ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Nie działa przypomnienie hasła: Nie można wywołać funkcji mail()
Dobromir78
Witam!

Z góry przepraszam, jeśli temat już był wałkowany, ale wnikliwie szukałem i nie udało mi się znaleźć.

Było wiele wątków o nie działających mailach. U mnie wszystko śmiga bez problemów (choć nie przez SMTP, bo tu jednak nie śmiga, mimo że w HOME.PL twierdza, że ich serwery obsługują tę funkcjonalność). No właśnie, jednak nie wszystko.

O ile bez problemów przychodzi mail z linkiem do aktywacji, mail z powiadomieniem o aktywacji czy nawet mail wysłany z formularza "Kontakt", o tyle prośba o zmianę hasła kończy się u mnie komunikatem:
"Nie można wywołać funkcji mail(). Sprawdź konfigurację serwera.

Na Twój adres e-mail wysłano wiadomość potwierdzającą. Kliknij na znajdujący się w niej odnośnik, aby wybrać nowe hasło."

W sumie 2 sprzeczne informacje (nie wyszło i wyszło). Efekt jest taki, że jednak żaden mail z nowym hasłem nie dochodzi. Skoro wysyłanie maili w ogóle działa (jak pisałem wyżej) to zakładam, że to nie wina sendmail_include.php ani class.phpmailer.php, ale raczej samego pliku lostpassword.php.

Co może być nie tak?

Na marginesie: próbowałem temat naprawić ściągając i instalując najnowszego PHPmailera, ale bez zmian.

Z góry dzięki za sugestie.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 13.11 - 12:19

Edytowane przez Pieka dnia 13.11.2009 12:21:10
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 11:00:43
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
ostry38
Masz wyraźnie napisane że funkcja mail jest nie dostępna ;)
I pokaż co zwróci ten kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez ostry38 dnia 13.11.2009 13:52:24
Pomagam na GG jedynie w drobnych sprawach!
 
www.lamacs.pl
Dobromir78
Ostry38: dziękuję za ten kod - wkleiłem, uruchomiłem, rezultat:

Funkcja mail jest dostepna na serwerze.


co mnie specjalnie nie dziwi, bo - jak napisałem wcześniej - inne maile organizacyjne/systemowe z PHP Fusion przychodzą, a jedynie nie z formularza przypominania hasła.

I co teraz? Przeglądałem kod ze sto razy, ale nie jestem biegły w php i bez pomocy nic nie naprawię sam. Sad
 
ostry38
Szczerze mówiąc sam nie wiem, lecz miałem taki przypadek że mail wysłany ze strony [aktywacja konta] doszedł dopiero na 2gi dzień. Smile
Pomagam na GG jedynie w drobnych sprawach!
 
www.lamacs.pl
Pieka
Nadpisz ten plik oryginalnym, pobranym z najnowszej paczki i sprawdz. Ewentualnie przypomnij sobie, czy czegos zwiazanego z e-mail nie modyfikowales etc. Zasadniczo, skoro dziala kontakt, rejestracja, powiadamianie o wiadomosciach i postach, to sila rzeczy przypomninie hasla rowniez powinno dzialac prawidlowo.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Dobromir78
OK, ale zarówno serwer jak i skrzynka, na którą powiadomienie ma trafić, są na tym samym serwerze w Home.pl. Wszystkie maile, które z PHP Fusion jednak jakoś dochodzą, robią to w ułamku sekundy. Wykluczam opcję maili zaginionych w kosmosie Wink. Zresztą, skądś się ten komunikat błędu bierze...

Ech... Panowie admini, wielka prośba o pochylenie się nad tą zagwozdką.

Pozdrawiam,
D.

Wiadomość doklejona:
Pieka napisał/a:
Nadpisz ten plik oryginalnym, pobranym z najnowszej paczki i sprawdz. Ewentualnie przypomnij sobie, czy czegos zwiazanego z e-mail nie modyfikowales etc. Zasadniczo, skoro dziala kontakt, rejestracja, powiadamianie o wiadomosciach i postach, to sila rzeczy przypomninie hasla rowniez powinno dzialac prawidlowo.


Wcześniej na to wpadłem i wgrałem lostpassword.php od nowa. Nowszej paczki nie ma, bo instalka była od zera (bez upgrade'u) z PHP-Fusion v7.00.05 Core PL. Nie modyfikowałem żadnych plików, oprócz wspomnianej aktualizacji PHPmailera (pliki class.phpmailer.php oraz class.smtp.php + katalog language), którą to aktualizację wykonałem, gdyż oryginalnie załączony w paczce phpmailer też nie działał.

Jeśli chciałoby Ci się przetestować jak to wygląda w praktyce, zerknij na www.ilpc.pl i spróbuj się zarejestrować.
Edytowane przez Dobromir78 dnia 13.11.2009 14:29:02
 
dix37
Funkcja jest dostępna na moim serwerze.

Zamieniłem sendmail_include.php i class.phpmailer.php z najnowsze paczki.

Nie zmieniałem nic w plikach odpowiedzialnych za email.

A mino to nie działa przypomnienie hasła ani kontakt:
"Nie można wywołać funkcji mail(). Sprawdź konfigurację serwera. "

Edytowane przez Pieka dnia 28.12.2011 19:50:28
 
http://www.sms.sandomierz.opoka.org.pl/
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl