepnia VPN, poki co nie skorzystam...

PS: post pisany z kompa w pracy podlaczonego z owego XP po VPN Wink
PS2: jakos mi sie wczesniej zapomnialo, a teraz przypomnialo Wink Zainstalowale VB pod Ubuntu, pod VB WXP, pod WXP RSA SID i mam RSAID pod Ubuntu Pfft
Edytowane przez Wooya dnia 30.10.2009 21:05:34
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
nmpministranci
Jeśli o mnie chodzi to Windows 7 jest bardzo dobrą poprawką Visty. Cool Użytkuję jednak od roku Vistę Ultimate i nic na nią złego nie powiem. Bardzo mi się podoba, jest intuicyjna, a co najważniejsze nie łapie żadnych zawiasów. Przy zakupie miałem wątpliwości, ale teraz nie żałuję.Grin Windowsa 7 narazie nie kupuję(toleruję tylko oryginały), ponieważ uważam, że zmiana dobrego systemu po niespełna roku byłaby szaleństwem.
PozdrawiamWink
Born to be Wild.Cool

niepale4.jpg
 
Pinhead
Wooya, pracuję na Acerze 5220 (Celeron 2ghz), XP SP2 - z 512 mb ramu DDR533. Z usług uruchamiam na starcie tylko Avasta, ściankę i GG + obowiązkowe usługi systemowe. Nic się nie tnie, system od włączenia do pełnej gotowości potrzebuje 1,5 minuty. XP po dobrym skonfigurowaniu jest naprawdę skalowalny do klasy sprzętu. Sęk w tym, że rzeczywiście są sytuacje gdzie tych usług potrzeba więcej, no i bez dużego ramu jest spory problem. Często widzę konfiguracje autostartu u klientów, od których się włos jeży - znaczna w tym wina producentów softu, którzy nie informuja usera, że instalując ich soft doinstaluje sobie jeszcze od groma usług startowych, i potem dość mocna maszyna ledwie dyszy od kilkunastu niepotrzebnych wątków. Liderem w tej kategorii jest HP i ich sterowniki do urządzeń wielofunkcyjnych.

/Przypomnę, że to temat o Windows 7 a nie XP i jego usługach //khaman
Edytowane przez khaman dnia 30.10.2009 20:17:31
 
www.altergothic.pl
ftcms
Windows 7 fajna sprawa widziałem, bawiłem się i powiem, że w końcu krok w dobrą stronę lecz przywiązałem się jakoś do linuxa przez ten czas.
 
szymon
Właśnie niedawno zainstalowałem i prócz braku "Ą" (małe), jest wyśmienicie. Wsio gra i buczy. Miałem trochę problem ze sterownikiem do karty wifi - ale na na sterach xp czy visty śmiga. Był też problem z grafik - jaskrawy czerwony - ale to też wina ustawień karty graficznej. Prócz sterów do wifi żadnych innych nie instalowałem. Jestem pod wrażeniemWink
 
www.zloteskrzydlo.pl
Gander
Witam szanownych użytkowników. Ja z kolei jeszcze nie zainstalowałem na swoim netbooku Win7, ale myślę że zrobię to przed końcem roku. Trochę się obawiam tego systemu, gdyż mój komputer ledwo co spełnia minimalne wymagania. Jednakże jeśli zadziała to śmiało uzupełnię pamięć RAM do 2 giga oraz kupię sobie licencję na Home Premium 32bit OEM. Tak, tak, ten temat traktuje o wrażeniach: otóż zainstalowałem ten system siostrze na laptopie i tak jej się podoba, że zamierza zakupić licencję OEM. Moja siostra tak strasznie nie lubi zmian w oprogramowaniu i systemach operacyjnych, że trzeba przyznać, że jest to więc jakimś wskaźnikiem jakości nowego systemu. Siostra mówi "Bardzo podoba mi się ten system, kupię go sobie". W pierwszej chwili, gdy jej pokazałem bajer z [Win]+[Tab] to była zdezorientowana, ale po chwili jak sama to otworzyła to powiedziała "Ale fajne". Bardzo się cieszę Smile

Wiadomość doklejona:
Dodam tylko że Doradca uaktualnienia Windows 7 w moim netbooku MSI Wind U120H nie wykrywa sterowników dla wbudowanego modemu Ericsson F3507g przez co pewnie będę musiał użyć tych od Lenovo...
Edytowane przez Gander dnia 27.12.2009 16:13:11
 
gander.solutions
Konto ukryte
Kupiłem Win7 jeszcze w przedsprzedaży (Home Premium BOX), dostałem z małym poślizgiem ale sam system sprawuje się na laptopie (HP z serii dv5) po prostu świetnie - zero problemów, wszystko działa jak powinno. Zdecydowałem się na instalację wersji x64 i również problemów z aplikacjami x86 nie ma.

Wbrew temu co mówi marketing i osoby które dały mu się nabrać, system ten nie jest wcale dużo szybszy od Visty - w porównaniu Vista x64 SP2 i Windows 7 x64 wypadają pod tym względem bardzo podobnie. Nie mówię o syntetykach, bo te kłamią, ale o moich wrażeniach z używania obu systemów Smile


System polecam każdemu Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl